Homeless Football World Cup



Organised by INSP (International Network of Streetpapers).

Played as Street Soccer.

Teams may be composed of either all men-players, all-female players or mixed teams.
Maximum of 4 players per team on the court : 
- 3 field players 
- 1 goalkeeper 
- plus 4 substitution players (flying exchange of players).
Played 2 x 7 mn

A separate event for women was first organised in 2008.

Palmares

Year    Winners             Runners-Up          Venue

2003    Austria         2-1 England             Graz		
2004    Italy           4-0 Austria             Göteborg
2005    Italy           3-2 Poland              Edinburgh
2006    Russia          1-0 Kazakhstan          Cape Town
2007    Scotland        9-3 Poland              København
2008    Afghanistan     5-4 Russia              Melbourne
2009    Ukraine         5-4 Portugal            Milan
2010    Brazil          6-0 Chile               Rio de Janeiro
2011    Scotland        4-3 Mexico              Paris
2012    Chile           8-5 Mexico              Mexico City
2013    Brazil          3-3 Mexico   [1-0 pen]  Poznan  [Aug 11-18]
2014    Chile           5-2 Bosnia-Hercegovina  Santiago de Chile
2015    Mexico          5-2 Ukraine             Amsterdam
2016    Mexico          6-1 Brazil              Glasgow [Jul 10-16]
2017    Brazil          4-3 Mexico              Oslo
2018    Mexico          6-3 Chile               Mexico

Palmares Women

2008    Zambia          7-1 Liberia             Melbourne
2009      no women competition
2010    Brazil          7-3 Mexico 
2011    Kenya           4-3 Brazil
2012    Mexico          6-2 Brazil
2013    Mexico          4-1 Chile
2014    Chile           4-1 Brazil
2015    Mexico          3-1 Chile
2016    Mexico          3-2 Kyrgyzstan          Glasgow
2017    Brazil          4-3 Mexico              Oslo 
2018    Mexico          5-3 Colombia            Mexico

2003


[July 7-12 in Graz, Austria]


Qualifying round

Group A
Germany			0-14 Netherlands
South Africa		10-1 Wales
Germany			1-8 South Africa
Netherlands		9-0 Wales  
Germany			1-12 Netherlands 
South Africa		3-0 Wales
Netherlands		3-0 South Africa 
Germany			0-1 Wales  
South Africa		7-1 Germany
Wales			3-10 Netherlands 
Wales			2-1 Germany 
South Africa		3-8 Netherlands

1. Netherlands    	6  56- 7  18 
2. South Africa   	6  31-14  12 
3. Wales            	6   7-33   6 
4. Germany        	6   4-44   0 

Group B
Spain			2-7 Sweden
USA			9-4 Slovakia 
Spain			11-0 Switzerland
Sweden			6-5 USA 
Slovakia		9-0 Switzerland
Spain			1-6 USA 
Sweden			8-3 Slovakia  
USA			10-1 Switzerland
Spain			2-3 Slovakia 
Sweden 			9-0 Switzerland
Slovakia 		5-5 USA			[5-6 pen] 
Sweden 			3-2 Spain 
Switzerland 		2-8 Spain  
USA 			1-4 Sweden 
Switzerland 		1-9 Slovakia 
USA 			2-1 Spain 
Slovakia 		3-6 Sweden 
Switzerland 		1-9 USA
Slovakia 		Spain		[canceled because of rain]
Switzerland 		Sweden		[canceled because of rain]

1. Sweden       	7  43-16  21 
2. USA            	8  47-23  18 
3. Slowakia      	7  36-31  10   
4. Spain          	7  27-23   6 
5. Switzerland  	7   5-65   0 
 
Group C
Russia 			10-2 Ireland
Denmark 		1-4 England
Russia 			5-4 Denmark 
Ireland 		1-10 England
Russia 			1-7 England
Ireland 		3-10 Denmark
Ireland 		1-4 Russia
England 		4-2 Denmark  
Denmark 		7-4 Russia 
England 		11-1 Ireland
England 		5-3 Russia 
Denmark 		3-2 Ireland

1. England          	6  41- 9  18 
2. Denmark         	6  27-22   9 
3. Russia            	6  27-26   9 
4. Ireland           	6  10-48   0 
 
Group D
Poland 			1-5 Austria
Italy 			6-9 Brazil
Poland 			Scotland
Austria 		Italy
Brazil 			Scotland 
Poland 			Italy
Austria 		1-1 Brazil		[4-3 pen] 
Italy 			5-3 Scotland
Poland 			3-1 Brazil 
Austria 		1-2 Scotland
Brazil 			6-4 Italy
Austria 		5-3 Poland 
Scotland 		5-3 Poland
Italy 			5-3 Austria
Scotland 		1-7 Brazil
Italy 			4-5 Poland 
Brazil 			3-1 Austria 
Scotland 		1-5 Italy 
Brazil 			3-0 Poland 
Scotland 		0-7 Austria

1. Brazil             	8  34-19  19 
2. Austria             	8  27-17  15 
3. Italy              	8  38-33  12 
4. Scotland          	8  22-37   9
5. Poland             	8  22-36   6 

 
Final round

Group A/1

Netherlands 		8-1 Sweden
Denmark 		1-9 Austria
Netherlands 		21-0 Slovakia
Sweden 			5-8 Denmark
Austria 		26-0 Slovakia
Netherlands 		7-4 Denmark 
Sweden 			0-5 Austria 
Denmark 		10-1 Slovakia 
Netherlands 		4-2 Austria
Sweden 			8-0 Slovakia

1. Netherlands        	4  40- 7  12 
2. Austria        	4  42- 5   9 
3. Denmark            	4  23-22   6 
4. Sweden             	4  14-21   3 
5. Slovakia            	4   1-65   0 

Group A/2

England 		0-6 Brazil 
South Africa 		5-2 USA 
England 		4-4 Italy		[2-1 pen] 
Brazil 			4-4 South Africa	[0-1 pen] 
USA 			2-12 Italy
England 		5-0 South Africa 
Brazil 			15-0 USA 
South Africa 		1-13 Italy
England 		11-0 USA
Brazil 			3-2 Italy

1. Brazil            	4  28- 6  10 
2. England             	4  20-10   9 
3. Italy               	4  31-10   7 
4. South Africa        	4  10-24   6 
5. USA               	4   4-43   0 

Group B/3

Wales 			4-5 Spain 
Ireland 		4-6 Poland 
Wales 			0-2 Ireland
Spain 			0-15 Poland
Wales 			1-9 Poland
Spain 			3-9 Ireland

1. Poland            	3  30- 5   9 
2. Ireland            	3  15- 9   6 
3. Spain              	3   8-28   3 
4. Wales             	3   5-16   0 

Group B/4

Germany 		4-2 Switzerland 
Russia 			2-7 Scotland
Germany 		2-11 Russia
Switzerland 		0-13 Scotland
Germany 		1-10 Scotland
Switzerland 		4-5 Russia

1. Scotland         	3  30- 3   9 
2. Russia            	3  18-13   6 
3. Germany         	3   7-23   3 
4. Switzerland     	3   6-22   0 


Semifinal
Netherlands		1-2 England
Austria			1-1 Brazil		[3-2 pen]

Place 17/18
Switzerland 		4-11 Wales
 
Place 15/16
Germany 		5-8 Spain
 
Place 13/14
Russia 			2-1 Ireland 

Place 11/12
Scotland 		2-2 Poland		[3-2 pen]
 
Place 9/10
USA			9-5 Slowakia
 
Place 7/8
South Africa		4-2 Sweden 

Place 5/6
Italy			5-1 Denmark 

Place 3/4
Netherlands		4-1 Brazil

Final
Austria			2-1 England


Final standing :

The INSP Homeless Worldcup Trophy :
1. Austria
2. England 
3. Netherlands 
4. Brazil 
5. Italy 
6. Denmark 
7. South Africa 
8. Sweden 
9. USA 
10.Slowakia

The INSP networking Trophy :  
11.Scotland
12.Poland 
13.Russia 
14.Ireland 
15.Spain 
16.Germany 
17.Wales 
18.Switzerland

2004

[July 25 to Aug 1st in Göteborg, Sweden]


1st round

Group A
Austria 		11-1 Canada
Canada 			13-1 Japan
Austria 		10-4 Japan

1. Austria 		2 2 0 21:5 6 
2. Canada 		2 1 1 14:12 3 
3. Japan 		2 0 2 5:23 0 

Group B
England 		3-2 Portugal
Portugal 		3-6 USA
England 		4-3 USA
 
1. England 		2 2 0 7:5 6 
2. USA 			2 1 1 5:9 3 
3. Portugal 		2 0 2 9:7 0 

Group C
Holland 		1-4 Poland
Poland 			9-7 Ireland
Holland 		7-4 Ireland
 
1. Poland 		2 2 0 13:8 6 
2. Holland 		2 1 1 8:8 3 
3. Ireland 		2 0 2 11:16 0 

Group D
Brazil 			8-5 Slovakia
Czech Republic 		2-6 Scotland
Brazil 			2-9 Scotland
Brazil 			3-4 Czech Republic
Slovakia 		0-8 Scotland
Slovakia 		6-3 Czech Republic

1. Scotland 		3 3 0 23:4 6 
2. Brazil 		3 1 2 13:17 3 
3. Czech Republic 	3 1 2 8:15 3 
4. Slovakia 		3 1 2 11:19 3 

Group E
Namibia 		3-8 Argentina
Italy 			17-0 Switzerland
Italy 			11-1 Argentina
Switzerland 		3-11 Argentina
Italy 			19-0 Namibia
Switzerland 		7-11 Namibia

1. Italy 		3 3 0 47:1 6 
2. Argentina 		3 2 1 20:17 6 
3. Namibia 		3 1 2 14:34 3 
4. Switzerland 		3 0 3 10:39 0 

Group F
Denmark 		5-6 Spain
Spain 			4-6 Ukraine
Denmark 		4-2 Ukraine

1. Denmark 		2 1 1 9:8 3 
2. Ukraine 		2 1 1 8:8 3 
3. Spain 		2 1 1 10:11 3 

Group G
Russia 			14-1 France
South Africa 		3-4 Russia
South Africa 		3-2 France

1. Russia 		2 2 0 18:4 6 
2. South Africa 	2 1 1 6:6 3 
3. France 		2 0 2 3:17 0 

Group H
Sweden 			7-3 Germany

Sweden 			5-1 Wales
Germany 		1-4 Wales
1. Sweden 		2 2 0 12:4 6 
2. Wales 		2 1 1 5:6 3 
3. Germany 		2 0 2 4:11 0 
 

2nd round 

Upper Branch

Group 1
Austria 		5-0 Italy
Wales 			8-0 Brazil
Austria 		6-0 Wales
Italy			12-0 Brazil
Austria 		9-3 Brazil
Italy 			5-1 Wales

1. Austria 		3  3 0  20- 3  9 
2. Italy 		3  2 1  17- 6  6 
3. Wales 		3  1 2   9-11  3 
4. Brazil 		3  0 3   3-29  0 

Group 2
England 		2-1 Denmark
South Africa 		4-1 Holland
England 		3-6 South Africa
Denmark 		0-6 Holland
England 		5-5 Holland		[6-5 pen]
Denmark 		1-0 South Africa

1. South Africa 	3  2 1  10- 5  6 
2. England 		3  2 1  10-12  6 
3. Holland 		3  1 2  12- 9  4 
4. Denmark 		3  1 2   2- 8  3 

Group 3
Poland 			2-4 Russia
Ukraine 		3-6 USA
Poland 			8-2 Ukraine
Russia 			3-2 USA
Poland 			6-4 USA
Russia 			2-5 Ukraine

1. Poland 		3  2 1  16-10  6 
2. Russia 		3  2 1   9- 9  6 
3. USA 			3  1 2  12-12  3 
4. Ukraine 		3  1 2  10-16  3 

Group 4
Scotland 		5-3 Sweden
Argentina 		13-5 Canada
Scotland 		4-3 Argentina
Sweden 			7-0 Canada
Scotland 		12-1 Canada
Sweden 			5-3 Argentina
 
1. Scotland 		3  3 0  21- 7  9 
2. Sweden 		3  2 1  15- 8  6 
3. Argentina 		3  1 2  19-14  3 
4. Canada 		3  0 3   6-32  0 

 
INSP Networking Trophy

Group Golden Goal
Japan 			5-15 Ireland
Namibia 		3-3 France		[6-5 pen]
Japan 			3-12 Czech Republic
Portugal 		7-6 Switzerland
Ireland 		9-4 France
Namibia 		8-1 Czech Republic
Japan 			2-10 Namibia
France 			2-1 Czech Republic
Ireland 		11-3 Namibia
Japan 			6-10 France
Ireland 		7-2 Czech Republic
Japan 			3-11 Ireland
Namibia 		3-1 France
Japan 			3-10 Czech Republic
Ireland 		4-2 France
Namibia 		6-3 Czech Republic
Japan 			2-15 Namibia
France 			9-0 Czech Republic
Ireland 		8-2 Namibia
Japan 			2-12 France
Ireland 		14-0 Czech Republic

1. Ireland 		8  8 0  79-20  24 
2. Namibia 		8  6 2  50-31  18 
3. France 		8  4 4  43-28  13 
4. Czech Republic 	8  2 6  29-52   6 
5. Japan 		8  0 8  26-95   0 


Group Street Spirit
Portugal 		10-2 Slovakia
Spain			6-2 Germany
Slovakia 		5-10 Germany
Spain 			9-1 Switzerland
Portugal 		8-6 Spain 
Germany 		5-2 Switzerland
Slovakia 		2-4 Spain
Portugal 		11-2 Germany
Slovakia 		9-8 Switzerland
Portugal 		9-2 Slovakia
Spain 			1-1 Germany 		[1-2 pen]
Portugal 		7-5 Switzerland
Slovakia 		3-1 Germany
Spain 			8-5 Switzerland
Portugal 		5-6 Spain
Germany 		3-6 Switzerland
Slovakia 		3-6 Spain
Portugal 		11-4 Germany
Slovakia 		6-7 Switzerland
 
1. Portugal 		8  7 1  68-33  21 
2. Spain 		8  6 2  46-27  19 
3. Germany 		8  3 5  28-45   9 
4. Switzerland 		8  2 6  40-54   6 
5. Slovakia 		8  2 6  32-55   6 


Homeless World Cup Trophy

Group UN
Austria 		1-1 England 		[1-2 pen]
Poland 			6-1 Sweden
Austria 		8-1 Sweden
England 		3-5 Poland
Austria 		5-2 Poland
England 		8-1 Sweden
Austria 		3-0 England
Poland 			13-1 Sweden
Austria 		6-3 Sweden
England 		5-3 Poland
Austria 		5-5 Poland    		[5-6 pen]
England 		12-4 Sweden

1. Austria 		6  4 2  28-12  14 
2. Poland 		6  4 2  34-20  12 
3. England 		6  4 2  29-17  12 
4. Sweden 		6  0 6  11-53   0 

Group UEFA
Italy 			6-2 South Africa
Russia 			5-2 Scotland
Italy 			9-4 Scotland
South Africa 		3-10 Russia
Italy 			2-1 Russia
South Africa 		4-5 Scotland
Italy 			3-0 South Africa
Russia 			2-2 Scotland     	[2-3 pen]
Italy 			11-3 Scotland
South Africa 		2-2 Russia      	[3-2 pen]
Italy 			3-0 Russia
South Africa 		3-3 Scotland      	[3-4 pen]
 
1. Italy 		6  6 0  34-10  18 
2. Scotland 		6  3 3  19-34   9 
3. Russia 		6  2 4  20-14   7 
4. South Africa 	6  1 5  14-29   4 


Faktum Trophy

Group HatTrick
Wales 			1-3 Denmark
USA 			15-2 Canada
Wales 			13-1 Canada
Denmark 		6-2 USA
Wales 			3-5 USA
Denmark 		17-0 Canada 
Wales 			1-4 Denmark 
USA 			12-2 Canada
Wales 			14-1 Canada
Denmark 		9-3 USA
Wales 			4-3 USA 
Denmark 		14-1 Canada

1. Denmark 		6  6 0  53- 8  18 
2. Wales 		6  3 3  52-17   9 
3. USA 			6  3 3  33-27   9 
4. Canada 		6  0 6   7-85   0 

Group TeamSpirit
Brazil 			2-8 Holland
Ukraine 		9-5 Argentina
Brazil 			2-8 Argentina
Holand 			4-5 Ukraine
Brazil 			1-8 Ukraine
Holland 		6-6 Argentina
Brazil 			1-14 Holland
Ukraine 		6-4 Argentina
Brazil 			2-8 Argentina
Holland 		2-6 Ukraine
Brazil 			5-14 Ukraine
Holand 			6-4 Argentina

1. Ukraine 		6  6 0  48-21  18 
2. Holland 		6  4 2  40-24  12 
3. Argentina 		6  2 4  35-31   7 
4. Brazil 		6  0 6  13-60   0 


Semifinals

INSP Networking Trophy
Semifinals
Ireland			4-3 Spain
Namibia 		1-2 Portugal

Faktum Trophy
Semifinals
Denmark 		2-1 Holland
Wales 			2-2 Ukraine		[2-3 pen]

Homeless World Cup Trophy
Semifinals
Austria			5-1 Scotland
Poland 			0-5 Italy 

Finals

INSP Networking Trophy

Places 25/26
Japan 			3-3 Slovakia			[4-3 pen]

Places 23/24
Czech Republic 		11-3 Switzerland

Places 21/22
France			5-3 Germany

Places 19/20
Spain 			5-7 Namibia

Places 17/18
Ireland 		9-2 Portugal

Faktum Trophy

Places 15/16
Brazil			5-0 Canada

Places 13/14
USA 			9-0 Argentina

Places 11/12
Wales			6-4 Holland

Places 9/10
Denmark 		2-2 Ukraine			[3-2 pen]

The Homeless World Cup Trophy

Places 7/8
Sweden 			6-4 South Africa

Places 5/6 
 Russia			5-4 England

Places 3/4
Poland			7-4 Scotland

Final
Italy			4-0 Austria


Final standing :

The Homeless World Cup Trophy
1. Italy
2. Austria 
3. Poland
4. Scotland 
5. Russia
6. England 
7. Sweden
8. South Africa

The FAKTUM Trophy
9. Denmark 
10.Ukraine
11.Wales
12.Holland
13.USA
14.Argentina
15.Brazil
16.Canada

The INSP Networking Trophy
17.Ireland
18.Portugal
19.Namibia
20.Spain
21.France
22.Germany
23.Czech Republic
24.Switzerland
25.Japan
26.Slovakia

2005


[July 20-24 in Edinburgh, Scotland]

Five (Cameroon, Kenya, Nigeria, Burundi and Zambia) out of a total of seven teams 
from Africa that were ready to participate in the Homeless World Cup 2005 were 
denied entrance visa by the UK government. 



Qualifying Matches

Group 1
Czech Republic 	1:4 Canada
Ireland 	9:0 Canada
Ireland 	5:0 Czech Republic
Ireland 	3:2 Italy
Italy 		12:0 Czech Republic
Italy 		7:0 Canda

1. Ireland
2. Italy
3. Canada
4. Czech Republic

Group 2
Austria 	1:0 Spain
Brazil 		7:1 Switzerland
Austria 	0:5 Brazil
Spain 		3:0 Switzerland
Austria 	1:0 Switzerland
Brazil 		9:2 Spain

1. Brazil
2. Austria
3. Spain
4. Switzerland

Group 3
Poland 		3:0 Argentina
Netherlands 	2:1 Namibia
Argentina 	4:4 Namibia	[Argentina on pen]
Poland 		0:1 Netherlands
Poland 		9:0 Namibia
Netherlands 	8:3 Argentina

1. Netherlands
2. Poland
3. Argentina
4. Namibia

Group 4
Scotland 	10:1 Slovakia 
Scotland 	16:0 USA
Slavakia 	5:2 USA

1. Scotland
2. Slovakia
3. USA

Group 5
Russia 		0:8 Portugal
Russia 		2:2 China	[Russia on pen]
Portugal 	9:0 China

1. Portugal
2. Russia
3. China (Hong Kong)

Group 6
England 	1:0 Norway
England 	3:0 Ukraine
Norway 		0:8 Ukraine

1. England
2. Ukraine
3. Norway

Group 7
Sweden 		0:3 Wales
Sweden 		2:6 Germany
Wales 		6:2 Germany

1. Wales
2. Germany
3. Sweden

Group 8
Australia 	3:2 South Africa
South Africa 	6:1 France
Australia 	6:3 France

1. Australia
2. South Africa
3. France


1st principal round

Group A
Australia 	6:1 Russia
Portugal 	1:4 Poland
Australia 	2:3 Portugal
Russia 		0:7 Poland
Australia 	2:1 Poland
Russia 		1:4 Portugal

1. Poland
2. Australia
3. Portugal 
4. Russia

Group B
Italy 		1:4 Ukraine
South Africa 	1:5 England
Italy 		5:1 South Africa
Ukraine 	4:3 England
Italy 		3:0 England
Ukraine 	10:1 South Africa

1. Ukraine
2. Italy 
3. England
4. South Africa

Group C
Germany 	5:2 Slovakia
Germany 	0:3 Ireland
Ireland 	7:0 Austria
Slovakia 	1:11 Austria
Germany 	1:4 Austria
Slovakia 	5:0 Ireland

1. Ireland 
2. Austria
3. Germany 
4. Slovakia

Group D
Brazil 		2:10 Netherlands
Scotland 	3:2 Wales
Brazil 		3:5 Scotland
Netherlands 	4:4 Wales 	[Netherlands on pen]
Brazil 		2:1 Wales 
Netherlands 	3:3 Scotland 	[Scotland On pen]

1. Scotland
2. Netherlands
3. Brazil
4. Wales


Group E
Namibia 	6:1 Norway
Namibia 	5:5 Sweden	[awd 2-0]
Sweden 		1:0 USA
Norway 		7:1 USA
Namibia 	9:0 USA 
Norway 		1:1 Sweden 	[Sweden on pen]

1. Namibia
2. Sweden
3. Norway
4. USA

Group F
Argentina 	7:3 France
China 		2:2 Spain 	[Spain on pen]
China 		1:3 Argentina
Spain 		4:3 France
China 		5:0 France
Spain 		0:5 Argentina

1. Argentina
2. Spain
3. China (Hong Kong)
4. France

Group G
Switzerland 	4:1 Canada
Switzerland 	9:1 Czech Republic
Canada 		2:0 Czech Republic

1. Switzerland
2. Canada
3. Czech Republic


Play-off - Groups A-D
South Africa 	0:1 Russia
Slovakia 	1:9 Wales
Final of Play Off  
Russia 		4:2 Wales 

Play-off - Groups E-G
Norway 		1:5 China HK
China HK	7:1 Czech Republic
Group Match
Norway 		1:0 Czech Republic



Homeless World Cup Trophy (Places 1-8)

Poland 		5:1 Netherlands
Italy 		3:2 Ireland
Scotland 	5:4 Australia
Ukraine 	2:0 Austria

