Argentina - Mendoza - Clubs in Domestic Cups

 


 
   Date		Cup					Venue	    	Stadium			Team	      	          Score	    Team			
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14.11.1943	Campeonato de la República		San Luis				Nacional-Vélez-Pacífico	   6-0	  Estudiantes (San Luis)
21.11.1943	Campeonato de la República		Mendoza		Gimnasia y Esgrima	Nacional-Vélez-Pacífico	   2-1	  San Martín (San Juan)
28.11.1943	Campeonato de la República		Córdoba		Belgrano		Nacional-Vélez-Pacífico	   6-9	  General Paz Juniors
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
29.10.1944	Campeonato de la República		San Juan	Parque de Mayo		Godoy Cruz A.T.		   1-0	  Graffigna
05.11.1944	Campeonato de la República		Mendoza		Independiente Rivadavia	Godoy Cruz A.T.		   5-2	  Sporting Club Victoria
12.11.1944	Campeonato de la República		Mendoza		Independiente Rivadavia	Godoy Cruz A.T.		   2-3	  Talleres (Córdoba)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
28.10.1945	Campeonato de la República		Mendoza		Gimnasia y Esgrima	Independiente Rivadavia	   1-0	  Atlético de la Juventud Alianza
04.11.1945	Campeonato de la República		Mendoza					Independiente Rivadavia	   3-1	  Sportivo Villa Mercedes
18.11.1945	Campeonato de la República		Mendoza					Independiente Rivadavia	   5-1	  Sportivo Municipal
08.12.1945	Campeonato de la República		Mendoza		Gimnasia y Esgrima	Independiente Rivadavia	   1-2	  Racing Club
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30.03.1952	Copa Competencia			Mendoza		Independiente Rivadavia	Godoy Cruz A.T.		   3-4	  Ferro Carril Oeste
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13.12.1959	Campeonato Campeones Rep. Argentina	Mendoza		Gimnasia y Esgrima	Atlético Argentino	   5-2	  Estudiantes (San Luis)
10.01.1960	Campeonato Campeones Rep. Argentina	Mendoza		Gimnasia y Esgrima	Atlético Argentino	   5-0	  Huracán (Guatraché)
24.01.1960	Campeonato Campeones Rep. Argentina	Mendoza		Gimnasia y Esgrima	Atlético Argentino	   1-2	  Atlético Tucumán
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.04.1965	Torneo Confraternidad			Buenos Aires	Boca Juniors		Gimnasia y Esgrima	   4-0	  Sportivo Pringles
08.04.1965	Torneo Confraternidad			Buenos Aires	Boca Juniors		Gimnasia y Esgrima	   4-0	  Pacífico (Neuquén)
12.04.1965	Torneo Confraternidad			Buenos Aires	Boca Juniors		Gimnasia y Esgrima	   3-1	  Unión (Santa Fe)
15.04.1965	Torneo Confraternidad			Buenos Aires	Boca Juniors		Gimnasia y Esgrima	   1-0	  General Paz Juniors
16.04.1965	Torneo Confraternidad			Buenos Aires	Boca Juniors		Gimnasia y Esgrima	   1-0	  Talleres MOP (Entre Ríos)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
06.02.1969	Copa Argentina - First Round		Mendoza					Godoy Cruz A.T.		   1-3	  Chacarita Juniors
10.02.1969	Copa Argentina - First Round		Mendoza					Godoy Cruz A.T.		   2-3	  Chacarita Juniors
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30.01.1970	Copa Consejo Federal			Córdoba					A.C.San Martín		   0-3	  Talleres (Córdoba)
13.02.1970	Copa Consejo Federal			Mendoza					A.C.San Martín		   5-1	  Talleres (Córdoba)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.03.1970	Copa Argentina - First Round		Mendoza		Godoy Cruz AT		Atlético Palmira	   3-1	  Independiente
07.03.1970	Copa Argentina - First Round		Mendoza		Godoy Cruz AT		Atlético Palmira	   2-2	  Independiente
11.03.1970	Copa Argentina - Round of 16		Mendoza		Godoy Cruz AT		Atlético Palmira	   2-1	  Lanús
14.03.1970	Copa Argentina - Round of 16		Mendoza		Godoy Cruz AT		Atlético Palmira	[3]1-2[4] Lanús
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.12.1970	Copa Consejo Federal			Mar del Plata	General San Martín	Gimnasia y Esgrima	   1-1	  Kimberley (Mar del Plata)
27.12.1970	Copa Consejo Federal			Mendoza		Godoy Cruz AT		Gimnasia y Esgrima	   4-1	  Kimberley (Mar del Plata)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
06.09.2011	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Huracán Las Heras	   1-2	  Deportivo Guaymallén
07.09.2011	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Luis				Gimnasia y Esgrima	[3]0-0[5] Juventud Unida Universitario
