Italy Seventh Level 2006/07
Regional League of Promozione
Tables
REGION GROUP POSITION TEAM PTS PLY WIN DRW LSS GF GS DED
Abruzzo A 1. A.S.D.Pro Castel Di Sangro 81 36 25 6 5 75 31 0 Promoted
2. S.S. Luco Calcio 70 36 18 16 2 56 24 0 Promotion Playoff
3. S.P.D.Amiternina 66 36 17 15 4 44 23 0 Promotion Playoff
4. Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 64 36 18 10 8 40 26 0 Promotion Playoff
5. Pol. Colonnellese 63 36 17 12 7 53 34 0 Promotion Playoff
6. A.S. Colledara 60 36 16 12 8 50 29 0
7. U.S. Capistrello 52 36 13 13 10 46 41 0
8. A.S.D.Cologna Spiaggia 51 36 14 9 13 48 42 0
9. S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 50 36 14 8 14 44 40 0
10. A.S.D.Atletico Nepezzano 47 36 13 8 15 32 40 0
11. As.Polcivitella Roveto 41 36 9 14 13 40 39 0
12. A.S.D.Martinsicuro 41 36 10 11 15 42 55 0
13. A.S.D.S.Omero Palmense 41 36 12 5 19 27 45 0
14. A.S.D.Polisportiva Mosciano 40 36 10 10 16 38 41 0 Preliminary Relegation Playoff
15. A.S.D.Castelnuovo Vomano 40 36 10 10 16 40 48 0 Preliminary Relegation Playoff
16. A.S.D.Tortoreto 36 36 8 12 16 33 44 0 Relegation Playoff
17. A.S.D.Pontevomano 34 36 9 7 20 39 65 0 Relegation Playoff
18. A.S.D.Fucense 28 36 6 10 20 34 68 0 Relegation Playoff
19. A.S.D.Tagliacozzo 24 36 6 6 24 29 75 0 Relegated
Abruzzo B 1. A.S.D.Chieti 87 36 27 6 3 88 20 0 Promoted
2. A.S.D.Casoli 80 36 25 5 6 77 37 0 Promotion Playoff
3. A.S. Pineto Calcio 70 36 21 7 8 63 34 0 Promotion Playoff
4. U.S. Casalincontrada 2002 69 36 20 9 7 57 26 0 Promotion Playoff
5. Pol. Perano A.S.D. 64 36 19 7 10 52 28 0 Promotion Playoff
6. A.S.D.Folgore Sambuceto 60 36 16 12 8 51 41 0
7. A.S.D.Virtus Cupello 58 36 16 10 10 44 30 0
8. S.P. Silvi Calcio 55 36 14 13 9 52 40 0
9. A.S. Vestina 48 36 12 12 12 35 38 0
10. S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 45 36 12 9 15 46 55 0
11. A.C. Castelfrentano A.S.D. 41 36 9 14 13 47 61 0
12. U.S. S.Salvo 38 36 9 11 16 40 46 0
13. A.S.D.Moscufo 36 36 9 9 18 29 54 0
14. Pol. Adriano Flacco 35 36 8 11 17 25 50 0
15. A.S.D.Amatori Passo Cordone 34 36 8 10 18 31 53 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 33 36 9 6 21 29 54 0 Relegation Playoff
17. Pol. Altinese 2000 32 36 6 14 16 41 55 0 Relegation Playoff
18. A.S.D.Porto 32 36 7 11 18 31 49 0 Relegation Playoff
19. A.S.D.Scerne Calcio 17 36 3 8 25 22 89 0 Relegated
Basilicata A 1. A.C. Banzi 68 30 21 5 4 54 18 0 Preliminary Promotion Playoff
2. Asd Azzurra Tricarico 68 30 22 2 6 53 18 0 Preliminary Promotion Playoff
3. Asd Project Matera Soccer 50 30 14 8 8 45 31 0 Promotion Playoff
4. U.S. Balvano 46 30 13 7 10 40 32 0 Promotion Playoff
5. Pol. Latronico Terme 46 30 13 7 10 34 30 0 Promotion Playoff
6. F.C. Satriano 43 30 12 7 11 44 39 0
7. Ass. Miglionico Calcio 40 30 11 7 12 38 36 0
8. S.S. Santarcangiolese 40 30 11 7 12 33 25 0
9. Pol. 2000 40 30 10 10 10 33 29 0
10. Virtus Bella 35 30 9 8 13 32 41 0 Relegation Playoff
11. S.S. San Nicola 35 30 10 5 15 25 37 0 Relegation Playoff
12. Pol. Viggiano 35 30 10 5 15 28 45 0 Relegation Playoff
13. Asd. Sirinomercure 35 30 8 11 11 32 46 0 Relegation Playoff
14. Ssc Cogliandrino 34 30 10 4 16 29 43 0 Relegated
15. A.P. I. Fagnano Valsinni 32 30 8 8 14 32 39 0 Relegated
16. Pol. Pescopagano 2000 19 30 4 7 19 22 65 0 Relegated
Calabria A 1. A.S. Cutro 64 30 20 4 6 64 30 0 Promoted
2. A.C. Azzurra Rossano 57 30 17 6 7 47 29 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Promo Sport Calcio 56 30 16 8 6 40 20 0 Promotion Playoff
4. S.S. Schiavonea Calcio 56 30 16 8 6 48 35 0 Promotion Playoff
5. Asd.Fctiriolo Martelletto2000 55 30 16 7 7 51 33 0 Promotion Playoff
6. A.C. Comprensorio Amantea 55 30 15 10 5 46 22 0
7. A.S.D.Luzzese Calcio 99 47 30 12 11 7 38 33 0
8. S.Pol.Simeri Crichi 44 30 12 8 10 37 31 0
9. U.S. Isola Capo Rizzuto 42 30 11 9 10 34 30 0
10. S.S. Fuscaldo 37 30 9 10 11 41 42 0
11. S.S. Colosimi 36 30 8 12 10 36 37 0
12. Pol. Mirto Crosia 28 30 8 4 18 31 44 0 Relegation Playoff
13. A.S. Raffaele Nicastro 26 30 7 5 18 28 46 0 Relegation Playoff
14. A.C. Nuova Audace 93 22 30 5 7 18 24 55 0 Relegation Playoff
15. U.S. Montepaone Calcio 19 30 4 7 19 21 60 0 Relegation Playoff
16. Pol. San Fili 16 30 4 4 22 24 63 0 Relegated
Calabria B 1. G.S. Gioia Tauro 64 30 19 7 4 49 21 0 Promoted
2. A.S. Roccella 59 30 17 8 5 50 18 0 Promotion Playoff
3. Locri A.C. 49 30 14 7 9 40 26 0 Promotion Playoff
4. A.S.D.Eufemiese 49 30 13 10 7 45 30 0 Promotion Playoff
5. A.S.D.Reggiosud 2004 48 30 15 8 7 41 30 5 Promotion Playoff
6. U.S. Palmese 47 30 13 8 9 40 23 0
7. A.C. Bagnarese 46 30 13 7 10 47 29 0
8. S.S.D.Melitese S.R.L. 43 30 12 7 11 30 33 0
9. A.P. Brancaleone 40 30 11 7 12 38 42 0
10. F.C. Guardavalle 40 30 10 10 10 36 33 0
11. U.S. Africo 39 30 10 9 11 43 41 0
12. C.S. Comprensorio Lazzaro 36 30 9 9 12 36 35 0 Relegation Playoff
13. A.C. Serrese 34 30 8 10 12 22 29 0 Relegation Playoff
14. U.S. Marinate 26 30 7 6 17 30 58 1 Relegation Playoff
15. F.C. Boca Pellaro 1921 26 30 7 5 18 30 60 0 Relegation Playoff
16. U.S. Polistena - - - - - - - - Expelled
Campania A 1. U.S. Boys Cardito 72 30 21 9 0 63 19 0 Promoted
2. U.S. Real Ortese 71 30 22 5 3 60 24 0
3. A.S.D.Tebor 2000 58 30 17 7 6 55 27 0
4. S.S.C.Pignataro Calcio 58 30 18 4 8 60 42 0
5. A.S. Casapesenna Calcio 44 30 11 11 8 49 38 0
6. A.S. Barano Calcio 43 30 12 7 11 38 43 0
7. A.S.D.Real Al.Dra. 38 30 11 5 14 41 39 0
8. A.S.D.Capys 38 30 11 5 14 44 49 0
9. S.S. Vitulazio 36 30 9 9 12 25 34 0
10. A.S.D.Albanova 35 30 7 14 9 30 32 0
11. A.C. Forio 35 30 9 8 13 46 57 0
12. A.S.D.Virtus Baia 35 30 8 11 11 33 48 0
13. A.S. Villa Literno 32 30 7 11 12 30 40 0
14. A.S.D.Puteolana 1909 30 30 7 9 14 20 38 0 Relegated
15. U.S. E.Zupo 20 30 3 11 16 28 59 0 Relegated
16. U.S. Vollese 10 30 2 4 24 28 61 0 Relegated
Campania B 1. G.S. Striano 69 30 22 3 5 64 26 0 Promoted
2. A.C. Sant Anastasia S.R.L. 55 30 15 10 5 48 26 0
3. A.P. Pimonte 51 30 14 9 7 47 32 0
4. A.S.C.Nuova San Vitaliano 49 30 14 7 9 58 30 0
5. Ass. Barrese Ester 49 30 14 7 9 40 39 0
6. Real Atletico Savoia Fc 45 30 13 6 11 50 48 0
7. A.S.D.Virtus Fortitudo 43 30 12 8 10 42 30 1
8. S.S.D.Portici 1906 42 30 11 9 10 50 48 0
9. S.S. Pro Akery 1926 37 30 9 10 11 32 42 0
10. U.S. Real Palmese 1914 36 30 8 12 10 29 34 0
11. S.S. S.Vito Positano 34 30 9 7 14 33 45 0
12. A.S. Atletico Nocera 33 30 8 9 13 30 37 0
13. Pol. Massa Lubrense 33 30 9 6 15 28 52 0
14. U..C. Angri Soccer 28 30 7 7 16 28 48 0 Relegated
15. F.C. Riop Sangiuseppe A.S.D. 28 30 7 7 16 37 62 0 Relegated
16. S.C. Sarnese 1926 24 30 5 9 16 24 41 0 Relegated
Campania C 1. Pol. Forza E Coraggio 68 30 20 8 2 71 29 0 Promotion Playoff
2. Pol. Bisaccese 68 30 20 8 2 52 19 0 Promotion Playoff
3. A.C. Nola 67 30 20 7 3 60 14 0
4. Pol. Teoreo Montoro 54 30 14 12 4 55 31 0
5. A.C. Cervinara 51 30 13 12 5 37 25 0
6. A.S. G.Ferrini Benevento 47 30 12 11 7 52 35 0
7. A.C.D.Venticano 43 30 10 13 7 35 32 0
8. A.C. S.Giorgio Del Sannio 41 30 11 8 11 31 32 0
9. A.S.C.Cicciano 37 30 10 9 11 30 36 2
10. Pol. Rione Mazzini 31 30 8 7 15 41 52 0
11. U.S. Cesinali Calcio 30 30 7 9 14 29 50 0
12. A.C.D.Comunita Montana Bvl 29 30 7 8 15 29 46 0
13. S.C.D.Hirpinia 29 30 8 5 17 29 46 0
14. A.C. Citta Di Montella 25 30 6 7 17 27 45 0 Relegated
15. U.S.D.Apice 24 30 5 9 16 27 45 0 Relegated
16. F.C. Vallesaccardese 5 30 0 5 25 16 84 0 Relegated
Campania D 1. Pol. Real Ebolitana 69 30 21 6 3 71 22 0 Promoted
2. A.S.D.Vietri Baia 2006 59 30 16 11 3 65 25 0
3. A.S.D.Calpazio 59 30 17 8 5 41 19 0
4. A.S.D.Nuova Sanseverinese 51 30 15 6 9 48 29 0
5. A.S.D.Comprensorio Valdianese 44 30 12 8 10 42 35 0
6. Pol. V.Mazzola Coperchia 43 30 11 10 9 44 38 0
7. A.S.D.B. Atletico 158 43 30 12 7 11 38 36 0
8. Santarsenese 37 30 11 4 15 37 52 0
9. A.S. Caloralburni 36 30 9 9 12 26 29 0
10. A.S. Baratta Battipaglia 35 30 10 5 15 30 57 0
11. A.S.D.Faiano 34 30 8 10 12 28 35 0
12. A.S.D.Pro S.Maria Castellab. 33 30 9 7 14 35 41 1
13. A.S.D.Futura 32 30 8 8 14 25 46 0
14. A.S. Atletico Irno 29 30 8 5 17 25 39 0 Relegated
15. A.S.D.Scuola Calcio Spes 29 30 8 5 17 25 52 0 Relegated
16. S.C. Audax Salerno 27 30 6 9 15 21 46 0 Relegated
Emilia Romagna A 1. S.S.D.Unione Calciocasalese Srl 64 30 19 7 4 60 30 0 Promoted
2. A.S. Salsomaggiore Calcio 63 30 20 3 7 56 33 0 Promotion Playoff