Semifinals 1-4
Poland 		4:3 2:2 Ukraine
Scotland 	3:4 1:3 Italy


Semifinals 5-8
Austria		1:1 2:5 Netherlands
Australia	4:2 1:5 Ireland


Big Issue Scotland Trophy (Places 9-16)

Portugal 	9:1 Namibia
Brazil 		3:0 Argentina
England 	8:1 Switzerland
Germany 	1:8 Russia

Semifinals 9-12
Brazil 		3:5 6:9 England
Portugal 	8:1 6:2 Russia

Semifinals 13-16
Argentina	5:4 4:1 Switzerland
Namibia		2:1 5:2 Germany


City of Edinburgh Trophy (Places 17-24)

South Africa 	3:2 China
Canada 		2:0 Slovakia
Sweden 		1:5 Wales
Spain 		2:0 Norway

Semifinals 17-20
Canada 		0:5 2:7 Wales
South Africa 	2:1 1:0 Spain 

Semifinals 21-24
China HK	0:2 4:2 Norway		[China HK on pen]
Slovakia	2:0 1:5 Sweden


Places 25-27 (INSP Network Trophy)

USA 		3:0 9:0 Czech Republic
USA 		2:8 1:6 France
France		2:4 1:2 Czech Republic

25th : Czech Republic
26th : France 
27th : USA

Places 23/24 match
Norway		9:3 Slovakia

Places 21/22 match
China HK	4:3 Sweden

Places 19/20 match
Spain 		4:2 Canada 

Places 17/18 match (City of Edinburgh Trophy)
Wales		3:2 South Africa

Places 15/16 match
Switzerland	3:1 Germany

Places 13/14 match
Argentina	2:1 Namibia

Places 11/12 match
Brazil 		2:2 Russia	[Brazil on pen]

Places 9/10 match (Big Issue Scotland Trophy)
England		6:2 Portugal

Places 7/8 match
Australia	6:2 Austria

Places 5/6 match
Ireland		3:2 Netherlands

Third place match
Ukraine		2:1 Scotland

Final (Homeless World Cup Trophy)
Italy 		3:2 Poland

2006


[Sep 24-30 in Cape Town, South Africa]

preliminary Group Stage

Group A
England		11-1 Hong Kong
England		3-0 Serbia		[Forfeit]
England		3-7 Kazakhstan
Hong Kong	3-0 Serbia		[Forfeit]
Hong Kong	1-8 Kazakhstan
Serbia		3-0 Kazakhstan

Group B
Ukraine		5-0 Slovakia
Ukraine		8-1 Ghana
Ukraine		2-7 Zambia
Slovakia	2-3 Ghana
Slovakia	2-7 Zambia
Ghana		4-3 Zambia

Group C
Austria		1-1 Canada		[Austria on pen]
Austria		1-7 Rwanda
Austria		1-8 Finland
Canada		1-2 Rwanda
Canada		0-7 Finland
Rwanda		1-0 Finland

Group D
Scotland	3-5 Czech Rep.
Scotland	4-5 France
Scotland	3-0 Burundi		[Forfeit]
Czech Rep.	2-1 France
Czech Rep.	3-0 Burundi		[Forfeit]
France		3-0 Burundi		[Forfeit]

Group E
Brazil		5-6 South Africa
Brazil		5-4 Hungary
Brazil		1-9 Chile
South Africa	7-2 Hungary
South Africa	2-1 Chile
Hungary		1-3 Chile

Group F
Portugal	10-1 Sweden
Portugal	1-2 Liberia
Portugal	3-1 Zimbabwe
Sweden		1-10 Liberia
Sweden		4-8 Zimbabwe
Liberia		3-2 Zimbabwe

Group G
Ireland		4-1 Norway
Ireland		2-3 Lithuania
Ireland		5-4 Afghanistan
Norway		1-5 Lithuania
Norway		2-6 Afghanistan
Lithuania	1-3 Afghanistan

Group H
Australia	2-4 Germany
Australia	4-13 Denmark
Australia	2-3 USA
Germany		5-6 Denmark
Germany		4-1 USA
Denmark		8-4 USA

Group I
Italy		1-5 Namibia
Italy		5-3 Kenya
Italy		2-3 Nigeria
Namibia		0-0 Kenya		[Kenya on pen]
Namibia		2-3 Nigeria
Kenya		2-2 Nigeria		[Kenya on pen]

Group J
Netherlands	6-0 Spain
Netherlands	3-3 Mexico		[Netherlands on pen]
Netherlands	4-6 Paraguay
Spain		1-5 Mexico
Spain		6-1 Paraguay
Mexico		6-1 Paraguay

Group K
Poland		3-1 Argentina
Poland		4-4 Cameroon		[Poland on pen]
Poland		3-0 Malawi		[Forfeit]
Argentina	2-9 Cameroon
Argentina	3-0 Malawi		[Forfeit]
Cameroon	3-0 Malawi		[Forfeit]

Group L
Russia		3-0 Switzerland
Russia		10-1 Estonia
Russia		6-0 Uganda
Switzerland	5-0 Estonia
Switzerland	3-5 Uganda
Estonia		3-0 Uganda


Pool Stage

Pool 1
Russia 		5-2 England
Kazakhstan 	9-3 Uganda
Ukraine 	5-5 Cameroon		[1-2 pen]
Poland 		5-0 Ghana
Rwanda 		4-4 Netherlands		[1-2 pen]
Mexico 		2-1 Finland
Czech Rep.	0-5 Kenya
Nigeria 	6-0 France
Brazil 		3-3 Germany		[2-0 pen]
Denmark 	8-3 Chile
Liberia 	6-0 Ireland
Afghanistan 	1-4 Portugal

Pool 2
Switzerland 	6-5 Serbia
Hong Kong 	3-5 Estonia
Zambia 		3-3 South Africa II	[2-1 pen]
 South Africa II replaced Malawi
Argentina 	2-4 Slovakia
Paraguay 	5-0 Canada
Austria 	4-4 Spain		[1-2 pen]
Scotland 	1-3 Italy
Namibia 	3-2 Burundi
South Africa 	5-0 Austalia
USA 		1-3 Hungary
Zimbabwe 	8-4 Norway
Lithuania 	6-2 Sweden


Section stage

Section 1
Kazakhstan  	1-2 Russia
Cameroon 	2-3 Poland
Netherlands 	0-2 Mexico
Kenya 		2-3 Nigeria
Brazil 		1-6 Denmark
Liberia 	1-1 Portugal		[2-1 pen]

Section 2
England 	5-5 Ukraine 		[8-6 pen]
Rwanda 		1-1 Czech Rep.		[1-2 pen]
Uganda 		2-2 Finland		[1-0 pen]
Ghana 		1-3 Germany 
Ireland 	1-2 Afghanistan
France		 -  Chile

Section 3
South Africa 	5-1 Hungary
Spain 		1-2 Paraguay
Estonia 	5-2 Switzerland
Italy 		2-1 Namibia
Zambia 		6-1 Slovakia
Lituania	 -  Zimbabwe

Section 4
Canada 		3-1 Scotland
Norway 		3-4 Sweden
Australia	4-3 USA
Serbia 		5-3 Argentina
Hong-Kong	3-0 South Africa II
Burundi 	4-3 Austria

  
Group Stage 

Hong-Kong 	3-0 South Africa II
Burundi		4-3 Austria
USA		6-3 Norway
Austria		6-0 Hong-Kong
USA		3-0 South Africa II
Burundi		8-0 Norway
Burundi		2-0 Hong-Kong
Norway		3-0 South Africa II
Austria		5-5 USA			[Austria on pen]
Hong-Kong 	11-3 USA
Austria		12-2 Norway
Burundi		2-2 South Africa II	[2-0 pen]
Hong-Kong 	4-3 Norway
South Africa II	4-2 Austria
Burundi		6-0 USA

Australia	5-1 Sweden
Serbia		5-3 Argentina
Canada		3-1 Scotland
Australia	3-3 Argentina		[Australia on pen]	
Canada		4-3 Serbia
Scotland	6-2 Sweden
Scotland	7-0 Serbia
Sweden		6-3 Argentina
Canada		1-1 Australia		[Canada on pen]
Serbia		4-3 Australia
Canada		2-1 Sweden
Scotland	6-0 Argentina
Serbia		4-4 Sweden		[2-1 pen]
Canada		6-2 Argentina
Scotland	11-3 Australia

Spain		4-0 Switzerland
Hungary		3-3 Slovakia		[Hungary on pen]
Namibia		4-1 Lituania
Namibia		4-2 Switzerland
Slovakia	6-0 Lituania
Hungary		0-0 Spain		[Hungary on pen]
Slovakia	2-1 Switzerland
Namibia		6-1 Spain
Lituania	10-0 Hungary
Hungary		5-0 Switzerland
Lituania	3-0 Spain
Namibia		7-4 Slovakia
Switzerland	4-4 Lituania		[2-1 pen]
Slovakia	5-0 Spain
Namibia		8-0 Hungary

Zambia		8-0 Estonia
Italy		5-1 Paraguay
Zimbabwe	3-1 South Africa
Paraguay	6-1 Estonia
Zambia		3-2 South Africa
Italy		7-4 Zimbabwe
Italy		8-2 Estonia
Zambia		4-4 Zimbabwe		[Zambia on pen]
South Africa	6-2 Paraguay
South Africa 	17-0 Estonia
Zimbabwe	5-3 Paraguay
Italy		1-0 Zambia
Zimbabwe	9-0 Estonia
Zambia		6-2 Paraguay
South Africa 	4-2 Italy

Uganda		6-3 Ghana
Finland		6-3 France
Ireland      	4-0 Germany
Uganda		2-2 Finland		[Uganda on pen]
Germany		3-1 Ghana
Ireland      	5-2 France
Uganda		5-1 France
Ireland      	4-1 Ghana
Finland		3-2 Germany
Germany		6-2 Uganda
Ireland      	2-2 Finland		[2-1 pen]
Ghana		5-2 France
Ireland		2-2 Uganda
Finland		3-1 Ghana
Germany		3-0 France

Ukraine		5-5 England		[3-2 pen] 
Czech Republic	1-1 Rwanda		[Czech Rep. on pen]
Afghanistan	5-2 Chile
England		5-2 Rwanda
Ukraine		7-1 Chile
Afghanistan	1-0 Czech Republic 
England		8-0 Czech Republic
Ukraine		3-1 Afghanistan
Rwanda		3-1 Chile
England		7-2 Chile
Afghanistan	7-0 Rwanda
Ukraine		1-0 Czech Republic
Afghanistan	3-3 England
Ukraine		5-1 Rwanda
Czech Republic	5-1 Chile

Kazakhstan     	1-1 Cameroon		[Kazakhstan on pen]
Netherlands	3-2 Kenya
Brazil		3-2 Portugal
Kazakhstan     	8-3 Netherlands
Cameroon   	8-2 Brazil
Portugal	3-2 Kenya
Kazakhstan     	4-2 Kenya
Cameroon   	3-2 Portugal
Brazil		7-3 Netherlands
Kazakhstan     	6-1 Brazil
Portugal	6-0 Netherlands
Cameroon   	4-1 Kenya
Kazakhstan     	3-3 Portugal		[Kazakhstan on pen] 
Cameroon   	8-1 Netherlands 
Kenya		5-4 Brazil

Russia		4-1 Poland
Nigeria		4-2 Mexico
Liberia		6-4 Denmark
Russia		4-0 Mexico
Poland		4-2 Denmark
Liberia		7-1 Nigeria
Russia		6-1 Nigeria
Denmark		8-3 Mexico
Liberia		1-0 Poland
Russia		3-1 Denmark
Liberia		6-0 Mexico
Nigeria		2-2 Poland		[2-0 pen]
Russia		5-1 Liberia
Mexico		2-1 Poland
Nigeria		8-6 Denmark



1/4 finals places 41-48
Austria     	3-4 Hong-Kong 
Australia    	3-0 Malawi
Burundi      	7-0 USA
Argentina    	4-3 Norway

1/4 finals places 33-40
Hungary       	6-4 Sweden 
Spain    	0-6 Canada
Slovakia        7-3 Serbia
Switzerland   	1-3 Scotland 

1/4 finals places 25-32
Zimbabwe    	8-5 Estonia 
South Africa 	3-1 Paraguay 
Italy         	2-8 Lithuania 
Zambia       	4-3 Namibia

1/4 finals places 17-24
Chile        	3-6 Ghana
Finland      	3-2 Uganda 
Rwanda     	7-3 France
Ireland      	3-1 Germany

1/4 finals places 9-16
Portugal      	5-3 Czech Republic  
Brazil      	2-2 Afghanistan 	[2-3 pen]
Netherlands  	1-6 Ukraine
Kenya       	3-1 England

1/4 finals places 1-8
Russia      	3-1 Cameroon
Kazakhstan	2-0 Liberia
Poland      	2-2 Denmark		[2-1 pen]
Mexico		3-2 Nigeria


semifinals places 45-48
Norway        	5-7 Austria
Malawi        	0-3 USA

semifinals places 41-44 
Argentina      	2-2 Hong-Kong 		[2-1 pen] 
Autralia     	2-7 Burundi

semifinals places 37-40
Serbia       	3-0 Spain
Sweden      	3-4 Switzerland

semifinals places 33-36 
Hungary   	3-5 Scotland
Slovakia    	1-1 Canada 		[2-0 pen]

semifinals places 29-32
Namibia     	4-2 Paraguay
Italy       	7-3 Estonia

semifinals places 25-28 
Lithunia     	4-3 Zimbabwe
Zambia      	5-3 South Africa

semifinals places 21-24
Chile        	2-4 Uganda
France         	1-1 Germany		[1-2 pen]

semifinals places 17-20 
Rwanda       	1-5 Ireland
Ghana          	1-2 Finland

semifinals places 13-16
Czech Republic	3-3 England		[England on pen]
Brazil         	2-2 Netherlands		[1-2 pen]

semifinals places 9-12
Portugal       	0-0 Kenya		[2-3 pen]
Afghanistan  	0-1 Ukraine

semifinals places 5-8
Liberia		6-3 Denmark
Cameroon	6-2 Nigeria

semifinals places 1-4
Russia		5-0 Mexico
Kazakhstan	3-1 Poland


47th place match
Norway		3-0 Malawi

45th place match
Austria		6-0 USA

43th place match
Australia	7-2 Hong-Kong

41th place match
Burundi		5-2 Argentina

39th place match
Spain		5-2 Sweden

37th place match
Serbia		3-2 Switzerland

35th place match
Canada		3-2 Hungary

33th place match
Scotland	4-3 Slovakia

31th place match
Estonia		3-3 Paraguay		[2-1 pen]

29th place match
Namibia		2-1 Italy

27th place match
South Africa	10-2 Zimbabwe

25th place match
Zambia		8-2 Lituania

23th place match
Chile       	6-6 France		[2-1 pen]

21th place match
Uganda		4-0 Germany

19th place match
Rwanda        	1-1 Ghana		[3-2 pen]

17th place match 
Ireland		4-1 Finland

15th place match
Czech Rep       6–2 Brazil 

13th place match
England       	6–4 Netherlands

11th place match
Portugal      	3–2 Afghanistan

9th place match
Kenya		0-0 Ukraine		[2-1 pen]

7th place match
Denmark		3-3 Nigeria		[3-2 pen]

5th place match
Liberia		3-0 Cameroon

Third place match
Poland		3-1 Mexico

Final
Russia		1-0 Kazakhstan


2007


[29.07 to 4.08.2007 in Křbenhavn, Denmark]

preliminary Group Stage

Group A
Denmark		6-4 Ireland 
Denmark 	5-6 Hungary 
Denmark        14-2 Kyrgyzstan 
Hungary	       14-2 Kyrgyzstan
Ireland 	5-4 Hungary 
Ireland 	7-3 Kyrgyzstan

Group B
Nigeria	       12-2 France
Nigeria	       18-0 Switzerland 
Nigeria        11-4 Argentina
Argentina 	3-1 Switzerland
France 	       11-5 Argentina 
France 	       11-0 Switzerland 

Group C
Poland		6-2 Germany
Poland	       12-1 Spain
Poland 	       13-2 Hong Kong
Spain		7-5 Hong Kong
Germany 	9-8 Spain 
Germany 	7-5 Hong Kong 

Group D
Russia		8-7 Ghana
Norway		6-2 Canada
Russia		7-4 Canada
Russia 	       11-3 Norway  
Ghana 		7-1 Norway
Ghana 	       14-1 Canada 

Group E
Portugal	7-1 Brazil
Portugal       12-2 Zimbabwe
Portugal       10-5 Greece 
Zimbabwe	5-0 Greece
Brazil 		5-0 Greece 
Brazil 		5-2 Zimbabwe 

Group F
Liberia		4-3 Finland
Scotland       12-5 Liberia
Liberia 	5-1 Australia
Scotland       13-0 Australia
Finland 	0-6 Scotland 
Finland 	7-3 Australia

Group G
Mexico 		6-5 Czech Rep.
Mexico 		4-8 Lithuania 
Mexico 		5-6 Austria
Lithuania	9-2 Austria
Czech Rep      10-1 Austria 
Czech Rep	6-6 Lithuania 

Group H
Ukraine        10-2 Chile
Ukraine 	4-3 Serbia 
Ukraine		9-1 Wales 
Serbia		7-6 Wales 
Chile 		4-7 Serbia
Chile 		2-6 Wales 

Group I
Afghanistan	6-5 England
Afghanistan 	5-8 Italy 
Afghanistan    10-1 Sweden 
Italy	       12-2 Sweden
England       13-1 Sweden
England 	5-6 Italy 

Group J
Kenya		4-3 Netherlands
Kenya 		8-4 Zambia 
Kenya 	       23-1 Slovenia 
Netherlands 	2-3 Zambia
Netherlands    18-3 Slovenia 
Zambia	       11-2 Slovenia

Group K 
Cameroon	5-3 Uganda
Cameroon 	7-1 South Africa
Cameroon       21-1 India 
Uganda 		2-5 South Africa
Uganda 	       11-2 India 
South Africa   17-2 India

Group L 
Kazakhstan 	8-5 Slovakia
Kazakhstan 	8-4 Burundi
Kazakhstan     10-2 USA
USA 		2-4 Burundi 
USA 		6-1 Slovakia
Slovakia	3-0 Burundi



Pool Stage

Pool 1

Hungary        10-3 Slovakia
Nigeria 	8-1 South Africa
South Africa	7-2 Slovakia
Nigeria	       11-5 Hungary
 
Kenya 		5-1 Germany
Italy 		7-4 Ghana
Ghana 		7-1 Germany 
Kenya		5-2 Italy

Russia 		5-3 Afghanistan
Poland 	       11-1 Zambia 
Afghanistan	7-3 Zambia
Poland 		5-4 Russia

Portugal       10-5 Serbia 
Scotland       10-4 Czech Rep
Czech Rep	7-3 Serbia
Portugal	6-2 Scotland

Liberia 	6-2 Lithuania
Ukraine 	6-0 Brazil
Lithuania      12-3 Brazil
Liberia 	5-4 Ukraine

Cameroon       11-2 France
Denmark		7-7 Kazakhstan		[3-2 pen] 
Kazakhstan	9-2 France
Cameroon 	5-1 Denmark

Pool 2

Ireland		9-8 USA 
Argentina      11-1 India
USA 		3-0 India
Ireland 	9-3 Argentina

Spain 		8-5 Slovenia 
Norway 		8-3 Sweden 
Slovenia 	8-5 Sweden
Spain 		4-3 Norway

Zimbabwe 	6-1 Chile 
Finland 	6-0 Austria
Austria		3-0 Chile
Finland		7-3 Zimbabwe

Mexico 		9-2 Australia 
Wales 		3-1 Greece 
Mexico 		7-2 Wales
Greece		6-2 Australia

England        10-1 Canada 
Netherlands    11-3 Hong Kong
Canada 		4-2 Hong Kong
Netherlands    10-8 England

Uganda 		9-0 Switzerland 
Burundi        15-2 Kyrgyzstan 
Kyrgyzstan     10-2 Switzerland
Burundi		9-4 Uganda



Group Stage 

Group 1
Nigeria		2-2 Poland 		[Nigeria on pen]
Nigeria 	4-4 Portugal		[Nigeria on pen]
Portugal	3-2 Liberia
Kenya		5-5 Cameroon 		[Kenya on pen]
Kenya		2-1 Poland
Liberia		6-5 Cameroon 
Nigeria		8-1 Liberia
Poland 		8-6 Cameroon 
Kenya		3-1 Portugal
Nigeria 	8-1 Kenya 
Cameroon	5-2 Portugal
Poland 		3-2 Liberia 
Nigeria 	6-5 Cameroon
Portugal	6-6 Poland		[1-0 pen]
Liberia 	3-2 Kenya 

Group 2
Hungary		3-3 Russia		[Hungary on pen]
Scotland       15-2 Hungary 
Scotland	7-4 Ukraine
Italy 		5-5 Denmark		[Italy on pen]
Russia		7-6 Italy
Denmark		5-4 Ukraine
Ukraine	       11-3 Hungary 
Denmark		8-5 Russia 
Scotland 	7-2 Italy 
Hungary 	8-8 Italy 		[3-2 pen]
Scotland 	7-3 Denmark 
Ukraine		2-1 Russia
Denmark		8-3 Hungary 
Scotland	3-3 Russia		[1-0 pen]
Ukraine 	5-4 Italy  

Group 3
South Africa 	3-3 Afghanistan		[South Africa on pen]
Czech Rep	4-4 Lithuania           [Czech Rep on pen]
Kazakhstan 	3-3 Ghana		[Kazakhstan on pen] 
Czech Rep	5-3 South Africa 
Ghana		7-4 Afghanistan 
Kazakhstan	7-6 Lithuania
Lithuania	4-3 South Africa
Afghanistan 	6-3 Kazakhstan 
Ghana		5-4 Czech Rep
South Africa 	4-3 Ghana
Kazakhstan	7-1 Czech Rep
Afghanistan 	6-5 Lithuania
South Africa 	6-3 Kazakhstan 
Czech Rep	9-6 Afghanistan
Ghana          14-5 Lithuania

Group 4
Zambia		8-0 Slovakia
Serbia		7-6 Brazil 
Germany		5-4 France
Serbia		9-3 Slovakia
Zambia		5-4 Germany 
France 		7-5 Brazil
Brazil		4-3 Slovakia 
Zambia 		4-1 France 
Serbia 		9-4 Germany 
Germany		7-3 Slovakia
Serbia 		5-2 France  
Zambia 		8-5 Brazil 
France		7-3 Slovakia
Serbia		5-5 Zambia 		[1-0 pen]		 
Brazil 		9-3 Germany

Group 5 
Ireland        10-2 Spain
Mexico		5-4 Finland
Burundi		4-2 Netherlands
Finland		4-3 Ireland
Netherlands    11-2 Spain
Burundi 	8-5 Mexico
Mexico		3-2 Ireland
Burundi        10-2 Spain
Finland 	6-0 Netherlands 
Netherlands 	9-3 Ireland
Finland 	6-3 Burundi 
Mexico 		8-7 Spain
Burundi		3-2 Ireland
Finland 	8-1 Spain
Netherlands	4-2 Mexico

