Guinea 2017/18


Ligue 1
Coupe Nationale
Supercoupe
Ligue 2

Championnat National de Ligue 1 Nimba Mining

Participants:			City:      Région:
Horoya Athlétic Club       	Matam      Conakry
ASFAG                        	Conakry    Conakry
Association Sportive du Kaloum  Kaloum     Conakry
FGF Atlético de Coléah   	Conakry    Conakry
FC Eléphant de Coléah 		Conakry    Conakry	Promoted
Hafia Football Club	     	Dixinn     Conakry
Satellite Football Club      	Ratoma     Conakry
Renaissance Football Club	Bonffi	   Conakry
Wakriya Athlétic Club		Boké	   Boké
Club Industriel de Kamsar    	Kamsar     Boké
Fello Star                   	Labé       Labé
Gangan Football Club		Kindia	   Kindia
Ashanti Golden Boys       	Siguiri    Kankan
Milo Football Club           	Kankan     Kankan	Promoted

NB: ASFAG means Association Sportive des Forces Armées de Guinée

NB: All matches played at:
    Stadium 28 September (Conakry), located on the road to Donka in the municipality of Dixinn.
    Stadium of the Mission (Conakry), located in the commune of Kaloum in Teminétaye district.
    Stadium Annex (Conakry), located in the grounds of the stadium 28 September in the town of Dixinn.

Final Table:

 1.Horoya AC        26  19  5  2  56-14  62  [C]  Champions
 2.Hafia FC         26  15  6  5  44-23  51
 3.Wakriya AC       26  10 12  4  41-30  42
 4.AS Kaloum        26  11  7  8  24-21  40
 5.Gangan FC        26  10  8  8  31-25  38
 6.Eléphant Coléah  26   8  8 10  22-30  32  [P]  [2 1 1 0 1-0 4]
 7.Fello Star       26   9  5 12  27-32  32       [2 0 1 1 0-1 1]
 8.ASFAG            26   7 10  9  23-23  31
 9.Ashanti GB       26   7  9 10  20-35  30
10.CI Kamsar        26   7  8 11  25-33  29
11.Renaissance FC   26   7  7 12  26-36  28  [2 1 0 1 3-3 3]
12.Satellite FC     26   7  7 12  17-31  28  [2 1 0 1 3-3 3]
-------------------------------------------
13.Milo FC          26   6  9 11  24-29  27  [P]  Relegated
14.Atlético Coléah  26   3 11 12  17-35  20       Relegated

Round 1
[Nov 3]
Eléphant Coléah   1-1 Hafia FC          
Gangan FC         2-0 Ashanti GB        
Renaissance FC    0-2 Horoya AC         
[Nov 4]
Atlético Coléah   0-0 Milo FC           
CI Kamsar         1-1 Wakriya AC        
Fello Star        2-3 ASFAG             
Satellite FC      2-0 AS Kaloum         

Round 2
[Nov 6]
Horoya AC         2-1 Eléphant Coléah   
[Nov 7]
ASFAG             0-0 Atlético Coléah   
Hafia FC          1-0 CI Kamsar         
Wakriya AC        1-0 AS Kaloum         
[Nov 8]
Ashanti GB        0-0 Renaissance FC    
Fello Star        2-1 Satellite FC      
Milo FC           1-1 Gangan FC         

Round 3
[Nov 17]
AS Kaloum         0-0 CI Kamsar         
Atlético Coléah   0-0 Eléphant Coléah   
Hafia FC          1-0 Ashanti GB        
[Nov 18]
Gangan FC         2-1 Fello Star        
Horoya AC         1-0 Satellite FC      
Renaissance FC    2-2 Wakriya AC        
[Nov 19]
Milo FC           0-0 ASFAG             