3. A.C.D.Pontolliese Libertas 1907 61 30 19 4 7 44 21 0
4. A.C.D.Colorno 60 30 17 9 4 52 24 0
5. A.S. Fidentina 55 30 15 10 5 46 34 0
6. A.S.D.Terme Monticelli 46 30 13 7 10 35 28 0
7. A.S.D.San Secondo Parmense 42 30 10 12 8 28 26 0
8. A.C. Traversetolo 41 30 10 11 9 37 42 0
9. U.S. Povigliese A.S.D. 36 30 10 6 14 38 42 0
10. A.C.D.Pro Piacenza 1919 35 30 9 8 13 35 43 0
11. U.S.D.Pallavicino 32 30 9 5 16 28 44 0
12. A.S.D.Pontenurese 25 30 6 7 17 25 42 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Fornovo Ricco 23 30 5 8 17 31 52 0 Relegation Playoff
14. Poldillentigione Calcio 22 30 8 12 10 28 36 14 Relegation Playoff
15. Asd.Fcsoragna 1921 19 30 3 10 17 25 51 0 Relegation Playoff
16. U.C. Viadana S.S.D. S.R.L. 14 30 2 11 17 18 38 3 Relegated
Emilia Romagna B 1. U.S. Folgore Bagno 67 30 21 4 5 55 23 0 Promoted
2. Ascd Arcetana 59 30 18 5 7 43 23 0 Promotion Playoff
3. Maranello Sportiva 55 30 15 10 5 50 33 0
4. U.S. Montecavolo A.S.D. 52 30 15 7 8 44 32 0
5. A.C. Montale 2000 A.S.D. 50 30 15 5 10 50 32 0
6. A.C. Rolo A.S.D. 42 30 11 9 10 39 34 0
7. Asd.Fcfinale 41 30 11 8 11 35 33 0
8. U.S. Cadelboschese 41 30 9 14 7 39 39 0
9. A.C.D.Correggese 40 30 10 10 10 36 33 0
10. F.C. Spilamberto 96 A.S.D. 38 30 10 8 12 41 40 0
11. A.S.D.Real Panaro Ssbb 36 30 9 9 12 27 34 0
12. F.C. Castelnuovo A.S.D. 33 30 8 9 13 32 39 0 Relegation Playoff
13. U.S. Cavola A.S.D. 33 30 9 6 15 36 46 0 Relegation Playoff
14. A.C. Fabbrico 30 30 8 6 16 28 51 0 Relegation Playoff
15. G.S. Luzzara Calcio 27 30 8 3 19 32 52 0 Relegation Playoff
16. Pol. Santagatese Srl 18 30 5 3 22 22 65 0 Relegated
Emilia Romagna C 1. A.S.D.Anzolavino Calcio 62 30 18 8 4 47 24 0 Promoted
2. A.S.D.Malba Football Club 61 30 17 10 3 43 23 0 Promotion Playoff
3. Pol. Ozzanese 60 30 18 6 6 42 21 0
4. A.C. Simex Conselice 50 30 14 8 8 35 28 0
5. Molinella Calcio 1911 49 30 15 4 11 43 33 0
6. A.S.D.Medicina 48 30 14 6 10 36 26 0
7. S.S. Vigaranese Calcio 42 30 12 6 12 37 32 0
8. S.C.D.Progresso 41 30 11 8 11 32 35 0
9. F.C. Lavezzola A.S.D. 40 30 10 10 10 40 35 0
10. A.S. Porretta C.F.G.C. 40 30 11 7 12 41 40 0
11. U.S. Corticella S.S.D. S.R.L. 39 30 11 6 13 27 35 0
12. Pol. Sala Bolognese 33 30 8 9 13 23 31 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Argentana 33 30 8 9 13 33 41 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Portuense 32 30 8 8 14 27 35 0 Relegation Playoff
15. Pianorese Calcio 18 30 3 9 18 14 42 0 Relegation Playoff
16. U.S. Vadese Calcio A.S.D. 12 30 2 6 22 21 60 0 Relegated
Emilia Romagna D 1. A.C. Imolese S.R.L. 73 30 22 7 1 49 17 0 Promoted
2. A.C. Bagnacavallo A.S.D. 57 30 15 12 3 43 17 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Prosider Low Ponte 52 30 14 10 6 38 19 0
4. A.C.D.Virtus San Mauro A Mare 49 30 13 10 7 40 34 0
5. A.C. Sammaurese 43 30 12 7 11 40 36 0
6. U.S.D.Scot Due Emme 42 30 11 9 10 43 36 0
7. A.S.D.Marignano Calcio 40 30 9 13 8 37 27 0
8. A.C.D.Gambettola 40 30 9 13 8 21 22 0
9. Asd.Ac Sporting Forli 38 30 9 11 10 26 24 0
10. A.C.D.Torconca 38 30 9 11 10 35 42 0
11. U.S.D.Classe 36 30 8 12 10 30 32 0
12. A.S.D.Santagatese 33 30 7 12 11 26 33 0 Relegation Playoff
13. U.S. Castel Bolognese 31 30 7 10 13 38 43 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Ronta F.C. Arpax 28 30 7 7 16 33 49 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Val Bidente 21 30 4 9 17 19 58 0 Relegation Playoff
16. Pol. S.Patrizio 16 30 1 13 16 23 52 0 Relegated
Friuli Venezia Giulia A 1. Casarsa 66 30 19 9 2 70 29 0 Promoted
2. Buttrio 54 30 15 9 6 37 25 0 Promotion Playoff
3. Maniago 49 30 13 10 7 36 22 0 Promotion Playoff
4. Pro Fagagna 49 30 13 10 7 47 38 0 Promotion Playoff
5. Flaibano 43 30 11 10 9 40 32 0
6. Chions 42 30 11 9 10 42 38 0
7. Risanese 39 30 10 9 11 34 41 0
8. Gemonese 38 30 8 14 8 35 34 0
9. Lumignacco 38 30 10 8 12 40 43 0
10. Tiezzese 37 30 8 13 9 32 29 0
11. San Daniele 37 30 9 10 11 43 42 0
12. Union Pasiano 37 30 8 13 9 38 43 0
13. Torre 37 30 10 7 13 33 40 0
14. Cassacco 35 30 9 8 13 30 39 0 Relegated
15. Reanese 31 30 7 10 13 27 34 0 Relegated
16. Valvasone Arzene S.Mart. 11 30 2 5 23 19 74 0 Relegated
Friuli Venezia Giulia B 1. Torviscosa 56 30 15 11 4 35 14 0 Preliminary Promotion Playoff
2. Fincantieri 56 30 16 8 6 41 23 0 Preliminary Promotion Playoff
3. Calcio Staranzano 52 30 15 7 8 45 37 0 Promotion Playoff
4. Capriva 49 30 14 7 9 32 23 0 Preliminary Promotion Playoff
5. Nogometni Klub Kras 49 30 15 4 11 49 44 0 Preliminary Promotion Playoff
6. San Luigi Calcio 44 30 12 8 10 52 38 0
7. Centro Sedia Calcio 38 30 9 11 10 41 33 0
8. Pro Cervignano Muscoli 38 30 10 8 12 25 25 0
9. Sangiorgina 37 30 9 10 11 27 30 0
10. Santamaria 35 30 8 11 11 29 30 0
11. Mariano 35 30 9 8 13 35 38 0
12. Pro Gorizia 35 30 9 8 13 27 40 0
13. Pertegada 34 30 8 10 12 29 42 0 Relegation Playoff
14. Aquileia 34 30 9 7 14 32 45 0 Relegation Playoff
15. S.Giovanni 32 30 9 5 16 36 50 0 Relegated
16. S.Sergio Trieste Calcio 31 30 8 7 15 31 54 0 Relegated
Lazio A 1. U.S.D.Marta 67 30 19 10 1 54 18 0 Promoted
2. A.S.D.Montefiascone 58 30 15 13 2 40 18 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Tolfa Calcio 50 30 14 8 8 50 37 0
4. Pol. Comunale Dil. Foglianese 45 30 12 9 9 38 32 0
5. G.S.D.Pianoscarano 1949 44 30 12 8 10 34 34 0
6. U.S. Corchiano 42 30 11 9 10 37 38 0
7. U.S.D.Tor Di Quinto 41 30 12 5 13 37 40 0
8. G.S. Fidene 41 30 12 5 13 35 44 0
9. U.S. Boreale A.S.D. 40 30 10 10 10 35 32 0
10. A.S. Torrimpietra 40 30 10 10 10 27 28 0
11. A.S. Canepina 39 30 12 3 15 35 41 0
12. G.S. Latera 38 30 10 8 12 43 44 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Anguillara 32 30 9 5 16 31 43 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Ottavia 29 30 7 8 15 29 42 0 Relegation Playoff
15. Pol. La Storta 28 30 7 7 16 28 43 0 Relegation Playoff
16. U.S.D.Triaena Manziana 24 30 6 6 18 26 45 0 Relegated
Lazio B 1. Fiumicino Calcio 62 30 17 11 2 42 18 0 Promoted
2. Asd Acfonte Nuova 51 30 13 12 5 42 27 0 Preliminary Promotion Playoff
3. A.S.D.Pro Calcio Sabina 51 30 14 9 7 41 27 0 Preliminary Promotion Playoff
4. Pol. Tor Lupara 49 30 13 10 7 39 38 0
5. Riano Calcio 45 30 12 9 9 46 40 0
6. A.S. Tor De Cenci 43 30 12 7 11 36 32 0
7. Pol. Roviano Team Service 40 30 9 13 8 40 30 0
8. A.S. Pescatori Ostia 40 30 10 10 10 33 24 0
9. A.S. Nuova S.Maria Mole 38 30 9 11 10 42 33 0
10. S.S. Casette 37 30 10 7 13 42 56 0
11. U.S.D.Monterotondo Scalo 36 30 9 9 12 32 37 0
12. A.S.D.Tor Sapienza 35 30 8 11 11 38 39 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Pro Calcio Acilia 31 30 6 13 11 23 36 0 Relegation Playoff
14. G.S. Alessandrino 31 30 8 7 15 27 42 0 Relegation Playoff
15. A.P.D.Palocco 28 30 7 7 16 22 46 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Castel Madama 27 30 7 6 17 34 54 0 Relegated
Lazio C 1. U.S.D.Zagarolo 69 30 22 3 5 56 18 0 Promoted
2. Asd.Uscavese 1919 64 30 20 4 6 52 22 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.San Cesareo Calcio 61 30 19 4 7 52 20 0
4. F.C. Real Latina 57 30 17 6 7 40 26 0
5. A.S.D.Cretarossa Nettuno 48 30 14 6 10 40 31 0
6. A.S.D.Tecchiena 47 30 14 5 11 44 38 0
7. Asd.C.Fiuggi 43 30 13 4 13 41 32 0
8. U.S. Valmontone 40 30 10 10 10 40 46 0
9. Pol.D.Audace Genazzanosanvitese 39 30 11 6 13 32 31 0
10. U.S. Palestrina A.S.D. 39 30 9 12 9 37 40 0
11. A.S.D.Torbellamonaca 38 30 11 5 14 40 44 0 Preliminary Relegation Playoff
12. A.S. B.Go Flora Calcio 38 30 11 5 14 34 41 0 Preliminary Relegation Playoff
13. G.S.D.Casilina B.C.C.R. 30 30 8 6 16 32 49 0 Relegation Playoff
14. S.S.D.Lariano 21 30 4 9 17 27 49 0 Relegation Playoff
15. S.S. Rocca Priora 21 30 5 6 19 18 47 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Roma Viii 17 30 4 5 21 30 81 0 Relegated
Lazio D 1. A.S.D.Nuova Roccasecca 68 30 21 5 4 39 12 0 Preliminary Promotion Playoff
2. A.S.D.C.L. Priverno 68 30 21 5 4 55 19 0 Preliminary Promotion Playoff
3. S.S. Formia 1905 58 30 17 7 6 47 27 0
4. F.C. Sezze 55 30 16 7 7 40 27 0
5. U.S. Scauri Minturno 47 30 14 5 11 39 29 0
6. A.S.D.Lirenas Pignataro 46 30 13 7 10 53 44 0
7. A.S.D.Pontinia 41 30 11 8 11 35 40 0
8. A.S.D.Alatri 39 30 11 6 13 37 42 0
9. A.S. Vallecorsa 38 30 10 8 12 39 36 0
10. A.S. La Lucca 38 30 9 11 10 29 32 0
11. S.S. Priverno 37 30 9 10 11 32 42 0
12. S.S. Torrice 35 30 9 8 13 29 32 0 Relegation Playoff