Group 6
Norway		6-2 Argentina
Wales 		5-5 Zimbabwe		[Wales on pen]
England 	9-6 Uganda 
Zimbabwe	4-3 Argentina 
England        17-4 Norway
Wales		8-3 Uganda
Wales 		4-0 Argentina
Norway 		5-4 Uganda 
England 	6-2 Zimbabwe
England        15-2 Argentina
Uganda		6-3 Zimbabwe
Wales		5-2 Norway  
Uganda 		7-1 Argentina 
Zimbabwe	5-3 Norway  
Wales 		4-4 England		[Wales on pen]

Group 7
USA 	       10-2 Slovenia
Greece 		3-3 Austria		[Greece on pen]
Canada 		5-4 Kyrgyzstan 
USA 		8-2 Austria 
Slovenia 	5-4 Canada
Greece		7-4 Kyrgyzstan 
Greece		6-5 USA 
Kyrgyzstan	5-4 Slovenia
Austria 	4-0 Canada
USA 		6-1 Canada 
Austria 	6-3 Kyrgyzstan 
Greece		6-3 Slovenia 
USA 		8-4 Kyrgyzstan 
Austria		4-3 Slovenia
Canada		2-1 Greece 		

Group 8
Sweden		6-6 India 		[Sweden on pen]
Australia	7-5 Chile 
Hong Kong 	5-0 Switzerland  
India 		5-4 Chile 
Sweden		7-4 Hong-Kong 
Australia	6-1 Switzerland
Australia	7-2 India
Sweden 		6-1 Switzerland
Chile 		6-2 Hong-Kong 
Hong-Kong 	5-5 India 		[4-3 pen]
Chile 		5-1 Switzerland
Sweden 	       10-5 Australia 
India 	       10-3 Switzerland
Chile 		6-5 Sweden
Australia 	3-3 Hong-Kong 		[1-0 pen]


Ombold Trophy (places 41-48)
1/4 Finals 
Zimbabwe	6-3 Canada 
Greece		3-1 Norway  
Austria		4-3 Uganda 
USA 		6-4 Argentina

1/2 finals
Zimbabwe 	4-0 Greece 
Austria 	3-3 USA			[Austria on pen]
Norway		5-3 Canada
Argentina	5-3 Uganda 

47th/48th place
Uganda 		7-1 Canada
45th/46th place
Norway 		6-2 Argentina 
43th/44th place
Greece 		7-6 USA
41th/42th place
Austria		3-1 Zimbabwe

INSP Trophy  (places 33-40)
1/4 Finals 
Slovenia       10-4 Switzerland
Sweden		7-4 India 
Kyrgyzstan 	4-3 Hong-Kong 
Australia 	5-4 Chile

1/2 finals
Slovenia 	5-3 Sweden 
Kyrgyzstan 	5-3 Australia
India          11-1 Switzerland 
Chile 		5-5 Hong-Kong		[Chile on pen]

39th/40th place
Hong-Kong	6-3 Switzerland
37th/38th place
India		9-8 Chile
35th/36th place
Australia	3-1 Sweden
33th/34th place
Kyrgyzstan 	7-5 Slovenia

Hus Forbi Trophy  (places 25-32)
1/4  Finals 
Burundi        12-6 England
Mexico 		8-2 Spain 
Finland 	5-4 Wales
Netherlands  	5-2 Ireland

1/2 finals
Mexico 		4-2 Burundi
Netherlands	7-5 Finland
England        18-6 Spain
Ireland		5-3 Wales 

31th/32th place
Wales		6-4 Spain
29th/30th place
England 	7-3 Ireland
27th/28th place
Burundi 	5-4 Finland 
25th/26th place
Netherlands	4-4 Mexico		[3-2 pen]

Cape Town Trophy  (places 17-24)
1/4 Finals 
Afghanistan 	7-2 Slovakia 
Serbia 		6-3 France 
Lithuania 	9-2 Germany 
Zambia 		9-6 Brazil 

1/2 finals
Serbia 		8-5 Afghanistan
Lithuania      10-5 Zambia
France		4-1 Slovakia 
Brazil		6-3 Germany 

23th/24th place
Germany		6-1 Slovakia 
21th/22th place
France 		9-4 Brazil 
19th/20th place
Zambia		7-5 Afghanistan
17th/18th place
Lithuania	9-2 Serbia

Copenhagen Trophy  (places 9-16)
1/4 Finals 
Ukraine 	4-2 Czech Rep
Russia 		5-5 Kazakhstan		[Russia on pen]
Hungary 	7-6 South Africa 
Ghana		5-4 Italy

1/2 finals
Kazakhstan	5-4 Ukraine
Ghana 		9-5 Hungary
Russia 		7-5 Czech Rep
Italy		5-3 South Africa

15th/16th place
Czech Rep 	7-4 South Africa 
13th/14th place
Russia 	       10-6 Italy 
11th/12th place
Ukraine 	9-2 Hungary
9th/10th place
Kazakhstan	6-3 Ghana 

Homeless World Cup Trophy  (places 1-8)
1/4 Finals 
Denmark 	6-4 Nigeria
Poland 		8-5 Cameroon 
Scotland 	8-1 Kenya
Liberia		drw Portugal		[1-0 pen]

1/2 finals
Poland	       14-1 Denmark
Scotland 	4-3 Liberia
Nigeria		7-2 Cameroon 
Kenya 		7-3 Portugal 

7th/8th place
Portugal	8-1 Cameroon 
5th/6th place
Nigeria		5-2 Kenya 
3rd/4th place
Liberia        11-5 Denmark
Final 
Scotland 	9-3 Poland


2008


[Dec 1-7 in Melbourne]

Preliminary Group Stage
 
Group A  
1 Ireland 	4 4 0 0 42 10 12  
2 Hong Kong 	4 3 0 1 17 16  9  
3 France 	4 1 0 3 12 25  4  
4 USA 		4 1 0 3 11 25  4  
5 Romania 	4 1 0 3 19 25  3  
 
Group B  
1 Ukraine 	5 4 0 1 36 21 13  
2 Brazil 	5 4 0 1 46 14 12  
3 Lithuania 	5 4 0 1 29 23 12  
4 Argentina 	5 2 0 3 24 44  6  
5 Malawi 	5 1 0 4 20 31  3  
6 Timor-Leste 	5 0 0 5 21 43  0  
 
Group C  
1 Poland 	5 5 0 0 35  8 15  
2 England 	5 4 0 1 50 16 12  
3 Hungary 	5 3 0 2 28 30  9  
4 Ethiopia 	5 2 0 3 32 34  6  
5 New Zealand 	5 1 0 4 20 43  3  
6 Sweden 	5 0 0 5 19 53  0  
 
Group D  
1 Nigeria 	5 5 0 0 43 11 15  
2 Italy 	5 4 0 1 40 18 13  
3 Norway 	5 2 0 3 26 19  7  
4 Finland 	5 2 0 3 22 24  6  
5 India 	5 2 0 3  9 35  6  
6 Philippines 	5 0 0 5 11 44  0  
 
Group E  
1 Afghanistan 	4 4 0 0 38 19 12  
2 Scotland 	4 3 0 1 35 16 10  
3 Zimbabwe 	4 2 0 2 41 21  7  
4 Mexico 	4 1 0 3 23 30  3  
5 Belgium 	4 0 0 4  6 57  0  
 
Group F  
1 Russia 	5 5 0 0 64 18 15  
2 Ghana 	5 4 0 1 58 16 12  
3 Netherlands 	5 2 0 3 32 32  6  
4 Canada 	5 2 0 3 27 47  6  
5 Sierra Leone 	5 1 0 4 20 42  3  
6 Cambodia 	5 1 0 4 12 58  3  
 
Group G  
1 Kenya 	4 4 0 0 31  7 12  
2 Germany 	4 2 0 2 21 25  7  
3 South Africa 	4 2 0 2 15 17  7  
4 Greece 	4 2 0 2 16 26  6  
5 Chile 	4 0 0 4 13 21  2  
 
Group H  
1 Portugal 	5 5 0 0 37 11 15  
2 Austria 	5 4 0 1 24 19 12  
3 Australia 	5 2 0 3 18 16  6  
4 Rwanda 	5 2 0 3 20 29  6  
5 Namibia 	5 1 0 4 16 25  3  
6 Czech Rep.	5 1 0 4 18 33  3  
 

Secondary Group Stage

Section 1

Group A    
1 Ukraine 	5 4 0 1 38 29 12  
2 England 	5 4 0 1 35 21 12  
3 Ireland 	5 3 0 2 38 31  9  
4 Italy 	5 2 0 3 37 32  8  
5 Zimbabwe 	5 2 0 3 43 38  6  
6 Netherlands 	5 0 0 5 12 52  0  
 
Group B  
1 Scotland 	5 5 0 0 43 25 15  
2 Ghana 	5 4 0 1 37 25 12  
3 Nigeria 	5 3 0 2 38 29  9  
4 Poland 	5 2 0 3 24 27  6  
5 South Africa 	5 1 0 4 25 40  3  
6 Australia 	5 0 0 5 16 37  0  
  
Group C   
1 Afghanistan 	5 5 0 0 39 24 15 15  
2 Russia 	5 4 0 1 56 17 39 12  
3 Germany 	5 3 0 2 40 27 13 9  
4 Austria 	5 2 0 3 16 41 -25 6  
5 Lithuania 	5 1 0 4 23 37 -14 3  
6 France 	5 0 0 5 10 38 -28 0  
 
Group D  
1 Brazil 	5 5 0 0 39  8 15  
2 Kenya 	5 4 0 1 40 23 12  
3 Portugal 	5 3 0 2 40 15 10  
4 Norway 	5 2 0 3 14 33  6  
5 Hungary 	5 1 0 4 18 45  3  
6 Hong Kong 	5 0 0 5 14 41  1  
 

Section 2 

Group E  
1 Argentina 	4 4 0 0 41 12 12  
2 USA 		4 3 0 1 24 26  9  
3 India 	4 2 0 2 28 28  6  
4 New Zealand 	4 1 0 3 21 29  4  
5 Cambodia 	4 0 0 4 13 32  0  
  
Group F  
1 Ethiopia 	4 3 0 1 29 18  9  
2 Finland 	4 3 0 1 23 15  9  
3 Sierra Leone 	4 2 0 2 28 25  7  
4 Czech Rep.	4 2 0 2 26 10  6  
5 Belgium 	4 0 0 4  6 44  0  
 
Group G  
1 Mexico 	4 3 0 1 33 20  9 
2 Timor-Leste 	4 3 0 1 23 13  9 
3 Chile 	4 3 0 1 45 13  9 
4 Namibia 	4 1 0 3 16 38  3
5 Canada 	4 0 0 4 18 51  1
 
Group H  
1 Romania 	5 5 0 0 55 17 15
2 Greece 	5 3 0 2 34 19 10
3 Rwanda 	5 3 0 2 35 25  9
4 Philippines 	5 2 0 3 28 28  6  
5 Malawi 	5 2 0 3 20 33  6 
6 Sweden 	5 0 0 5 11 61  0  
 

The INSP Networking Trophy

1/4 FINALS
Belgium 	6  - 7   Sweden
1/2 FINALS
Sweden 		5  - 6   Malawi
Canada 		7  - 3   Cambodia

Placing Game 45 & 46
Belgium 	9  - 3   Australia  
Placing Game 43 & 44 
Sweden 		5  - 8   Cambodia 
Placing Game 41 & 42
Malawi 		12  - 5  Canada 

The Community Cup

1/4 FINALS
India 		3  - 5   Czech Republic 
Chile 		11  - 2  Philippines 
New Zealand 	7  - 8   Sierra Leone
Namibia 	8  - 12  Rwanda 
1/2 FINALS
India 		6  - 6   Philippines	[0-1 pen]
New Zealand 	0  - 8   Namibia 
Czech Republic 	7  - 8   Chile
Sierra Leone 	2  - 14  Rwanda 

Placing Game 39 & 40
India 		9  - 6   New Zealand  
Placing Game 37 & 38
Philippines 	5  - 3   Namibia 
Placing Game 35 & 36 
Czech Republic 	4  - 4   Sierra Leone 	[2-1 pen]
Placing Game 33 & 34
Chile 		4  - 5   Rwanda 

The Host Cup

1/4 FINALS
Argentina 	6  - 4   Finland 
Mexico 		9  - 3   Greece 
USA 		4  - 5   Ethiopia 
Romania 	5  - 2  
1/2 FINALS
Argentina 	8  - 9   Mexico
Ethiopia 	2  - 4   Romania 
Finland 	3  - 4   Greece 
USA 		4  - 4   Timor-Leste 	[1-0 pen]

Placing Game 31 & 32
Finland 	6  - 7   Timor-Leste 
Placing Game 29 & 30
Greece 		2  - 3   USA   
Placing Game 27 & 28 
Argentina 	4  - 6   Ethiopia 
Placing Game 25 & 26
Mexico 		11  - 2  Romania 

The City Cup

1/4 FINALS
Zimbabwe 	8  - 5   Australia
Lithuania 	11  - 2  Hong Kong
Netherlands 	4  - 3   South Africa 
Hungary 	6  - 7   France 
1/2 FINALS
Zimbabwe 	7  - 2   Lithuania 
Australia 	5  - 4   Hong Kong  
Netherlands 	5  - 7   France
South Africa 	7  - 5   Hungary

Placing Game 23 & 24
Hong Kong	7  - 7   Hungary  	[0-1 pen] 
Placing Game 21 & 22
Australia 	1  - 9   South Africa 
Placing Game 19 & 20 
Lithuania 	10  - 4  Netherlands 
Placing Game 17 & 18
Zimbabwe 	12  - 2  France 

The Dignitary Cup

1/4 FINALS
Ireland 	7  - 3   Poland
Germany 	7  - 2   Norway 
Italy 		7  - 9   Nigeria 
Portugal 	5  - 3   Austria 
1/2 FINALS
Ireland 	8  - 5   Germany
Poland 		8  - 5   Norway
Portugal 	4  - 5   Nigeria
Italy 		5  - 1   Austria 

Placing Game 15 & 16
Norway 		3  - 5   Austria 
Placing Game 13 & 14
Poland 		5  - 4   Italy  
Placing Game 11 & 12 
Germany 	5  - 8   Portugal 
Placing Game 9 & 10
Ireland 	7  - 3   Nigeria 

Homeless World Cup Trophy

1/4 FINALS  
Ukraine 	4  - 9   Ghana
Afghanistan 	10  - 5  Kenya 
Scotland 	7  - 7   England 
Brazil 		4  - 5   Russia 
1/2 FINALS  
Ghana 		5  - 5   Afghanistan	[1-2 pen] 
Ukraine 	5  - 6   Kenya
Scotland 	3  - 7   Russia
England 	9  - 5   Brazil 

Placing Game 7 & 8
Ukraine 	3  - 3   Brazil		[0-1 pen]  
Placing Game 5 & 6
Kenya 		7  - 3   England  
Placing Game 3 & 4 
Ghana 		6  - 4   Scotland 
Final
Afghanistan 	5  - 4   Russia 



2009


[Sep 6-13 in Milan, Italy]


Preliminary round

Group A
Nigeria		12-1 Hungary
Nigeria		4-3 South Africa
Nigeria		13-1 Wales
Nigeria		16-4 Japan
Nigeria		4-6 Kazakhstan 
Hungary		9-8 South Africa
Hungary		12-5 Wales
Hungary		15-1 Japan
Hungary		3-0 Kazakhstan
South Africa	6-4 Wales
South Africa	17-1 Japan
South Africa	3-0 Kazakhstan 
Wales 		14-0 Japan
Wales 		3-0 Kazakhstan
Japan		3-0 Kazakhstan

Group B
Mexico		8-5 Romania
Mexico		10-5 Ghana
Mexico		4-3 Italy
Mexico		9-3 Philippines
Mexico		8-1 Luxembourg
Romania		4-4 Ghana		[on pen]
Romania		9-5 Italy
Romania		11-5 Philippines
Romania		6-4 Luxembourg
Ghana 		6-4 Italy
Ghana 		9-1 Philippines
Ghana 		6-2 Luxembourg
Italy		7-1 Philippines
Italy		4-3 Luxembourg
Philippines	6-1 Luxembourg

Group C
Brazil 		6-2 USA
Brazil 		8-1 France
Brazil 		6-2 Kyrgyzstan
Brazil 		4-3 Denmark
Brazil 		5-1 Hong Kong
USA		3-2 France
USA		3-3 Kyrgyzstan		[on pen]
USA		8-7 Denmark
USA		10-1 Hong Kong
France		8-6 Kyrgyzstan
France		10-5 Denmark
France		11-1 Hong Kong
Kyrgyzstan 	10-6 Denmark  
Kyrgyzstan 	8-4 Hong Kong
Denmark		8-1 Hong Kong

Group D
Russia 		9-6 Chile
Russia 		3-6 England
Russia 		5-2 Norway 
Russia 		9-1 Croatia
Russia 		12-4 India 
Chile		8-5 England
Chile		5-0 Norway 
Chile		10-3 Crotia
Chile		18-1 India 
England		8-1 Norway
England		6-1 Croatia
England		12-0 India 
Norway 		4-3 Croatia
Norway 		5-2 India 
Croatia		9-5 India 

Group E
Netherlands	3-3 Scotland 		[on pen]
Netherlands	5-4 Costa Rica
Netherlands	5-4 Namibia
Netherlands	9-6 Finland
Netherlands	7-4 Switzerland
Scotland 	7-5 Costa Rica
Scotland 	6-5 Namibia		
Scotland 	6-2 Finland
Scotland 	13-3 Switzerland
Costa Rica	4-2 Namibia		
Costa Rica	7-3 Finland
Costa Rica	9-4 Switzerland 
Namibia		5-1 Finland
Namibia		13-5 Switzerland
Finland		9-4 Switzerland

Group F
Ireland		7-3 Poland
Ireland		8-1 Greece
Ireland		11-0 Sweden 
Ireland		15-0 Czech Rep.
Ireland		3-0 Cambodia
Poland		11-2 Greece
Poland		13-5 Sweden
Poland		12-3 Czech Rep.
Poland		3-0 Cambodia
Greece 		6-3 Sweden 
Greece 		6-4 Czech Rep.
Greece 		3-0 Cambodia
Sweden		8-6 Czech Rep.
Sweden 		3-0 Cambodia
Czech Rep.	3-0 Cambodia

Group G
Ukraine 	4-1 Lithuania
Ukraine 	7-4 Austria
Ukraine 	5-3 Argentina
Ukraine 	5-2 Ivory Coast
Ukraine 	11-3 Spain
Lithuania	4-5 Austria
Lithuania	8-1 Argentina
Lithuania	7-3 Ivory Coast
Lithuania	13-2 Spain
Austria 	5-7 Argentina 
Austria		9-2 Ivory Coast
Austria		9-2 Spain
Argentina	5-2 Ivory Coast
Argentina	6-4 Spain
Ivory Coast 	13-3 Spain

Group H
Portugal 	6-1 Germany
Portugal 	7-2 Malawi
Portugal 	18-0 Australia
Portugal 	7-1 Canada
Portugal 	9-2 Belgium
Germany		7-5 Malawi
Germany		10-2 Australia
Germany		6-1 Canada
Germany		5-4 Belgium
Malawi		8-2 Australia
Malawi		5-4 Canada
Malawi		4-2 Belgium
Australia	3-2 Canada
Australia	4-3 Belgium
Canada		9-3 Belgium



Group Stage

Group A
Nigeria		4-3 Mexico
Nigeria		6-2 Chile 
Nigeria		6-3 USA
Mexico		5-3 Costa Rica
Mexico 		10-1 Greece
Chile 		9-3 USA
Chile 		9-2 Greece
Costa Rica	6-4 USA
Costa Rica	9-1 Greece

Group B
Brazil		9-3 Poland
Brazil 		7-2 Scotland
Brazil 		5-3 Russia
Poland		3-3 Scotland 		[on pen]
Poland 		8-2 Malawi 
Scotland 	11-3 Austria
Russia  	6-5 Malawi 
Russia		4-4 Austria		[on pen]
Malawi		6-2 Austria

Group C
Ireland		5-3 Ghana
Ireland		14-1 Netherlands
Ireland 	10-3 South Africa 
Ghana		7-4 South Africa
Ghana 		9-5 Germany
Lithuania	3-3 Netherlands		[on pen] 
Lithuania 	7-1 South Africa
Lithuania	7-6 Germany
Netherlands 	2-4 Germany

Group D
Portugal	8-5 Ukraine
Portugal	4-2 England
Portugal	7-4 France
Ukraine 	10-3 Hungary 
Ukraine		8-6 Romania 
England 	6-3 France
England 	3-3 Romania		[on pen]
France		7-3 Hungary
Hungary 	8-7 Romania

Group E
Italy 		6-6 Wales		[on pen]
Italy 		8-8 Switzerland 	[on pen]
Italy		9-7 Cambodia
Wales 		3-6 Denmark
Denmark	 	7-2 Switzerland 
Denmark		9-4 Croatia
Wales		7-3 Croatia
Switzerland 	6-4 Cambodia
Cambodia	6-6 Croatia		[on pen]

Group F
Kyrgyzstan 	5-3 Finland
Kyrgyzstan 	11-3 Czech Rep.
Kyrgyzstan 	6-3 Norway
Finland 	13-1 Czech Rep.
Finland 	10-1 Spain
Czech Rep.	6-4 Belgium 
Norway 		5-5 Belgium		[on pen]
Norway 		14-0 Spain 		 
Belgium		12-4 Spain
 
Group G
Canada		6-1 Luxembourg
Canada 		6-4 Namibia 
Canada		6-8 Ivory Coast 
Namibia 	6-3 Sweden
Luxemburg 	8-6 Sweden 
Luxembourg	3-0 Kazakhstan
Namibia 	3-0 Ivory Coast  
Sweden 		3-0 Kazakhstan 
Ivory Coast 	3-0 Kazakhstan 

Group H
Argentina	5-2 Philippines 
Argentina	2-1 Australia
Argentina 	6-4 Japan 
Philippines 	5-1 India   
Philippines	13-3 Japan 
Hong Kong 	8-0 India
Hong Kong	3-4 Australia
Hong Kong	13-2 Japan
India 		14-0 Australia




The INSP Networking Trophy : 

1/4 places 41-48
Belgium		12-2 Croatia	
Australia	3-0 Kazakhstan
Cambodia	12-2 Spain
Japan		3-0 Ivory Coast

1/2 places 41-44
Belgium		7-0 Australia
Cambodia	10-1 Japan

1/2 places 45-48
Croatia		3-0 Kazakhstan
Spain		3-0 Ivory Coast

47th place match
Kazakhstan	0-0 Ivory Coast 	[Kazakhstan on pen]

45th place match
Croatia		11-5 Spain

43th place match
Australia	4-3 Japan

41th place match
Belgium		8-5 Cambodia


The Community Cup : 

1/4 places 33-40
Wales		8-3 Norway
Namibia		7-3 India
Sweden		10-3 Hong Kong
Czech Rep.	9-4 Switzerland

1/2 places 33-36
Wales		9-4 Namibia
Sweden		6-6 Czech Rep.		[Sweden on pen]

1/2 places 37-40
Norway		8-2 India
Switzerland 	3-3 Hong Kong		[Switzerland on pen]

39th place match
India		4-4 Hong Kong		[India on pen]

37th place match
Norway		4-2 Switzerland 

35th place match
Namibia		5-3 Czech Rep.