Round 4
[Nov 20]
Ashanti GB        0-0 CI Kamsar         
[Nov 21]
Renaissance FC    1-0 Fello Star        
[Nov 22]
Milo FC           2-2 Horoya AC         
Wakriya AC        1-0 Atlético Coléah   
Eléphant Coléah   1-2 Gangan FC         
Satellite FC      1-0 Hafia FC          
[Nov 23]
ASFAG             1-0 AS Kaloum         

Round 5
[Nov 25]
Fello Star        1-1 Milo FC           
Ashanti GB        1-1 Satellite FC      
Gangan FC         1-3 Wakriya AC        
Atlético Coléah   1-1 Renaissance FC    
[Nov 26]
Hafia FC          1-2 Horoya AC         
CI Kamsar         1-1 ASFAG             
AS Kaloum         0-1 Eléphant Coléah   

Round 6
[Dec 1]
CI Kamsar         1-2 Milo FC           
Atlético Coléah   0-0 Satellite FC      
Renaissance FC    0-0 Eléphant Coléah   
[Dec 2]
Gangan FC         0-0 ASFAG             
Ashanti GB        2-2 Wakriya AC        
Horoya AC         2-1 AS Kaloum         
[Dec 3]
Hafia FC          3-2 Fello Star        [possibly later awarded 2-0]

Round 7
[Dec 5]
Wakriya AC        3-3 Milo FC           
Satellite FC      0-0 Gangan FC         
CI Kamsar         0-0 Eléphant Coléah   
ASFAG             3-0 Renaissance FC    
[Dec 6]
AS Kaloum         4-2 Ashanti GB        
Hafia FC          3-0 Atlético Coléah   
Fello Star        0-3 Horoya AC         

Round 8
[Dec 9]
Horoya AC         1-0 CI Kamsar         
ASFAG             2-0 Satellite FC      
Wakriya AC        3-1 Eléphant Coléah   
[Dec 10]
AS Kaloum         3-0 Fello Star        
Atlético Coléah   1-2 Ashanti GB        
Renaissance FC    1-1 Gangan FC         
Milo FC           1-2 Hafia FC          

Round 9
[Dec 13]
Atlético Coléah   1-1 AS Kaloum         
Fello Star        0-0 Wakriya AC        
Milo FC           0-1 Ashanti GB        
Hafia FC          2-1 Renaissance FC    
[Dec 14]
Eléphant Coléah   1-2 Satellite FC      
Gangan FC         2-3 CI Kamsar         
Horoya AC         1-0 ASFAG             

Round 10
[Dec 17]
CI Kamsar         3-0 Satellite FC      
Gangan FC         3-0 Atlético Coléah   
Wakriya AC        0-0 Horoya AC         
AS Kaloum         1-0 Hafia FC          
[Dec 18]
ASFAG             1-0 Eléphant Coléah   
Ashanti GB        2-2 Fello Star        
Milo FC           0-3 Renaissance FC    

Round 11
[Dec 20]
Horoya AC         0-0 Gangan FC         
Atlético Coléah   2-1 CI Kamsar         
Hafia FC          3-3 Wakriya AC        
[Dec 21]
Renaissance FC    1-0 AS Kaloum         
Ashanti GB        0-0 ASFAG             
Fello Star        0-1 Eléphant Coléah   
Satellite FC      1-0 Milo FC           

Round 12
[Jan 30]
AS Kaloum         1-0 Gangan FC         
ASFAG             1-3 Hafia FC          
Ashanti GB        0-3 Horoya AC         
CI Kamsar         2-1 Renaissance FC    [also reported 1-2]
[Jan 31]
Eléphant Coléah   2-0 Milo FC           
Fello Star        3-0 Atlético Coléah   
Satellite FC      0-0 Wakriya AC        

Round 13
[Feb 3]
Horoya AC         4-2 Atlético Coléah   
Wakriya AC        1-0 ASFAG             
CI Kamsar         0-1 Fello Star        
Gangan FC         1-3 Hafia FC          
[Feb 5]
AS Kaloum         1-1 Milo FC           
Satellite FC      1-2 Renaissance FC    
Eléphant Coléah   2-0 Ashanti GB        

