African Club Competitions 2020/21

  • Champions' League
  • Confederation Cup
  • Super Cup
  • About this document

    2019/20


    Champions' League 2020/21

    First Round
    (Nov 28 and Dec 4)
    Al-Ahli (Benghazi)       Lby  Mekelle 70 Enderta       Eth      w/o       w
    (Nov 28 and Dec 5)
    APR                      Rwa  Gor Mahia                Ken   2-1  1-3  3-4
    Forest Rangers           Zam  Bouenguidi Sport         Gab   0-0  0-2  0-2x
    Costa do Sol             Moz  FC Platinum              Zim   1-2  0-2  1-4
    Mlandege                 Zan  CS Sfaxien               Tun   0-5  1-3  1-8
    (Nov 28 and Dec 6)
    Vipers SC                Uga  Al-Hilal (Omdurman)      Sud   0-1  0-1  0-2
    Jwaneng Galaxy           Bot  US Zilimadjou            Com   4-0  1-1  5-1y
    (Nov 28 and Dec 19)
    Buffles du Borgou        Ben  MC Alger                 Alg   1-1  1-5  2-6
    (Nov 29 and Dec 4)
    AS Otohô                 CoB  Al-Merreikh (Omdurman)   Sud   1-1  0-2  1-3 
    Gazelle (N'Djaména)      Chd  Garde Républicaine       Dji      w/o       v
    (Nov 29 and Dec 5)
    Bantu United             Les  Nkana FC                 Zam   0-1  0-0  0-1
    PWD de Bamenda           Cmr  Kaizer Chiefs            SAf   0-1  0-0  0-1
    Akonangui                EqG  Petro Luanda             Ang   0-1  2-2  2-3
    AS SONIDEP               Ngr  Mogadishu City Club      Som   2-0  2-0  4-0z
    Plateau United (Jos)     Nga  Simba SC (Dar-es-Salaam) Tan   0-1  0-0  0-1
    Ashanti GB               Gui  Stade Malien (Bamako)    Mli   1-2  awd  1-4r
    (Nov 29 and Dec 6)
    CR Belouizdad            Alg  Al-Nasr (Benghazi)       Lby   2-0  2-0  4-0u
    Young Buffaloes          Swz  Le Messager Ngozi        Bdi   0-0  1-1 *1-1
    FC Nouadhibou            Mtn  Asante Kotoko (Kumasi)   Gha   1-1  awd  1-3t
    Rahimo (Bobo-Dioulasso)  BuF  Enyimba (Aba)            Nga   0-1  1-1  1-2s
    Gambia Armed Forces      Gam  Teungueth FC             Sen   1-1  0-2  1-3
    Racing Club d'Abidjan    IvC  ASKO Kara                Tog   1-0  1-2 *2-2
    AS Vita Club (Kinshasa)  CoK                                 bye
    TP Mazembe (Lubumbashi)  CoK                                 bye
    Al-Ahly (Cairo)          Egy                                 bye
    Zamalek (Cairo)          Egy                                 bye
    Raja Casablanca          Mor                                 bye
    WAC Casablanca           Mor                                 bye
    Primeiro de Agosto       Ang                                 bye
    Horoya AC (Conakry)      Gui                                 bye
    Mamelodi Sundowns        SAf                                 bye
    Espérance (Tunis)        Tun                                 bye
    r 2nd leg in Accra awarded 2-0 to Stade Malien after Ashanti GB forfeited due
      to several positive Covid-19 tests
    s 1st leg in Ouagadougou
    t 1st leg in Nouakchott, 2nd leg in Accra awarded 2-0 to Asante Kotoko after
      FC Nouadhibou forfeited due to several positive Covid-19 tests
    u 2nd leg in Cairo
    v Garde Républicaine did not show for 1st leg
    w 1st leg in Cairo; Mekelle 70 Enderta withdrew before 1st leg due to war in Tigray
    x 2nd leg in Libreville
    y 1st leg in Lobatse
    z 2nd leg in Djibouti
    