33th place match
Wales		9-7 Sweden


The Host Cup, Big Issue :

1/4 places 25-32
Italy		4-4 Finland		[Italy on pen]
Canada 		6-3 Philippines
Argentina	7-5 Luxembourg
Kyrgystan	5-5 Denmark		[Kyrgystan on pen]

1/2 places 25-28
Italy		5-4 Canada 
Argentina	4-2 Kyrgystan

1/2 places 29-32
Philippines 	4-2 Finland 
Luxembourg 	8-6 Denmark

31th place match
Finland		6-4 Denmark

29th place match
Philippines 	4-2 Luxembourg 

27th place match
Kyrgystan	2-2 Canada		[ Kyrgystan on pen]

25th place match
Italy		4-1 Argentina


The City Cup, Milan : 

1/4 places 17-24
South Africa	8-6 Romania
USA		5-5 Austria		[USA on pen]
Malawi		3-2 Greece
Hungary		8-5 Germany

1/2 places 17-20
South Africa	9-3 USA
Malawi		3-3 Hungary		[Malawi on pen]

1/2 places 21-24
Germany		4-3 Greece
Romania		9-6 Austria

23th place match
Austria 	8-5 Greece

21th place match
Germany		6-5 Romania

19th place match
USA		3-3 Hungary		[USA on pen]

17th place match
South Africa	9-1 Malawi


The Dignitary Cup : 

1/4 places 9-16
Chile		12-4 Russia
Scotland	4-2 Costa Rica
France		6-6 Lihtuania		[France on pen]
England		5-4 Netherlands

1/2 places 9-12
Chile		5-2 France
England		4-3 Scotland

1/2 places 13-16
Lihtuania	4-2 Russia
Costa Rica	5-2 Netherlands

15th place match
Russia		6-5 Netherlands

13th place match
Lihtuania	8-3 Costa Rica

11th place match
Scotland	7-5 France

9th place match
Chile		6-3 England


Homeless World Cup Trophy :

1/4 places 1-8
Nigeria 	8-2 Poland 
Brazil		7-4 Mexico 
Ukraine		6-3 Ireland 
Portugal 	3-3 Ghana		[Portugal on pen]

1/2 places 1-4
Ukraine		6-3 Nigeria
Portugal 	4-2 Brazil

1/2 places 5-8
Ireland 	9-1 Poland 
Ghana		4-2 Mexico 

7th place match
Mexico		10-8 Poland 

5th place match
Ireland 	8-4 Ghana

Third place match
Brazil		3-2 Nigeria 

Final
Ukraine		5-4 Portugal


2010


Played Sep 19-26, 2010 in Rio de Janeiro (Brazil)



Secondary round

Group A
1. Brazil		5  36- 8  15
2. Ghana		5  20-19   9
3. Palestine		5  19-23   8
4. Ukraine		5  20-18   7
5. Austria		5  19-27   5
6. Lituania		5  14-33   1

Group B
1. Portugal		5  26-18  11
2. Kenya		5  33-17  10
3. England		5  26-18  10
4. Netherlands		5  20-20   9
5. Czech Rep.		5  18-29   4
6. Romania		5  15-36   0

Group C
1. Russia		5  30-20  12
2. Ireland		5  33-24  12
3. Poland		5  25-12  12
4. Scotland		5  25-28   6
5. USA			5  18-30   2
6. Italy		5  19-36   1

Group D
1. Chile		5  52- 8  15
2. Mexico		5  24-17  12
3. South Africa		5  28-28   9
4. Belgium		5  21-37   6
5. Costa Rica		5  16-18   3
6. Luxembourg		5   9-42   0

Group E
1. Philippines		4  30-13  12
2. Norway		4  38-12   9
3. Argentina		4  28-18   6
4. Sweden		4  19-29   3
5. South Korea		4  11-59   0

Group F
1. France		4  28-41  11
2. Germany		4  23-15   8
3. Hong Kong		4  18-17   6
4. Greece		4  12-21   4
5. Slovenia		4   6-24   1

Group G
1. Finland		4  29- 7  11
2. Hungary		4  18-14   8
3. Switzerland		4  18-13   6
4. Canada		4  12-19   5
5. New Zealand		4   8-37   0

Group H
1. Namibia		3  18-10   8
2. Croatia		3  17-15   7
3. India		3  11-15   3
4. Cambodia		3   9-22   0



The Homeless World Cup finals :

1/4 finals
Mexico			5-0 Russia
Brazil		       10-3 Kenya
Portugal		4-4 Ghana		[Portugal on pen]
Chile			4-2 Rep.of Ireland

1/2 finals places 1-4
Brazil			5-2 Mexico
Chile			5-4 Portugal

Final
Brazil			6-0 Chile

Third place match
Mexico			4-4 Portugal		[1-0 pen]

1/2 finals places 5-8
Kenya			 -  Russia
Rep.of Ireland		5-5 Ghana		[1-0 pen]

5th place match
Kenya			4-4 Rep.of Ireland	[2-1 pen]

7th place match
Russia			10-4 Ghana


The Dignitary Cup

1/4 finals places 9-16
Ukraine			3-3 England 		[Ukraine on pen]
Palestine		8-6 Netherlands	
South Africa		7-7 Scotland		[South Africa on pen]
Belgium			7-6 Poland

1/2 finals places 9-12
Palestine		9-5 Belgium	
Ukraine			6-4 South Africa

9th place match
Ukraine			6-4 Palestine

11th place match
South Africa		8-3 Belgium

1/2 finals places 13-16
Poland			9-2 Netherlands	
Scotland	       11-10 England 

13th place match
Poland			7-5 Scotland

15th place match
England 		4-4 Netherlands		[England on pen]


The City Cup

1/4 finals places 17-24
Austria			9-4 Romania
Lituania		4-0 Czech Rep.
Costa Rica		2-2 Italy		[Costa Rica on pen]
USA			6-5 Luxemburg

1/2 finals places 17-20
Austria			4-2 USA
Lituania		7-2 Costa Rica

17th place match
Austria			5-4 Lituania

19th place match
Costa Rica		5-0 USA

1/2 finals places 21-24
Italy			 -  Czech Rep. 
Romania			 -  Luxemburg

21th place match
Italy			5-1 Romania

23th place match
Czech Rep.		5-4 Luxemburg


The Host Cup

1/4 finals places 25-32
Philippines		8-6 Germany
Norway			4-3 France
Finland			5-3 Croatia
Namibia			7-3 Hungary

1/2 finals places 25-28
Philippines		6-2 Finland	
Norway			4-2 Namibia

25th place match
Philippines		4-3 Norway

27th place match
Finland			4-2 Namibia

1/2 finals places 29-32
France			6-4 Hungary
Croatia			9-7 Germany

29th place match
France			6-0 Croatia

31th place match
Hungary			5-3 Germany


The Community Cup

1/4 finals places 33-40
Argentina		4-0 Greece
Sweden			5-4 Hong Kong
India			8-2 Canada
Switzerland		6-5 Cambodia

1/2 finals places 33-36
Argentina		9-7 Switzerland
Sweden			3-2 India

33th place match
Argentina		7-5 Sweden

35th place match
India			7-0 Switzerland

1/2 finals places 37-40
Hong Kong		2-0 Canada
Greece		       11-3 Cambodia

37th place match
Hong Kong		5-4 Greece

39th place match
Cambodia		9-4 Canada


The ISPN Networking Trophy

1/2 finals
Slovenia		7-2 New Zealand
Slovenia		4-3 South Korea
New Zealand		7-2 South Korea

41th place match
Slovenia	       10-1 New Zealand

43. South Korea

2011


Played Aug 19-28, 2011 in Paris (France)



The Homeless World Cup finals :


1/4 finals
Scotland		6-5 Ukraine
Kenya			 -  Chile
Mexico			4-3 Nigeria
Brazil			7-4 Indonesia

1/2 finals places 1-4
Scotland		5-3 Kenya
Mexico			5-1 Brazil

Final
Scotland		4-3 Mexico

Third place match
Brazil			7-1 Kenya

1/2 finals places 5-8
Chile			8-4 Ukraine
Indonesia		4-3 Nigeria

5th place match
Chile			4-4 Indonesia		[Chile on pen]

7th place match
Nigeria			7-3 Ukraine


The Dignitary Cup :

9th place match
Russia			7-3 Poland

11th place match
Rep.of Ireland	        10-4 England

13th place match
Costa Rica		 -  Portugal

15th place match
Netherlands		 -  Lituania


The City Cup :

17th place match
Denmark			9-5 USA

19th place match
Italy			 -  South Africa

21th place match
Austria			 -  Croatia

23th place match
Czech Rep.		9-7 Philippines


The Host Cup :

25th place match
Palestine		12-7 Argentina

27th place match
Kyrgystan		 -  Switzerland

29th place match
France			drw Namibia		[France on pen]

31th place match
Greece			 -  Slovenia


The Community Cup :

33th place match
India			7-5 Belgium

35th place match
Ghana			 -  Norway

37th place match
Australia		 -  Hungary

39th place match
South Korea		 -  Hong Kong


The INSP Networking Trophy :

41th place match
Romania			8-0 Finland

43th place match
Germany			9-7 Sweden

45th place match
Cambodia		 -  Canada

47th place match
Spain			 -  Japan



2012


Played Oct 6-14, 2012 in Mexico City


Preliminary round

Group A
1. Mexico 		5  5 0/0  54  15
2. South Africa		5  3 0/1  38  10
3. Haiti 		5  3 0/1  30  10
4. Wales 		5  2 0/1  26   7
5. Denmark 		5  2 0/0  35   6
6. Canada 		5  0 0/0   7   0

Group B
1. Costa Rica		5  5 0/1  38  16
2. Rep.of Ireland	5  4 0/1  33  13
3. Norway 		5  3 0/0  30   9
4. Argentina 		5  2 0/0  22   6
5. Cambodia 		5  1 0/0  15   3
6. Guatemala 		5  0 0/0  17   0

Group C
1. Bosnia		4  4 1/0  27  11
2. Poland 		4  3 0/0  30   9
3. Ukraine 		4  2 0/2  28   8
4. Finland 		4  1 0/0  10   3
5. Switzerland 		4  0 0/0  10   0

Group D
1. Indonesia 		4  3 0/0  23   9
2. Scotland 		4  2 0/3  20   9
3. Lituania 		4  3 1/0  20   8
4. Peru 		4  2 0/0  19   6
5. Greece 		4  0 0/1   9   1

Group E
1. Russia 		5  5 0/0  32  15
2. Bulgaria 		5  4 0/1  38  13
3. England 		5  3 0/1  27  10
4. Hong Kong 		5  2 0/0  24   6
5. France 		5  1 0/0  16   3
6. Germany 		5  0 0/2  19   2

Group F
1. Chile 		4  3 0/0  35   9
2. Czech Rep.		4  3 0/0  25   9
3. Hungary 		4  2 0/0  20   6
4. Italy 		4  1 0/1  28   4
5. Morocco		4  0 0/0   0   0

Group G
1. Portugal		4  4 0/0  34  12
2. Austria 		4  3 0/1  34  10
3. Romania 		4  2 0/2  22   8
4. Philippines 		4  1 0/0  19   3
5. Sweden 		4  0 0/0   7   0

Group H
1. Brazil 		4  4 0/0  49  12
2. Netherlands 		4  3 0/0  37   9
3. Namibia 		4  2 0/1  35   7
4. USA			4  1 0/0  13   3
5. South Korea 		4  0 0/0   4   0


Secondary round

Group A
1. Mexico 		5  5 0/0  49  15
2. Lituania 		5  4 0/0  31  12
3. Costa Rica 		5  2 0/1  18   7
4. Poland 		5  2 1/0  27   5
5. England 		5  1 0/1  11   4
6. Hungary 		5  1 1/0  16   2

Group B
1. Indonesia 		5  5 2/0  35  13
2. Bosnia		5  4 1/0  33  11
3. Namibia 		5  3 1/1  34   9
4. Bulgaria 		5  2 0/1  32   7
5. Romania 		5  1 0/2  15   5
6. Czech Rep.		5  0 0/0  22   0

Group C
1. Chile 		5  5 1/0  39  14
2. Austria 		5  3 0/1  28  10
3. Haiti 		5  3 1/1  33   9
4. Russia 		5  2 0/0  14   6
5. Netherlands 		5  2 0/0  23   6
6. Norway 		5  0 0/0  11   0

Group D
1. Brazil 		5  5 0/0  37  15
2. Portugal 		5  4 1/0  34  11
3. South Africa 	5  2 1/1  24   6
4. Rep.of Ireland 	5  2 2/1  20   5
5. Scotland 		5  1 1/2  15   4
6. Ukraine 		5  1 0/1  30   4

Group E
1. Argentina 		5  5 0/0  45  15
2. Wales 		5  3 0/1  36  10
3. Italy 		5  3 1/1  32   9
4. Hong Kong 		5  3 1/0  31   8
5. France 		5  1 0/0  27   3
6. Sweden 		5  0 0/0  11   0

Group F
1. Denmark 		5  5 0/0  45  15
2. Peru 		5  4 0/0  38  12
3. Philippines 		5  3 0/0  26   9
4. Cambodia 		5  2 0/0  28   6
5. USA 			5  1 0/0  19   3
6. Finland 		5  0 0/0  13   0

Group G
1. Guatemala 		6  6 2/0  43  16
2. Greece 		6  4 1/1  23  12
3. Canada 		6  4 0/0  28  12
4. Germany 		6  3 0/2  42  11
5. Morocco 		6  2 0/0  24   6
6. Switzerland 		6  2 0/0  27   6
7. South Korea 		6  0 0/0   9   0



The Homeless World Cup Finals :

1/4 finals									
Mexico 			6-4 Bosnia	 
Indonesia		8-5 Lithuania	 
Chile			6-4 Portugal
Brazil			9-0 Austria

1/2 finals places 1-4
Mexico 			9-6 Indonesia	 
Chile			3-3 Brazil		[Chile on pen] 

Final
Chile			8-5 Mexico

Third place match
Brazil			6-2 Indonesia
	 
1/2 finals places 5-8
Bosnia 			3-1 Lithuania
Portugal 		6-3 Austria

5th place match	 
Portugal		7-4 Bosnia

7th place match
Austria			7-4 Lithuania


The Fundacion Telmex Cup :

1/4 finals places 9-16
Costa Rica		6-1 Bulgaria
Namibia			9-2 Poland
Haiti			5-3 Rep.of Ireland
Russia			6-5 South Africa

1/2 finals places 9-12
Namibia			7-4 Costa Rica
Haiti			5-3 Russia

9th place match
Namibia			7-4 Haiti

11th place match
Russia			4-3 Costa Rica

1/2 finals places 13-16
South Africa		7-3 Rep.of Ireland
Bulgaria		6-5 Poland

13th place match
South Africa		7-3 Bulgaria

15th place match
Poland			9-5 Rep.of Ireland


The Ciudad de Mexico Cup :

1/4 finals places 17-24
Romania		       12-3 Hungary
Netherlands		8-6 Ukraine
Czech Rep.		7-7 England		[Czech Rep. on pen]
Norway			5-5 Scotland		[Norway on pen]

1/2 finals places 17-20
Romania			9-3 Czech Rep.
Netherlands		9-3 Norway

17th place match
Romania			4-3 Netherlands

19th place match
Czech Rep.		7-6 Norway

1/2 finals places 21-24
Scotland		9-5 Ukraine
England			6-3 Hungary

21th place match
Scotland		9-3 England

23th place match
Ukraine			12-7 Hungary


The De la Calle a la Cancha Cup :

1/4 finals places 25-32
Peru		       12-7 Italy
Wales			8-6 Philippines
Denmark		       10-7 Hong Kong
Argentina		8-5 Cambodia

1/2 finals places 25-28
Peru			6-4 Denmark	
Wales			5-4 Argentina

25th place match
Peru			6-5 Wales

27th place match
Denmark			5-4 Argentina

1/2 finals places 29-32
Philippines		8-5 Cambodia
Italy			8-6 Hong Kong

29th place match
Philippines		7-6 Italy

31th place match
Hong Kong		7-4 Cambodia


The Community Cup :

1/4 finals places 33-40
Guatemala		4-1 Greece
France			5-2 Switzerland
Canada			7-4 Germany
USA			FF  Morocco

1/2 finals places 33-36
Guatemala		2-2 Canada		[1-0 pen]
France			5-1 USA

33th place match
Guatemala		5-4 France

35th place match
Canada			4-3 USA

1/2 finals places 37-40
Germany		        5-3 Greece
Switzerland		FF  Morocco

37th place match
Germany		       11-10 Switzerland

39th place match
Greece			5-0 Morocco


The INSP Trophy :

1/2 finals places 41-43
Finland			9-1 Sweden
Finland			6-1 South Korea
Sweden			7-4 South Korea

41th place match
Finland			9-2 Sweden

43. South Korea

2013


Played Aug 11-18, 2013 in Poznan (Poland)


Preliminary round

Group A
Hungary			7-6 Lituania
Hungary		       10-2 Denmark
Hungary			6-1 N.Ireland
Hungary			7-1 England
Hungary			9-1 Switzerland
Lituania		9-5 Denmark
Lituania		8-5 N.Ireland
Lituania	       13-2 England
Lituania		8-0 Switzerland
Denmark			5-4 N.Ireland
Denmark			4-1 England
Denmark			8-3 Switzerland
N.Ireland		8-0 England
N.Ireland	       12-2 Switzerland
England			4-1 Switzerland

Group B
Brazil			5-0 Costa Rica
Brazil			8-3 Namibia
Brazil			9-1 Finland
Brazil		       10-2 Greece
Brazil			9-1 Sweden
Costa Rica		5-4 Namibia
Costa Rica		9-4 Finland
Costa Rica		7-2 Greece
Costa Rica		5-2 Sweden
Namibia			8-1 Finland
Namibia		       11-3 Greece
Namibia		       14-1 Sweden
Finland			4-3 Greece
Finland			4-2 Sweden
Greece			6-1 Sweden

Group C
Mexico		       10-3 Ukraine
Mexico		       12-1 Italy
Mexico		       13-4 Croatia
Mexico		       12-1 Germany
Mexico		       14-0 Luxemburg
Ukraine		       12-0 Italy
Ukraine		       10-6 Croatia
Ukraine		       10-4 Germany
Ukraine		       10-2 Luxemburg
Italy			7-5 Croatia
Italy			8-7 Germany
Italy			4-3 Luxemburg
Croatia			5-5 Germany		[Croatia on pen]
Croatia			4-3 Luxemburg
Germany			8-4 Luxemburg

Group D
Portugal		5-3 France
Portugal		4-0 Poland
Portugal		5-2 Hong Kong
Portugal		6-1 Canada
Portugal		9-2 Australia
France			3-3 Poland		[France on pen]
France		       10-0 Hong Kong
France			5-2 Canada
France		       11-2 Australia
Poland			6-2 Hong Kong
Poland			6-1 Canada
Poland			8-2 Australia
Hong Kong		7-3 Canada
Hong Kong	       10-1 Australia
Canada			3-3 Australia		[Canada on pen]

Group E
Romania			4-3 Austria
Romania			4-3 Bosnia
Romania			5-1 Belgium
Romania			8-4 Slovenia
Romania		       11-2 Philippines
Austria			2-1 Bosnia
Austria			6-5 Belgium
Austria			5-0 Slovenia
Austria			5-1 Philippines
Bosnia			8-2 Belgium
Bosnia			7-3 Slovenia
Bosnia		       10-4 Philippines
Belgium		       10-6 Slovenia
Belgium			9-4 Philippines
Slovenia		8-3 Philippines

Group F
Chile			9-1 South Africa
Chile		       10-5 Bulgaria
Chile		       13-0 USA
Chile			9-0 Cambodia
Chile			6-2 South Korea
South Africa		8-3 Bulgaria
South Africa		6-2 USA
South Africa	       10-2 Cambodia
South Africa		4-1 South Korea
Bulgaria	       12-6 USA
Bulgaria		7-3 Cambodia
Bulgaria	       13-1 South Korea
USA			8-7 Cambodia
USA			3-2 South Korea
Cambodia		6-5 South Korea

Group G
Indonesia		6-4 Scotland
Indonesia		6-6 Argentina		[Argentina on pen]
Indonesia	       12-2 Wales
Indonesia		9-2 India
Scotland		9-6 Argentina
Scotland		5-2 Wales
Scotland		8-1 India
Argentina		5-4 Wales
Argentina		6-4 India
Wales			2-2 India		[Wales on pen]

Group H
Russia			3-3 Netherlands		[Russia on pen]
Russia			7-7 Rep.of Ireland	[Russia on pen]
Russia		       10-3 Czech Rep.
Russia			7-1 Norway
Netherlands		7-6 Rep.of Ireland
Netherlands		8-3 Czech Rep.
Netherlands		8-2 Norway
Rep.of Ireland		8-3 Czech Rep.
Rep.of Ireland	       10-0 Norway
Czech Rep.		5-4 Norway

Ghana and Ivory Coast arrive too late (problem of visa)
and played only friendly matches.