13. A.S. Vis Terracina 34 30 8 10 12 30 39 0 Relegation Playoff
14. G.S. Chiaiamari 30 30 7 9 14 26 37 0 Relegation Playoff
15. F.C. A.S. Sezze Setina 21 30 4 9 17 22 46 0 Relegation Playoff
16. A.C.D.Folgore 5 30 0 5 25 20 68 0 Relegated
Liguria A 1. Pol.D.Borgorosso Arenzano 64 30 18 10 2 42 14 0 Promoted
2. U.S.D.Bolzanetese Virtus 63 30 19 6 5 48 24 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Serra Ricco 1971 54 30 15 9 6 57 39 0 Promotion Playoff
4. A.C.D.Albenga 53 30 15 8 7 47 19 0
5. S.S. Argentina 46 30 12 10 8 35 27 0
6. A.S.D.Virtus Castellese Pol. 42 30 9 15 6 36 28 0
7. A.S.D.Golfodianese 41 30 11 8 11 48 45 0
8. F.B.C.Finale 40 30 10 10 10 37 40 0
9. U.P. Bragno 39 30 10 9 11 46 44 0
10. A.S.D.Riviera Pontedassio 2006 39 30 10 9 11 47 48 0
11. Pol. Cisano 2000 38 30 10 8 12 46 51 0 Relegation Playoff
12. A.S.D.Voltrese Vultur 37 30 8 13 9 34 38 0 Relegation Playoff
13. U.S. Don Bosco 34 30 9 7 14 31 40 0 Relegation Playoff
14. Ac.Ssdospedaletti Sanremo S.R.L 31 30 8 7 15 27 34 0 Relegation Playoff
15. U.S.D.Rossiglionese 17 30 4 5 21 30 65 0 Relegated
16. A.P.D.Audace Gaiazza Valverde 12 30 2 6 22 16 71 0 Relegated
Liguria B 1. A.S. Caperanese 55 30 15 10 5 52 34 0 Promoted
2. N.S. Cicagna 93 Fontanabuona 50 30 14 8 8 50 38 0 Promotion Playoff
3. S.C. Molassana Boero A.S.D. 46 30 12 10 8 47 40 0 Promotion Playoff
4. U.S. Angelo Baiardo 45 30 11 12 7 45 40 0
5. A.S.D.Foce Del Magra Ameglia 44 30 11 11 8 44 40 0
6. U.S.D.Fezzanese 42 30 10 12 8 49 39 0
7. A.S.D.Lerici 41 30 10 11 9 31 33 0
8. G.S.D.Nuova San Fruttuoso 40 30 9 13 8 47 39 0
9. A.S.D.Castelletto Solferino67Ar 39 30 8 15 7 38 33 0
10. U.S.D.Canaletto Sepor 39 30 10 9 11 30 36 0
11. A.S.D.Athletic Club Genova 38 30 8 14 8 54 54 0 Relegation Playoff
12. A.S. Rapallo Calcio Ruentes 38 30 9 11 10 39 43 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Camogli 37 30 9 10 11 29 29 0 Relegation Playoff
14. A.C.D.Moneglia 29 30 6 11 13 38 49 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Borgorattimeeting Club 27 30 6 9 15 44 64 0 Relegated
16. A.C.D.Casarza Ligure 22 30 4 10 16 30 56 0 Relegated
Lombardia A 1. F.C. Tradate 75 34 23 6 5 66 32 0 Promoted
2. A.C. C.S.C. Juve Cusano 73 34 22 7 5 75 31 0 Promotion Playoff
3. S.S. Sommese Calcio 59 34 16 11 7 48 36 0 Promotion Playoff
4. U.C. Unione Calcistica Cairate 58 34 16 10 8 56 36 0 Promotion Playoff
5. Pol. Molinello A.S.D. 58 34 15 13 6 53 38 0 Promotion Playoff
6. A.C. Cesano Maderno 55 34 14 13 7 54 38 0
7. Azzate Calcio Mornago 54 34 15 9 10 45 45 0
8. U.S. Vanzaghellese 52 34 15 7 12 54 38 0
9. A.S.D.Novaffori 47 34 13 8 13 41 42 0
10. A.S.D.Union Villa Cassano 46 34 14 4 16 49 47 0
11. U.S. Guanzatese 44 34 11 11 12 41 38 0
12. A.C.D.Lentatese 43 34 12 7 15 42 47 0
13. Club Amici Dello Sport 42 34 11 9 14 50 52 0
14. A.C. Ardor Lazzate 37 34 10 7 17 36 49 0 Relegation Playoff
15. U.S. Malnatese 36 34 10 6 18 27 45 0 Relegation Playoff
16. U.S. Cistellum 31 34 8 7 19 31 54 0 Relegated
17. A.S.D.Altabrianza Tavernerio A. 21 34 5 6 23 32 78 0 Relegated
18. A.C. Maslianico A.S.D. 13 34 2 7 25 21 75 0 Relegated
Lombardia B 1. C.G. Cabiate A.S.D. 71 34 21 8 5 49 32 0 Preliminary Promotion Playoff
2. A.S.D.Villa D Adda 71 34 20 11 3 54 21 0 Preliminary Promotion Playoff
3. S.C. Colico 63 34 18 9 7 49 28 0 Promotion Playoff
4. S.S. Luciano Manara 60 34 17 9 8 52 32 0 Promotion Playoff
5. A.C. Carenno A.S.D. 56 34 16 8 10 51 35 0 Promotion Playoff
6. A.C. Calolziovictoria 50 34 14 8 12 45 37 0
7. A.C. Biassono 48 34 13 9 12 46 51 0
8. U.S. A.Casati Calcio Arcore 42 34 11 9 14 51 54 0
9. G.S. Arcellasco 42 34 11 9 14 43 44 0
10. Oreno Ausonia Calcio 42 34 11 9 14 38 48 0
11. G.S. Roncello 42 34 11 9 14 39 49 0
12. U.S. Cisanese 39 34 10 9 15 42 45 0 Preliminary Relegation Playoff
13. U.P. Sovicese 39 34 10 9 15 33 38 0 Preliminary Relegation Playoff
14. A.C. Lissone 38 34 10 8 16 35 49 0 Relegation Playoff
15. S.S. La Dominante 37 34 8 13 13 40 56 0 Relegation Playoff
16. A.S. Casatese 34 34 7 13 14 38 56 0 Relegation Playoff
17. Santalbino Calcio 31 34 8 7 19 37 50 0 Relegated
18. U.S. Bellusco C.G. 29 34 6 11 17 35 52 0 Relegated
Lombardia C 1. A.S.D.Sarnico Football Club 67 34 20 7 7 63 37 0 Promoted
2. A.C. Vallecamonica 64 34 18 10 6 57 39 0 Promoted (winner of Regional Cup)
3. Pol. Curno 57 34 15 12 7 46 28 0 Promotion Playoff
4. U.S. Stezzanese Calcio 54 34 14 12 8 50 39 0 Promotion Playoff
5. U.S. Ciserano 53 34 13 14 7 49 39 0 Promotion Playoff
6. U.S. Vallecalepio Calcio 53 34 15 8 11 51 39 0 Promotion Playoff
7. U.S. Villa D Alme A.S.D. 50 34 15 5 14 50 46 0
8. A.C. Nuova Fontanellese 47 34 13 8 13 42 49 0
9. A.S. Ponteranica 47 34 12 11 11 45 42 0
10. G.S. Grumellese Calcio 45 34 11 12 11 40 38 0
11. U.S. Sovere 44 34 12 8 14 55 57 0
12. Vever Intercomunale Srl 42 34 10 12 12 48 55 0
13. U.S. Sellero Novelle 40 34 10 10 14 42 48 0 Relegation Playoff
14. U.S. Forza E Costanza 1905 Srl 38 34 7 17 10 46 48 0 Relegation Playoff
15. U.S. Tdr Scanzorosciate C. Asd 36 34 7 15 12 41 47 0 Relegation Playoff
16. U.S. Cividatese 35 34 8 11 15 37 48 0 Relegation Playoff
17. F.C. Brembatese 27 34 5 12 17 28 56 0 Relegated
18. A.S.D.Nuova Pol. Casazza 21 34 3 12 19 24 59 0 Relegated
Lombardia D 1. S.S. Dellese 72 34 22 6 6 55 29 0 Promoted
2. U.S. Pedrocca 65 34 19 8 7 63 38 0 Promotion Playoff
3. S.S. Leoncelli 58 34 15 13 6 50 35 0 Promotion Playoff
4. U.S.D.Castegnato 57 34 14 15 5 53 32 0 Promotion Playoff
5. A.C. Rudianese 57 34 15 12 7 55 38 0 Promotion Playoff
6. Pol. Ciliverghe Mazzano 56 34 14 14 6 44 29 0
7. U.S. Soresinese Calcio S.R.L. 50 34 13 11 10 39 36 0
8. A.C. Rezzato 46 34 12 10 12 44 41 0
9. A.S.D.Rovato 43 34 10 13 11 39 44 0
10. A.C. S.Zeno Naviglio 43 34 12 7 15 52 57 0
11. U.S. Calcinato 42 34 11 9 14 33 42 0
12. U.S. Navecortine 41 34 10 11 13 45 46 0 Preliminary Relegation Playoff
13. F.C. Comunale Dosolo 41 34 10 11 13 29 40 0 Preliminary Relegation Playoff
14. U.S. Cellatica 39 34 10 9 15 33 43 0 Relegation Playoff
15. A.S. Rivaltese 35 34 8 11 15 44 51 0 Relegation Playoff
16. Pol. Pavonese Cigolese 34 34 9 7 18 38 49 0 Relegation Playoff
17. Pol. Virtus Manerbio 28 34 6 10 18 38 62 0 Relegated
18. U.S.D.Casalbuttano 18 34 3 9 22 19 61 0 Relegated
Lombardia E 1. A.C. Sergnano 66 34 19 9 6 59 32 0 Promoted
2. A.S. Giana Erminio 64 34 17 13 4 54 29 0 Promotion Playoff
3. Pol. Casale Vidolasco 58 34 17 7 10 54 34 0 Promotion Playoff
4. A.C. Sporting S.Donato 56 34 16 8 10 42 36 0 Promotion Playoff
5. S.Angelo Calcio S.R.L. 55 34 15 10 9 45 42 0 Preliminary Promotion Playoff
6. U.S. Tribiano 55 34 14 13 7 50 34 0 Preliminary Promotion Playoff
7. Pol. Calcio Spino 53 34 13 14 7 62 48 0
8. U.S. Melegnanese 49 34 13 10 11 41 30 0
9. Asd.C.Carugate 43 34 11 10 13 57 51 0
10. Pol. Cavenago 41 34 10 11 13 29 37 0
11. A.S. Atletico C.V.S. 40 34 7 19 8 36 35 0
12. A.C. Codogno 1908 A.S.D. 39 34 9 12 13 37 43 0 Preliminary Relegation Playoff
13. A.C. Brugherio 39 34 10 9 15 34 56 0 Preliminary Relegation Playoff
14. A.S.D.Settalese 35 34 8 11 15 50 70 0 Relegation Playoff
15. A.S. Marudo 34 34 8 10 16 34 56 0 Relegation Playoff
16. Accademia Sandonatese 33 34 7 12 15 36 41 0 Relegation Playoff
17. G.S.D.Luisiana 30 34 9 3 22 25 61 0 Relegated
18. A.C. Agrate 30 34 5 15 14 40 50 0 Relegated
Lombardia F 1. A.S.D.O.D.B. Valle Salimbene 80 34 25 5 4 68 20 0 Promoted
2. A.C. Naviglio Trezzano 64 34 18 10 6 53 32 0 Promotion Playoff
3. F.C. Garlasco A.S.D. 59 34 17 8 9 55 42 0 Promotion Playoff
4. A.C. Ossona 56 34 16 8 10 61 46 0 Promotion Playoff
5. C.S. Vittuone 53 34 16 5 13 49 38 0 Promotion Playoff
6. A.S.D.Corbetta F.C. 50 34 14 8 12 45 45 0
7. A.C. Bressana 50 34 15 5 14 47 39 0
8. F.C. Rhodense 49 34 13 10 11 41 34 0
9. Pol. Sant Alessio 49 34 14 7 13 40 39 0
10. U.S. Settimo Milanese 48 34 13 9 12 56 61 0
11. A.S. Cisliano 45 34 11 12 11 48 41 0
12. U.S. Landriano 44 34 11 11 12 37 44 0
13. S.G. Stradellina 41 34 11 8 15 47 47 0 Relegation Playoff
14. G.S. Assago 39 34 10 9 15 44 44 0 Relegation Playoff
15. A.C. Bareggio San Martino 37 34 9 10 15 35 52 0 Relegation Playoff
16. U.S. Cassolese 36 34 9 9 16 29 44 0 Relegation Playoff
17. S.S. Borgo San Siro Gifra 29 34 7 8 19 35 72 0 Relegated
18. Parona E Pro Vigevano 14 34 2 8 24 27 77 0 Relegated