    Second Round
    (Dec 22 and Jan 5)
    Jwaneng Galaxy           Bot  Mamelodi Sundowns        SAf   0-2  1-3  1-5
    Teungueth FC             Sen  Raja Casablanca          Mor   0-0  0-0  0-0  3-1p
    (Dec 22 and Jan 6)
    Young Buffaloes          Swz  AS Vita Club (Kinshasa)  CoK   2-2  1-4  3-6
    (Dec 23 and Jan 5)
    AS SONIDEP               Ngr  Al-Ahly (Cairo)          Egy   0-1  0-4  0-5
    Kaizer Chiefs            SAf  Primeiro de Agosto       Ang   0-0  1-0  1-0
    (Dec 23 and Jan 6)
    Al-Merreikh (Omdurman)   Sud  Enyimba (Aba)            Nga   3-0  1-2  4-2
    FC Platinum              Zim  Simba SC (Dar-es-Salaam) Tan   1-0  0-4  1-4
    Nkana FC                 Zam  Petro Luanda             Ang   1-1  0-1  1-2
    Bouenguidi Sport         Gab  TP Mazembe (Lubumbashi)  CoK   1-2  1-2  2-4
    Asante Kotoko (Kumasi)   Gha  Al-Hilal (Omdurman)      Sud   0-1  awd  0-3x
    Al-Ahli (Benghazi)       Lby  Espérance (Tunis)        Tun   0-0  2-3  2-3y
    Racing Club d'Abidjan    IvC  Horoya AC (Conakry)      Gui   1-1  0-1  1-2
    Stade Malien (Bamako)    Mli  WAC Casablanca           Mor   1-0  0-3  1-3
    Gazelle (N'Djaména)      Chd  Zamalek (Cairo)          Egy      o/w       z
    (Dec 26 and Jan 6)
    CR Belouizdad            Alg  Gor Mahia                Ken   6-0  2-1  8-1
    (Dec 28 and Jan 6)
    MC Alger                 Alg  CS Sfaxien               Tun   2-0  0-1  2-1
    x 1st leg in Accra, 2nd leg awarded 2-0 to Al-Hilal after Asante Kotoko forfeited 
      due to several positive Covid-19 tests
    y 1st leg in Cairo
    z both legs fixtured in Cairo; Gazelle withdrew before 1st leg
    
    Champions' League
    
    Group A
    Feb 12: AS Vita Club-Simba SC                 0-1
    Feb 16: Al-Ahly (Cairo)-Al-Merreikh           3-0
    Feb 23: Al-Merreikh-AS Vita Club              1-4  
    Feb 23: Simba SC-Al-Ahly (Cairo)              1-0
    Mar  6: Al-Merreikh-Simba SC                  0-0
    Mar  6: Al-Ahly (Cairo)-AS Vita Club          2-2
    Mar 16: AS Vita Club-Al-Ahly (Cairo)          0-3  
    Mar 16: Simba SC-Al-Merreikh                  3-0
    Apr  3: Al-Merreikh-Al-Ahly (Cairo)           2-2 
    Apr  3: Simba SC-AS Vita Club                 4-1
    Apr  9: Al-Ahly (Cairo)-Simba SC              1-0
    Apr  9: AS Vita Club-Al-Merreikh              3-1
    
     1.Simba SC (Dar-es-Salaam)        6  4  1  1  9- 2 13
     2.Al-Ahly (Cairo)                 6  3  2  1 11- 5 11
     3.AS Vita Club (Kinshasa)         6  2  1  3 10-12  7
     4.Al-Merreikh (Omdurman)          6  0  2  4  4-15  2
    
    Group B
    Feb 13: TP Mazembe-CR Belouizdad              0-0
    Feb 13: Mamelodi Sundowns-Al-Hilal (Omdurman) 2-0
    Feb 24: Al-Hilal (Omdurman)-TP Mazembe        0-0
    Feb 28: CR Belouizdad-Mamelodi Sundowns       1-5x
    Mar  5: CR Belouizdad-Al-Hilal (Omdurman)     1-1
    Mar  6: TP Mazembe-Mamelodi Sundowns          1-2
    Mar 16: Al-Hilal (Omdurman)-CR Belouizdad     0-0
    Mar 16: Mamelodi Sundowns-TP Mazembe          1-0
    Apr  2: Al-Hilal (Omdurman)-Mamelodi Sundowns 0-0
    Apr  2: CR Belouizdad-TP Mazembe              2-0
    Apr  9: Mamelodi Sundowns-CR Belouizdad       0-2
    Apr  9: TP Mazembe-Al-Hilal (Omdurman)        2-1
    x in Dar-es-Salaam
    
     1.Mamelodi Sundowns (Pretoria)    6  4  1  1 10- 4 13
     2.CR Belouizdad (Alger)           6  2  3  1  6- 6  9
     3.TP Mazembe (Lubumbashi)         6  1  2  3  3- 6  5
     4.Al-Hilal (Omdurman)             6  0  4  2  2- 5  4
    