08.09.2011	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Deportivo Maipú		[4]0-0[3] A.C.San Martín
14.09.2011	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Deportivo Maipú		   0-1	  Deportivo Guaymallén
05.10.2011	Copa Argentina - Preliminary Round 3	Río Negro				Deportivo Guaymallén	[4]0-0[1] Deportivo Roca
22.11.2011	Copa Argentina - Round of 64		San Juan	Bicentenario		Independiente Rivadavia	[3]1-1[5] Aldosivi
24.11.2011	Copa Argentina - Round of 64		San Juan	Bicentenario		Godoy Cruz A.T.		[2]1-1[4] Sportivo Italiano
07.12.2011	Copa Argentina - Round of 64		San Juan	Bicentenario		Deportivo Guaymallén	   0-2	  Deportivo Merlo
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24.10.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					A.C.San Martín		[4]1-1[3] Huracán Las Heras
24.10.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Gutiérrez Sport Club 	   3-2	  Andes Talleres
24.10.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Gimnasia y Esgrima	   2-1	  Deportivo Guaymallén
01.11.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Rafael				Huracán (San Rafael)	   0-1	  SC Pacífico (General Alvear)
07.11.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Gimnasia y Esgrima	[3]1-1[5] A.C.San Martín
07.11.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Gutiérrez Sport Club 	[9]1-1[8] SC Pacífico (General Alvear)
22.11.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 3	Mendoza					Deportivo Maipú		   1-2	  A.C.San Martín
22.11.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 3	Córdoba					Gutiérrez Sport Club 	   1-3	  Talleres (Córdoba)
05.12.2012	Copa Argentina - Preliminary Round 4	San Juan	Bicentenario		A.C.San Martín		   1-2	  Unión (Villa Krause)
30.01.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 5	Córdoba					Independiente Rivadavia	[3]1-1[4] Instituto
19.02.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 6	San Juan	Bicentenario		Godoy Cruz A.T.		[7]0-0[6] Chacarita Juniors
17.04.2013	Copa Argentina - Round of 32		San Juan	Bicentenario		Godoy Cruz A.T.		[5]0-0[3] Huracán
22.05.2013	Copa Argentina - Round of 16		San Juan	Bicentenario		Godoy Cruz A.T.		   3-2	  Olimpo
28.08.2013	Copa Argentina - Quarterfinals		San Juan	Bicentenario		Godoy Cruz A.T.		   0-1	  Arsenal
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30.10.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Rafael				San Martín (Monte Comán)[4]1-1[5] Andes F.C. (General Alvear)
30.10.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza		Leonardo Murialdo	Ctro Empleados Comercio	[4]1-1[5] Atlético Argentino
30.10.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Gutiérrez Sport Club 	   1-0	  Leonardo Murialdo
30.10.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					S. y D. Montecaseros   [13]0-0[14]Atlético Palmira
13.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 2	General Alvear				SC Pacífico (GA)	[4]0-0[2] Andes F.C. (General Alvear)
13.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 2	San Martín				A.C.San Martín		   2-1	  Gutiérrez Sport Club 
13.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 2	San Rafael				Huracán (San Rafael)	   4-1	  Atlético Palmira
13.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 2	San Juan				Deportivo Guaymallén	[4]0-0[2] Atlético de la Juventud Alianza
14.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Gimnasia y Esgrima	   1-0	  Atlético Argentino
20.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 4	Mendoza					Deportivo Maipú		   0-1	  Cipolletti
27.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 3	San Rafael				Huracán (San Rafael)	   3-1	  A.C.San Martín
27.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 3	San Juan				Deportivo Guaymallén	   0-1	  Unión (Villa Krause)
28.11.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 3	General Alvear				SC Pacífico (GA)	[4]0-0[3] Gimnasia y Esgrima (Mendoza)
11.12.2013	Copa Argentina - Preliminary Round 4	San Rafael				Huracán (San Rafael)	[5]0-0[4] SC Pacífico (General Alvear)