Halfway Table:

 1.Horoya AC        13  10  3  0  23- 7  33  [C]
 2.Hafia FC         13   8  2  3  23-14  26
 3.Wakriya AC       13   5  8  0  20-13  23
 4.ASFAG            13   5  5  3  12- 8  20
 5.Gangan FC        13   4  5  4  15-14  17
 6.Renaissance FC   13   4  5  4  13-14  17
 7.Eléphant Coléah  13   4  4  5  11-11  16  [P]
 8.Satellite FC     13   4  4  5   9-12  16
 9.AS Kaloum        13   4  3  6  12-12  15
10.CI Kamsar        13   3  5  5  12-12  14
11.Fello Star       13   3  3  7  14-20  12
12.Ashanti GB       13   2  6  5  10-18  12
-------------------------------------------
13.Milo FC          13   1  7  5  11-18  10  [P]
14.Atlético Coléah  13   1  6  6   7-19   9

Round 14
[Feb 9]
ASFAG             1-1 Wakriya AC        
[Feb 10]
Fello Star        0-1 CI Kamsar         
Ashanti GB        1-2 Eléphant Coléah   
[Feb 11]
Milo FC           0-1 AS Kaloum         
[Feb 12]
Renaissance FC    1-2 Satellite FC      
[Feb 15]
Hafia FC          0-2 Gangan FC         
[Feb 16]
Atlético Coléah   1-2 Horoya AC         

Round 15
[Feb 17]
Renaissance FC    1-1 CI Kamsar         
Milo FC           0-0 Eléphant Coléah   
[Feb 18]
Wakriya AC        2-0 Satellite FC      
[Feb 19]
Atlético Coléah   0-1 Fello Star        
[Feb 23]
Gangan FC         0-1 AS Kaloum         
[Feb 25]
Hafia FC          2-0 ASFAG             
Horoya AC         6-0 Ashanti GB        

Round 16
[Feb 24]
Milo FC           1-0 Satellite FC      
Eléphant Coléah   0-0 Fello Star        
[Feb 25]
CI Kamsar         2-3 Atlético Coléah   [also reported 1-2]
[Feb 26]
AS Kaloum         1-0 Renaissance FC    
[Mar 1]
Wakriya AC        1-1 Hafia FC          
Gangan FC         2-1 Horoya AC         
[Mar 3]
ASFAG             1-1 Ashanti GB        

Round 17
[Mar 7]
Fello Star        1-0 Ashanti GB        
Renaissance FC    2-1 Milo FC           
Eléphant Coléah   0-1 ASFAG             
Satellite FC      2-1 CI Kamsar         
[Mar 8]
Atlético Coléah   1-1 Gangan FC         
[Mar 9]
Hafia FC          4-1 AS Kaloum         
[Apr 4]
Horoya AC         2-1 Wakriya AC        

Round 18
[Mar 10]
Satellite FC      0-1 Eléphant Coléah   
[Mar 13]
Wakriya AC        1-1 Fello Star        
AS Kaloum         0-0 Atlético Coléah   
[Mar 20]
CI Kamsar         1-1 Gangan FC         
[Mar 22]
Renaissance FC    1-1 Hafia FC          
[Mar 23]
Ashanti GB        1-0 Milo FC           
[Apr 8]
ASFAG             0-0 Horoya AC         

Round 19
[Mar 16]
Gangan FC         1-0 Renaissance FC    
Hafia FC          1-0 Milo FC           
Ashanti GB        1-0 Atlético Coléah   
[Mar 17]
Eléphant Coléah   1-1 Wakriya AC        
[Mar 18]
Fello Star        4-0 AS Kaloum         
[Mar 25]
Satellite FC      2-2 ASFAG             
[Apr 11]
CI Kamsar         0-5 Horoya AC         