    Group C
    Feb 13: Horoya AC-Petro de Luanda             2-0
    Feb 23: Petro de Luanda-WAC Casablanca        0-1
    Feb 23: Kaizer Chiefs-Horoya AC               0-0
    Feb 28: WAC Casablanca-Kaizer Chiefs          4-0x
    Mar  6: Kaizer Chiefs-Petro de Luanda         2-0
    Mar  6: WAC Casablanca-Horoya AC              2-0
    Mar 16: Horoya AC-WAC Casablanca              0-0
    Mar 16: Petro de Luanda-Kaizer Chiefs         0-0
    Apr  3: Kaizer Chiefs-WAC Casablanca          1-0
    Apr  3: Petro de Luanda-Horoya AC             0-1
    Apr 10: Horoya AC-Kaizer Chiefs               2-2
    Apr 10: WAC Casablanca-Petro de Luanda        2-0
    x in Ouagadougou
    
     1.WAC Casablanca                  6  4  1  1  9- 1 13
     2.Kaizer Chiefs (Johannesburg)    6  2  3  1  5- 6  9  [2 0 2 0 2-2 2; 2 ag]
     3.Horoya AC (Conakry)             6  2  3  1  5- 4  9  [2 0 2 0 2-2 2; 0 ag]
     4.Petro de Luanda                 6  0  1  5  0- 8  1
    
    Group D
    Feb 12: Zamalek-MC Alger                      0-0
    Feb 13: Espérance-Teungueth FC                2-1
    Feb 23: Teungueth FC-Zamalek                  0-0
    Feb 23: MC Alger-Espérance                    1-1
    Mar  6: Espérance-Zamalek                     3-1
    Mar  6: Teungueth FC-MC Alger                 0-1
    Mar 16: MC Alger-Teungueth FC                 1-0
    Mar 16: Zamalek-Espérance                     0-1
    Apr  3: Teungueth FC-Espérance                2-1
    Apr  3: MC Alger-Zamalek                      0-2
    Apr 10: Espérance-MC Alger                    1-1
    Apr 10: Zamalek-Teungueth FC                  4-1
    
     1.Espérance (Tunis)               6  3  2  1  9- 6 11
     2.MC Alger                        6  2  3  1  4- 4  9
     3.Zamalek (Cairo)                 6  2  2  2  7- 5  8
     4.Teungueth FC (Rufisque)         6  1  1  4  4- 9  4
    
    Quarterfinals
    (May 14 and 22)
    MC Alger                 Alg  WAC Casablanca           Mor   1-1  0-1  1-2
    (May 15 and 22)
    Al-Ahly (Cairo)          Egy  Mamelodi Sundowns        SAf   2-0  1-1  3-1
    CR Belouizdad            Alg  Espérance (Tunis)        Tun   2-0  0-2  2-2  2-3p
    Kaizer Chiefs            SAf  Simba SC (Dar-es-Salaam) Tan   4-0  0-3  4-3
    
    Semifinals (Jun 19 and 26)
    Espérance (Tunis)        Tun  Al-Ahly (Cairo)          Egy   0-1  0-3  0-4
    WAC Casablanca           Mor  Kaizer Chiefs            SAf   0-1  0-0  0-1
    
    Final (Jul 17, Casablanca)
    Kaizer Chiefs            SAf  Al-Ahly (Cairo)          Egy   0-3
    
    