Marche A 1. A.S.D.Osimana 68 34 20 8 6 46 20 0 Promoted
2. A.S.D.Urbania Calcio 64 34 18 10 6 45 20 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Nuova Vis Pesaro 2006 63 34 17 12 5 60 19 0 Promotion Playoff
4. S.S. Olimpia 62 34 18 8 8 58 28 0 Promotion Playoff
5. A.C. Fabriano 62 34 16 14 4 52 27 0 Promotion Playoff
6. A.S.C.Mosaico A.S.D. 58 34 17 7 10 46 45 0
7. Vadese Calcio S.P.A. 57 34 16 9 9 46 36 0
8. U.S. Lucrezia Calcio 1966 53 34 15 8 11 42 34 0
9. A.S.D.Rio Salso 47 34 12 11 11 39 32 0
10. Pol. Alessandro Marchionni 41 34 8 17 9 34 36 0
11. A.S. S.Orso Centinarola 41 34 10 11 13 38 41 0
12. Pol. Belvedere A.S.D. 41 34 10 11 13 37 48 0
13. F.C. Villa Pesaro 40 34 10 10 14 35 45 0 Relegation Playoff
14. S.S. Sirolo Numana Calcio 40 34 10 10 14 33 45 0 Relegation Playoff
15. A.C. Azzurra Gallo Colbordolo 33 34 7 12 15 32 50 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Audax Calcio Piobbico 26 34 4 14 16 31 55 0 Relegation Playoff
17. S.S. Ostra 17 34 3 8 23 20 67 0 Relegated
18. A.S.D.Marina 13 34 3 4 27 18 64 0 Relegated
Marche B 1. A.S.D.Elpidiense Cascinare 62 34 17 11 6 52 29 0 Promoted
2. A.C.D.Vis Macerata 60 34 17 9 8 51 30 0 Promotion Playoff
3. G.S.D.Castelfidardo 60 34 17 9 8 54 36 0 Promotion Playoff
4. Asdc Vigor Pollenza 54 34 12 18 4 35 21 0 Promotion Playoff
5. Pol. Grottese A.S.D. 54 34 14 12 8 38 35 0 Promotion Playoff
6. F.C. Atletico Piceno 50 34 14 8 12 39 30 0
7. A.S. Torrese 48 34 11 15 8 40 31 0
8. A.S.D.Cuprense 1933 47 34 10 17 7 34 29 0
9. S.S. Calcio Corridonia 47 34 12 11 11 37 32 0
10. S.S.C.Porto Potenza 47 34 13 8 13 40 39 0
11. Pol. Folgore 46 34 12 10 12 31 29 0
12. A.S.D.Camerino Calcio 45 34 11 12 11 44 48 0
13. Asd.C.Vis Carassai Gymnasium 43 34 10 13 11 43 39 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Potenza Picena 40 34 11 7 16 34 42 0 Relegation Playoff
15. S.S. Matelica 38 34 8 14 12 37 38 0 Relegation Playoff
16. U.S.D.Urbisalviense 36 34 8 12 14 33 49 0 Relegation Playoff
17. U.S. Trodica 33 34 8 9 17 31 43 0 Relegated
18. U.S. Truentina Castel Di Lama 8 34 1 5 28 21 94 0 Relegated
Molise A 1. U.S. Colletorto 62 30 20 2 8 55 21 0 Promoted
2. G.S. Rufrae 61 30 17 10 3 56 31 0 Promoted
3. A.S. Frentana Larino 59 30 16 11 3 38 17 0 Promotion Playoff
4. A.P. Cliternina 49 30 12 13 5 41 25 0 Promotion Playoff
5. A.S.D.Isernia Pentra Sport 46 30 12 10 8 46 30 0 Promotion Playoff
6. U.S. Miletto 46 30 12 10 8 48 30 0 Promotion Playoff
7. A.S. Pro Cercemaggiore 38 30 9 11 10 26 29 0
8. U.S. Turris S.Croce 38 30 10 8 12 44 50 0
9. U.S. Roccasicura 38 30 9 11 10 29 37 0
10. U.S.D.Oratoriana Limosano 36 30 8 12 10 38 40 0
11. Pol. Vastogirardi 36 30 9 9 12 43 45 0
12. S.S. Campobasso Calcio 34 30 8 10 12 38 48 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Fontegreca Ciorlano 28 30 6 10 14 20 40 0 Relegation Playoff
14. U.S. Roseto 28 30 6 10 14 27 48 0 Relegation Playoff
15. Polisportiva Kalena 24 30 6 6 18 26 53 0 Relegation Playoff
16. G.S. Difesa Grande Termoli 21 30 4 9 17 20 51 0 Relegated
Piemonte A 1. U.S.D.Pombiese 74 30 23 5 2 48 16 0 Promoted
2. A.C.D.Borgopal 59 30 17 8 5 51 24 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Oleggio Sportiva Oleggio 54 30 15 9 6 61 42 0 Promotion Playoff
4. A.S.D.Dufour Varallo 48 30 14 6 10 38 35 0
5. Sparta Vespolate A.S.D. 44 30 12 8 10 39 34 0
6. U.S.D.Hellas Verbania Mergozzo 41 30 11 8 11 26 25 0
7. A.C.D.Vaprio 38 30 10 8 12 46 45 0
8. A.S.D.Verbania Calcio 38 30 10 8 12 38 40 0
9. A.S.D.Gravellona Calcio 38 30 10 8 12 43 46 0
10. A.S.D.Citta Di Baveno 1908 37 30 9 10 11 35 29 0
11. U.S.D.Valdossola 37 30 10 7 13 34 41 0
12. S.S.D.Atletico Novara Calcio 37 30 10 7 13 37 53 0
13. A.S.D.Cerano Calcio 35 30 10 5 15 38 47 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Romentinese 34 30 9 7 14 24 34 0 Relegation Playoff
15. A.S.D Momo 25 30 5 10 15 22 41 0 Relegated
16. A.S.D.Cameri Calcio 22 30 6 4 20 28 56 0 Relegated
Piemonte B 1. A.S.D.Borgaro Torinese 1965 63 30 20 3 7 63 30 0 Promoted
2. A.S.D.Charvensod Aosta 61 30 17 10 3 68 32 0 Promotion Playoff
3. U.S.D.Crescentinese 59 30 18 5 7 51 30 0 Promotion Playoff
4. Pol. Saint Christophe 50 30 15 5 10 52 41 0
5. U.S. Quincinetto Tavagnasco 49 30 14 7 9 44 32 0
6. U.S.D.Gassino 47 30 12 11 7 42 38 0
7. A.C. Strambinese 40 30 11 7 12 49 48 0
8. A.S.D.Fulgor Valdengo 40 30 11 7 12 32 38 0
9. A.S.D Libertas San Biagio 34 30 9 7 14 30 38 0
10. A.D. Sportiva Nolese 34 30 8 10 12 33 43 0
11. U.S.D.Le Grange 34 30 9 7 14 38 50 0
12. U.S.D.Carisio 33 30 10 3 17 36 52 0 Preliminary Relegation Playoff
13. U.S.D.Real Vallee 2006 33 30 9 6 15 37 59 0 Preliminary Relegation Playoff
14. U.S.D.Leini Lombardore Calcio 30 30 8 6 16 34 48 0 Relegation Playoff
15. A.C. Sciolze 29 30 7 8 15 45 52 0 Relegated
16. F.C.D.Real Canavese 29 30 7 8 15 36 59 0 Relegated
Piemonte C 1. F.C. Pinerolo 65 30 20 5 5 50 22 0 Promoted
2. G.S. Don Bosco Nichelino 59 30 16 11 3 60 32 0 Promotion Playoff
3. U.S.D.Alpignano 51 30 15 6 9 48 45 0 Promotion Playoff
4. A.C.D.Pro Dronero 50 30 14 8 8 62 37 0
5. F.C. Cervere 48 30 13 9 8 51 40 0
6. A.S.D.Pozzomaina 46 30 11 13 6 49 44 0
7. Asdsc G.Gabetto 42 30 10 12 8 41 39 0
8. U.S.D.Sanmauropianese 41 30 11 8 11 41 34 0
9. A.S.D.Saviglianese 40 30 11 7 12 43 50 0
10. A.D.S.Susaduebi 34 30 8 10 12 31 34 0
11. A.S.D.Calcio Chieri 33 30 8 9 13 41 51 0
12. A.S.D.Cavour 32 30 7 11 12 39 36 0 Preliminary Relegation Playoff
13. A.S.D.Centallo 32 30 7 11 12 31 50 0 Preliminary Relegation Playoff
14. U.S.D.Victoria Ivest 31 30 8 7 15 34 47 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Atletico Torino 29 30 7 8 15 28 47 0 Relegated
16. U.S.D.Nichelino 17 30 4 5 21 35 76 0 Relegated
Piemonte D 1. U.S. Cheraschesebrc 1904 A.S.D 62 30 19 5 6 60 22 0 Promoted
2. U.S.D Monferrato 49 30 11 16 3 37 25 0 Promotion Playoff
3. Csi Libarna U.S.D. 46 30 12 10 8 36 29 0 Promotion Playoff
4. A.S.D.Corneliano Calcio 45 30 12 9 9 44 27 0
5. U.S.D.Moncalvo Pianetascommesse 43 30 10 13 7 36 36 0
6. A.S.D.Bene Narzole Calcio 42 30 11 9 10 43 37 0
7. U.S. Vignolese A.Q. 40 30 11 7 12 35 38 0
8. Pol. Comollo Aurora Novi 39 30 11 6 13 30 36 0
9. G.S. Cabella Alta Val Borbera 39 30 10 9 11 30 38 0
10. U.S.D.Virtus Mondovi Caras 38 30 10 8 12 37 41 0
11. U.S.D.Tre Valli 38 30 10 8 12 28 33 0
12. U.S.D.Fulvius S.A.M.P. 38 30 10 8 12 27 37 0
13. Pol.D.Gaviese 36 30 10 6 14 29 44 0 Relegation Playoff
14. U.S. Felizzano 35 30 10 5 15 34 42 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Roero Castellana Calcio 32 30 6 14 10 40 52 0 Relegated
16. P.G.S.Don Bosco Alessandria 28 30 7 7 16 31 40 0 Relegated
Puglia A 1. A.S.D.Atletico Corato 66 30 19 9 2 65 22 0 Promoted
2. A.S.D.Castellana 61 30 18 7 5 47 19 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Atletico Mola 51 30 14 9 7 50 35 0 Promotion Playoff
4. A.S. Fortis Trani 51 30 15 6 9 37 24 0 Promotion Playoff
5. Pol. Polimnia Calcio 50 30 14 9 7 45 28 1 Promotion Playoff
6. S.S. Canosa S.R.L. 49 30 13 10 7 38 29 0
7. A.C. Acquaviva 43 30 11 12 7 22 22 2
8. A.C.D.Castellaneta 42 30 11 9 10 36 26 0
9. U.S.D.Talos Ruvo 40 30 11 7 12 29 32 0
10. U.S.D.Terlizzi Calcio 37 30 9 10 11 32 35 0
11. A.S.D.Minervino Murge 35 30 8 11 11 29 44 0
12. A.S. Carovigno Calcio 31 30 7 10 13 26 35 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Calcio Gioia 31 30 9 4 17 38 54 0 Relegation Playoff
14. U.S.D.San Severo 28 30 7 7 16 22 45 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Nuova Laterza 24 30 6 6 18 22 47 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Atletico Conversano 12 30 2 6 22 17 58 0 Relegated
Puglia B 1. A.S.D.Medania 73 30 23 4 3 54 15 0 Promoted
2. A.S.D.Virtus Casarano 70 30 21 7 2 64 18 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.A.Stefanizzi Sogliano 59 30 16 11 3 46 25 0 Promotion Playoff
4. A.S.D.Real Squinzano 54 30 16 6 8 59 35 0 Promotion Playoff
5. A.S.D.Casarano 47 30 13 8 9 39 24 0 Promotion Playoff
6. A.S.D.Taurisano 40 30 9 13 8 37 32 0
7. A.S.D.Gioventu Calcio Muro 36 30 7 15 8 21 29 0
8. U.S. Galatone A.S.D. 36 30 9 9 12 37 47 0
9. Pol. San Pancrazio Salentino 36 30 8 12 10 33 45 0
10. U.S. Stella Jonica Carosino 33 30 8 9 13 35 37 0
11. U.S. Erchie A.S.D. 31 30 9 4 17 33 49 0
12. A.S.D.Atletico Nardo 28 30 7 7 16 33 53 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.V.Mazzola Monteiasi 28 30 7 7 16 37 58 0 Relegation Playoff