Round 20
[Mar 30]
Milo FC           0-1 Wakriya AC        
Atlético Coléah   1-1 Hafia FC          
Eléphant Coléah   2-0 CI Kamsar         [also reported 2-1]
[Mar 31]
Ashanti GB        0-0 AS Kaloum         
Horoya AC         2-0 Fello Star        
[Apr 1]
Renaissance FC    0-2 ASFAG             
Gangan FC         2-0 Satellite FC      

Round 21
[Apr 13]
Eléphant Coléah   3-2 Renaissance FC    
Satellite FC      0-0 Atlético Coléah   
[Apr 14]
Wakriya AC        4-1 Ashanti GB        
ASFAG             0-1 Gangan FC         
Fello Star        0-2 Hafia FC          
[Apr 15]
Milo FC           3-0 CI Kamsar         
AS Kaloum         1-0 Horoya AC         

Round 22
[Apr 20]
Renaissance FC    2-0 Atlético Coléah   
Satellite FC      0-1 Ashanti GB        
Wakriya AC        0-2 Gangan FC         
[Apr 21]
Eléphant Coléah   0-2 AS Kaloum         
Milo FC           0-1 Fello Star        
ASFAG             1-2 CI Kamsar         
[Apr 22]
Horoya AC         3-1 Hafia FC          

Round 23
[May 10]
Horoya AC         0-0 Milo FC           
[May 11]
Fello Star        1-3 Renaissance FC    
[May 12]
AS Kaloum         1-0 ASFAG             
CI Kamsar         2-0 Ashanti GB        
[May 13]
Atlético Coléah   0-2 Wakriya AC        
Gangan FC         0-0 Eléphant Coléah   
Hafia FC          2-0 Satellite FC      

Round 24
[May 16]
Satellite FC      0-5 Horoya AC         
[May 25]
Ashanti GB        0-0 Hafia FC          
Fello Star        1-0 Gangan FC         
[May 26]
CI Kamsar         0-0 AS Kaloum         
Wakriya AC        4-1 Renaissance FC    
[May 27]
ASFAG             1-2 Milo FC           
Eléphant Coléah   1-3 Atlético Coléah   

Round 25
[May 30]
Eléphant Coléah   1-4 Horoya AC         
[May 31]
AS Kaloum         4-1 Wakriya AC        
CI Kamsar         0-1 Hafia FC          
[Jun 1]
Gangan FC         3-4 Milo FC           
Renaissance FC    0-2 Ashanti GB        
[Jun 2]
Atlético Coléah   1-1 ASFAG             
Satellite FC      2-1 Fello Star        

Round 26
[Jun 4]
Horoya AC         3-0 Renaissance FC    
[Jun 5]
AS Kaloum         0-0 Satellite FC      
Wakriya AC        2-3 CI Kamsar         
[Jun 6]
Milo FC           2-0 Atlético Coléah   
Ashanti GB        2-1 Gangan FC         
[Jun 7]
ASFAG             1-2 Fello Star        
Hafia FC          5-0 Eléphant Coléah   

Final Table:

 1.Horoya AC        26  19  5  2  56-14  62  [C]  Champions
 2.Hafia FC         26  15  6  5  44-23  51
 3.Wakriya AC       26  10 12  4  41-30  42
 4.AS Kaloum        26  11  7  8  24-21  40
 5.Gangan FC        26  10  8  8  31-25  38
 6.Eléphant Coléah  26   8  8 10  22-30  32  [P]  [2 1 1 0 1-0 4]
 7.Fello Star       26   9  5 12  27-32  32       [2 0 1 1 0-1 1]
 8.ASFAG            26   7 10  9  23-23  31
 9.Ashanti GB       26   7  9 10  20-35  30
10.CI Kamsar        26   7  8 11  25-33  29
11.Renaissance FC   26   7  7 12  26-36  28  [2 1 0 1 3-3 3]
12.Satellite FC     26   7  7 12  17-31  28  [2 1 0 1 3-3 3]
-------------------------------------------
13.Milo FC          26   6  9 11  24-29  27  [P]  Relegated
14.Atlético Coléah  26   3 11 12  17-35  20       Relegated

