UEFA Futsal Cup 2003/04


overview | 2002/03 | 2004/05
Preliminary Round (Sep 7 and 15)
Tranmere Victoria FC (ENG) 1-7 AS Odorheiu (ROM)     
AS Odorheiu (ROM)         10-2 Tranmere Victoria FC (ENG)


Qualifying Round (Oct 6-12, 2003)

Group 1 
Budapest    2-0 Beer-Sheva 
Castell˛n  11-0 AGBU    
Budapest    9-0 AGBU        
Beer-Sheva  3-7 Castell˛n    
AGBU        2-5 Beer-Sheva
Castell˛n   6-1 Budapest    

 1.Playas de Castell˛n FS (ESP)     3  3  0  0  24- 4  9
 2.CSO Montage-Budapest (HUN)       3  2  0  1  12- 6  6
 3.ASSA Beer-Sheva (ISR)            3  1  0  2   8-11  3
 4.AGBU Ararat-Nicosia FC (CYP)     3  0  0  3   2-25  0

Group 2 
Split       9-0 Golden            
Dorozhnik   3-1 Odorheiu      
Golden      2-8 Dorozhnik         
Split       5-1 Odorheiu          
Odorheiu    3-3 Golden           
Dorozhnik   2-5 Split               

 1.MNK Split (CRO)                  3  3  0  0  19- 3  9
 2.FC Dorozhnik Minsk (BLR)         3  2  0  1  13- 8  6
 3.AS Odorheiu (ROM)                3  0  1  2   5-11  1
 4.Golden Futsal Team (FIN)         3  0  1  2   5-20  1

Group 3 
Intervi¨   11-3 Iberia         
Inkaras     8-2 VIP                 
VIP        0-22 Intervi¨           
Inkaras     2-1 Iberia            
Iberia      8-3 VIP             
Intervi¨    5-0 Inkaras          

 1.Boomerang Intervi¨ FS (ESP)      3  3  0  0  38- 3  9
 2.FK Inkaras (LIT)                 3  2  0  1  10- 8  6
 3.FC Iberia 2000 (GEO)             3  1  0  2  12-16  3
 4.KMF VIP Sofia (BUL)              3  0  0  3   5-38  0

Group 4
Prato       4-1 Dubnica   
AMMK        3-3 Oma       
Prato       7-4 Oma            
Dubnica     1-1 AMMK     
AMMK        9-7 Prato      
Oma         3-6 Dubnica           

 1.Prato C/5 (ITA)                  3  2  0  1  18-14  6
 2.FC AMMK Baku (AZE)               3  1  2  0  13-11  5
 3.SK Program Dubnica (SVK)         3  1  1  1   8- 8  4
 4.FK Oma (LAT)                     3  0  1  2  10-16  1

Group 5 
Nejzbach    0-3 S Coloma        
InterKrAZ   3-0 Skopje              
InterKrAZ  16-1 S Coloma         
Skopje      3-1 Nejzbach               
Nejzbach    0-3 InterKrAZ               
S Coloma    0-7 Skopje        

 1.FC InterKrAZ Kyiv (UKR)          3  3  0  0  22- 1  9
 2.KMF Skopje (MAC)                 3  2  0  1  10- 4  6
 3.UE Santa Coloma (AND)            3  1  0  2   4-23  3
 4.FC Nejzbach (CZE)                3  0  0  3   1- 9  0

Group 6 
Olimpic    3-44 Charleroi       
Gliwice     1-4 Balti        
Charleroi  10-3 Balti       
Gliwice    14-1 Olimpic       
Balti      18-6 Olimpic            
Charleroi   7-0 Gliwice         

 1.Action 21 Charleroi (BEL)        3  3  0  0  61- 6  9
 2.FC Zarea Balti (MOL)             3  2  0  1  25-17  6
 3.PA Nova Gliwice (POL)            3  1  0  2  15-12  3
 4.FC Olimpic Tirana (ALB)          3  0  0  3  10-76  0

Group 7 
Dinamo      0-3 West Stars      
Litija      6-4 Zhigitter             
Dinamo     11-2 Zhigitter           
West Stars  7-4 Litija                
Zhigitter   3-1 West Stars     
Litija      2-3 Dinamo            

 1.ZVV West Stars (NET)             3  2  0  1  11- 7  6  [1 1 0 0 3-0 3]
 2.Dinamo Moskva (RUS)              3  2  0  1  14- 7  6  [1 0 0 1 0-3 0]
 3.Smea Lesna Litija(SLN)           3  1  0  2  12-14  3  [1 1 0 0 6-4 3]
 4.MFC Zhigitter (KAZ)              3  1  0  2   9-18  3  [1 0 0 1 4-6 0]

Group 8 
Danilovgrad 2-2 Athina              
Benfica    11-0 Gracanica            
Gracanica  8-12 Danilovgrad       
Benfica    12-0 Athina   
Athina      7-3 Gracanica   
Danilovgrad 2-4 Benfica    

 1.SL Benfica (POR)                 3  3  0  0  27- 2  9
 2.Danilovgrad (SCG)                3  1  1  1  16-14  4  [1 0 1 0 2-2 1]
 3.Athina (GRE)                     3  1  1  1   9-17  4  [1 0 1 0 2-2 1]
 4.MNK Kaskada Gracanica (BOS)      3  0  0  3  11-30  0


Second Stage

Group A 
17/03
Split       0-6 Charleroi
Prato       2-5 Benfica
18/03
Charleroi   5-1 Prato
Split       0-7 Benfica
20/03
Prato       2-1 Split
Benfica     5-4 Charleroi

 1.SL Benfica (POR)                 3  3  0  0  17- 6  9
 2.Action 21 Charleroi (BEL)        3  2  0  1  15- 6  6
 3.Furpile Prato (ITA)              3  1  0  2   5-11  3
 4.MNK Split (CRO)                  3  0  0  3   1-15  0
 
Group B
18/03
Castell˛n  17-0 West Stars
Intervi¨    5-4 InterKrAZ
20/03
InterKrAZ   5-5 Castell˛n
Intervi¨   10-0 West Stars
21/03
West Stars  2-7 InterKrAZ
Castell˛n   2-2 Intervi¨

 1.Boomerang Intervi¨ FS (SPA)      3  2  1  0  17- 6  7
 2.Playas de Castell˛n FS (SPA)     3  1  2  0  24- 7  5 
 3.FC InterKrAZ Kyiv (UKR)          3  1  1  1  16-12  4
 4.ZVV West Stars (NET)             3  0  0  3   2-34  0 

Final 

First Leg [Apr 24, Pabellon Parque Corredor (Torrejon de Ardoz)]
Intervi¨    4-1 Benfica
  [Marquinho 1, Daniel 2, 4, Andreu 34; Arnaldo 40]

Second Leg [May 1, PavilhŃo do SL Benfica (Lisboa)]
Benfica     4-3 Intervi¨
  [RogÚrio Vilela 7, AndrÚ Lima 25, 33, 34; Daniel 2, 35, Marquinho 17]


overview | 2002/03 | 2004/05

About this document

Prepared and maintained by Francesco Gullo, Vincent Leon and Paulo Martins for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Francesco Gullo (marygul@tiscalinet.it), Vincent Leon (VLeon@anl.gov and Paulo Martins (pirolito1@hotmail.com)
Last updated: 15 Sep 2004

(c) Copyright Francesco Gullo, Vincent Leon, Paulo Martins and RSSSF 2003/04
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.