Secondary round

Group A
Brazil			7-1 Bosnia
Brazil			8-4 Ukraine
Brazil			6-1 France
Brazil			8-2 Bulgaria
Brazil			5-1 Hungary
Bosnia			4-2 Ukraine
Bosnia			4-3 France
Bosnia			5-5 Bulgaria		[Bosnia on pen]
Bosnia			6-2 Hungary
Ukraine			7-6 France
Ukraine		       10-3 Bulgaria
Ukraine			8-4 Hungary
France			6-4 Bulgaria
France			4-4 Hungary		[France on pen]
Bulgaria	       10-3 Hungary

Group B
Mexico			2-0 Portugal
Mexico		       10-4 Rep.of Ireland
Mexico			3-2 Austria
Mexico		       10-4 South Africa
Mexico		       10-2 Argentina
Portugal		7-4 Rep.of Ireland
Portugal		6-5 Austria
Portugal		5-2 South Africa
Portugal		8-0 Argentina
Rep.of Ireland		8-3 Austria
Rep.of Ireland		9-3 South Africa
Rep.of Ireland		7-2 Argentina
Austria			4-2 South Africa
Austria			3-0 Argentina
South Africa		8-3 Argentina

Group C
Chile			2-2 Romania		[Chile on pen]
Chile			6-0 Scotland
Chile		       11-3 Netherlands
Chile			7-3 Namibia
Chile			8-1 Denmark
Romania			7-4 Scotland
Romania			5-4 Netherlands
Romania			5-3 Namibia
Romania			7-1 Denmark
Scotland		9-7 Netherlands
Scotland		8-7 Namibia
Scotland		9-2 Denmark
Netherlands		3-1 Namibia
Netherlands		8-3 Denmark
Namibia		       11-1 Denmark

Group D
Russia			6-4 Indonesia
Russia			8-5 Lituania		
Russia		       13-2 Poland
Russia			4-2 Costa Rica
Russia		       13-3 Italy
Indonesia		9-3 Lituania		
Indonesia		5-5 Poland		[Indonesia on pen]
Indonesia	       10-5 Costa Rica
Indonesia	       10-2 Italy
Lituania		5-4 Poland
Lituania		3-2 Costa Rica
Lituania	       10-2 Italy
Poland			6-2 Costa Rica
Poland			5-2 Italy
Costa Rica		5-2 Italy

Group E
N.Ireland		3-2 Philippines
N.Ireland	       14-5 Canada
N.Ireland		7-1 Germany
N.Ireland		9-1 Finland
N.Ireland		8-3 South Korea
Philippines		3-1 Canada
Philippines		4-4 Germany		[Germany on pen]
Philippines		3-3 Finland		[Philippines on pen]
Philippines		4-2 South Korea
Canada			5-4 Germany
Canada			4-3 Finland
Canada			4-2 South Korea
Germany			4-4 Finland		[Germany on pen]
Germany			7-1 South Korea
Finland			3-1 South Korea

Group F
Croatia			6-5 Slovenia
Croatia			5-1 Hong Kong
Croatia			7-3 Cambodia
Croatia		       10-1 Sweden
Slovenia		7-2 Hong Kong
Slovenia		9-4 Cambodia
Slovenia		8-3 Sweden
Hong Kong		3-3 Cambodia		[Hong Kong on pen]
Hong Kong		6-5 Sweden
Cambodia		7-2 Sweden

Group G
India			4-6 Belgium
India			3-2 Norway
India			5-1 USA
India			8-3 Switzerland
Belgium			2-2 Norway		[Belgium on pen]
Belgium			8-3 USA
Belgium			6-8 Switzerland
Norway			7-5 USA
Norway		       11-3 Switzerland
USA			4-4 Switzerland		[USA on pen]

Group H
Greece			5-2 Czech Rep.
Greece			5-4 Wales
Greece			6-5 Luxemburg
Greece			9-4 England
Greece		       11-7 Australia
Czech Rep.	       10-4 Wales
Czech Rep.		5-2 Luxemburg
Czech Rep.		9-3 England
Czech Rep.	       10-7 Australia
Wales			7-6 Luxemburg
Wales			4-5 England
Wales			6-4 Australia
Luxemburg		6-4 England
Luxemburg		9-3 Australia
England			5-5 Australia		[Australia on pen]


The Homeless World Cup Finals :

1/4 finals places 1-8									
Brazil			6-4 Portugal
Mexico			6-3 Bosnia
Chile			12-3 Indonesia
Russia			11-7 Romania

1/2 finals places 1-4
Mexico			6-1 Russia
Brazil			7-3 Chile

Final
Brazil			3-3 Mexico		[Brazil on pen]

Third place match
Chile			6-6 Russia		[Chile on pen]

1/2 finals places 5-8
Portugal		5-2 Indonesia
Bosnia			4-4 Romania		[Bosnia on pen]

5th place match	 
Portugal		10-6 Bosnia

7th place match
Romania			6-6 Indonesia		[Romania on pen]


The Polish President's Cup :

1/4 finals places 9-16
Austria			4-2 Ukraine
Rep.of Ireland		3-0 France
Scotland		7-4 Poland
Netherlands		4-3 Lituania

1/2 finals places 9-12
Austria			4-4 Scotland		[Austria on pen]		
Netherlands		8-6 Rep.of Ireland

9th place match
Netherlands		6-5 Austria	

11th place match
Rep.of Ireland		8-4 Scotland

1/2 finals places 13-16
Ukraine			6-3 Poland
Lituania		3-0 France

13th place match
Ukraine			4-3 Lituania

15th place match
Poland			4-1 Ghana 		[Ghana replaced France]


The Poznan City Cup :

1/4 finals places 17-24
Bulgaria		8-6 Argentina
South Africa		6-6 Hungary
Namibia			8-4 Italy
Costa Rica		9-0 Denmark

1/2 finals places 17-20
Bulgaria		4-3 Namibia	
Costa Rica		2-1 South Africa

17th place match
Bulgaria		8-4 Costa Rica

19th place match
South Africa		5-5 Namibia		[South Africa on pen]

1/2 finals places 21-24
Hungary			10-5 Denmark
Argentina		6-4 Italy

21th place match
Hungary			8-4 Argentina

23th place match
Denmark			4-2 Italy


The Ministry of Labour Cup :

1/4 finals places 25-32
Slovenia		4-2 N.Ireland
Croatia			8-3 Philippines
Czech Rep.		8-1 India
Belgium			11-6 Greece

1/2 finals places 25-28
Slovenia		6-6 Czech Rep.		[Slovenia on pen]
Belgium		       12-7 Croatia

25th place match
Belgium			8-4 Slovenia

27th place match
Czech Rep.		8-3 Croatia

1/2 finals places 29-32
India			4-3 N.Ireland
Philippines		6-5 Greece

29th place match
Philippines		2-2 India		[Philippines on pen]		

31th place match
N.Ireland		12-1 Greece


The Cup of Tolerance :

1/4 finals places 33-40
Cambodia		6-5 Canada
Germany			6-6 Hong Kong		[Germany on pen]
Norway			4-3 Luxemburg
Wales			6-2 Switzerland

1/2 finals places 33-36
Norway			5-3 Cambodia
Germany			5-1 Wales

33th place match
Germany			3-1 Norway

35th place match
Cambodia		7-3 Wales

1/2 finals places 37-40
Luxemburg		7-7 Canada		[Luxemburg on pen]
Hong Kong		3-3 Switzerland		[Hong Kong on pen]

37th place match
Hong Kong		5-1 Luxemburg

39th place match
Switzerland		4-4 Canada		[Switzerland on pen]


The INSP Trophy :

1/4 finals places 41-46
Finland			6-2 England
Sweden		       11-6 South Korea
USA			6-4 Australia

1/2 finals places 41-44
Finland			8-4 USA
Sweden			3-2 England

41th place match
Finland			4-4 Sweden		[Finland on pen]

43th place match
USA			6-4 England

45th place match
Australia		5-1 South Korea


2014

Played Oct 19-26, 2014 in Santiago (Chile)


Qualifying Stage

GROUP A
Chile		5  5  0	 0  0  15
Bosnia-Herz.	5  4  0	 0  0  12
Argentina	5  3  0	 0  1	9
Slovenia	5  2  0	 0  0	6
Kyrgyzstan	5  1  0	 0  1	3
Canada		5  0  0	 0  3	0

GROUP B
Hungary		5  4  1	 1  1  12
Scotland	5  4  1	 0  1  11
Indonesia	5  3  0	 1  0  10
N.Ireland	5  3  0	 0  0	9
Norway		5  1  0	 0  0	3
South Korea	5  0  0  0  0	0

GROUP C
Netherlands	4  4  1	 0  0  11
Russia		4  3  1	 1  1	9
Bulgaria	4  2  0	 2  0	8
England		4  1  0	 0  0	3
USA		4  0  0	 0  0	0

GROUP D
Romania		4  4  0	 0  0  12
Austria		4  3  0	 0  0	9
Peru		4  2  0	 0  0	6
Denmark		4  1  0	 0  0	3
India		4  0  0	 0  0	0

GROUP E
Brazil		4  4  0	 0  0  12
Poland		4  3  0	 0  1	9
Namibia		4  2  0	 0  1	6
Switzerland	4  1  0	 0  0	3
Cambodia	4  0  0	 0  0	0

GROUP F
Mexico		4  4  0	 0  0  12
Ireland		4  3  0	 0  0	9
Greece		4  2  0	 0  0	6
Wales		4  1  0	 0  0	3
Sweden		4  0  0	 0  0	0

GROUP G
Hong Kong	4  4  1	 0  1  11
Portugal	4  3  0	 2  1  11
Ghana		4  1  0	 1  0	4
France		4  1  1	 1  0	3
Italy		4  1  1	 0  0	2

GROUP H
Lithuania	4  4  0	 0  1  12
Germany		4  3  0	 0  0	9
Costa Rica	4  2  0	 1  0	7
Czech Republic	4  1  0	 0  0	3
Finland		4  0  0	 0  0	0



Group Stage


Group A
Chile			8-2 Namibia
Chile			6-1 Hungary
Chile			9-1 Bulgaria
Chile			8-2 Austria
Chile			12-0 Greece
Namibia			7-6 Hungary
Namibia			8-6 Bulgaria
Namibia			10-5 Austria
Namibia			7-4 Greece
Hungary			9-5 Bulgaria
Hungary			3-2 Austria
Hungary			6-1 Greece
Bulgaria		4-1 Austria
Bulgaria		9-2 Greece
Austria			6-1 Greece

Group B
Poland			3-0 Netherlands
Poland			6-4 Ireland	
Poland			6-3 Romania	
Poland			6-2 Ghana
Poland			3-2 Costa Rica
Netherlands		9-3 Ireland	
Netherlands		6-2 Romania	
Netherlands		4-1 Ghana
Netherlands		5-3 Costa Rica
Ireland			7-6 Romania	
Ireland			6-6 Ghana		[Ireland on pen]
Ireland			8-6 Costa Rica
Romania			7-4 Ghana
Romania			5-6 Costa Rica
Ghana			4-4 Costa Rica		[Ghana on pen]

Group C
Brazil			4-4 Portugal		[Brazil on pen]
Brazil			6-3 Indonesia
Brazil			5-3 Mexico
Brazil			7-2 Germany	
Brazil			8-1 Argentina
Portugal		4-4 Indonesia		[Portugal on pen]
Portugal		5-4 Mexico
Portugal		6-3 Germany
Portugal		11-2 Argentina
Indonesia		5-5 Mexico		[Indonesia on pen]
Indonesia		8-4 Germany
Indonesia		7-1 Argentina
Mexico			10-2 Germany
Mexico			13-2 Argentina
Germany			7-3 Argentina

Group D
Bosnia & Herz.		4-4 Lithuania		[Bosnia on pen]
Bosnia & Herz.		3-3 Russia		[Bosnia on pen]
Bosnia & Herz.		5-1 Peru
Bosnia & Herz.		4-3 Hong Kong
Bosnia & Herz.		5-2 Scotland
Lithuania		3-4 Russia
Lithuania		6-4 Peru
Lithuania		7-4 Hong Kong
Lithuania		7-3 Scotland
Russia			4-4 Peru		[Peru on pen]
Russia			5-1 Hong Kong
Russia			9-3 Scotland
Peru			2-1 Hong Kong
Peru			4-3 Scotland
Hong Kong		4-2 Scotland

Group E
N.Ireland		5-3 Slovenia
N.Ireland		5-4 India
N.Ireland		16-2 USA
N.Ireland		6-3 Canada
Slovenia		7-2 India
Slovenia		3-6 USA
Slovenia		7-1 Canada
India			8-3 USA
India			7-5 Canada
USA			6-3 Canada

Group F
Denmark			6-4 England
Denmark			8-4 Cambodia
Denmark			9-2 South Korea
Denmark			5-0 Sweden
England			8-5 Cambodia
England			5-0 South Korea
England			5-4 Sweden
Cambodia		3-2 South Korea
Cambodia		3-4 Sweden
South Korea		7-6 Sweden

Group G
Italy			7-4 Wales
Italy			7-4 Switzerland
Italy			5-2 Finland	
Wales			4-1 Switzerland
Wales			2-4 Finland
Switzerland		6-2 Finland

Group H
France			7-6 Norway
France			8-6 Kyrgyzstan
France			7-6 Czech Republic
Norway			7-1 Kyrgyzstan
Norway			9-2 Czech Republic
Kyrgyzstan		12-4 Czech Republic



Trophy Stage

INSP Networking Cup

41th place match
Canada			6-3 South Korea


Futbol Calle Cup

1/4 finals
Kyrgystan		6-4 Finland			
India			5-1 Cambodia		
USA			5-4 Sweden			
Switzerland		8-2 Czech Rep.		

1/2 finals places 33-36
India			3-1 Kyrgystan
Switzerland		7-4 USA

1/2 finals places 37-40
Finland			4-3 Cambodia
Sweden			6-3 Czech Rep.

39th place match
Cambodia		9-2 Czech Rep.

37th place match
Finland			5-1 Sweden

35th place match
USA			7-5 Kyrgystan

33th place match
India			4-2 Switzerland


Accion Total Cup

1/4 finals
N.Ireland		9-8 England
Italy			9-4 Norway
Denmark			9-4 Slovenia
France			7-5 Wales

1/2 finals places 29-32
Slovenia		4-4 Wales		[Slovenia on pen]
Norway			5-2 England

1/2 finals places 25-28
N.Ireland		8-4 Italy
Denmark			6-3 France

31th place match
England			6-3 Wales

29th place match
Slovenia		8-3 Norway

27th place match
Italy			7-6 France

25th place match
N.Ireland		10-6 Denmark


Minicipalidad de Santiago Cup

1/4 finals
Romania			6-5 Greece
Hong Kong		5-4 Argentina	
Germany			4-3 Scotland
Ghana			5-4 Austria	

1/2 finals places 21-24
Scotland		6-3 Austria
Greece			4-3 Romania			

1/2 finals places 17-20
Romania			7-4 Hong Kong
Germany			6-6 Ghana		[Germany on pen]

23th place match
Austria			7-1 Argentina

21th place match
Scotland		9-7 Greece

19th place match
Ghana			3-2 Hong Kong

17th place match
Romania			10-4 Germany


Ejercito de Chile Cup

1/4 finals
Indonesia		5-3 Peru			
Hungary			7-4 Costa Rica		
Mexico			10-2 Lithuania		
Bulgaria		9-5 Rep.of Irland		

1/2 finals places 9-12
Mexico			6-1 Bulgaria
Indonesia		10-4 Hungary

1/2 finals places 13-16
Peru			5-2 Costa Rica
Lithuania		6-4 Rep.of Irland

15th place match
Costa Rica		5-5 Rep.of Irland	[Costa Rica on pen]

13th place match
Peru			6-6 Lithuania		[Peru on pen]

11th place match
Hungary			5-4 Bulgaria

9th place match
Mexico			7-4 Indonesia


Homeless World Cup

1/4 finals
Brazil			9-8 Russia			
Chile			4-3 Netherlands		
Bosnia-Herz.		4-3 Portugal		
Poland			8-7 Namibia			

1/2 finals places 5-8
Chile			8-7 Brazil
Bosnia-Herz.		5-4 Poland

1/2 finals places 1-4
Russia			5-5 Netherlands		[Russia on pen]
Portugal		4-3 Namibia	

Seventh place match
Namibia			5-4 Netherlands

Fifth place match
Russia			3-0 Portugal

Third place match
Poland			6-6 Brazil		[1-0 pen]

Final
Chile			5-2 Bosnia-Herz.



2015

Played Sep 12-19, 2015 in Amsterdam (Netherlands)


Qualifying Stage

Group A
Brazil			5-3 Romania
Brazil			6-4 Argentina
Brazil			7-1 Wales
Brazil			8-1 Cambodia
Romania			8-2 Argentina
Romania			6-3 Wales
Romania			8-4 Cambodia
Argentina		7-4 Wales
Argentina		6-4 Cambodia
Wales			7-5 Cambodia

Group B
South Africa		6-4 Mexico
South Africa		7-2 Namibia
South Africa		5-1 Germany
South Africa		10-2 Belgium
South Africa		6-3 South Korea
Mexico			7-3 Namibia
Mexico			10-0 Germany
Mexico			12-2 Belgium
Mexico			11-0 South Korea
Namibia			4-2 Germany
Namibia			9-2 Belgium
Namibia			10-0 South Korea
Germany			6-6 Belgium		[2-1 pen]
Germany			6-0 South Korea
Belgium			7-4 South Korea

Group C
Bosnia			5-3 Norway
Bosnia			12-3 USA
Bosnia			2-3 Hungary
Bosnia			8-0 Lithuania
Bosnia			11-2 Sweden
Norway			4-2 USA
Norway			7-4 Hungary
Norway			2-5 Lithuania
Norway			8-4 Sweden
USA			8-5 Hungary
USA			7-6 Lithuania
USA			8-2 Sweden
Hungary			7-3 Lithuania
Hungary			5-2 Sweden
Lithuania		10-6 Sweden

Group D
Costa Rica		7-6 Indonesia
Costa Rica		10-2 Slovenia
Costa Rica		7-0 Italy
Costa Rica		13-3 Czech Rep.
Costa Rica		11-0 Canada
Indonesia		8-3 Slovenia
Indonesia		7-2 Italy
Indonesia		10-5 Czech Rep.
Indonesia		11-0 Canada
Slovenia		5-4 Italy
Slovenia		9-3 Czech Rep.
Slovenia		9-4 Canada
Italy			7-4 Czech Rep.
Italy			6-4 Canada
Czech Rep.		4-2 Canada

Group E
Chile			14-1 Scotland
Chile			11-4 Bulgaria
Chile			7-3 Hongkong
Chile			8-4 Israel
Chile			16-2 Philippines
Scotland		6-4 Bulgaria
Scotland		4-6 Hongkong
Scotland		5-1 Israel
Scotland		7-2 Philippines
Bulgaria		5-3 Hongkong
Bulgaria		7-1 Israel
Bulgaria		12-4 Philippines
Hongkong		7-7 Israel		[0-1 pen]
Hongkong		5-4 Philippines
Israel			4-4 Philippines		[1-0 pen]

Group F
Ukraine			 -  Portugal
Ukraine			6-1 Rep. of Ireland
Ukraine			7-3 Denmark
Ukraine			12-6 Grenada
Ukraine			14-1 Switzerland
Portugal		9-5 Rep. of Ireland
Portugal		4-0 Denmark
Portugal		10-2 Grenada
Portugal		9-0 Switzerland
Rep. of Ireland		10-2 Denmark
Rep. of Ireland		5-2 Grenada
Rep. of Ireland		13-1 Switzerland
Denmark			4-2 Grenada
Denmark			14-5 Switzerland
Grenada			6-2 Switzerland

Group G
Netherlands		4-3 Russia
Netherlands		7-2 N. Ireland
Netherlands		7-5 France
Netherlands		5-1 India
Netherlands		7-1 Finland
Russia			3-1 N. Ireland
Russia			3-2 France
Russia			6-5 India
Russia			7-5 Finland
N. Ireland		7-4 France
N. Ireland		4-4 India		[1-0 pen]
N. Ireland		6-5 Finland
France			5-1 India
France			4-2 Finland
India			7-1 Finland

Group H
Poland			8-5 Zimbabwe
Poland			5-3 Peru
Poland			4-4 Austria		[1-0 pen]
Poland			10-3 Greece
Poland			6-3 England
Zimbabwe		7-6 Peru
Zimbabwe		9-7 Austria
Zimbabwe		14-6 Greece
Zimbabwe		5-5 England		[0-1 pen]
Peru			6-4 Austria
Peru			14-8 Greece
Peru			5-2 England
Austria			6-3 Greece
Austria			7-2 England
Greece			2-1 England



Group Stage

Group A
Brazil			3-3 South Africa	[1-0 pen]
Brazil			8-4 Rep. of Ireland
Brazil			9-2 Bulgaria
Brazil			6-1 Indonesia
Brazil			5-1 Norway
South Africa		9-5 Rep. of Ireland
South Africa		9-4 Bulgaria
South Africa		6-1 Indonesia
South Africa		8-3 Norway
Rep. of Ireland		8-6 Bulgaria
Rep. of Ireland		11-6 Indonesia
Rep. of Ireland		5-1 Norway
Bulgaria		7-3 Indonesia
Bulgaria		6-4 Norway
Indonesia		4-4 Norway		[1-0 pen]

Group B
Portugal		4-3 Costa Rica
Portugal		3-2 Bosnia
Portugal		8-1 Scotland
Portugal		6-2 Peru
Portugal		9-2 N. Ireland
Costa Rica		3-4 Bosnia
Costa Rica		9-1 Scotland
Costa Rica		12-2 Peru
Costa Rica		9-0 N. Ireland
Bosnia			8-6 Scotland
Bosnia			6-8 Peru
Bosnia			5-0 N. Ireland
Scotland		6-2 Peru
Scotland		5-2 N. Ireland
Peru			5-5 N. Ireland		[1-0 pen]

Group C
Ukraine			4-4 Chile		[1-0 pen]
Ukraine			10-4 Namibia
Ukraine			5-5 Zimbabwe		[5-4 pen]
Ukraine			10-0 Argentina
Ukraine			7-3 Russia
Chile			7-2 Namibia
Chile			8-2 Zimbabwe
Chile			12-3 Argentina
Chile			12-1 Russia
Namibia			10-4 Zimbabwe
Namibia			7-6 Argentina
Namibia			9-5 Russia
Zimbabwe		8-1 Argentina
Zimbabwe		5-5 Russia		[2-1 pen]
Argentina		6-1 Russia

Group D
Mexico			6-3 Romania
Mexico			4-4 Netherlands		[1-0 pen]
Mexico			8-0 Poland
Mexico			5-5 USA			[1-0 pen]
Mexico			13-2 Slovenia
Romania			6-3 Netherlands
Romania			2-2 Poland		[1-0 pen]
Romania			7-6 USA
Romania			11-5 Slovenia
Netherlands		4-4 Poland		[2-1 pen]
Netherlands		13-0 USA
Netherlands		7-3 Slovenia
Poland			4-3 USA
Poland			10-2 Slovenia
USA			8-5 Slovenia

Group E
Lithuania		4-3 Czech Rep.
Lithuania		3-4 Wales
Lithuania		10-4 Philippines
Lithuania		8-3 Germany
Lithuania		7-4 Switzerland
Czech Rep.		6-2 Wales
Czech Rep.		4-2 Philippines
Czech Rep.		5-4 Germany
Czech Rep.		7-3 Switzerland
Wales			6-4 Philippines
Wales			5-6 Germany
Wales			8-6 Switzerland
Philippines		6-5 Germany
Philippines		7-3 Switzerland
Germany			7-3 Switzerland

Group F
England			6-4 Hungary
England			4-1 Grenada
England			6-5 Israel
England			4-2 Finland
England			7-3 Italy
Hungary			8-3 Grenada
Hungary			3-2 Israel
Hungary			2-2 Finland		[0-1 pen]
Hungary			7-3 Italy
Grenada			9-4 Israel
Grenada			8-1 Finland
Grenada			7-5 Italy
Israel			4-3 Finland
Israel			4-3 Italy
Finland			8-6 Italy

Group G
Hongkong		4-3 Denmark
Hongkong		3-2 India
Hongkong		7-3 South Korea
Hongkong		7-2 Greece
Denmark			4-3 India
Denmark			7-0 South Korea
Denmark			7-3 Greece
India			7-1 South Korea
India			8-6 Greece
South Korea		7-6 Greece

Group H
Austria			7-5 France
Austria			6-5 Cambodia
Austria			6-1 Belgium
Austria			7-2 Canada
Austria			9-3 Sweden
France			9-2 Cambodia
France			10-1 Belgium
France			10-0 Canada
France			7-3 Sweden
Cambodia		3-3 Belgium		[2-1 pen]
Cambodia		7-4 Canada
Cambodia		9-5 Sweden
Belgium			5-3 Canada
Belgium			12-3 Sweden
Canada			5-5 Sweden		[1-0 pen]


INSP Networking Trophy

1/4 finals
Italy			5-2 Germany
Switzerland		3-2 Finland
Greece			7-1 Sweden
Canada bye

1/2 finals places 45-47
Germany			6-2 Sweden
Finland bye

1/2 finals places 41-44
Greece			11-6 Italy
Switzerland		4-4 Canada		[2-1 pen]

47th place 
Sweden

45th place match
Finland			7-2 Germany

43th place match
Italy			8-2 Canada

41th place match
Greece			6-2 Switzerland


Sports Gen Cup

1/4 finals
Israel			8-2 Wales
Grenada			6-4 Philippines
India			3-2 Belgium
Cambodia		5-0 South Korea

1/2 finals places 37-40
Belgium			4-1 Wales
Philippines		10-1 South Korea

1/2 finals places 33-36
India			4-2 Israel
Grenada			7-7 Cambodia		[1-0 pen]

39th place match
Wales			7-3 South Korea

37th place match
Belgium			5-4 Philippines

35th place match
Israel			6-1 Cambodia

33th place match
India			4-3 Grenada


Life Goals Cup

1/4 finals
Lithuania		4-3 Hungary
England			5-2 Czech Rep.
France			3-2 Hongkong
Austria			9-5 Denmark

1/2 finals places 29-32
Hungary			5-1 Hongkong
Czech Rep.		6-5 Denmark

1/2 finals places 25-28
France			6-5 Lithuania
Austria			5-3 England	

31th place match
Denmark			7-2 Hongkong

29th place match
Hungary			6-4 Czech Rep.