14. U.S. S.Vito 27 30 6 9 15 24 44 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.San Donato 27 30 7 6 17 20 41 0 Preliminary Relegation Playoff
16. A.S. Veglie 27 30 6 9 15 20 40 0 Preliminary Relegation Playoff
Sardegna A 1. U.S. Decimese Aurora E Decimo 58 30 15 13 2 51 21 0 Promoted
2. U.S. Monreale A.S.D. 54 30 15 9 6 39 26 0 Promotion Playoff
3. G.S.D.Gemini Pirri 53 30 15 8 7 43 31 0 Promotion Playoff
4. Pol. Muravera 52 30 13 13 4 51 25 0
5. A.S.D.Sanluri Calcio 52 30 15 7 8 47 21 0
6. G.S. Asseminese 50 30 13 11 6 38 24 0
7. A.S.D.Pula 47 30 12 11 7 42 32 0
8. S.S. Carloforte 40 30 8 16 6 31 29 0
9. A.S.D.Carbonia 40 30 11 8 11 36 38 1
10. Pol. Gialeto 38 30 9 11 10 40 39 0
11. S.S. Arbus Srl 35 30 9 8 13 32 33 0
12. U.S. Guspini 32 30 8 8 14 20 33 0 Relegation Playoff
13. Usc Sarroch 29 30 7 8 15 36 55 0 Relegation Playoff
14. F.C. Monteponi Iglesias 27 30 6 10 14 32 54 1 Relegation Playoff
15. A.S.D.Villanovatulo Sarc.Sugher 21 30 5 6 19 29 60 0 Relegation Playoff
16. Pol. Sinnai Calcio 12 30 1 9 20 17 63 0 Relegated
Sardegna B 1. A.P. Terralba 67 30 20 7 3 66 26 0 Preliminary Promotion Playoff
2. S.S. Fertilia 67 30 20 7 3 57 24 0 Preliminary Promotion Playoff
3. Pol. Ittiri 56 30 16 8 6 51 30 0 Promotion Playoff
4. G.S. Olmedo Calcio 54 30 15 9 6 54 37 0
5. S.C. Ozierese 48 30 13 9 8 45 36 0
6. Pol. Porto Rotondo 44 30 12 8 10 43 35 0
7. U.S. Barisardo 39 30 10 10 10 31 36 1
8. G.S. Abbasanta 37 30 10 7 13 33 36 0
9. U.S. Usinese 37 30 10 7 13 42 47 0
10. U.S. Lanusei Calcio 37 30 10 7 13 38 46 0
11. A.D.P.Baunese 37 30 9 10 11 36 46 0
12. Pol. Budduso’ 34 30 9 7 14 57 58 0 Relegation Playoff
13. A.S. Macomer 33 30 10 3 17 27 51 0 Relegation Playoff
14. U.S. Cannonau Jerzu Picchi 29 30 6 11 13 32 46 0 Relegation Playoff
15. Pol. Dorgalese A.S.D. 22 30 5 7 18 22 52 0 Relegation Playoff
16. S.S. Lauras 16 30 3 7 20 28 56 0 Relegated
Sicilia A 1. S.C. Marsala A.S.D. 65 30 18 11 1 61 24 0 Promoted
2. S.S.D.Gattopardo Palma 58 30 18 4 8 66 29 0 Promotion playoff
3. A.S.D.Cianciana 2000 56 30 17 5 8 52 36 0 Promotion playoff
4. A.S.D.Valderice 55 30 16 7 7 46 34 0 Promotion playoff
5. A.P. Parmonval 48 30 13 9 8 51 33 0 Promotion playoff
6. Asd.P.Ribera 1954 47 30 12 11 7 36 28 0
7. A.S.D.Buseto 45 30 12 9 9 49 41 0
8. A.S.D.Dattilo 40 30 11 7 12 46 45 0
9. A.S.D.Calcio Canicatti 40 30 10 10 10 30 30 0
10. Pol. Corleone 40 30 11 7 12 41 47 0
11. A.S.D.Castellammare Calcio 94 37 30 9 10 11 41 42 0 Relegation Playoff
12. Citta Di Monreale Dilett. 35 30 10 5 15 35 51 0 Relegation Playoff
13. S.S. Riviera Dei Marmi 34 30 8 10 12 33 32 0 Relegation Playoff
14. U.S. Montelepre A.S.D. 29 30 9 2 19 37 62 0 Relegation Playoff
15. G.S.D.San Giovanni Gemini 23 30 5 8 17 30 60 0 Relegated
16. Pol. Jetas Citta Antica 7 30 0 7 23 24 84 0 Relegated
Sicilia B 1. A.S. Citta Di Bagheria 71 30 21 8 1 64 17 0 Promoted
2. Pol.D.Panormus 65 30 19 8 3 49 20 0 Promotion playoff
3. A.S.D.Capo D Orlando 54 30 14 12 4 46 21 0 Promotion playoff
4. A.C.D.Sporting Palermo 48 30 12 12 6 45 30 0 Promotion playoff
5. Patti Calcio S.R.L. 45 30 13 6 11 34 35 0 Promotion playoff
6. A.C. Pro Casteldaccia 38 30 11 6 13 52 48 1
7. A.S.D.Polisportiva Gioiosa 38 30 9 11 10 32 33 0
8. A.S.D.F.Raimondi Gangi 38 30 9 11 10 47 51 0
9. A.S.D.Rodi Milici 37 30 10 7 13 28 40 0
10. A.S.D.Torregrotta 36 30 9 9 12 36 37 0 Preliminary Relegation Playoff
11. U.S.D.Rocca Di Caprileone 36 30 10 6 14 33 42 0 Preliminary Relegation Playoff
12. Pol.D.Torrenovese 35 30 9 9 12 32 42 1 Relegation Playoff
13. A.P.D.Futura 31 30 6 13 11 25 39 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Acr Borgatese S.Antonino 31 30 8 7 15 38 62 0 Relegation Playoff
15. Asd.P.Settecannoli 29 30 7 8 15 28 46 0 Relegated
16. A.P.D.Or.Sa. P.G. 17 30 4 5 21 26 52 0 Relegated
Sicilia C 1. A.S. Acireale Calcio 65 30 20 5 5 76 28 0 Promoted
2. A.S.D.Troina 55 30 14 13 3 62 34 0 Promotion playoff
3. Co.E.Mi. Misterbianco 52 30 15 7 8 57 54 0 Promotion playoff
4. A.S.D.Aurora Viagrande Calcio 49 30 13 10 7 40 28 0 Promotion playoff
5. A.S.D.Taormina 46 30 12 10 8 48 42 0 Promotion playoff
6. C.C. S.Gregorio A.S.D. 44 30 11 11 8 52 45 0
7. U.S.D.Agira 39 30 9 12 9 41 41 0
8. A.S.D.Nuova Linguaglossa 38 30 10 8 12 35 38 0
9. A.S.D.Ragazzini Generali 37 30 9 10 11 41 37 0
10. A.S.D.Gravina Calcio 37 30 9 11 10 40 37 1
11. C.Pol.Real Messina 35 30 9 8 13 34 45 0 Relegation Playoff
12. A.S.D.Mascali Calcio 32 30 7 11 12 36 50 0 Relegation Playoff
13. A.S.D.Real Giustra 31 30 7 11 12 47 59 1 Relegation Playoff
14. A.S.D.S.M. La Stella 30 30 8 6 16 33 50 0 Preliminary Relegation Playoff
15. Pol. Riposto 30 30 9 3 18 36 60 0 Preliminary Relegation Playoff
16. A.S.D.Giardini Naxos 27 30 7 6 17 37 67 0 Relegated
Sicilia D 1. A.S.D.Rosolini 60 30 18 6 6 50 25 0 Promoted
2. U.S. Ramacca 58 30 16 10 4 49 20 0 Promotion playoff
3. U.S.D.Noto 58 30 17 7 6 48 29 0 Promotion playoff
4. A.S.D.Pozzallo 51 30 14 9 7 53 32 0 Promotion playoff
5. A.S.D.Nuova Aquila Grammichele 51 30 14 9 7 43 30 0 Promotion playoff
6. A.S.D.Belvedere Citta Giardino 43 30 13 4 13 42 43 0
7. U.P.D.Scicli 42 30 10 12 8 49 37 0
8. A.S.D.Sommatino Calcio 42 30 10 12 8 36 31 0
9. A.S.D.Pachino 41 30 12 5 13 46 49 0
10. U.S. Virtus Ispica 40 30 10 10 10 40 40 0
11. A.S.D.Aretusa Calcio 38 30 12 2 16 39 38 0 Relegation Playoff
12. A.S.D.A.Libertas Rari Nantes 34 30 8 10 12 31 37 0 Relegation Playoff
13. S.S. Scordia 34 30 9 7 14 22 47 0 Relegation Playoff
14. U.S. Niscemi 30 30 8 6 16 36 50 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Francofonte 26 30 7 5 18 26 52 0 Relegated
16. A.S.D.Barrese 11 30 1 8 21 24 74 0 Relegated
Toscana A 1. A.C. Quarrata Olimpia A.S.D. 62 30 18 8 4 59 36 0 Promoted
2. U.S.D.Pietrasanta Marina 1911 56 30 16 8 6 55 32 0 Promotion Playoff
3. Pol. Uzzanese U.S.D. 54 30 16 6 8 44 29 0
4. A.S.D.Unione Bozzano 2006 48 30 14 6 10 46 29 0
5. S.S. Signa 1914 A.D. 45 30 12 9 9 31 26 0
6. A.S.D.Lunezia 2005 44 30 12 8 10 42 34 0
7. A.S.D.Lanciotto Campi Bisenzio 43 30 11 10 9 53 38 0 Promotion Playoff (winner of Regional Cup)
8. A.S.D.Villa Basilica 41 30 12 5 13 40 48 0
9. A.S.D.Sporting Club 2001 40 30 11 7 12 30 35 0
10. U.S. Lampo 39 30 9 12 9 36 30 0
11. U.S.D.San Marco Avenza 1926 37 30 10 7 13 34 39 0
12. G.S.D.Orentano Calcio 36 30 8 12 10 30 42 0
13. S.S.D.Folgor Marlia 31 30 7 10 13 30 40 0
14. U.S.D.Anchioneponte 27 30 6 9 15 29 46 0
15. Versilia 1998 S.R.L.Dil. 26 30 6 8 16 25 41 0 Preliminary Relegation Playoff
16. C.S. San Donnino Bisenzio Asd 26 30 7 5 18 22 61 0 Preliminary Relegation Playoff
Toscana B 1. U.P.D.Baldaccio Bruni 60 30 17 9 4 54 23 0 Promoted
2. A.S.D.V.Grassina 56 30 16 8 6 57 27 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Ideal Club Incisa 52 30 14 10 6 47 28 0
4. A.S.D.Poppi 51 30 15 6 9 34 23 0
5. A.P.D.Fonte Bel Verde 50 30 15 5 10 35 26 0
6. U.C. Sinalunghese A.S.D. 46 30 12 10 8 38 27 0
7. U.S.D.Cavriglia 40 30 10 10 10 27 28 0
8. S.S.D.Resco Reggello 40 30 9 13 8 28 29 0
9. U.S. Castiglionese A.S.D. 39 30 11 6 13 25 30 0
10. A.S.D.Nuova Cortona Camucia 39 30 11 6 13 37 41 0
11. A.S.D.Pontassieve 39 30 9 12 9 30 30 0 Preliminary Relegation Playoff
12. Asd.P.Serre 39 30 11 6 13 30 46 0 Preliminary Relegation Playoff
13. U.S.D.Soci 38 30 9 11 10 30 30 0 Relegation Playoff
14. U.S.D.Rignanese 32 30 8 8 14 23 31 0 Relegation Playoff
15. G.S.D.S.Quirico 21 30 4 9 17 19 37 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Quarata 12 30 3 3 24 17 75 0 Relegated
Toscana C 1. A.S.D.Certaldo 59 30 18 5 7 46 25 0 Promoted
2. A.S.D.Montaione 58 30 17 7 6 38 29 0 Promotion Playoff
3. U.S.D.G.Urbino Taccola 54 30 16 6 8 39 19 0
4. A.S.D.Alabastri Volterra 50 30 13 11 6 31 21 0
5. U.S.D.Albinia 49 30 13 10 7 50 35 0
6. Pol. Valdarbia A.S.D. 46 30 12 10 8 44 33 0
7. G.S. Bibbona La California Asd 44 30 12 8 10 45 39 0
8. Pol.D.S.C. Cenaia 41 30 11 8 11 54 54 0
9. U.S.C.Montelupo A.S.D. 35 30 8 11 11 37 40 0
10. A.S.D.Pro Follonica 35 30 8 11 11 24 27 0
11. Pol. Sorgenti Labrone A.S.D. 34 30 7 13 10 26 36 0 Preliminary Relegation Playoff
12. G.S.D.Staggia 34 30 7 13 10 25 32 0 Preliminary Relegation Playoff