Cross-Table:

Team               HA     HF     WA     AK     GF     EDC    FS     ASF    AG     CK     RF     SF     MF     ADC    
Horoya AC                 3-1    2-1    2-1    0-0    2-1    2-0    1-0    6-0    1-0    3-0    1-0    0-0    4-2    
Hafia FC           1-2           3-3    4-1    0-2    5-0    3-2    2-0    1-0    1-0    2-1    2-0    1-0    3-0    
Wakriya AC         0-0    1-1           1-0    0-2    3-1    1-1    1-0    4-1    2-3    4-1    2-0    3-3    1-0    
AS Kaloum          1-0    1-0    4-1           1-0    0-1    3-0    1-0    4-2    0-0    1-0    0-0    1-1    0-0    
Gangan FC          2-1    1-3    1-3    0-1           0-0    2-1    0-0    2-0    2-3    1-0    2-0    3-4    3-0    
Eléphant de Coléah 1-4    1-1    1-1    0-2    1-2           0-0    0-1    2-0    2-0    3-2    1-2    2-0    1-3    
Fello Star         0-3    0-2    0-0    4-0    1-0    0-1           2-3    1-0    0-1    1-3    2-1    1-1    3-0    
ASFAG              0-0    1-3    1-1    1-0    0-1    1-0    1-2           1-1    1-2    3-0    2-0    1-2    0-0    
Ashanti GB         0-3    0-0    2-2    0-0    2-1    1-2    2-2    0-0           0-0    0-0    1-1    1-0    1-0    
CI Kamsar          0-5    0-1    1-1    0-0    1-1    0-0    0-1    1-1    2-0           2-1    3-0    1-2    2-3    
Renaissance FC     0-2    1-1    2-2    1-0    1-1    0-0    1-0    0-2    0-2    1-1           1-2    2-1    2-0    
Satellite FC       0-5    1-0    0-0    2-0    0-0    0-1    2-1    2-2    0-1    2-1    1-2           1-0    0-0    
Milo FC            2-2    1-2    0-1    0-1    1-1    0-0    0-1    0-0    0-1    3-0    0-3    1-0           2-0    
Atlético de Coléah 1-2    1-1    0-2    1-1    1-1    0-0    0-1    1-1    1-2    2-1    1-1    0-0    0-0           

Topscorers:
13 Ibrahima Sory Oularé (Wakriya AC)
12 Victor Kantabadouno (Ashanti GB)
10 Sékou Keita (Milo FC)

Coupe Nationale

NB: 59th edition.

NB: this season 1st and 2nd level teams and also national 
    division clubs take part; since its creation in 1959, 
    only in last season the regional division clubs have 
    decided not to take part.

Participants: Ligue 1  - 14 teams
	      Ligue 2  - 13 teams  [Solima FC doesn't take part]
              National - 15 teams

Qualified from national divisions:
Espérance de Coléah
Gbassikolo FC
TED Afrique
Soya Stars de Pita
Espoirs de Labé
Bafila FC
Alu Star de Fria
Olympique de Conakry
Éléphants de Filima
AS Ratoma
Niandan FC
Simandou FC
Manden FC
Yomou FC
UNI Club de Kankan

Round 1

NB: Horoya AC and Hafia FC bye.