27th place match
England			5-3 Lithuania

25th place match
Austria			8-3 France


Amsterdam Cup

1/4 finals
Indonesia		7-3 N. Ireland
Norway			8-2 Peru
Argentina		9-6 Slovenia
Russia			6-3 USA

1/2 finals places 21-24
Slovenia		6-3 N. Ireland
Peru			8-7 USA

1/2 finals places 17-20
Indonesia		6-5 Argentina
Norway			3-2 Russia

23th place match
USA			7-4 N. Ireland

21th place match
Slovenia		5-4 Peru

19th place match
Russia			6-4 Argentina

17th place match
Indonesia		6-5 Norway


Salvation Army Cup

1/4 finals
Rep. of Ireland		9-4 Scotland
Bulgaria		7-5 Bosnia
Poland			7-3 Namibia
Netherlands		4-1 Zimbabwe

1/2 finals places 13-16
Namibia			6-2 Scotland
Bosnia			5-4 Zimbabwe

1/2 finals places 9-12
Rep. of Ireland		6-5 Poland
Bulgaria		5-4 Netherlands

15th place match
Zimbabwe		6-6 Scotland		[1-0 pen]

13th place match
Bosnia			4-3 Namibia

11th place match
Netherlands		8-2 Poland

9th place match
Bulgaria		6-4 Rep. of Ireland	


Homeless World Cup

1/4 finals
Brazil			4-0 Costa Rica
Portugal		5-2 South Africa
Ukraine			6-1 Romania
Mexico 			4-2 Chile

1/2 finals places 5-8
Romania			4-2 Costa Rica
South Africa		5-3 Chile

1/2 finals places 1-4
Ukraine			3-2 Brazil
Mexico 			2-2 Portugal		[1-0 pen]	

Seventh place match
Chile			5-0 Costa Rica

Fifth place match
South Africa		5-2 Romania	

Third place match
Portugal		2-2 Brazil		[1-0 pen]

Final
Mexico 			5-2 Ukraine

2016


Played July 10-16, 2016 in Glasgow (Scotland)


Qualifying Stage

Group A
Bosnia			5-4 Egypt
Bosnia			3-3 Scotland		[1-2 pen]
Bosnia			6-2 Grenada
Bosnia			11-2 Norway
Bosnia			8-2 Hongkong
Egypt			6-5 Scotland
Egypt			10-3 Grenada
Egypt			8-2 Norway
Egypt			12-1 Hongkong
Scotland		4-3 Grenada
Scotland		4-0 Norway
Scotland		8-4 Hongkong
Grenada			3-2 Norway
Grenada			6-3 Hongkong
Norway			4-4 Hongkong		[2-1 pen]

Group B
Poland			3-2 South Africa
Poland			8-8 Denmark		[1-2 pen]
Poland			6-4 Wales
Poland			5-1 Austria
South Africa		4-3 Denmark
South Africa		5-5 Wales		[2-1 pen]
South Africa		4-0 Austria
Denmark			5-4 Wales
Denmark			9-3 Austria
Wales			3-2 Austria
 Canada withdrew

Group C
Chile			3-3 Russia		[2-1 pen]
Chile			10-1 England
Chile			6-0 Germany
Chile			9-3 Australia
Chile			17-0 Slovenia
Russia			8-5 England
Russia			10-1 Germany
Russia			13-0 Australia
Russia			9-1 Slovenia
England			8-5 Germany
England			6-2 Australia
England			5-2 Slovenia
Germany			7-3 Australia
Germany			7-0 Slovenia
Australia		8-3 Slovenia

Group D
Rep. of Ireland		4-4 Lithuania		[2-1 pen]
Rep. of Ireland		11-4 Bulgaria
Rep. of Ireland		14-1 Sweden
Rep. of Ireland		13-3 USA
Rep. of Ireland		15-1 Greece
Lithuania		5-4 Bulgaria
Lithuania		9-5 Sweden
Lithuania		9-3 USA
Lithuania		6-4 Greece
Bulgaria		11-2 Sweden
Bulgaria		13-3 USA
Bulgaria		8-1 Greece
Sweden			3-6 USA
Sweden			5-3 Greece
USA			5-5 Greece		[1-2 pen]

Group E
Romania			5-5 N. Ireland		[2-1 pen]
Romania			12-1 Italy
Romania			10-3 Netherlands
Romania			9-0 Switzerland
N. Ireland		11-2 Italy
N. Ireland		10-3 Netherlands
N. Ireland		10-2 Switzerland
Italy			7-4 Netherlands
Italy			8-3 Switzerland
Netherlands		5-0 Switzerland
 Nigeria withdrew

Group F
Portugal		5-3 Hungary
Portugal		7-3 Namibia
Portugal		11-1 Zimbabwe
Portugal		10-1 Belgium
Portugal		8-2 South Korea
Hungary			8-2 Namibia
Hungary			14-3 Zimbabwe
Hungary			8-0 Belgium
Hungary			13-0 South Korea
Namibia			1-0 Zimbabwe
Namibia			11-6 Belgium
Namibia			12-2 South Korea
Zimbabwe		8-5 Belgium
Zimbabwe		9-5 South Korea
Belgium			6-1 South Korea

Group G
Mexico			5-2 Indonesia
Mexico			14-1 Inde
Mexico			8-0 Cambodia
Indonesia		8-3 Inde
Indonesia		10-3 Cambodia
Inde			6-5 Cambodia
 Argentina and Burkina Faso withdrew

Group H
Brazil			4-1 Costa Rica
Brazil			4-2 Street Soccer Utd
Brazil			7-1 Finland
Brazil			8-1 Ivory Coast
Brazil			9-2 Czech Rep.
Costa Rica		7-2 Street Soccer Utd
Costa Rica		5-2 Finland
Costa Rica		1-0 Ivory Coast
Costa Rica		10-0 Czech Rep.
Street Soccer Utd	6-1 Finland
Street Soccer Utd	1-0 Ivory Coast
Street Soccer Utd	8-1 Czech Rep.
Finland			1-0 Ivory Coast
Finland			7-1 Czech Rep.
Ivory Coast		7-3 Czech Rep.
 Peru withdrew and is replaced by Street Soccer United (refugees in Scotland)


Group Stage

Group A
Bosnia			5-5 Russia		[2-1 pen]
Bosnia			8-4 Namibia
Bosnia			14-5 Lithuania
Bosnia			5-3 Poland
Bosnia			10-0 Italy
Russia			7-4 Namibia
Russia			9-3 Lithuania
Russia			6-2 Poland
Russia			11-3 Italy
Namibia			7-0 Lithuania
Namibia			7-4 Poland
Namibia			5-3 Italy
Lithuania		5-4 Poland
Lithuania		5-2 Italy
Poland			5-1 Italy

Group B
Hungary			4-2 Chile
Hungary			3-3 Rep. of Ireland	[2-1 pen]
Hungary			5-3 N. Ireland
Hungary			6-1 Street Soccer Utd
Hungary			8-2 India
Chile			6-6 Rep. of Ireland	[2-1 pen]
Chile			5-4 N. Ireland
Chile			5-0 Street Soccer Utd
Chile			4-1 India
Rep. of Ireland		4-4 N. Ireland		[2-1 pen]
Rep. of Ireland		10-3 Street Soccer Utd
Rep. of Ireland		7-1 India
N. Ireland		7-5 Street Soccer Utd
N. Ireland		6-1 India
Street Soccer Utd	4-1 India

Group C
Portugal		3-0 Indonesia
Portugal		6-2 Costa Rica
Portugal		6-2 Danemark
Portugal		6-3 Romania
Portugal		9-2 Scotland
Indonesia		7-4 Costa Rica
Indonesia		12-2 Danemark
Indonesia		4-3 Romania
Indonesia		3-10 Scotland
Costa Rica		6-5 Danemark
Costa Rica		3-2 Romania
Costa Rica		8-1 Scotland
Danemark		2-12 Romania
Danemark		8-6 Scotland
Romania			6-3 Scotland

Group D
Mexico			4-2 Brazil
Mexico			9-0 South Africa
Mexico			13-2 Egypt
Mexico			9-9 Bulgaria		[2-1 pen]
Mexico			10-1 England
Brazil			9-2 South Africa
Brazil			5-2 Egypt
Brazil			6-0 Bulgaria
Brazil			8-2 England
South Africa		2-1 Egypt
South Africa		9-9 Bulgaria		[2-1 pen]
South Africa		6-4 England
Egypt			7-3 Bulgaria
Egypt			6-2 England
Bulgaria		10-5 England

Group E
Grenada			5-3 Wales
Grenada			8-2 Australia
Grenada			7-2 Sweden
Grenada			10-3 South Korea
Wales			7-3 Australia
Wales			6-3 Sweden
Wales			5-2 South Korea
Australia		2-2 Sweden		[2-1 pen]
Australia		3-2 South Korea
Sweden			6-4 South Korea

Group F
Germany			5-4 Belgium
Germany			5-0 Switzerland
Germany			6-5 USA
Germany			6-4 Czech Rep.
Belgium			5-4 Switzerland
Belgium			5-3 USA
Belgium			5-4 Czech Rep.
Switzerland		6-2 USA
Switzerland		7-3 Czech Rep.
USA			6-4 Czech Rep.

Group G
Zimbabwe		7-3 Hongkong
Zimbabwe		9-6 Netherlands
Zimbabwe		13-3 Ivory Coast
Hongkong		5-3 Netherlands
Hongkong		5-4 Ivory Coast
Netherlands		2-2 Ivory Coast		[2-1 pen]

Group H
Finland			4-2 Norway
Finland			4-3 Australia
Finland			6-3 Cambodia
Finland			6-1 Greece
Finland			9-0 Slovenia
Norway			5-3 Australia
Norway			7-5 Cambodia
Norway			5-3 Greece
Norway			6-2 Slovenia
Australia		6-2 Cambodia
Australia		6-3 Greece
Australia		6-0 Slovenia
Cambodia		6-4 Greece
Cambodia		8-3 Slovenia
Greece			5-3 Slovenia


Quaich

1/2 finals places 41-44
South Korea		9-3 Slovenia
Czech Rep.		4-4 Greece		[2-1 pen]

43th place match
Greece			5-2 Slovenia

41th place match
Czech Rep.		4-4 South Korea		[2-1 pen]


Globe

1/4 finals
Cambodia		6-6 Netherlands		[2-1 pen]
USA			4-3 Australia
Sweden			4-2 Switzerland
Ivory Coast		5-2 Austria

1/2 finals places 37-40
Netherlands		7-5 Australia
Switzerland		6-5 Austria

1/2 finals places 33-36
Cambodia		5-3 USA
Sweden			6-5 Ivory Coast

39th place match
Australia		7-5 Austria

37th place match
Netherlands		8-3 Switzerland

35th place match
USA			5-3 Ivory Coast

33th place match
Cambodia		8-2 Sweden


Shield

1/4 finals
Wales			4-3 Germany
Finland			5-3 Hongkong
Zimbabwe		9-3 Norway
Grenada			7-3 Belgium

1/2 finals places 29-32
Norway			9-3 Belgium
Germany			3-2 Hongkong

1/2 finals places 25-28
Wales			7-3 Finland
Zimbabwe		8-6 Grenada

31th place match
Belgium			9-4 Hongkong

29th place match
Norway			5-3 Germany

27th place match
Grenada			6-3 Finland

25th place match
Wales			8-5 Zimbabwe


Bowl

1/4 finals
Bulgaria		6-5 Scotland
Street Soccer Utd	4-2 Italy
Poland			6-2 India
Romania			7-3 England

1/2 finals places 21-24
Scotland		8-1 Italy
England			7-4 India

1/2 finals places 17-20
Bulgaria		7-5 Street Soccer Utd
Poland			7-6 Romania

23th place match
Italy			2-2 India		[2-1 pen]

21th place match
Scotland		6-4 England

19th place match
Romania			4-3 Street Soccer Utd 

17th place match
Bulgaria		6-6 Poland		[2-1 pen]


Plate

1/4 finals
Rep. of Ireland		5-4 Lithuania
Costa Rica		5-4 South Africa
Egypt			6-3 Denmark
Namibia			8-3 N. Ireland

1/2 finals places 13-16
N. Ireland		11-5 Denmark
South Africa		5-5 Lithuania		[2-1 pen]

1/2 finals places 9-12
Rep. of Ireland		5-4 Costa Rica
Egypt			9-5 Namibia

15th place match
Lithuania		5-5 Denmark		[2-1 pen]

13th place match
N. Ireland		8-4 South Africa

11th place match
Costa Rica		7-6 Namibia

9th place match
Rep. of Ireland		4-4 Egypt		[2-1 pen]


Homeless World Cup

1/4 finals
Mexico			6-2 Indonesia
Brazil			5-5 Portugal		[2-1 pen]
Russia			7-5 Hungary
Chile			5-4 Bosnia

1/2 finals places 5-8
Hungary			5-4 Indonesia
Portugal		5-3 Bosnia

1/2 finals places 1-4	
Brazil			3-1 Chile
Mexico			7-5 Russia

Seventh place match
Indonesia		5-4 Bosnia

Fifth place match
Portugal		8-1 Hungary

Third place match
Russia			3-1 Chile

Final
Mexico			6-1 Brazil

2017

Played Aug 29 to Sep 5, 2017 in Oslo (Norway)


Qualifying Stage

Group A
Indonesia		9-5 Bulgaria
Indonesia		9-2 Zimbabwe
Indonesia		7-4 Grenada
Indonesia		7-3 Israel
Indonesia		8-4 Slovenia
Bulgaria		8-4 Zimbabwe
Bulgaria		6-3 Grenada
Bulgaria		12-1 Israel
Bulgaria		12-4 Slovenia
Zimbabwe		3-2 Grenada
Zimbabwe		12-1 Israel
Zimbabwe		9-2 Slovenia
Grenada			12-1 Israel
Grenada			15-1 Slovenia
Israel			4-1 Slovenia

Group B
Brazil			6-3 Norway
Brazil			7-1 Switzerland
Brazil			9-1 Lithuania
Brazil			8-2 USA
Brazil			8-2 Australia
Norway			4-2 Switzerland
Norway			7-5 Lithuania
Norway			6-3 USA
Norway			7-2 Australia
Switzerland		3-2 Lithuania
Switzerland		5-3 USA
Switzerland		7-0 Australia
Lithuania		5-4 USA
Lithuania		6-2 Australia
USA			9-1 Australia


Group C
Mexico			8-4 Romania
Mexico			12-1 Italy
Mexico			10-1 Cambodia
Mexico			12-2 Germany
Mexico			10-3 South Korea
Romania			7-1 Italy
Romania			10-2 Cambodia
Romania			8-1 Germany
Romania			11-1 South Korea
Italy			5-4 Cambodia
Italy			4-4 Germany		[1-2 pen]
Italy			5-2 South Korea
Cambodia		5-3 Germany
Cambodia		7-5 South Korea
Germany			4-2 South Korea

Group D
Portugal		7-4 Egypt
Portugal		4-2 Ukraine
Portugal		4-1 Scotland
Portugal		8-3 Czech Rep.
Portugal		7-1 Greece
Egypt			8-6 Ukraine
Egypt			6-3 Scotland
Egypt			13-1 Czech Rep.
Egypt			10-1 Greece
Ukraine			5-3 Scotland
Ukraine			12-1 Czech Rep.
Ukraine			14-2 Greece
Scotland		6-0 Czech Rep.
Scotland		10-1 Greece
Czech Rep.		7-4 Greece

Group E
Bosnia			5-4 Austria
Bosnia			6-4 Denmark
Bosnia			4-4 Poland		[2-1 pen]
Bosnia			9-1 Finland
Bosnia			6-0 Sweden
Austria			8-5 Denmark
Austria			5-5 Poland		[1-2 pen]
Austria			7-1 Finland
Austria			12-2 Sweden
Denmark			6-4 Poland
Denmark			7-1 Finland
Denmark			11-1 Sweden
Poland			5-0 Finland
Poland			7-1 Sweden
Finland			7-4 Sweden

Group F
Rep. of Ireland		2-0 India
Rep. of Ireland		3-1 Netherlands
Rep. of Ireland		5-1 France
Rep. of Ireland		3-0 Hungary
India			7-3 Netherlands
India			7-2 France
India			4-3 Hungary
Netherlands		1-1 France		[2-1 pen]
Netherlands		2-1 Hungary
France			3-0 Hungary

Group G
Chile			13-4 South Africa
Chile			7-3 Peru
Chile			11-2 England
Chile			9-0 Hongkong
South Africa		7-6 Peru
South Africa		8-5 England
South Africa		12-2 Hongkong
Peru			6-4 England
Peru			8-2 Hongkong
England			5-4 Hongkong

Group H
Russia			6-4 N. Ireland
Russia			4-2 Costa Rica
Russia			10-0 Wales
Russia			12-0 Belgium
N. Ireland		4-3 Costa Rica
N. Ireland		11-3 Wales
N. Ireland		12-2 Belgium
Costa Rica		4-1 Wales
Costa Rica		13-1 Belgium
Wales			6-1 Belgium


Group Stage

Group A
Brazil			2-1 Indonesia
Brazil			8-2 Egypt
Brazil			7-4 Romania
Brazil			7-1 Denmark
Brazil			11-5 Netherlands
Indonesia		5-4 Egypt
Indonesia		5-3 Romania
Indonesia		6-3 Denmark
Indonesia		10-1 Netherlands
Egypt			7-6 Romania
Egypt			7-3 Denmark
Egypt			7-2 Netherlands
Romania			3-2 Denmark
Romania			6-2 Netherlands
Denmark			7-4 Netherlands

Group B
Mexico			4-3 Portugal
Mexico			5-2 Costa Rica
Mexico			7-3 Austria
Mexico			7-2 India
Mexico			8-2 Peru
Portugal		5-3 Costa Rica
Portugal		3-1 Austria
Portugal		7-2 India
Portugal		8-2 Peru
Costa Rica		3-1 Austria
Costa Rica		8-4 India
Costa Rica		7-3 Peru
Austria			8-3 India
Austria			7-2 Peru
India			6-3 Peru

Group C
Bosnia			5-2 Rep. of Ireland
Bosnia			11-4 South Africa
Bosnia			10-3 N. Ireland
Bosnia			9-4 Zimbabwe
Bosnia			12-3 Switzerland
Rep. of Ireland		5-4 South Africa
Rep. of Ireland		5-4 N. Ireland
Rep. of Ireland		9-2 Zimbabwe
Rep. of Ireland		6-1 Switzerland
South Africa		 -  N. Ireland
South Africa		10-3 Zimbabwe
South Africa		9-1 Switzerland
N. Ireland		11-7 Zimbabwe
N. Ireland		5-4 Switzerland
Zimbabwe		5-3 Switzerland

Group D
Russia			6-3 Chile
Russia			1-1 Ukraine		[2-1 pen]
Russia			8-4 Bulgaria
Russia			10-0 Italy
Russia			5-3 Norway
Chile			1-1 Ukraine		[2-1 pen]
Chile			8-0 Bulgaria
Chile			10-1 Italy
Chile			11-2 Norway
Ukraine			6-3 Bulgaria
Ukraine			7-1 Italy
Ukraine			11-2 Norway
Bulgaria		6-1 Italy
Bulgaria		6-6 Norway		[2-1 pen]
Italy			1-1 Norway		[2-1 pen]

Groupe E
Grenada			10-2 Lithuania
Grenada			7-1 Germany
Grenada			3-2 Czech Rep.
Grenada			7-2 Sweden
Lithuania		4-4 Germany		[2-1 pen]
Lithuania		8-4 Czech Rep.
Lithuania		2-1 Sweden
Germany			6-1 Czech Rep.
Germany			7-3 Sweden
Czech Rep.		4-2 Sweden

Group F
Scotland		2-0 Hungary
Scotland		6-0 Cambodia
Scotland		10-5 Finland
Scotland		8-2 South Korea
Hungary			5-0 Cambodia
Hungary			4-1 Finland
Hungary			9-0 South Korea
Cambodia		4-2 Finland
Cambodia		5-1 South Korea
Finland			3-2 South Korea

Group G
France			7-5 Poland
France			6-2 Hongkong
France			6-1 Belgium
France			9-1 Australia
France			10-1 Slovenia
Poland			7-2 Hongkong
Poland			7-1 Belgium
Poland			6-1 Australia
Poland			7-2 Slovenia
Hongkong		6-4 Belgium
Hongkong		8-1 Australia
Hongkong		7-1 Slovenia
Belgium			4-2 Australia
Belgium			8-1 Slovenia
Australia		7-6 Slovenia

Group H
USA			5-2 England
USA			5-1 Wales
USA			9-3 Israel
USA			8-1 Greece
England			6-4 Wales
England			9-5 Israel
England			7-4 Greece
Wales			5-1 Israel
Wales			4-2 Greece
Israel			9-6 Greece


Viasport Quaich

1/4 finals
Greece			8-2 Slovenia
Sweden, South Korea and Australia byes

1/2 finals places 41-44
Sweden			5-1 Greece
South Korea 		6-3 Australia

45th place
Slovenia

43th place match
Australia		6-5 Greece

41th place match
Sweden			5-4 South Korea


Knif Globe

1/4 finals
Germany			5-2 Finland
Cambodia		6-5 Czech Rep.
Israel			6-5 Hongkong
Wales			6-1 Belgium

1/2 finals places 37-40
Finland			7-3 Belgium
Hongkong		7-3 Czech Rep.