13. A.S.D.San Miniato Basso Calcio 34 30 9 7 14 27 38 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Portuale Guasticce 32 30 7 11 12 31 37 0 Relegation Playoff
15. G.S. Pro Livorno 1919 A.S.D. 24 30 5 9 16 26 49 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Riotorto 19 30 5 4 21 29 58 0 Relegated
Trentino Alto Adige A 1. S.S.V.Valle Aurina 58 30 18 4 8 62 32 0 Promotion Playoff
2. A.S. Virtus Don Bosco 58 30 17 7 6 47 34 0 Promotion Playoff
3. S.V. Termeno Tramin 51 30 13 12 5 39 28 0
4. F.C. Appiano 49 30 15 4 11 45 38 0
5. S.S.V.Naturns 48 30 13 9 8 45 33 0
6. U.S. Lana Sportverein 47 30 13 8 9 59 39 0
7. A.S. Malles Sportverein Mals 45 30 13 6 11 49 54 0
8. S.C. Plose 41 30 11 8 11 36 36 0
9. S.C. St.Martin Pass 40 30 11 7 12 40 39 0
10. F.C. Neumarkt Egna 38 30 9 11 10 35 35 0
11. F.C. Bozner 38 30 10 8 12 39 44 0
12. S.V. Schabs 34 30 9 7 14 41 50 0
13. A.S.C.Sarntal Fussball 33 30 8 9 13 29 40 0 Relegated
14. F.C. Neugries Bozen Bolzano 29 30 7 8 15 28 40 0 Relegated
15. Sportverein Varna Vahrn 27 30 7 6 17 34 63 0 Relegated
16. S.S.V.Brunico Bruneck Auswahl 23 30 5 8 17 30 53 0 Relegated
Trentino Alto Adige B 1. S.S.D.Condinese 67 30 20 7 3 50 24 0 Promoted
2. U.S. Levico Terme 58 30 16 10 4 40 25 0
3. U.S. Baone A.S.D. 55 30 16 7 7 37 15 0
4. A.S.D.Fersina 52 30 15 7 8 57 31 0
5. U.S.D.Garibaldina 44 30 11 11 8 42 37 0
6. U.S.D.Dro 43 30 13 4 13 45 46 0
7. U.S. Calavino A.S.D. 43 30 10 13 7 31 35 0
8. U.S. Rotaliana S.R.L. 42 30 12 6 12 46 48 0
9. U.S. Villazzano 39 30 9 12 9 42 46 0
10. G.S. Torbole 35 30 9 8 13 28 31 0
11. U.S. Borgo A.S.D. 34 30 9 7 14 33 39 0
12. A.C. Pine S.D. 34 30 9 7 14 35 41 0
13. A.C.D.Monte Baldo 33 30 8 9 13 39 42 0
14. U.S.D.Anaune C.Rur.Tuenno Cles 30 30 6 12 12 34 46 0 Relegated
15. A.C. Val Di Gresta 24 30 4 12 14 33 47 0 Relegated
16. A.S. Predaia C.R. D Anaunia 16 30 2 10 18 22 61 0 Relegated
Umbria A 1. A.S.D.Gualdo Calcio 67 32 19 10 3 78 32 0 Promoted
2. A.C. Citta Di Castello Srl Ssd 64 32 21 7 4 54 29 6 Promotion Playoff
3. A.S.D.San Marco Juventina F.C. 60 32 17 9 6 43 28 0 Promotion Playoff
4. A.S. San Lorenzo Lerchi 57 32 15 12 5 51 29 0 Promotion Playoff
5. A.S.D.Pila Calcio 53 32 15 8 9 51 40 0 Promotion Playoff
6. A.S.D.San Sisto 48 32 13 9 10 42 30 0
7. A.S. Montecorona 42 32 13 3 16 41 47 0
8. A.S.D.Casacastalda 42 32 10 12 10 41 39 0
9. A.S.D.Petrignano 37 32 11 4 17 32 51 0
10. G.S.D.Vis Casa Del Diavolo 37 32 10 7 15 30 38 0
11. Pol. Pianello 37 32 9 10 13 35 45 0
12. A.S.D.Palazzo 36 32 10 6 16 30 44 0 Preliminary Relegation Playoff
13. A.C.D.Castel Del Piano 36 32 9 9 14 43 47 0 Preliminary Relegation Playoff
14. A.C. Magione 36 32 8 12 12 30 41 0 Relegation Playoff
15. S.S.D.Selci Nardi 34 32 8 10 14 31 41 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.S.Secondo 29 32 7 8 17 33 57 0 Relegation Playoff
17. A.S.D.S.Sabina 22 32 4 10 18 28 55 0 Relegated
Umbria B 1. A.C.D.Grifo S.Angelo Pontenuovo 75 32 23 6 3 69 30 0 Promoted
2. A.S.D.Nuova Virgilio Maroso 51 32 15 8 9 42 31 2 Promotion Playoff
3. S.S.D.Bastardo 50 32 14 8 10 43 42 0 Promotion Playoff
4. A.S.C.Atletico Montecchio 48 32 12 12 8 56 46 0 Promotion Playoff
5. Pol.D.Julia Spello 48 32 13 9 10 42 41 0 Promotion Playoff
6. A.S. Pantalla 47 32 11 14 7 39 36 0
7. A.D. Voluntas Calcio Spoleto 41 32 9 14 9 38 40 0
8. A.S.D.S.Venanzo 40 32 11 7 14 39 42 0
9. Pol.D.A.M. 98 38 32 8 14 10 31 30 0
10. A.S.D.Montefranco Amati 38 32 9 11 12 47 51 0
11. A.C.D.Bevagna 37 32 9 10 13 24 31 0
12. Amerina Calcio 37 32 9 10 13 35 42 0
13. A.S.D.S.Enea 36 32 10 6 16 36 42 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Ciconia Calcio 36 32 9 9 14 30 40 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Virtus La Castellana 36 32 9 9 14 35 44 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Ortana Calcio 35 32 8 12 12 31 39 1 Preliminary Relegation Playoff
17. A.S. Norcia 35 32 8 11 13 29 39 0 Preliminary Relegation Playoff
Veneto A 1. A.C. Legnago Salus 66 30 19 9 2 50 30 0 Promoted
2. A.C. Sona M.Mazza 60 30 17 9 4 50 31 0 Promotion Playoff
3. A.S.D.Villafranca Veronese 53 30 15 8 7 39 29 0 Promotion Playoff
4. U.S.D.Chiampo 51 30 14 9 7 61 38 0 Promotion Playoff
5. A.C. Somma 49 30 14 7 9 43 31 0 Promotion Playoff
6. A.C.D.San Martino Speme 47 30 13 8 9 35 33 0
7. U.S.D.Garcia Moreno Arzignano 45 30 13 6 11 55 46 0
8. A.S. Minerbe 39 30 11 6 13 41 41 0
9. A.C.D.Team Santa Lucia Golosine 39 30 10 9 11 29 30 0
10. A.S.D.Calcio Tezze 35 30 10 5 15 41 49 0
11. U.S.D.Soave 34 30 9 7 14 28 36 0
12. A.C.D.Albaprimavera 32 30 7 11 12 32 33 0 Relegation Playoff
13. A.C. Gabetti Valeggio 30 30 8 6 16 24 42 0 Relegation Playoff
14. A.C.D.Trissino 28 30 7 7 16 24 40 0 Relegation Playoff
15. A.S.D.Nova Gens 27 30 7 6 17 21 46 0 Relegation Playoff
16. G.S.D.Gazzolo 26 30 7 5 18 36 54 0 Relegated
Veneto B 1. A.C. Marano A.S.D. 61 30 18 7 5 61 34 0 Promoted
2. A.S. Giorgione Calcio 2000 58 30 19 1 10 61 35 0 Promotion Playoff
3. U.S. Semilcos Rettorgole S.S.D 56 30 16 8 6 56 42 0 Promotion Playoff
4. A.S.D.Camisano 54 30 15 9 6 44 33 0 Promotion Playoff
5. A.S.D.Calcio Trebaseleghe 52 30 15 7 8 36 29 0 Promotion Playoff
6. A.C. Sarcedo Smalvic 49 30 12 13 5 54 34 0
7. A.C. Nove Ceramica Stefani Ssd 45 30 12 9 9 45 43 0
8. A.C.D.Cornedo 40 30 11 7 12 44 37 0
9. U.S. Rossano 2004 Asd 37 30 9 10 11 36 38 0
10. Calcio Schio 1905 37 30 9 10 11 37 45 0
11. A.C. Nuova Valdagno 36 30 8 12 10 36 40 0
12. Pol. Ambrosiana 35 30 8 11 11 35 44 0 Relegation Playoff
13. A.C.D.Ripa 2000 32 30 8 8 14 40 48 0 Relegation Playoff
14. A.S.D.Prix Le Torri 31 30 7 10 13 31 41 0 Relegation Playoff
15. G.S. Gruppo Stabila Isola 91 25 30 5 10 15 27 43 0 Relegation Playoff
16. A.S.D.Colceresa Mp 5 30 1 2 27 12 69 0 Relegated
Veneto C 1. A.S.D.Albignasego Calcio 1959 62 30 17 11 2 48 21 0 Promoted
2. F.C.D.Dolo Riviera Del Brenta 53 30 14 11 5 46 25 0 Promotion Playoff
3. A.S. Gazzeraolimpia Chirignago 49 30 12 13 5 40 27 0 Promotion Playoff
4. A.C. Bassanelloguizza 46 30 11 13 6 36 30 0 Promotion Playoff
5. A.C. Fiesso D Artico 45 30 11 12 7 37 27 0 Promotion Playoff
6. A.S.D.Sottomarina Lido Calcio 44 30 12 8 10 39 34 0
7. A.S.D.Fantinato Saonarvillatora 40 30 11 7 12 36 35 0
8. A.C. Porto Viro 40 30 10 10 10 26 28 0
9. S.S. Scardovari 38 30 8 14 8 31 29 0
10. U.S. Duecarrare Sweden Martina 35 30 8 11 11 24 34 0
11. U.C. Lape Ceregnano 33 30 6 15 9 32 36 0 Preliminary Relegation Playoff
12. U.C. Solesinese 33 30 8 9 13 27 44 0 Preliminary Relegation Playoff
13. A.C. Mestre 33 30 9 6 15 23 35 0 Relegation Playoff
14. U.S.D.Miranese 27 30 6 9 15 33 50 0 Relegation Playoff
15. U.S. Calvi Noale A.S.D. 26 30 6 12 12 27 36 4 Relegation Playoff
16. U.S.D.Tagliolese 24 30 3 15 12 25 39 0 Relegated
Veneto D 1. U.S. Ponzano Calcio 61 30 19 4 7 47 22 0 Promoted
2. U.S. Ardita 52 30 15 7 8 48 34 0 Promotion Playoff
3. A.C.D.Vittorio Veneto S.M.Colle 51 30 14 9 7 35 25 0 Promotion Playoff
4. S.C. Cavarzano Oltrardo 45 30 11 12 7 28 18 0 Promotion Playoff
5. Libertas Ceggia 1910 Fcd 45 30 12 9 9 45 41 0 Promotion Playoff
6. A.C. Villorba 45 30 11 12 7 30 24 0
7. A.C. Union Preganziol 45 30 14 3 13 42 42 0
8. Musile Calcio 43 30 11 10 9 45 42 0
9. A.C.D.Gruaro 42 30 11 9 10 54 43 0
10. A.C. Gasparini Istrana 40 30 10 10 10 22 20 0
11. A.C Vedelago 37 30 10 7 13 28 37 0 Preliminary Relegation Playoff
12. A.C.D.Portomansue 37 30 10 7 13 26 33 0 Preliminary Relegation Playoff
13. A.S. Olmi Callalta 32 30 8 8 14 31 47 0 Relegation Playoff
14. F.C. Nervesa A.S.D. 29 30 7 8 15 32 41 0 Relegation Playoff
15. A.C.D.Atletico Porcellengo 27 30 7 6 17 31 50 0 Relegation Playoff
16. A.S. Pievigina Calcio 1924 25 30 6 7 17 26 51 0 Relegated
Note: The symbol "*" denotes a game with a result obtained by decision
REGION GROUP ROUND
Abruzzo A 1 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Castelnuovo Vomano 1 - 2
Abruzzo A 1 As.Polcivitella Roveto Pol. Colonnellese 1 - 1
Abruzzo A 1 A.S.D.Fucense A.S.D.Cologna Spiaggia 2 - 2
Abruzzo A 1 A.S.D.Martinsicuro U.S. Capistrello 0 - 3 *
Abruzzo A 1 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Polisportiva Mosciano 0 - 3 *
Abruzzo A 1 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S. Colledara 1 - 0
Abruzzo A 1 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. S.P.D.Amiternina 1 - 2
Abruzzo A 1 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Atletico Nepezzano 0 - 2