05.02.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 5	San Rafael				Huracán (San Rafael)	   4-1	  Unión (Villa Krause)
23.04.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 8	San Juan	Bicentenario		Independiente Rivadavia	   1-2	  Almirante Brown 
23.07.2014	Copa Argentina - Round of 32		San Juan	Bicentenario		Godoy Cruz A.T.		[2]3-3[4] Defensa y Justicia
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Atlético Argentino	   1-0	  Centro Empleados de Comercio
15.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Martín				A.C.San Martín		   0-2	  Deportivo Guaymallén
15.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Luján Sport Club	[6]0-0[7] Atlético Palmira
15.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Rafael				Huracán (San Rafael)	[4]2-2[2] Sportivo Ballofet
22.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 3	Mendoza					Deportivo Maipú		[4]1-1[2] Gimnasia y Esgrima (Mendoza)
29.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 2	General Alvear				SC Pacífico (GA)	   1-0	  Jorge Newbery (Villa Mercedes)
29.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Deportivo Guaymallén	  2-0	  Huracán (San Rafael)
29.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Atlético Argentino	[0]1-1[3] Huracán Las Heras
29.10.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Gutiérrez Sport Club 	[0]1-1[2] Atlético Palmira
05.11.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 4	Mendoza					Deportivo Maipú		[3]2-2[5] Alianza Coronel Moldes
12.11.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 3	Mendoza					Huracán Las Heras	   2-0	  Atlético Palmira
13.11.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 3	General Alvear				SC Pacífico (GA)	   4-1	  Deportivo Guaymallén
26.11.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 4	General Alvear				SC Pacífico (GA)	   0-1	  Huracán Las Heras
11.12.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 5	San Luis				Huracán Las Heras	[4]1-1[3] Juventud Unida Universitario
13.12.2014	Copa Argentina - Preliminary Round 6	San Luis				Huracán (San Rafael)	   1-4	  Juventud Unida Universitario
13.05.2015	Copa Argentina - Round of 64		Córdoba		Instituto		Godoy Cruz A.T.		   0-1	  Deportivo Español
27.05.2015	Copa Argentina - Round of 64		San Juan	Bicentenario		Huracán Las Heras	   0-2	  Boca Juniors
01.07.2015	Copa Argentina - Round of 64		Córdoba		Instituto		Independiente Rivadavia	   1-0	  Huracán
30.07.2015	Copa Argentina - Round of 32		Córdoba		Instituto		Independiente Rivadavia	   0-3	  Quilmes
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
07.02.2016	Copa Argentina - Preliminary Round	Venado Tuerto				A.C.San Martín		   0-1	  Sp. Rivadavia (Venado Tuerto)
14.02.2016	Copa Argentina - Preliminary Round	San Martín				A.C.San Martín		   2-1	  Sp. Rivadavia (Venado Tuerto)
19.07.2016	Copa Argentina - Round of 64		Sarandí		Arsenal			Godoy Cruz A.T.		   2-0	  Estudiantes (BA)
07.08.2016	Copa Argentina - Round of 32		Sarandí		Arsenal			Godoy Cruz A.T.		   1-0	  Banfield
12.10.2016	Copa Argentina - Round of 16		Lanús		Lanús			Godoy Cruz A.T.		   1-3	  San Lorenzo de Almagro
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
02.02.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 1	General Alvear				SC Pacífico (GA)	   0-0	  Huracán Las Heras
08.02.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Huracán Las Heras	   1-4	  SC Pacífico (General Alvear)
11.02.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 2	General Alvear				SC Pacífico (GA)	   1-0	  Sportivo Peñarol
14.02.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 2	San Juan	Bicentenario		SC Pacífico (GA)	   1-1	  Sportivo Peñarol
27.02.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 3	General Alvear				SC Pacífico (GA)    	   1-1	  Estudiantes (Río Cuarto)
05.03.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 3	Río Cuarto				SC Pacífico (GA)	   2-2	  Estudiantes (Río Cuarto)
14.03.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Juan	Bicentenario		Gimnasia y Esgrima	   0-1	  Unión (Villa Krause)