Groupe 1
[Jun 17]
Gbassikolo FC		0-2 Espérance de Coléah
[Jun 18]
FC Séquence	    	0-0 CO Coyah			[3-4 pen]
[Jun 19]
Étoile de Guinée FC 	3-4 AS Kaloum
TED Afrique	    	4-3 Atlético de Coléah
[Jun 20]
Santoba FC		1-2 AS Batè Nafadji
[Jun 21]
Flamme Olympique	bt  Satellite FC

Groupe 2
[Jun 17]
ASFAG			2-0 Gangan FC
Bafila FC		2-2 Soumba FC			[4-3 pen]
Soya Stars de Pita	0-1 Wawa AC de Kindia
[Jun 18]
Lélou FC		3-2 Fello Star
[Jun 21]
Olympique de Conakry	1-1 Loubha FC			[5-4 pen]
Alu Star de Fria	bt  Espoirs de Labé

Groupe 3
[Jun 17]
Éléphants de Filima	awd AS Mineur de Sangarédi	[3-0 awarded; AS Sangarédi withdrew]
CI Kamsar		1-3 Wakriya AC
[Jun 19]
RCC Kamsar		2-1 Eléphant de Coléah
[Jun 20]
AS Ratoma		0-2 Renaissance FC

Groupe 4
[Jun 17]
Niandan FC		1-2 Milo FC
Simandou FC (Beyla)	awd Sankaran FC			[3-0 awarded; Sankaran dns]
Yomou FC		awd AS Manding de Siguiri	[0-3 awarded; Yomou FC dns]
[Jun 18]
UNI Club de Kankan	0-0 Ashanti GB de Siguiri	[5-4 pen]

Round 2

Groupe 1
[Jun 25]
AS Kaloum		n/p TED Afrique			[rained off]
[Jun 26]
AS Kaloum		2-0 TED Afrique

Groupe 2
[Jun 25]
Wawa AC de Kindia	2-2 Bafila FC			[2-3 pen]
[Jun 27]
Olympique de Conakry	1-0 Lélou FC

Groupe 3
[Jun 27]
Wakriya AC		n/p Renaissance FC		[rained off]
[Jun 28]
Wakriya AC		1-0 Renaissance FC

1/8 final

Poule A
[Jul 7]
Olympique de Conakry	2-2 AS Batè Nafadji		[4-5 pen]
[Jul 8]
Éléphants de Filima	0-1 Wakriya AC
Milo FC			2-0 Simandou FC (Beyla)
Hafia FC		2-1 Flamme Olympique

Poule B
[Jul 7]
Horoya AC		5-1 Alu Star de Fria
RCC Kamsar		2-1 Club Olympique de Coyah
[Jul 8]
AS Manding de Siguiri	0-0 AS Kaloum			[7-6 pen]
Bafila FC (Forecariah)	0-1 ASFAG

1/4 final

Poule A
[Aug 9]
Hafia FC		0-1 Wakriya AC
[Aug 10]
Milo FC			3-0 AS Batè Nafadji

Poule B
[Aug 8]
ASFAG			0-0 Horoya AC			[3-4 pen]
[Aug 9]
RCC Kamsar		1-2 AS Manding de Siguiri

Semifinals [Stade du 28 septembre, Conakry]

Poule A [Aug 20]
Wakriya AC		1-1 Milo FC			[4-3 pen]

Poule B [Sep 10]
Horoya AC		3-0 AS Manding de Siguiri

Final [Oct 5, Stade du 28 septembre, Conacry]
Horoya AC		1-0 Wakriya AC
  [Sebe Bafour 32']


Super Cup

[Dec 9, Stade du 28 septembre, Conakry]
Horoya AC		 -  Wakriya AC


Ligue 2 Nimba Mining

Participants:				   City:        Région:
Santoba Football Club			   Conakry	Conakry
Étoile de Guinée FC			   Conakry	Conakry
Football Club Séquence			   Dixinn	Conakry
Flamme Olympique de Guinée		   Kaloum	Conakry
Soumba Football Club			   Dubréka	Kindia	  Relegated
Club Olympique de Coyah			   Coyah	Kindia	  Relegated	
Wawa AC					   Kindia	Kindia    Promoted
Loubha Football Club			   Télimélé	Kindia
Lélou Football Club			   Lélouma	Labé
AS Batè Nafadji				   Kankan	Kankan
Sankaran Football Club			   Faranah	Faranah
Solima Football Club			   Faranah	Faranah
Renaissance Caïman Club de Kamsar	   Kamsar	Boké	  Promoted
Association Sportive Minière de Sangarédi  Sangarédi	Boké