    Confederation Cup 2020/21

    First Round
    (Nov 27 and Dec 5)
    Al-Amal (Atbara)         Sud  KVZ                      Zan   1-0  3-0  4-0
    (Nov 27 and Dec 6)
    CI Kamsar                Gui  Renaissance (N'Djaména)  Chd   0-0  0-1  0-1
    US Monastir              Tun  Fasil City (Gondar)      Eth   2-0  1-2  3-2y
    (Nov 27 and Dec 7)
    Sagrada Esperança (Dundo)Ang  Mbabane Swallows         Swa      w/o       x
    (Nov 28 and Dec 4)
    Arta/Solar7              Dji  Mokawloon al-Arab        Egy   0-1  1-9  1-10	 
    (Nov 28 and Dec 5)
    GAMTEL                   Gam  TAS Casablanca           Mor   0-1  awd  0-4v 	 
    ASC Jaraaf               Sen  Kano Pillars             Nga   3-1  0-0  3-1u
    (Nov 28 and Dec 6)
    Al-Ittihad (Tripoli)     Lby  Horseed                  Som   4-1  3-0  7-1z
    AS Kaloum Star (Conakry) Gui  FC Tevragh-Zeïne         Mtn   1-1  0-1  1-2
    Etoile du Congo          CoB  Bravos do Maqui (Luena)  Ang   1-1  0-0  1-1*w
    Futuro Kings (Mongomo)   EqG  Rivers United            Nga   2-1  1-2  3-3  0-2p
    Musongati FC (Gitega)    Bdi  Green Eagles (Choma)     Zam   2-2  1-2  3-4t 
    Namungo FC (Lindi)       Tan  Al-Rabita (Juba)         SSu   3-0  awd  6-0s 
    (Nov 29 and Dec 5)
    AS Maniema Union (Kindu) CoK  Bloemfontein Celtic      SAf   0-2  2-0  2-2  2-3p
    AshantiGold SC (Obuasi)  Gha  Salitas FC (Ouagadougou) BuF   0-0  1-2  1-2
    Ngazi Sport (Mirontsi)   Com  NAPSA Stars (Lusaka)     Zam   1-5  1-4  2-9r	 
    Yeelen Olympique (Bamako)Mli  USGN (Niamey)            Ngr   0-1  1-1  1-2
    (Nov 29 and Dec 6)
    Orapa United             Bot  AS Kigali                Rwa   2-1  0-1  2-2*q
    Unisport de Sokodé       Tog  Cotonsport (Garoua)      Cmr   0-2  1-0  1-2p
    ES Sétif                 Alg                                 bye
    JS Kabylie               Alg                                 bye
    ESAE (Sakété)            Ben                                 bye
    DC Motema Pembe          CoK                                 bye
    Pyramids FC              Egy                                 bye
    San-Pédro FC             IvC                                 bye
    Al-Ahli (Tripoli)        Lby                                 bye
    Renaissance de Berkane   Mor                                 bye
    UD Songo                 Moz                                 bye
    Orlando Pirates          SAf                                 bye
    Al-Hilal (Obayed)        Sud                                 bye
    Etoile du Sahel (Sousse) Tun                                 bye
    p 1st leg in Lomé
    q 1st leg in Gaborone
    r 1st leg in Moroni
    s both legs in Dar-es-Salaam, 2nd leg awarded 3-0 to Namungo after Al-Rabita
      were disqualified due to violations of regulations
    t 1st leg in Bujumbura, 2nd leg in Lusaka
    u 2nd leg in Kaduna
    v 2nd leg awarded 3-0 to TAS ater GAMTEL withdrew
    w 2nd leg in Luanda
    x Mbabane Swallows withdrew before 1st leg
    y 2nd leg in Addis Ababa
    z both legs in Cairo
    
    Second Round
    (Dec 22 and Jan 5)
    Al-Ittihad (Tripoli)     Lby  Pyramids FC              Egy   0-1  2-3  2-4
    USGN (Niamey)            Ngr  JS Kabylie               Alg   1-2  0-2  1-4
    (Dec 22 and Jan 6)
    Al-Amal (Atbara)         Sud  Salitas FC (Ouagadougou) BuF   0-1  0-2  0-3x
    Mokawloon al-Arab        Egy  Etoile du Sahel (Sousse) Tun   0-0  1-2  1-2z
    NAPSA Stars (Lusaka)     Zam  UD Songo                 Moz   0-0  1-1 *1-1w
    Sagrada Esperança (Dundo)Ang  Orlando Pirates          SAf   0-1  awd  0-4v
    (Dec 23 and Jan 5)
    Green Eagles (Choma)     Zam  Cotonsport (Garoua)      Cmr   0-2  0-1  0-3
    Namungo FC (Lindi)       Tan  Al-Hilal (Obayed)        Sud   2-0  3-3  5-3r
    Bravos do Maqui (Luena)  Ang  DC Motema Pembe          CoK   0-1  1-2  1-3
    Renaissance (N'Djaména)  Chd  ES Sétif                 Alg      o/w       q
    (Dec 23 and Jan 6)
    AS Kigali                Rwa  KCCA (Kampala)           Uga   awd  1-3 *3-3u
    ASC Jaraaf               Sen  San-Pédro FC             IvC   0-1  2-1 *2-2s
    TAS Casablanca           Mor  ESAE (Sakété)            Ben   4-0  1-1  5-1t
    FC Tevragh-Zeïne         Mtn  Renaissance de Berkane   Mor   0-0  0-2  0-2
    US Monastir              Tun  Al-Ahli (Tripoli)        Lby   2-0  0-0  2-0p
    (Dec 23 and Jan 23)
    Bloemfontein Celtic      SAf  Rivers United            Nga   0-2  0-3  0-5t
    p 2nd leg in Cairo
    q Renaissance withdrew before the 1st leg
    r 1st leg in Dar-es-Salaam, 2nd leg in Omdurman
    s 2nd leg in Abidjan
    t 2nd leg in Porto-Novo
    u 1st leg awarded 2-0 to AS Kigali after KCCA forfeited due to several positive
      Covid-19 tests
    v 2nd leg awarded 3-0 to Orlando Pirates after Sagrada Esperança withdrew
    w 2nd leg in Beira
    x 1st leg in Omdurman
    y 1st leg in Alexandria
    z 2nd leg in Monastir
    