05.04.2017	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Gimnasia y Esgrima	   3-1	  Unión (Villa Krause)
10.05.2017	Copa Argentina - Round of 64		Temperley	Temperley		Gimnasia y Esgrima	[4]0-0[1] Quilmes
07.06.2017	Copa Argentina - Round of 64		Quilmes		Quilmes			Independiente Rivadavia	   0-1	  Colón (Santa Fe)
11.06.2017	Copa Argentina - Round of 64		Banfield	Banfield		SC Pacífico (GA)	   3-2	  Estudiantes LP
13.06.2017	Copa Argentina - Round of 64		Sarandí		Arsenal			Godoy Cruz A.T.		   3-0	  Ramón Santamarina 
01.09.2017	Copa Argentina - Round of 32		Santa Fe	Colón			Gimnasia y Esgrima	[4]1-1[2] Talleres (Córdoba)
04.09.2017	Copa Argentina - Round of 32		Santa Fe	Unión			Godoy Cruz A.T.		   2-1	  Newell's Old Boys
21.09.2017	Copa Argentina - Round of 32		Caseros		Estudiantes BA		SC Pacífico (GA)	   1-3	  Atlanta
28.09.2017	Copa Argentina - Round of 16		Córdoba		Instituto		Godoy Cruz A.T.		   2-1	  Banfield
04.10.2017	Copa Argentina - Round of 16		Sarandí		Arsenal			Gimnasia y Esgrima	   2-3	  Olimpo
23.10.2017	Copa Argentina - Quarterfinals		Córdoba		Instituto		Godoy Cruz A.T.		   2-3	  Rosario Central
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
19.01.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Luis				Gimnasia y Esgrima	   2-0	  Juventud Unida Universitario
20.01.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Huracán Las Heras	   0-0	  Deportivo Maipú
23.01.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Gimnasia y Esgrima	   3-1	  Juventud Unida Universitario
23.01.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Deportivo Maipú		   2-0	  Huracán Las Heras
28.01.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Deportivo Maipú		   1-0	  Gimnasia y Esgrima (Mendoza)
28.01.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Juan				Huracán (San Rafael)	   1-4	  Sportivo Peñarol
03.02.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 1	San Rafael				Huracán (San Rafael)	   2-2	  Sportivo Peñarol
21.02.2018	Copa Argentina - Preliminary Round 2	Mendoza					Gimnasia y Esgrima	   3-2	  Deportivo Maipú
15.05.2018	Copa Argentina - Round of 64		Cutral Co				Deportivo Maipú		   3-0	  Chacarita Juniors
23.07.2018	Copa Argentina - Round of 64		Córdoba		Instituto		Godoy Cruz A.T.		[2]1-1[4] Defensores Unidos
17.08.2018	Copa Argentina - Round of 32		Sarandí		Arsenal			Deportivo Maipú		   0-4	  Temperley
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.01.2019	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Deportivo Maipú		   2-1	  Huracán Las Heras
27.01.2019	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Huracán Las Heras	[4]1-2[3] Deportivo Maipú
19.03.2019	Copa Argentina - Round of 64		Temperley	Temperley		Gimnasia y Esgrima	   1-0	  Aldosivi
21.03.2019	Copa Argentina - Round of 64		Mendoza		Malvinas Argentinas	Huracán Las Heras	   0-2	  Lanús
23.03.2019	Copa Argentina - Round of 64		Córdoba		Instituto		Godoy Cruz A.T.		   2-1	  Deportivo Armenio
15.04.2019	Copa de la Superliga - First Round	Paraná					Godoy Cruz A.T.		   1-1	  Patronato
20.04.2019	Copa de la Superliga - First Round	Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		[5]1-1[4] Patronato
23.04.2019	Copa Argentina - Round of 64		San Luis	J.G.Funes		Independiente Rivadavia	   1-0	  Ferrocarril Midland
28.04.2019	Copa de la Superliga - Round of 16	Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   1-2	  Boca Juniors
05.05.2019	Copa de la Superliga - Round of 16	Buenos Aires				Godoy Cruz A.T.		   1-3	  Boca Juniors
14.07.2019	Copa Argentina - Round of 32		Córdoba		Instituto		Godoy Cruz A.T.		[2]1-1[1] Huracán
16.07.2019	Copa Argentina - Round of 32		San Luis	La Pedrera		Gimnasia y Esgrima	[4]1-1[5] River Plate
20.07.2019	Copa Argentina - Round of 32		Sarandí		Arsenal			Independiente Rivadavia	   0-1	  Lanús
18.09.2019	Copa Argentina - Round of 16		Lanús		Lanús			Godoy Cruz A.T.		   0-1	  River Plate
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18.01.2020	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Huracán Las Heras	   1-0	  Deportivo Maipú