Abruzzo A 1 A.S.D.Tagliacozzo S.S. Luco Calcio 0 - 1
Abruzzo A 2 S.P.D.Amiternina A.S.D.Martinsicuro 2 - 2
Abruzzo A 2 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Pro Castel Di Sangro 1 - 3
Abruzzo A 2 U.S. Capistrello A.S.D.Tagliacozzo 2 - 1
Abruzzo A 2 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Pontevomano 3 - 0 *
Abruzzo A 2 A.S. Colledara Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 1
Abruzzo A 2 A.S.D.Cologna Spiaggia As.Polcivitella Roveto 2 - 1
Abruzzo A 2 Pol. Colonnellese S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 2 - 2
Abruzzo A 2 S.S. Luco Calcio A.S.D.Fucense 4 - 2
Abruzzo A 2 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Tortoreto 1 - 0
Abruzzo A 3 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Cologna Spiaggia 2 - 0
Abruzzo A 3 As.Polcivitella Roveto S.S. Luco Calcio 2 - 2
Abruzzo A 3 A.S.D.Fucense U.S. Capistrello 1 - 1
Abruzzo A 3 A.S.D.Martinsicuro A.S. Colledara 2 - 3
Abruzzo A 3 A.S.D.Pontevomano Pol. Colonnellese 0 - 3
Abruzzo A 3 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.S.Omero Palmense 6 - 1
Abruzzo A 3 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Atletico Nepezzano 2 - 0
Abruzzo A 3 A.S.D.Tagliacozzo S.P.D.Amiternina 0 - 3
Abruzzo A 3 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Castelnuovo Vomano 0 - 2
Abruzzo A 4 S.P.D.Amiternina A.S.D.Fucense 2 - 1
Abruzzo A 4 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Martinsicuro 0 - 1
Abruzzo A 4 U.S. Capistrello As.Polcivitella Roveto 1 - 0
Abruzzo A 4 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Polisportiva Mosciano 0 - 0
Abruzzo A 4 A.S. Colledara A.S.D.Tagliacozzo 2 - 0
Abruzzo A 4 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Pontevomano 2 - 1
Abruzzo A 4 Pol. Colonnellese A.S.D.Tortoreto 0 - 0
Abruzzo A 4 S.S. Luco Calcio S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 0 - 0
Abruzzo A 4 A.S.D.S.Omero Palmense Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 2
Abruzzo A 5 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri U.S. Capistrello 3 - 1
Abruzzo A 5 As.Polcivitella Roveto S.P.D.Amiternina 0 - 0
Abruzzo A 5 A.S.D.Fucense A.S. Colledara 1 - 2
Abruzzo A 5 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.S.Omero Palmense 0 - 0
Abruzzo A 5 A.S.D.Polisportiva Mosciano Pol. Colonnellese 0 - 0
Abruzzo A 5 A.S.D.Pontevomano S.S. Luco Calcio 1 - 3
Abruzzo A 5 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Pro Castel Di Sangro 0 - 1
Abruzzo A 5 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Atletico Nepezzano 2 - 1
Abruzzo A 5 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 1
Abruzzo A 6 S.P.D.Amiternina S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 0 - 0
Abruzzo A 6 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Fucense 0 - 0
Abruzzo A 6 U.S. Capistrello A.S.D.Pontevomano 3 - 1
Abruzzo A 6 A.S. Colledara As.Polcivitella Roveto 0 - 0
Abruzzo A 6 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Polisportiva Mosciano 2 - 0
Abruzzo A 6 Pol. Colonnellese A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 1
Abruzzo A 6 S.S. Luco Calcio A.S.D.Tortoreto 1 - 1
Abruzzo A 6 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Martinsicuro 1 - 0
Abruzzo A 6 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Tagliacozzo 1 - 1
Abruzzo A 7 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S. Colledara 2 - 0
Abruzzo A 7 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Cologna Spiaggia 3 - 1
Abruzzo A 7 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Atletico Nepezzano 3 - 1
Abruzzo A 7 A.S.D.Fucense A.S.D.S.Omero Palmense 0 - 3 *
Abruzzo A 7 A.S.D.Martinsicuro Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 1
Abruzzo A 7 A.S.D.Polisportiva Mosciano S.S. Luco Calcio 0 - 1
Abruzzo A 7 A.S.D.Pontevomano S.P.D.Amiternina 1 - 3
Abruzzo A 7 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Pro Castel Di Sangro 0 - 1
Abruzzo A 7 A.S.D.Tortoreto U.S. Capistrello 0 - 1
Abruzzo A 8 S.P.D.Amiternina A.S.D.Tortoreto 2 - 0
Abruzzo A 8 A.S.D.Atletico Nepezzano S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 1
Abruzzo A 8 U.S. Capistrello A.S.D.Polisportiva Mosciano 1 - 0
Abruzzo A 8 A.S. Colledara A.S.D.Pontevomano 2 - 0
Abruzzo A 8 A.S.D.Cologna Spiaggia Pol. Colonnellese 3 - 2
Abruzzo A 8 S.S. Luco Calcio A.S.D.Castelnuovo Vomano 4 - 1
Abruzzo A 8 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Fucense 4 - 0
Abruzzo A 8 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Tagliacozzo 2 - 0
Abruzzo A 8 A.S.D.S.Omero Palmense As.Polcivitella Roveto 0 - 0
Abruzzo A 9 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.S.Omero Palmense 1 - 0
Abruzzo A 9 A.S.D.Castelnuovo Vomano U.S. Capistrello 1 - 1
Abruzzo A 9 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Pro Castel Di Sangro 0 - 0
Abruzzo A 9 A.S.D.Fucense Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 0 - 4
Abruzzo A 9 A.S.D.Polisportiva Mosciano S.P.D.Amiternina 1 - 1
Abruzzo A 9 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Atletico Nepezzano 0 - 2
Abruzzo A 9 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Martinsicuro 0 - 1
Abruzzo A 9 A.S.D.Tortoreto A.S. Colledara 0 - 0
Abruzzo A 9 Pol. Colonnellese S.S. Luco Calcio 2 - 1
Abruzzo A 10 S.P.D.Amiternina A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 1
Abruzzo A 10 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Tortoreto 0 - 1
Abruzzo A 10 U.S. Capistrello Pol. Colonnellese 2 - 1
Abruzzo A 10 A.S. Colledara A.S.D.Polisportiva Mosciano 3 - 1
Abruzzo A 10 S.S. Luco Calcio A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 1
Abruzzo A 10 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Fucense 2 - 1
Abruzzo A 10 A.S.D.Pro Castel Di Sangro S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 2 - 0
Abruzzo A 10 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. As.Polcivitella Roveto 0 - 0
Abruzzo A 10 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Pontevomano 0 - 1
Abruzzo A 11 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 3
Abruzzo A 11 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S. Colledara 1 - 2
Abruzzo A 11 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Martinsicuro 3 - 2
Abruzzo A 11 A.S.D.Cologna Spiaggia U.S. Capistrello 1 - 0
Abruzzo A 11 Pol. Colonnellese S.P.D.Amiternina 0 - 0
Abruzzo A 11 A.S.D.Fucense A.S.D.Tagliacozzo 3 - 1
Abruzzo A 11 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Atletico Nepezzano 1 - 1
Abruzzo A 11 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Pro Castel Di Sangro 2 - 1
Abruzzo A 11 A.S.D.Tortoreto A.S.D.S.Omero Palmense 3 - 2
Abruzzo A 12 S.P.D.Amiternina A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 0
Abruzzo A 12 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 0
Abruzzo A 12 U.S. Capistrello S.S. Luco Calcio 0 - 0
Abruzzo A 12 A.S. Colledara Pol. Colonnellese 2 - 2
Abruzzo A 12 A.S.D.Martinsicuro S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 1
Abruzzo A 12 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Tortoreto 3 - 1
Abruzzo A 12 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Pontevomano 1 - 1
Abruzzo A 12 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Polisportiva Mosciano 1 - 0
Abruzzo A 12 A.S.D.Tagliacozzo As.Polcivitella Roveto 3 - 0
Abruzzo A 13 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Tagliacozzo 2 - 0
Abruzzo A 13 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.S.Omero Palmense 0 - 1
Abruzzo A 13 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Fucense 1 - 1
Abruzzo A 13 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S. Colledara 0 - 1
Abruzzo A 13 Pol. Colonnellese A.S.D.Atletico Nepezzano 1 - 0
Abruzzo A 13 S.S. Luco Calcio S.P.D.Amiternina 1 - 1
Abruzzo A 13 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Pro Castel Di Sangro 0 - 1
Abruzzo A 13 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Martinsicuro 4 - 0
Abruzzo A 13 A.S.D.Tortoreto Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 1
Abruzzo A 14 S.P.D.Amiternina U.S. Capistrello 2 - 0
Abruzzo A 14 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Cologna Spiaggia 0 - 1
Abruzzo A 14 A.S. Colledara S.S. Luco Calcio 0 - 1