    Third Round
    (Feb 13 and 20)
    CS Sfaxien               Tun  AS Kigali                Rwa   4-1  1-1  5-2
    (Feb 14 and 21)
    Gor Mahia                Ken  NAPSA Stars (Lusaka)     Zam   0-1  2-2  2-3
    FC Platinum              Zim  ASC Jaraaf               Sen   0-1  0-1  0-2
    Jwaneng Galaxy           Bot  Orlando Pirates          SAf   0-3  0-1  0-4
    Nkana FC                 Zam  TAS Casablanca           Mor   2-0  1-2  3-2
    Bouenguidi Sport         Gab  Salitas FC (Ouagadougou) BuF   1-0  1-3  2-3
    AS SONIDEP               Ngr  Cotonsport (Garoua)      Cmr   0-1  0-1  0-2
    Asante Kotoko (Kumasi)   Gha  ES Sétif                 Alg   1-2  0-0  1-2
    Enyimba (Aba)            Nga  Rivers United            Nga   1-0  0-1  1-1  5-4p
    Racing Club d'Abidjan    IvC  Pyramids FC              Egy   0-2  0-2  0-4
    Raja Casablanca          Mor  US Monastir              Tun   1-0  0-1  1-1  6-5p
    Stade Malien (Bamako)    Mli  JS Kabylie               Alg   2-1  0-1  2-2*
    Al-Ahli (Benghazi)       Lby  DC Motema Pembe          CoK   1-1  1-1  2-2  8-7p
    Gazelle (N'Djaména)      Chd  Renaissance de Berkane   Mor      o/w       y
    (Feb 14 and 23)
    Young Buffaloes          Swz  Etoile du Sahel (Sousse) Tun   1-2  0-2  1-4
    (Feb 21 and 25)
    Primeiro de Agosto       Ang  Namungo FC (Lindi)       Tan   2-6  3-1  5-7x
    Renaissance de Berkane   Mor  
    x 1st leg in Dar-es-Salaam
    y Gazelle disqualified after withdrawal in Champions' League second round
    
    Group Stage
    
    Group A
    Mar 10: Enyimba-Al-Ahli (Benghazi)            2-1
    Mar 10: ES Sétif-Orlando Pirates              0-0x
    Mar 17: Orlando Pirates-Enyimba               2-1
    Mar 17: Al-Ahli (Benghazi)-ES Sétif           1-0y
    Apr  4: Enyimba-ES Sétif                      2-1
    Apr  4: Al-Ahli (Benghazi)-Orlando Pirates    0-0
    Apr 11: Orlando Pirates-Al-Ahli (Benghazi)    3-0
    Apr 11: ES Sétif-Enyimba                      3-0
    Apr 21: Orlando Pirates-ES Sétif              0-0
    Apr 22: Al-Ahli (Benghazi)-Enyimba            1-0
    Apr 21: Enyimba-Orlando Pirates               1-0
    Apr 21: ES Sétif-Al-Ahli (Benghazi)           1-0
    x in Accra
    y in Cairo
    
     1.Enyimba (Aba)                   6  3  0  3  6- 8  9  [2 1 0 1 2-2 3; 1 g]
     2.Orlando Pirates                 6  2  3  1  5- 2  9  [2 1 0 1 2-2 3; 0 g]
     3.ES Sétif                        6  2  2  2  5- 3  8
     4.Al-Ahli (Benghazi)              6  2  1  3  3- 6  7
    