Final Table:

 1.Santoba FC       26  13  8  5  40-24  47       Promoted
 2.CO Coyah         26  12 10  4  42-31  46  [R]  Promoted
-------------------------------------------
 3.Soumba FC        26  13  7  6  35-23  46  [R]
 4.FC Séquence      26  11  9  6  34-23  42 
 5.Loubha FC        26   9 12  5  28-22  39 
 6.Lélou FC         26   9  9  8  24-23  36 
 7.RCC Kamsar       26   9  7 10  32-30  34  [P]
 8.Flamme Olympique 26   8  6 12  35-42  30 
 9.Étoile de Guinée 26   8  6 12  23-28  30 
10.Solima FC        26   8  6 12  31-40  30 
11.AS Batè Nafadji  26   8  6 12  40-47  30 
12.Wawa AC          26   9  3 14  25-35  30  [P]
-------------------------------------------
13.Sankaran FC      26   7  8 11  21-32  29       Relegated
14.ASM Sangarédi    26   6  7 13  23-33  25       Relegated

Cross-Table:

Team                SF     CC     SF     FS     LF     LF     RK     FO     ÉDG    SF     ABN    WA     SF     AS     
Santoba FC                 1-1    2-1    0-4    3-0    1-2    1-0    1-2    2-1    1-0    4-1    2-1    0-0    5-0    
CO Coyah            1-1           1-1    2-1    1-1    2-2    3-1    2-0    2-1    2-1    3-1    3-1    1-1    1-1    
Soumba FC           1-0    2-2           3-1    3-0    1-0    1-0    1-1    3-1    1-2    4-4    1-0    1-0    3-0    
FC Séquence         1-2    0-0    1-1           2-1    2-0    1-1    1-1    3-0    3-0    2-4    1-0    1-0    3-1    
Loubha FC           1-1    1-4    1-1    0-1           2-1    3-0    4-2    0-0    2-1    0-0    0-0    0-0    1-0    
Lélou FC            0-0    2-1    1-0    0-0    0-1           0-0    0-1    1-0    1-1    2-0    1-4    4-1    1-1    
RCC Kamsar          0-1    1-2    0-1    1-1    1-1    0-0           3-0    0-0    6-2    1-0    2-0    3-0    2-1    
Flamme Olympique    1-3    1-2    1-2    1-1    0-0    1-2    1-3           2-2    1-2    3-1    0-1    3-1    2-1    
Étoile de Guinée FC 1-1    0-1    0-1    1-0    1-1    1-0    3-1    1-2           1-0    2-0    3-1    0-0    1-0    
Solima FC           0-3    0-1    1-2    1-1    0-0    1-1    1-1    4-2    2-1           2-0    1-1    1-0    0-2    
AS Batè Nafadji     3-3    5-1    0-0    2-0    0-3    1-2    5-1    0-4    2-0    3-4           1-1    2-1    1-1    
Wawa AC             1-0    1-0    1-0    0-1    0-4    1-0    0-1    3-1    0-1    0-3    0-2           4-1    1-0    
Sankaran FC         1-1    1-0    1-0    1-1    0-1    0-0    0-2    1-2    2-1    2-1    2-0    3-2           2-1    
ASM Sangarédi       0-1    3-3    2-0    0-1    0-0    0-1    2-1    0-0    1-0    2-0    1-2    3-1    0-0           


2016/17

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by José Batalha for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: José Batalha (jose.batalha@netvisao.pt)
Last updated: 6 Dec 2018

(C) Copyright José Batalha and RSSSF 2017/18
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.