1/2 finals places 33-36
Germany			8-4 Wales
Cambodia		6-1 Israel

39th place match
Czech Rep.		10-5 Belgium

37th place match
Hongkong		6-3 Finland

35th place match
Wales			7-5 Israel

33th place match
Germany			5-3 Cambodia


New Balance Shield

1/4 finals
Grenada			7-4 Hungary
Scotland		2-1 Lithuania
France			5-2 England
USA			5-5 Poland		[on pen]

1/2 finals places 29-32
Poland			6-1 Hungary
England			6-4 Lithuania

1/2 finals places 25-28
Grenada			6-2 USA
Scotland		5-3 France

31th place match
Lithuania		5-3 Hungary

29th place match
Poland			9-5 England

27th place match
France			4-4 USA			[on pen]

25th place match
Scotland		5-1 Grenada


City of Oslo Bowl

1/4 finals
Denmark			6-3 Peru
India			4-3 Netherlands
Zimbabwe		6-6 Norway		[on pen]
Switzerland		2-1 Italy

1/2 finals places 21-24
Peru			6-4 Italy
Norway			5-5 Netherlands		[on pen]

1/2 finals places 17-20
Denmark			3-1 Switzerland
India			2-2 Zimbabwe		[on pen]

23th place match
Italy			5-3 Netherlands

21th place match
Norway			2-2 Peru		[on pen]

19th place match
Zimbabwe		7-6 Switzerland

17th place match
Denmark			4-2 India


Salvation Army Plate

1/4 finals
Austria			5-4 Egypt
Romania			8-7 Costa Rica
Bulgaria		4-3 South Africa
N. Ireland		7-5 Ukraine

1/2 finals places 13-16
Egypt			5-4 Ukraine
Costa Rica		6-1 South Africa

1/2 finals places 9-12
Austria			7-4 N. Ireland
Bulgaria		4-2 Romania

15th place match
Ukraine			8-4 South Africa

13th place match
Costa Rica		3-3 Egypt		[on pen]

11th place match
Romania			9-5 N. Ireland

9th place match
Austria			5-2 Bulgaria


Homeless World Cup

1/4 finals
Brazil			8-5 Portugal
Mexico			4-3 Indonesia
Chile			5-3 Bosnia
Russia			6-2 Rep. of Ireland

1/2 finals places 5-8
Portugal		5-0 Rep. of Ireland
Indonesia		4-3 Bosnia

1/2 finals places 1-4	
Brazil			4-4 Russia		[on pen]
Mexico			6-2 Chile			

Seventh place match
Bosnia			7-4 Rep. of Ireland

Fifth place match
Indonesia		6-5 Portugal

Third place match
Russia			5-3 Chile

Final
Brazil			4-3 Mexico

2018

Played  Nov 13-18 in Mexico City
Points: win 3, win on pen 2, loss on pen 1, loss 0.
 
Qualifying Stage

Groups A to D play for a place in the top three trophies.

Group A
[Nov 13]
Mexico                  7-0 Italy
Mexico                 13-1 Hongkong
Hongkong                2-4 Austria   
Kyrgyzstan              5-4 Italy     
[Nov 14]
Mexico                 10-4 Kyrgyzstan
Mexico                  6-3 Austria
Austria                 6-3 Kyrgyzstan 
Austria                 7-2 Italy
Italy                   3-2 Hongkong
Hongkong                4-5 Kyrgyzstan
 
Table:
 1.Mexico                     4   4  0  0  36- 8  12
 2.Austria                    4   3  0  1  20-13   9
 3.Kyrgyzstan                 4   2  0  2  17-24   6
 4.Italy                      4   1  0  3   9-21   3
 5.Hongkong                   4   0  0  4   9-25   0   
 
Group B
[Nov 13]
Portugal                7-2 Lithuania
Portugal                6-1 USA
Colombia                1-2 Lithuania 
USA                     3-4 Costa Rica
[Nov 14]
Portugal                3-1 Colombia
Costa Rica              3-0 Colombia
Portugal                0-3 Costa Rica
Costa Rica              6-3 Lithuania   
Lithuania               7-3 USA  
USA                     3-5 Colombia
 
Table:
 1.Costa Rica                 4   4  0  0  16- 6  12
 2.Portugal                   4   3  0  1  16- 7   9
 3.Lithuania                  4   2  0  2  14-17   6
 4.Colombia                   4   1  0  3   7-11   3
 5.USA                        4   0  0  4  10-22   0 
 
Group C
[Nov 13]
Brazil                  4-0 India
Brazil                  7-3 Finland
Finland                 7-5 Northern Ireland  
Slovenia               1-12 India
[Nov 14]
Northern Ireland        1-2 India
Northern Ireland       14-3 Slovenia
Brazil                 13-4 Northern Ireland  
Brazil                  8-4 Slovenia  
India                   4-3 Finland
Finland                10-0 Slovenia 
 
Table:
 1.Brazil                     4   4  0  0  32-11  12
 2.India                      4   3  0  1  18- 9   9
 3.Finland                    4   2  0  2  23-16   6
 4.Northern Ireland           4   1  0  3  24-25   3
 5.Slovenia                   4   0  0  4   8-44   0  
 
Group D
[Nov 13]
Russia                  3-5 Hungary
Russia                  7-3 Switzerland
Switzerland             6-7 Scotland
Sweden                  4-7 Hungary 
[Nov 14]
Russia                  5-6 Scotland
Russia                 11-0 Sweden 
Hungary                 8-3 Switzerland
Scotland                7-5 Hungary
Scotland                9-2 Sweden
Switzerland             9-0 Sweden
 
Table:
 1.Scotland                   4   4  0  0  29-18  12
 2.Hungary                    4   3  0  1  25-17   9
 3.Russia                     4   2  0  2  26-14   6
 4.Switzerland                4   1  0  3  21-22   3
 5.Sweden                     4   0  0  4   6-36   0  
 
Groups E to H play for a place in one of the bottom two trophies.

Group E
[Nov 13]
Bosnia-H.               7-0 England
Bosnia-H.               7-5 Peru
Peru                    3-8 South Africa
Guatemala               3-6 England   
[Nov 14]
Bosnia-H.               8-0 Guatemala
South Africa            8-2 Guatemala   
Bosnia-H.               7-6 South Africa 
Peru                   10-4 Guatemala   
South Africa            9-5 England  
England                2-10 Peru
 
Table:
 1.Bosnia-Herzegovina         4   4  0  0  29-11  12
 2.South Africa               4   3  0  1  31-17   9
 3.Peru                       4   2  0  2  28-21   6
 4.England                    4   1  0  3  13-29   3
 5.Guatemala                  4   0  0  4   9-32    0
 
Group F
[Nov 13]
Indonesia               6-6 Poland              [0-1 pen]
Indonesia               9-2 France
Croatia                1-10 Poland
France                  5-8 Denmark
[Nov 14]
Indonesia               5-2 Croatia
Denmark                12-1 Croatia 
Indonesia               5-5 Denmark             [3-2 pen]
Denmark                 1-5 Poland   
Poland                  5-5 France              [0-1 pen]      
France                  5-6 Croatia    
 
Table:
 1.Poland                     4   2 1/1 0  26-13   9
 2.Indonesia                  4   2 1/1 0  25-15   9
 3.Denmark                    4   2 0/1 1  26-16   7
 4.Croatia                    4   1  0  3  10-32   3
 5.France                     4   0 1/0 3  17-28   2              
 
Group G
[Nov 13]   
Ireland                10-3 Zimbabwe
Greece                  3-9 Zimbabwe
Wales                   4-6 Romania
Ireland                 5-1 Wales
[Nov 14]
Romania                 6-5 Zimbabwe
Zimbabwe                9-1 Wales
Ireland                10-5 Romania
Wales                   5-6 Greece
Ireland                 7-0 Greece
Romania                 7-1 Greece  
 
Table: 
 1.Ireland                    4   4  0  0  32- 9  12
 2.Romania                    4   3  0  1  24-20   9
 3.Zimbabwe                   4   2  0  2  26-20   6
 4.Greece                     4   1  0  3  10-28   3
 5.Wales                      4   0  0  4  11-26   0   
 
Group H
[Nov 13]
Chile                  10-2 Germany
Chile                  10-0 Norway
Germany                0-10 Bulgaria
South Korea             1-9 Norway
[Nov 14]
Chile                  10-1 Bulgaria
Chile                   9-1 South Korea
Norway                 10-3 Germany
Bulgaria                4-3 Norway 
Bulgaria               11-3 South Korea
Germany                 5-2 South Korea    
 
Table:
 1.Chile                      4   4  0  0  39- 4  12
 2.Bulgaria                   4   3  0  1  26-16   9
 3.Norway                     4   2  0  2  22-18   6
 4.Germany                    4   1  0  3  10-32   3
 5.South Korea                4   0  0  4   7-34   0
 
Group Stage

Group A
[Nov 15]
Mexico                  7-1 India
Mexico                  7-5 Hungary
Hungary                 3-1 Costa Rica
Peru                    7-3 Denmark
Peru                    8-2 India
Denmark                 2-9 Costa Rica
[Nov 16]
Mexico                  7-2 Peru
Mexico                  9-1 Costa Rica
India                   2-7 Hungary
Hungary                 8-4 Peru 
Costa Rica              9-2 India 
Costa Rica              7-2 Peru 
India                   3-2 Denmark
Denmark                 3-7 Hungary
Mexico                 11-3 Denmark
 
Table:
 1.Mexico                     5   5  0  0  41-12  15
 2.Hungary                    5   4  0  1  30-17  12
 3.Costa Rica                 5   3  0  2  27-18   9
 4.Peru                       5   2  0  3  23-27   6
 5.India                      5   1  0  4  10-33   3    
 6.Denmark                    5   0  0  5  13-37   0
                         
Group B
[Nov 15]    
Brazil                  1-1 South Africa        [2-1 pen]
Scotland                3-6 Norway
Indonesia               5-5 Scotland            [1-2 pen] 
Brazil                  5-0 Indonesia
Zimbabwe                7-4 Norway
Zimbabwe                2-6 South Africa
[Nov 16]
Scotland                3-5 South Africa
Scotland                6-8 Zimbabwe  
Brazil                  7-1 Scotland
Brazil                 10-1 Zimbabwe
South Africa            5-1 Indonesia
South Africa            5-2 Norway
Norway                  3-4 Indonesia
Brazil                  4-0 Norway
Indonesia               9-4 Zimbabwe
 
Table:
 1.Brazil                     5   4 1/0 0  27- 3  14
 2.South Africa               5   4 0/1 0  22- 9  13
 3.Indonesia                  5   2 0/1 2  19-22   7
 4.Zimbabwe                   5   2  0  3  22-35   6    
 5.Norway                     5   1  0  4  15-23   3
 6.Scotland                   5   0 1/0 4  18-31   2
 
Group C
[Nov 15]
Bulgaria                5-4 Poland  
Kyrgyzstan              4-9 Romania
Bosnia-H.               7-4 Romania
Kyrgyzstan              2-8 Lithuania
Bosnia-H.               8-3 Bulgaria
Lithuania               5-2 Poland
[Nov 16]
Poland                  2-1 Romania
Poland                  6-2 Kyrgyzstan
Bosnia-H.               8-4 Poland
Bosnia-H.              11-1 Kyrgyzstan
Romania                 6-6 Bulgaria            [2-1 pen]
Romania                 3-9 Lithuania
Lithuania               7-2 Bulgaria
Bosnia-H.               3-0 Lithuania
Bulgaria                8-5 Kyrgyzstan  
 
Table:
 1.Bosnia-Herzegovina         5   5  0  0  37-12  15
 2.Lithuania                  5   4  0  1  29-12  12  
 3.Bulgaria                   5   2 0/1 2  24-30   7
 4.Poland                     5   2  0  3  18-21   6
 5.Romania                    5   1 1/0 3  23-28   5
 6.Kyrgyzstan                 5   0  0  5  14-42   0    
 
Group D
[Nov 15]
Portugal                5-5 Chile               [2-1 pen]
Ireland                 1-6 Portugal
Finland                6-15 Russia
Ireland                 2-3 Austria
Finland                 2-9 Austria
Russia                  3-4 Chile
[Nov 16]
Chile                   8-3 Austria
Chile                   8-0 Finland
Ireland                 2-7 Chile
Ireland                11-4 Finland
Austria                 3-4 Portugal
Austria                 2-2 Russia              [0-1 pen]
Russia                  3-4 Portugal
Ireland                 3-3 Russia              [1-2 pen]
Portugal                8-3 Finland
 
Table:
 1.Portugal                   5   4 1/0 0  27-15  14
 2.Chile                      5   4 0/1 0  32-13  13
 3.Russia                     5   1 2/0 2  26-19   7
 4.Austria                    5   2 0/1 2  20-18   7
 5.Ireland                    5   1 0/1 3  19-23   4
 6.Finland                    5   0  0  5  15-51   0
 
Group E
[Nov 15]
Italy                   6-2 Slovenia
Sweden                 0-13 Colombia
[Nov 16]
Colombia               19-1 Slovenia
Italy                   1-7 Colombia
Slovenia                3-9 Sweden      
Italy                   5-4 Sweden
 
Table:
 1.Colombia                   3   3  0  0  39- 2   9
 2.Italy                      3   2  0  1  12-13   6
 3.Sweden                     3   1  0  2  13-21   3   
 4.Slovenia                   3   0  0  3   6-34   0
 
Group F
[Nov 15]  
Northern Ireland        7-2 Guatemala
France                  5-7 Switzerland
[Nov 16]
Northern Ireland        7-4 France
Northern Ireland        2-4 Switzerland 
Switzerland             8-7 Guatemala    
Guatemala               5-4 France
 
Table: 
 1.Switzerland                3   3  0  0  19-14   9
 2.Northern Ireland           3   2  0  1  16-10   6
 3.Guatemala                  3   1  0  2  14-19   3
 4.France                     3   0  0  3  13-19   0
 
Group G
[Nov 15]
England                 4-3 Wales
South Korea            1-12 Croatia 
England                10-4 South Korea
England                 4-7 Croatia
Croatia                 7-5 Wales
Wales                   9-4 South Korea 
 
Table:
 1.Croatia                    3   3  0  0  26-10   9
 2.England                    3   2  0  1  18-14   6
 3.Wales                      3   1  0  2  17-15   3
 4.South Korea                3   0  0  3   9-31   0      
 
Group H
[Nov 15]
Greece                  4-5 Hongkong
USA                     7-0 Germany
[Nov 16]
Germany                 2-8 Hongkong
Greece                  6-2 Germany
Hongkong                3-7 USA
Greece                  3-8 USA
 
Table:
 1.USA                        3   3  0  0  22- 6   9
 2.Hongkong                   3   2  0  1  16-13   6
 3.Greece                     3   1  0  0  13-15   3
 4.Germany                    3   0  0  3   4-21   0      
 
Quarterfinals [Nov 17]
Mexico                  6-5 South Africa
Brazil                  4-6 Hungary
Bosnia-H.               3-3 Chile               [Chile on pen]
Portugal                5-3 Lithuania

Semifinals 5-8 [Nov 17]
South Africa            6-6 Lithuania           [1-0 pen]
Brasil                  6-5 Bosnia-H.
Semifinals 1-4 [Nov 17]
Mexico                  5-4 Portugal
Hungary                 2-7 Chile
 
7th Place Match [Nov 18]
Lithuania               1-7 Bosnia-Hercegovina
 
5th Place Match [Nov 18]
South Africa            0-3 Brazil
 
3rd Place Match [Nov 18]
Portugal                5-6 Hungary
 
Final [Nov 18]
Mexico                  6-3 Chile      
 
Fundación Carlos Slim Trophy (Places 9-16)

Quarterfinals 9-16 [Nov 17]
Costa Rica              9-6 Zimbabwe
Indonesia               5-4 Peru
Bulgaria                3-2 Austria  
Russia                  5-2 Poland
 
Semifinals 13-16 [Nov 17]
Zimbabwe                6-5 Poland
Peru                    7-5 Austria
Semifinals 9-12 [Nov 17]
Costa Rica              7-8 Russia 
Indonesia               6-4 Bulgaria
 
15th Place Match [Nov 18]
Poland                  3-0 Austria
 
13th Place Match [Nov 18]
Zimbabwe                7-7 Peru                [0-1 pen]
 
11th Place Match [Nov 18]
Costa Rica              6-4 Bulgaria
 
Final (9th Place) [Nov 18]
Russia                  9-3 Indonesia
 
Fundación Telmex Telcel Trophy (Places 17-24)

Quarterfinals 17-24 [Nov 17]
India                   3-4 Scotland
Norway                  3-4 Denmark
Romania                 6-4 Finland
Ireland                10-5 Kyrgyzstan
 
Semifinals 21-24 [Nov 17]
India                   7-3 Kyrgyzstan
Norway                  5-5 Finland             [2-1 pen]
Semifinals 17-20 [Nov 17]
Scotland                2-8 Ireland
Denmark                 1-6 Romania

23rd Place Match [Nov 18]
Kyrgyzstan              9-6 Finland 
 
21st Place Match [Nov 18]
India                   5-2 Norway
 
19th Place Match [Nov 18]
Scotland                7-4 Denmark
 
Final (17th Place) [Nov 18]
Ireland                 8-3 Romania    
 
Marca Claro Trophy (HWC Places 25-32)

Quarterfinals 25-32 [Nov 17]
Colombia                6-4 Northern Ireland
Switzerland             3-2 Italy
Croatia                 1-3 Hongkong
USA                     5-1 England
 
Semifinals 29-32 [Nov 17] 
Northern Ireland        5-1 England
Italy                   7-6 Croatia
Semifinals 25-28 [Nov 17]  
Colombia               10-1 USA
Switzerland             5-4 Hongkong
 
31st Place Match [Nov 18]
England                 7-9 Croatia
 
29th Place Match [Nov 8]
Northern Ireland        4-2 Italy
 
27th Place Match [Nov 18]
USA                     2-2 Hongkong            [1-0 pen]
 
Final (25th Place) [Nov 18]
Colombia                6-1 Switzerland
 
Harald Peter Schmied Trophy (HWC Places 33-40)

Quarterfinals 33-40 [Nov 17]
Sweden                  3-8 France
Guatemala              13-2 Slovenia
Wales                   5-2 Germany
Greece                  6-2 South Korea
 
Semifinals 37-40 [Nov 28]
Sweden                  7-4 South Korea
Slovenia               1-11 Germany
Semifinals 33-36 [Nov 28]
France                  8-4 Greece
Guatemala               2-2 Wales               [1-0 pen]
 
39th Place Match [Nov 18]
South Korea            10-5 Slovenia
 
37th Place Match [Nov 18]
Sweden                  4-4 Germany             [2-1 pen]
 
35th Place Match [Nov 18]
Greece                  5-6 Wales
 
Final (33rd Place) [Nov 18]
France                  4-2 Guatemala         


2008 (Women)


[Dec 1-7]
      
Round 1  
Australia	2  - 8   Kyrgyzstan  
Round 2  
Colombia 	7  - 1   Australia  
Paraguay 	1  - 6   Zambia 
Kyrgyzstan 	8  - 2   Uganda
Colombia 	6  - 0   Cameroon 
Kyrgyzstan 	7  - 3   Paraguay
Cameroon 	3  - 3   Australia
Uganda 		1  - 6   Zambia 
Round 3  
Colombia 	8  - 1   Paraguay   
Cameroon 	1  - 16  Liberia 
Australia 	0  - 4   Uganda 
Liberia 	8  - 5   Colombia 
Kyrgyzstan	4  - 5   Zambia  
Round 4  
Uganda 		6  - 1   Cameroon 
Liberia 	1  - 4   Zambia 
Liberia 	4  - 1   Paraguay 
Cameroon 	0  - 17  Zambia
Colombia 	7  - 6   Kyrgyzstan 
Australia	1  - 11  Paraguay 
Liberia 	7  - 2   Uganda  
Round 5  
Colombia 	6  - 0   Uganda 
Australia	1  - 18  Zambia 
Liberia 	7  - 3   Kyrgyzstan 
Cameroon 	0  - 10  Paraguay 
Colombia 	1  - 10  Zambia 
Liberia 	14  - 3  Australia 
Cameroon 	1  - 14  Kyrgyzstan 
Paraguay 	2  - 4   Uganda 


1 Zambia 	7  7 0 0  66  9  21
2 Liberia 	7  6 0 1  57 19  18
3 Colombia 	7  5 0 2  40 26  15
4 Kyrgyzstan 	7  4 0 3  50 27  12
5 Uganda 	7  3 0 4  19 30   9
6 Paraguay 	7  2 0 5  29 30   6
7 Australia	7  1 0 6  11 65   3
8 Cameroon 	7  0 0 7   6 72   1


1/2 FINALS  
Uganda 		9  - 0   Cameroon
Paraguay 	7  - 3   Australia
Zambia 		10  - 0  Kyrgyzstan 
Liberia 	5  - 5   Colombia	[1-0 pen]
  
Placing Game 7 & 8
Cameroon 	2  - 1   Australia
Placing Game 5 & 6
Uganda 		1  - 1   Paraguay	[1-0 pen] 
Placing Game 3 & 4
Kyrgyzstan 	6  - 4   Colombia 
FINAL
Zambia 		7  - 1   Liberia



2010 (Women)


Group A
Brazil			3  0    6  2  14  9
Mexico			2  0    1  0   9  6
Haiti			1  0   -4  0  11  3
Colombia		0  0   -6  0   9  0

Group B
Netherlands		2  1	7  0  20  7
Kyrgyzstan		2  0	7  2  17  6
Argentina		1  1   -8  0  10  3
Paraguay		1  0   -13 0   4  2

Group C
Uganda			3  0	5  0  13  7
Norway			2  1	2  2  16  7
USA			1  1   -1  0  13  4
India			0  0   -12 0   4  0



The Homeless World Cup finals :

1/2 finals places 1-4
Brazil			2-1 Haiti
Mexico			3-2 Colombia

1/2 finals places 5-8
Kyrgystan		9-3 Argentina
Netherlands		10-0 Paraguay


Final
Brazil			7-3 Mexico

Third place match
Haiti			5-3 Colombia


The City Cup

5th place match
Kyrgystan		9-4 Netherlands


7th place match
Paraguay		6-4 Argentina


The INSP Trophy :

9th place match
Norway			6-5 Uganda

11th place match
USA			5-3 India




2011 (Women)


The Homeless World Cup finals :

1/4 finals places 1-8
Kenya			16-1 Norway
Mexico			 -  Malawi
Brazil			2-2 Scotland		[1-0 pen]			
Argentina		 -  Colombia