    Group B
    Mar 10: JS Kabylie-Cotonsport                 1-0
    Mar 10: Renaissance de Berkane-NAPSA Stars    2-0
    Mar 17: Cotonsport-Renaissance de Berkane     2-0
    Mar 17: NAPSA Stars-JS Kabylie                2-2
    Apr  4: NAPSA Stars-Cotonsport                0-1
    Apr  4: Renaissance de Berkane-JS Kabylie     0-0
    Apr 11: Cotonsport-NAPSA Stars                5-1
    Apr 11: JS Kabylie-Renaissance de Berkane     0-0
    Apr 21: Cotonsport-JS Kabylie                 1-2
    Apr 21: NAPSA Stars-Renaissance de Berkane    1-0
    Apr 29: JS Kabylie-NAPSA Stars                2-1
    Apr 29: Renaissance de Berkane-Cotonsport     2-1
    
     1.JS Kabylie (Tizi Ouzou)         6  3  3  0  7- 4 12
     2.Cotonsport (Garoua)             6  3  0  3 10- 6  9
     3.Renaissance de Berkane          6  2  2  2  4- 4  8
     4.NAPSA Stars (Lusaka)            6  1  1  4  5-12  4
    
    Group C
    Mar 10: CS Sfaxien-Salitas                    1-0
    Mar 10: Etoile du Sahel-Jaraaf                2-0
    Mar 17: Jaraaf-CS Sfaxien                     1-1
    Mar 17: Salitas-Etoile du Sahel               1-0
    Apr  4: Etoile du Sahel-CS Sfaxien            0-0
    Apr  4: Jaraaf-Salitas                        2-0
    Apr 11: CS Sfaxien-Etoile du Sahel            2-2
    Apr 12: Salitas-Jaraaf                        0-1x
    Apr 21: Jaraaf-Etoile du Sahel                1-0
    Apr 21: Salitas-CS Sfaxien                    0-2
    Apr 21: CS Sfaxien-Jaraaf                     0-0
    Apr 21: Etoile du Sahel-Salitas               2-1
    x in Porto-Novo
    
     1.ASC Jaraaf (Dakar)              6  3  2  1  5- 3 11
     2.CS Sfaxien                      6  2  4  0  6- 3 10
     3.Etoile du Sahel (Sousse)        6  2  2  2  6- 5  8
     4.Salitas FC (Ouagadougou)        6  1  0  5  2- 8  3
    
    Group D
    Mar 10: Pyramids FC-Nkana FC                  3-0
    Mar 10: Raja Casablanca-Namungo               1-0
    Mar 17: Namungo-Pyramids FC                   0-2
    Mar 17: Nkana FC-Raja Casablanca              0-2
    Apr  4: Namungo-Nkana FC                      0-1
    Apr  4: Raja Casablanca-Pyramids FC           2-0
    Apr 11: Nkana FC-Namungo                      1-0
    Apr 11: Pyramids FC-Raja Casablanca           0-3
    Apr 21: Namungo-Raja Casablanca               0-3
    Apr 21: Nkana FC-Pyramids FC                  0-1
    Apr 21: Pyramids FC-Namungo                   1-0
    Apr 21: Raja Casablanca-Nkana FC              2-0
    
     1.Raja Casablanca                 6  6  0  0 13- 0 18
     2.Pyramids FC (Cairo)             6  4  0  2  7- 5 12
     3.Nkana FC (Kitwe)                6  2  0  4  2- 8  6
     4.Namungo FC (Lindi)              6  0  0  6  0- 9  0
    
    Quarterfinals (May 16 and 23)
    Cotonsport (Garoua)      Cmr  ASC Jaraaf               Sen   1-0  1-2 *2-2
    CS Sfaxien               Tun  JS Kabylie               Alg   0-1  1-1  1-2 
    Orlando Pirates          SAf  Raja Casablanca          Mor   1-1  0-4  1-5 
    Pyramids FC              Egy  Enyimba (Aba)            Nga   4-1  1-1  5-2 
    
    Semifinals (Jun 20 and 27)
    Cotonsport (Garoua)      Cmr  JS Kabylie               Alg   1-2  0-3  1-5
    Pyramids FC              Egy  Raja Casablanca          Mor   0-0  0-0  0-0  4-5p
    
    Final (Jul 10, Cotonou)
    Raja Casablanca          Mor  JS Kabylie               Alg   2-1 
    
    

    Super Cup 2021

    Final (Dec 22, Al-Rayyan, Qatar)
    Al-Ahly (Cairo)          Egy  Raja Casablanca          Mor   1-1  6-5p
    
    

    About this document

    Prepared and maintained by Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

    Author: Karel Stokkermans
    Last updated: 29 Dec 2021

    (c) Copyright Karel Stokkermans and RSSSF 2021
    You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.