22.01.2020	Copa Argentina - Preliminary Round 1	Mendoza					Deportivo Maipú		   1-3	  Huracán Las Heras
14.03.2020	Copa de la Superliga - Round 1		Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   1-4	  Boca Juniors
02.11.2020	Copa Diego Maradona - Round 1		Rosario					Godoy Cruz A.T.		   1-2	  Rosario Central
07.11.2020	Copa Diego Maradona - Round 2		Banfield				Godoy Cruz A.T.		   0-1	  Banfield
14.11.2020	Copa Diego Maradona - Round 3		Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   0-1	  River Plate
23.11.2020	Copa Diego Maradona - Round 4		Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   0-1	  Rosario Central
28.11.2020	Copa Diego Maradona - Round 5		Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   0-0	  Banfield
05.12.2020	Copa Diego Maradona - Round 6		Avellaneda	Independiente		Godoy Cruz A.T.		   1-3	  River Plate
14.12.2020	Copa Diego Maradona - Complem Round 1	Santiago del Estero			Godoy Cruz A.T.		   1-1	  Central Córdoba (SdE)
19.12.2020	Copa Diego Maradona - Complem Round 2	Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   0-3	  Newell's Old Boys
27.12.2020	Copa Diego Maradona - Complem Round 3	Avellaneda				Godoy Cruz A.T.		   1-6	  Racing Club
30.12.2020	Copa Argentina - Round of 64		Sarandí		Arsenal			Godoy Cruz A.T.		   3-1	  Justo José de Urquiza
05.01.2021	Copa Diego Maradona - Complem Round 4	Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   1-0	  Estudiantes LP
09.01.2021	Copa Diego Maradona - Complem Round 5	Buenos Aires				Godoy Cruz A.T.		   2-3	  Vélez Sarsfield
28.01.2021	Copa Argentina - Round of 64		Caseros		Estudiantes BA		Huracán Las Heras	   1-0	  Arsenal
13.02.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 1	Mar del Plata	J.M.Minella		Godoy Cruz A.T.		   2-1	  Aldosivi
20.02.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 2	Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   0-2	  Estudiantes LP
01.03.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 3	Rosario					Godoy Cruz A.T.		   2-2	  Rosario Central
06.03.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 4	Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   3-1	  Platense
13.03.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 5	Buenos Aires				Godoy Cruz A.T.		   0-2	  Argentinos Juniors
20.03.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 6	Mendoza		Malvinas Argentinas	Godoy Cruz A.T.		   1-6	  River Plate
28.03.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 7	Córdoba		Mario Kempes		Godoy Cruz A.T.		   1-1	  Talleres (Córdoba)
04.04.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 8	Avellaneda				Godoy Cruz A.T.		   4-2	  Racing Club
11.04.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 9	Mendoza					Godoy Cruz A.T.		   2-3	  Arsenal
18.04.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 10	Santa Fe				Godoy Cruz A.T.		   2-2	  Colón (Santa Fe)
21.04.2021	Copa Argentina - Round of 32		Junín		Sarmiento		Huracán Las Heras	   1-4	  Estudiantes (Río Cuarto)
23.04.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 11	Mendoza					Godoy Cruz A.T.		   1-0	  Central Córdoba (SdE)
02.05.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 12	Buenos Aires				Godoy Cruz A.T.		   0-1	  San Lorenzo de Almagro
08.05.2021	Copa de la Liga Profesional - Round 13	Mendoza					Godoy Cruz A.T.		   0-1	  Banfield
13.05.2021	Copa Argentina - Round of 32		Córdoba		Belgrano		Godoy Cruz A.T.		   2-0	  Boca Unidos
22.09.2021	Copa Argentina - Round of 16		Córdoba		Mario Kempes		Godoy Cruz A.T.		[5]3-3[4] Racing Club
06.10.2021	Copa Argentina - Quarterfinals		Córdoba		Mario Kempes		Godoy Cruz A.T.		   1-0	  Tigre
01.12.2021	Copa Argentina - Semifinals		San Luis	J.G.Funes		Godoy Cruz A.T.		   0-1	  Talleres (Córdoba)
 
 

Mendoza - top level champions


About this document

Many thanks to Gabriel Robert who provided this information.

Prepared and maintained by Pablo Ciullini for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Pablo Ciullini (P_A_Ciullini@hotmail.com)
Last updated: 20 Jan 2022

(C) Copyright Pablo Ciullini and RSSSF 2022
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.