1/2 finals places 1-4
Kenya			4-3 Brazil
Mexico			 -  Argentina

Final
Kenya			4-3 Mexico

Third place match
Brazil			 -  Argentina

1/2 finals places 5-8
Scotland		5-1 Norway
Malawi			6-3 Colombia

5th place match
Scotland		4-2 Malawi

7th place match
Colombia		 -  Norway


The Plate Cup :

9th place match
Haiti			10-2 France

11th place match
Netherlands		 -  Paraguay

13th place match
India			 -  Canada

15th place match
USA			4-2 Uganda

2012 (Women)

Final
Mexico			6-2 Brazil 

Third place match
Chile			6-5 Netherlands

5th place match
Kyrgyzstan		4-3 Hungary 

7th place match
Argentina		4-3 Colombia

9th place match 
England			7-2 USA 

11th place match
Paraguay		7-4 Canada 

13.Guatemala
 
South-Korea [forfait]


2013 (Women)

Preliminary round

Group A
Hungary			5-3 Chile
Hungary			6-2 Netherlands
Hungary		       11-3 Argentina
Hungary			7-0 Denmark
Hungary			9-0 Wales
Hungary			9-1 USA
Chile			7-2 Netherlands
Chile		       12-0 Argentina
Chile		       11-1 Denmark
Chile		       10-0 Wales
Chile			9-0 USA
Netherlands	       10-4 Argentina
Netherlands		4-2 Denmark
Netherlands		7-1 Wales
Netherlands		9-1 USA
Argentina		5-4 Denmark
Argentina		5-2 Wales
Argentina		6-2 USA
Denmark			4-2 Wales
Denmark			3-1 USA
Wales			3-1 USA

Group B
Mexico			6-0 Bulgaria
Mexico		       15-3 Kirghistan
Mexico		       15-3 Poland
Mexico		       15-1 England
Mexico		       12-2 Sweden
Bulgaria		4-4 Kirghistan
Bulgaria		2-0 Poland
Bulgaria		3-2 England
Bulgaria	       11-0 Sweden
Kirghistan		8-0 Poland
Kirghistan	       13-2 England
Kirghistan	       10-0 Sweden
Poland			6-5 England
Poland			9-0 Sweden
England			8-1 Sweden


The Homeless World Cup Finals :

1/4 finlas places 1-8
Hungary			9-2 Argentina
Kirghistan		7-3 Poland
Mexico		       12-1 Bulgaria
Chile		       10-2 Netherlands

1/2 finals places 1-4
Mexico			3-3 Hungary		[Mexico on pen]
Chile			4-3 Kirghistan

Final
Mexico			4-1 Chile

Third place match
Hungary		       11-5 Kirghistan

1/2 finals places 5-8
Argentina		3-3 Bulgaria		[Argentina on pen]
Netherlands		5-0 Poland

5th place match	 
Argentina		5-5 Netherlands		[Argentina on pen]

7th place match
Bulgaria		5-5 Poland		[Bulgaria on pen]


The Equality Cup :

England			6-1 Wales
England			7-5 Denmark
England			6-2 Sweden
England			5-1 USA
Wales			5-0 Denmark
Wales			5-2 Sweden
Wales			5-0 USA
Denmark			7-2 Sweden
Denmark			0-4 USA
Sweden			6-3 USA

9th place match
England			4-4 Wales		[England on pen]

11th place match
Denmark			9-4 Sweden

13th place match
USA			7-3 Poland 2





2014 (Women)


Qualifying Stage


GROUP A
Chile		5  5  0	 0  0  15
Brazil		5  4  0	 0  0  12
Netherlands	5  3  0	 0  0	9
Argentina	5  2  0	 0  0	6
Norway		5  1  0	 0  0	3
India		5  0  0	 0  0	0

GROUP B
Mexico		5  5  0	 0  0  15
Hungary		5  4  0	 0  0  12
England		5  2  0	 0  0	6
Wales		5  2  0	 0  0	6
USA		5  1  0	 0  0	3
Sweden		5  1  0	 0  0	3



Group Stage

GROUP A
Chile			6-2 Hungary	
Chile			8-1 Netherlands
Chile			7-0 England
Hungary			8-3 Netherlands
Hungary			7-3 England
Netherlands		2-1 England

GROUP B
Mexico			6-2 Brazil
Mexico			10-1 Argentina
Mexico			14-2 Wales
Brazil			9-1 Argentina
Brazil			10-1 Wales
Argentina		6-2 Wales

GROUP INSP
USA			5-2 India
USA			6-2 Norway
USA			10-1 Sweden
India			4-2 Norway
India			2-1 Sweden
Norway			2-2 Sweden		[Norway on pen]


Plate

1/2 finals places 9-12
USA			6-0 Sweden
Indonesia		3-2 Norway

11th place match
Norway			7-2 Sweden

9th place match
USA			9-3 Indonesia


Homeless World Cup

1/4 finals
Chile			13-0 Wales
Brazil			5-1 Netherlands
Mexico			12-1 Argentina
Hungary			5-2 England

1/2 finals places 5-8
Argentina		4-3 England	
Netherlands		9-3 Wales

1/2 finals places 1-4
Chile			4-1 Brazil
Mexico			13-1 Hungary

Seventh place match
England			5-3 Wales

Fifth place match
Argentina		2-0 Netherlands

Third place match
Brazil			6-2 Hungary

Final
Chile			4-3 Mexico



2015 (Women)


Qualifying Stage

Group A
Hungary			5-4 Argentina
Hungary			5-3 Norway
Hungary			10-0 Scotland
Hungary			6-3 Netherlands
Hungary			6-4 Wales
Hungary			6-0 Sweden
Hungary			10-2 Belgium
Argentina		9-1 Norway
Argentina		6-4 Scotland
Argentina		8-2 Netherlands
Argentina		9-7 Wales
Argentina		5-2 Sweden
Argentina		8-2 Belgium
Norway			5-0 Scotland
Norway			3-3 Netherlands		[2-1 pen]
Norway			4-2 Wales
Norway			3-3 Sweden		[1-0 pen]
Norway			7-2 Belgium
Scotland		4-4 Netherlands		[1-0 pen]
Scotland		5-4 Wales
Scotland		3-1 Sweden
Scotland		6-0 Belgium
Netherlands		6-2 Wales
Netherlands		4-3 Sweden
Netherlands		9-3 Belgium
Wales			4-1 Sweden
Wales			6-1 Belgium
Sweden			3-2 Belgium

Group B
Mexico			6-1 Chile
Mexico			7-0 India
Mexico			7-1 Denmark
Mexico			10-1 USA
Mexico			5-1 Finland
Mexico			14-1 England
Mexico			7-1 Egypt
Chile			11-2 India
Chile			10-2 Denmark
Chile			11-0 USA
Chile			9-1 Finland
Chile			9-1 England
Chile			10-0 Egypt		
India			3-2 Denmark
India			4-4 USA			[2-3 pen]
India			4-2 Finland
India			7-1 England
India			10-1 Egypt
Denmark			5-3 USA
Denmark			3-3 Finland		[3-2 pen]
Denmark			7-1 England
Denmark			7-0 Egypt
USA			6-6 Finland		[1-0 pen]
USA			5-4 England
USA			7-0 Egypt
Finland			5-3 England
Finland			10-0 Egypt
England			5-3 Egypt


Group Stage

Group A
Chile			13-1 Norway
Chile			10-5 Hungary
Chile			7-1 Denmark
Norway			4-4 Hungary		[2-1 pen]
Norway			4-2 Denmark
Hungary			4-3 Denmark

Group B
Mexico			8-0 Argentina
Mexico			8-1 India
Mexico			11-0 Scotland
Argentina		3-3 India		[1-0 pen]
Argentina		3-1 Scotland
India			4-2 Scotland

Group C
Netherlands		7-6 Finland
Netherlands		7-1 Sweden
Netherlands		8-1 Egypt
Finland			6-3 Sweden
Finland			10-0 Egypt
Sweden			7-1 Egypt

Group D
Wales			4-4 USA			[1-0 pen]
Wales			8-1 Belgium
Wales			8-5 England
USA			4-3 Belgium
USA			9-8 England
Belgium			5-1 England


Women's Plate

1/4 finals
Wales			8-1 Egypt
Sweden			5-3 USA
Finland			10-4 Belgium
Netherlands		6-0 England

1/2 finals places 13-16
Belgium			6-5 Egypt
USA			5-4 England

1/2 finals places 9-12
Wales			6-5 Finland
Sweden			2-1 Netherlands

15th place match
England			4-1 Egypt

13th place match
USA			7-4 Belgium

11th place match
Netherlands		3-3 Finland		[1-0 pen]

9th place match
Wales			3-1 Sweden


Homeless World Cup

1/4 finals
Chile			6-0 Scotland
Norway			5-1 India
Mexico			11-0 Denmark
Hungary			3-3 Argentina		[1-0 pen]

1/2 finals places 5-8
Argentina		8-2 Scotland
India			3-1 Denmark

1/2 finals places 1-4	
Chile			9-2 Hungary	
Mexico			11-0 Norway

Seventh place match
Scotland		4-4 Denmark		[1-0 pen]

Fifth place match
Argentina		4-0 India

Third place match
Norway			3-3 Hungary		[1-0 pen]	

Final
Mexico			3-1 Chile




2016 (Women)


Qualifying Stage

Group A
Mexico			11-0 Chile
Mexico			7-0 India
Mexico			8-1 England
Mexico			12-1 Argentina
Mexico			6-2 Greece
Mexico			9-0 France
Chile			6-1 India
Chile			4-1 England
Chile			4-0 Argentina
Chile			7-1 Greece
Chile			8-1 France
India			3-1 England
India			3-3 Argentina		[1-2 pen]
India			10-7 Greece
India			5-1 France
England			3-2 Argentina
England			6-1 Greece
England			5-3 France
Argentina		11-2 Greece
Argentina		5-1 France
Greece			7-6 France
 Guatemala withdrew

Group B
Kyrgystan		5-5 Scotland		[2-1 pen]
Kyrgystan		6-2 Netherlands
Kyrgystan		8-2 USA
Kyrgystan		11-1 Norway
Kyrgystan		8-2 Wales
Kyrgystan		1-0 Ivory Coast
Scotland		8-5 Netherlands
Scotland		11-1 USA
Scotland		11-1 Norway
Scotland		7-2 Wales
Scotland		1-0 Ivory Coast
Netherlands		4-4 USA			[2-1 pen]
Netherlands		5-4 Norway
Netherlands		7-2 Wales
Netherlands		11-5 Ivory Coast
USA			5-4 Norway
USA			5-6 Wales
USA			1-0 Ivory Coast
Norway			7-6 Wales
Norway			6-3 Ivory Coast
Wales			7-1 Ivory Coast
 Kenya withdrew


Group Stage

Group A
Mexico			10-2 Scotland
Mexico			9-0 India
Mexico			9-3 USA
Scotland		9-6 India
Scotland		6-3 USA
India			7-3 USA

Group B
Chile			2-1 Kyrgystan
Chile			6-3 Netherlands
Chile			9-1 England
Kyrgystan		12-2 Netherlands
Kyrgystan		9-0 England
Netherlands		4-2 England

Group C
Argentina		5-0 France
Wales			2-1 France

Group D
Norway			6-2 Ivory Coast
Greece			8-6 Norway


Women's Plate

13th place match
France			8-1 Ivory Coast

11th place match
Wales			9-2 Norway

9th place match
Argentina		3-2 Greece


Homeless World Cup

1/4 finals
Mexico			11-0 England
Chile			8-1 USA
Kyrgystan		9-1 India
Scotland		11-3 Netherlands

1/2 finals places 5-8
England			4-3 USA
Netherlands		4-4 India		[2-1 pen]

1/2 finals places 1-4	
Mexico			10-1 Chile
Kyrgystan		7-3 Scotland

Seventh place match
India			5-4 USA

Fifth place match
England			6-0 Netherlands

Third place match
Chile			6-6 Scotland		[2-1 pen]	

Final
Mexico			5-0 Kyrgystan


2017 (Women)


Qualifying Stage

Group A
India			11-2 Kenya
India			5-3 Scotland
India			8-2 N. Ireland
India			8-3 USA
Kenya			8-3 Scotland
Kenya			18-1 N. Ireland
Kenya			12-3 USA
Scotland		11-1 N. Ireland
Scotland		6-0 USA
N. Ireland		4-2 USA

Group B
Mexico			7-0 Rep. of Ireland
Mexico			12-1 Greece
Mexico			9-2 Netherlands
Mexico			8-0 Wales
Rep. of Ireland		5-3 Greece
Rep. of Ireland		7-3 Netherlands
Rep. of Ireland		7-2 Wales
Greece			6-6 Netherlands		[2-1 pen]
Greece			9-5 Wales
Netherlands		5-3 Wales

Group C
Chile			7-1 England
Chile			10-1 Norway
Chile			10-1 Sweden
Chile			8-0 Belgium
England			2-1 Norway
England			4-0 Sweden
England			8-2 Belgium
Norway			4-2 Sweden
Norway			6-0 Belgium
Sweden			5-0 Belgium

Group D
Kyrgystan		7-4 France
Kyrgystan		8-1 Egypt
Kyrgystan		8-1 Hungary
France			3-2 Egypt
France			8-3 Hungary
Egypt			7-2 Hungary
 Ivory Coast withdrew


Group Stage

Group A
Mexico			9-1 France
Mexico			7-0 England
Mexico			10-0 India
Mexico			10-2 Scotland
Mexico			11-1 Greece
France			4-3 England
France			10-1 India
France			4-5 Scotland
France			9-2 Greece
England			3-1 India
England			3-2 Scotland
England			6-1 Greece
India			5-3 Scotland
India			7-4 Greece
Scotland		1-4 Greece

Group B
Chile			5-1 Kenya
Chile			5-3 Kyrgystan
Chile			6-0 Egypt
Chile			7-0 Rep. of Ireland
Chile			13-1 Norway
Kenya			7-7 Kyrgystan		[2-1 pen]
Kenya			6-3 Egypt
Kenya			5-0 Rep. of Ireland
Kenya			13-2 Norway
Kyrgystan		8-2 Egypt
Kyrgystan		7-2 Rep. of Ireland
Kyrgystan		8-1 Norway
Egypt			4-2 Rep. of Ireland
Egypt			8-3 Norway
Rep. of Ireland		10-0 Norway
	
Group C
Netherlands		10-1 N. Ireland
Netherlands		9-2 Belgium
N. Ireland		6-1 Belgium

Group D
Hungary			3-1 Sweden
Hungary			5-4 Wales
Hungary			4-3 USA
Sweden			5-3 Wales
Sweden			3-2 USA
Wales			6-4 USA


Copana Bowl

19th place match
Belgium			2-2 Norway Reserves	[on pen]

17th place match
Wales			6-2 USA


Fretex Plate

1/4 finals
Greece			4-1 Sweden
Scotland		4-1 Hungary
Rep. of Ireland		7-1 N. Ireland
Netherlands		7-3 Norway

1/2 finals places 13-16
Norway			4-4 Sweden		[on pen]
Hungary			7-0 N. Ireland

1/2 finals places 9-12
Netherlands		5-5 Greece		[on pen]
Scotland		3-3 Rep. of Ireland	[on pen]

15th place match
Sweden			4-1 N. Ireland

13th place match
Hungary			6-1 Norway

11th place match
Rep. of Ireland		7-3 Greece

9th place match
Scotland		5-4 Netherlands


Homeless World Cup

1/4 finals
Mexico			5-0 Egypt
Kyrgystan		5-0 France
Chile			5-1 India
Kenya			4-2 England

1/2 finals places 5-8
Egypt			2-0 England
France			3-2 India

1/2 finals places 1-4	
Mexico			7-2 Kenya
Chile			8-0 Kyrgystan			

Seventh place match
India			4-3 England

Fifth place match
France			4-3 Egypt

Third place match
Kenya			4-2 Kyrgystan	

Final
Mexico			4-2 Chile


2018 (Women)

Qualifying Stage

The top four teams in each of the women's groups will qualify to play for the top trophy; 
the bottom four teams will play for the second tier trophy.

Group A
[Nov 13]
Mexico                 12-0 Greece
Costa Rica              4-4 Peru                [1-0 pen]
Mexico                  7-0 Norway
Norway                  3-6 England             [?!]
Costa Rica             10-0 Greece 
USA                     7-3 Paraguay
USA                     0-5 England
Paraguay                2-8 Peru
[Nov 14]
Mexico                  2-0 Costa Rica
Mexico                 10-2 USA
England                 8-3 Greece
Mexico                 10-0 Paraguay
USA                     1-5 Norway
Peru                    7-3 England
Paraguay               0-13 Costa Rica
Peru                    6-2 USA
Greece                 2-11 Norway
Paraguay               10-1 Greece
Peru                    7-2 Norway
England                 2-8 Costa Rica 
[Nov 15]
England                 7-3 Paraguay
Mexico                  5-3 Peru
Mexico                  7-3 England
Greece                  3-8 USA
Greece                  3-6 Peru
Costa Rica              8-1 USA
Norway                 2-10 Costa Rica 
Norway                  9-5 Paraguay      
 
Table:
 1.Mexico                     7   7  0  0  53- 8  21
 2.Costa Rica                 7   5 1/0 1  53-11  17
 3.Peru                       7   5 0/1 1  41-21  16
 4.Norway                     7   3  0  4  32-38   9
 5.England                    7   4  0  3  34-31  12
 6.USA                        7   2  0  5  21-40   6
 7.Paraguay                   7   1  0  6  23-55   3
 8.Greece                     7   0  0  7  12-65   0         
NB: as Norway qualified for the top trophy and England did not, there appears
    to be a mistake with the results

Group B
[Nov 13] 
India                   3-6 Chile
India                   2-2 Scotland            [0-1 pen]
Brazil                 12-0 Wales  
Scotland                1-9 Egypt 
Northern Ireland       4-10 Chile
Northern Ireland       0-12 Colombia  
Brazil                  8-4 Egypt
Wales                  1-10 Colombia
[Nov 14]
India                   4-4 Northern Ireland    [0-1 pen]
India                  3-13 Brazil
Egypt                   1-5 Chile
India                   3-6 Wales
Brazil                  8-1 Scotland 
Colombia                2-2 Egypt               [1-0 pen]
Wales                   6-9 Northern Ireland
Colombia                5-5 Brazil              [0-1 pen]
Wales                  0-11 Chile
Colombia                6-1 Scotland
Egypt                   7-2 Northern Ireland
Chile                  11-1 Scotland
[Nov 15]
Chile                   6-7 Brazil 
Northern Ireland        1-8 Brazil
Egypt                   9-1 Wales
India                  3-10 Colombia
Chile                   4-7 Colombia
Scotland                7-6 Northern Ireland  
India                   2-6 Egypt
Scotland                5-1 Wales
    
Table:
 1.Brazil                     7   6 1/0 0  61-20  19
 2.Colombia                   7   5 1/1 0  52-16  18
 3.Chile                      7   5  0  2  53-23  15
 4.Egypt                      7   4 0/1 2  38-21  13
 5.Scotland                   7   2 1/0 4  18-43   8
 6.Northern Ireland           7   1 1/0 5  26-54   5
 7.Wales                      7   1  0  6  15-59   3  
 8.India                      7   0 0/2 5  20-47   2       
 
Group Stage

NB: groups A and B play for the top 8 places, groups C and D for places 9-16

Group A
[Nov 16]
Mexico                  5-1 Peru 
Mexico                  7-2 Egypt
Colombia                4-0 Egypt
Mexico                  2-3 Colombia
Peru                    2-3 Egypt
Colombia                3-2 Peru
 
Table:     
 1.Colombia                   3   3  0  0  10- 4   9
 2.Mexico                     3   2  0  1  14- 6   6
 3.Egypt                      3   1  0  2   5-13   3
 4.Peru                       3   0  0  3   5-11   0 
 
Group B
[Nov 16]
Brazil                  7-7 Chile               [2-1 pen]
Costa Rica             10-2 Norway
Brazil                  6-1 Norway
Costa Rica              2-4 Chile
Brazil                  5-4 Costa Rica 
Chile                  11-2 Norway      
 
Table:
 1.Brazil                     3   2 1/0 0  18-12   8
 2.Chile                      3   2 0/1 0  22-11   7
 3.Costa Rica                 3   1  0  2  16-11   3
 4.Norway                     3   0  0  3   5-27   0
    
Group C
[Nov 16]  
England                 9-6 Paraguay
Northern Ireland        6-5 Wales
England                 7-4 Wales
Northern Ireland       10-3 Paraguay
England                 7-3 Northern Ireland
Paraguay                4-7 Wales
 
Table:
 1.England                    3   3  0  0  23-13   9
 2.Northern Ireland           3   2  0  1  19-15   6
 3.Wales                      3   1  0  2  16-17   3
 4.Paraguay                   3   0  0  3  13-26   0    
 
Group D
[Nov 16]
USA                    11-0 Greece
Scotland                3-4 India
India                  12-1 Greece
Scotland                6-1 Greece
USA                     2-7 India
Scotland                5-5 USA                 [2-1 pen]
 
Table:
 1.India                      3   3  0  0  23- 6   9
 2.Scotland                   3   1 1/0 1  14-10   5
 3.USA                        3   1 0/1 1  18-12   4
 4.Greece                     3   0  0  3   2-29   0  
 
Quarterfinals [Nov 17]
Colombia                6-1 Norway
Mexico                  3-0 Costa Rica
Brazil                  8-2 Peru
Chile                   3-2 Egypt  
 
Semifinals 5-8 [Nov 17]
Norway                  3-7 Egypt
Costa Rica              7-6 Peru
Semifinals 1-4 [Nov 17]
Colombia                3-2 Chile
Mexico                  7-4 Brazil
 
7th Place Match [Nov 18]
Norway                  6-5 Peru
 
5th Place Match [Nov 18]
Egypt                   5-8 Costa Rica
 
3rd Place Match [Nov 18]
Chile                   3-2 Brazil
 
Final [Nov 18]
Colombia                3-5 Mexico
 
Fundación Carlos Slim Trophy (HWC Places 9-16)

Quarterfinals 9-16 [Nov 17]
England                 3-2 Greece
Northern Ireland        6-7 USA
India                   9-4 Paraguay
Scotland                2-2 Wales               [2-1 pen]   
 
Semifinals 13-16 [Nov 18]
Greece                  lt  Wales               [Wales scored 8 goals]
Northern Ireland        6-5 Paraguay  
Semifinals 9-12 [Nov 18]
England                 5-3 Scotland
USA                     2-4 India
 
15th Place Match [Nov 18]
Greece                  1-6 Paraguay
 
13th Place Match [Nov 18]
Wales                   5-4 Northern ireland
 
11th Place Match [Nov 18]
Scotland                5-2 USA
 
Final (9th Place) [Nov 18]
England                 4-5 India
 

About this document

Source: http://www.streetsoccer.org

Prepared and maintained by Erik Garin and Hans Schöggl for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Erik Garin and Hans Schöggl
Last updated: 29 Nov 2018

(C) Copyright Erik Garin, Hans Schöggl and RSSSF 2005/18
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.