Abruzzo A 14 A.S.D.Fucense S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 2 - 1
Abruzzo A 14 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Tortoreto 2 - 0
Abruzzo A 14 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Castelnuovo Vomano 0 - 1
Abruzzo A 14 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Polisportiva Mosciano 0 - 0
Abruzzo A 14 A.S.D.S.Omero Palmense Pol. Colonnellese 0 - 4
Abruzzo A 14 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Pontevomano 3 - 2
Abruzzo A 15 U.S. Capistrello A.S. Colledara 4 - 0
Abruzzo A 15 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri As.Polcivitella Roveto 2 - 4
Abruzzo A 15 A.S.D.Castelnuovo Vomano Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 0
Abruzzo A 15 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.S.Omero Palmense 2 - 1
Abruzzo A 15 Pol. Colonnellese A.S.D.Pro Castel Di Sangro 1 - 1
Abruzzo A 15 S.S. Luco Calcio A.S.D.Atletico Nepezzano 2 - 1
Abruzzo A 15 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Martinsicuro 3 - 2
Abruzzo A 15 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Fucense 1 - 0
Abruzzo A 15 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Tagliacozzo 1 - 1
Abruzzo A 16 A.S.D.Atletico Nepezzano U.S. Capistrello 1 - 1
Abruzzo A 16 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Pontevomano 4 - 0
Abruzzo A 16 A.S. Colledara S.P.D.Amiternina 0 - 0
Abruzzo A 16 A.S.D.Fucense A.S.D.Tortoreto 2 - 1
Abruzzo A 16 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 1
Abruzzo A 16 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Cologna Spiaggia 3 - 2
Abruzzo A 16 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. Pol. Colonnellese 0 - 1
Abruzzo A 16 A.S.D.S.Omero Palmense S.S. Luco Calcio 0 - 0
Abruzzo A 16 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Polisportiva Mosciano 0 - 5
Abruzzo A 17 S.P.D.Amiternina A.S.D.Atletico Nepezzano 2 - 0
Abruzzo A 17 U.S. Capistrello A.S.D.S.Omero Palmense 2 - 1
Abruzzo A 17 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Tagliacozzo 3 - 2
Abruzzo A 17 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 0
Abruzzo A 17 Pol. Colonnellese A.S.D.Martinsicuro 1 - 1
Abruzzo A 17 S.S. Luco Calcio A.S.D.Pro Castel Di Sangro 3 - 3
Abruzzo A 17 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Fucense 2 - 3
Abruzzo A 17 A.S.D.Pontevomano S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 0 - 1
Abruzzo A 17 A.S.D.Tortoreto As.Polcivitella Roveto 2 - 1
Abruzzo A 18 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S. Colledara 0 - 0
Abruzzo A 18 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Tortoreto 4 - 2
Abruzzo A 18 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Polisportiva Mosciano 1 - 1
Abruzzo A 18 A.S.D.Fucense A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 2
Abruzzo A 18 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Cologna Spiaggia 2 - 0
Abruzzo A 18 A.S.D.Pro Castel Di Sangro U.S. Capistrello 4 - 1
Abruzzo A 18 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. S.S. Luco Calcio 1 - 0
Abruzzo A 18 A.S.D.S.Omero Palmense S.P.D.Amiternina 2 - 3
Abruzzo A 18 A.S.D.Tagliacozzo Pol. Colonnellese 1 - 3
Abruzzo A 19 S.P.D.Amiternina A.S.D.Pro Castel Di Sangro 0 - 2
Abruzzo A 19 U.S. Capistrello Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 0 - 0
Abruzzo A 19 A.S.D.Castelnuovo Vomano As.Polcivitella Roveto 1 - 0
Abruzzo A 19 A.S. Colledara A.S.D.S.Omero Palmense 4 - 0
Abruzzo A 19 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Tagliacozzo 2 - 2
Abruzzo A 19 Pol. Colonnellese A.S.D.Fucense 4 - 0
Abruzzo A 19 S.S. Luco Calcio A.S.D.Martinsicuro 3 - 0
Abruzzo A 19 A.S.D.Polisportiva Mosciano S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 2
Abruzzo A 19 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Pontevomano 3 - 1
Abruzzo A 20 A.S.D.Castelnuovo Vomano S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 1
Abruzzo A 20 Pol. Colonnellese As.Polcivitella Roveto 1 - 0
Abruzzo A 20 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Fucense 4 - 1
Abruzzo A 20 U.S. Capistrello A.S.D.Martinsicuro 3 - 2
Abruzzo A 20 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Pontevomano 1 - 1
Abruzzo A 20 A.S. Colledara A.S.D.Pro Castel Di Sangro 1 - 0
Abruzzo A 20 S.P.D.Amiternina Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 0 - 0
Abruzzo A 20 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.S.Omero Palmense 1 - 0
Abruzzo A 20 S.S. Luco Calcio A.S.D.Tagliacozzo 3 - 0
Abruzzo A 21 A.S.D.Martinsicuro S.P.D.Amiternina 0 - 0
Abruzzo A 21 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Atletico Nepezzano 5 - 1
Abruzzo A 21 A.S.D.Tagliacozzo U.S. Capistrello 0 - 5
Abruzzo A 21 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 2
Abruzzo A 21 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S. Colledara 1 - 1
Abruzzo A 21 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 1
Abruzzo A 21 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri Pol. Colonnellese 1 - 0
Abruzzo A 21 A.S.D.Fucense S.S. Luco Calcio 1 - 2
Abruzzo A 21 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Polisportiva Mosciano 0 - 0
Abruzzo A 22 A.S.D.Cologna Spiaggia S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 2 - 3
Abruzzo A 22 S.S. Luco Calcio As.Polcivitella Roveto 0 - 0
Abruzzo A 22 U.S. Capistrello A.S.D.Fucense 0 - 1
Abruzzo A 22 A.S. Colledara A.S.D.Martinsicuro 1 - 2
Abruzzo A 22 Pol. Colonnellese A.S.D.Pontevomano 2 - 1
Abruzzo A 22 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Pro Castel Di Sangro 1 - 2
Abruzzo A 22 A.S.D.Atletico Nepezzano Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 2
Abruzzo A 22 S.P.D.Amiternina A.S.D.Tagliacozzo 1 - 0
Abruzzo A 22 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Tortoreto 2 - 0
Abruzzo A 23 A.S.D.Fucense S.P.D.Amiternina 1 - 1
Abruzzo A 23 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Atletico Nepezzano 2 - 0
Abruzzo A 23 As.Polcivitella Roveto U.S. Capistrello 0 - 0
Abruzzo A 23 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Castelnuovo Vomano 0 - 0
Abruzzo A 23 A.S.D.Tagliacozzo A.S. Colledara 1 - 6
Abruzzo A 23 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Cologna Spiaggia 0 - 1
Abruzzo A 23 A.S.D.Tortoreto Pol. Colonnellese 4 - 1
Abruzzo A 23 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri S.S. Luco Calcio 0 - 0
Abruzzo A 23 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.S.Omero Palmense 1 - 0
Abruzzo A 24 U.S. Capistrello S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 4 - 1
Abruzzo A 24 S.P.D.Amiternina As.Polcivitella Roveto 2 - 1
Abruzzo A 24 A.S. Colledara A.S.D.Fucense 2 - 1
Abruzzo A 24 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Martinsicuro 0 - 1
Abruzzo A 24 Pol. Colonnellese A.S.D.Polisportiva Mosciano 1 - 0
Abruzzo A 24 S.S. Luco Calcio A.S.D.Pontevomano 3 - 0
Abruzzo A 24 A.S.D.Pro Castel Di Sangro Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 0
Abruzzo A 24 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Tagliacozzo 3 - 0
Abruzzo A 24 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Tortoreto 2 - 0
Abruzzo A 25 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri S.P.D.Amiternina 2 - 1
Abruzzo A 25 A.S.D.Fucense A.S.D.Atletico Nepezzano 1 - 2
Abruzzo A 25 A.S.D.Pontevomano U.S. Capistrello 1 - 1
Abruzzo A 25 As.Polcivitella Roveto A.S. Colledara 0 - 0
Abruzzo A 25 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Cologna Spiaggia 0 - 1
Abruzzo A 25 A.S.D.Castelnuovo Vomano Pol. Colonnellese 1 - 1
Abruzzo A 25 A.S.D.Tortoreto S.S. Luco Calcio 1 - 1
Abruzzo A 25 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Pro Castel Di Sangro 0 - 2
Abruzzo A 25 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.S.Omero Palmense 1 - 2
Abruzzo A 26 A.S. Colledara S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 0
Abruzzo A 26 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Castelnuovo Vomano 3 - 2
Abruzzo A 26 A.S.D.Atletico Nepezzano As.Polcivitella Roveto 1 - 0
Abruzzo A 26 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Fucense 1 - 0
Abruzzo A 26 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Martinsicuro 2 - 1
Abruzzo A 26 S.S. Luco Calcio A.S.D.Polisportiva Mosciano 1 - 0
Abruzzo A 26 S.P.D.Amiternina A.S.D.Pontevomano 5 - 1
Abruzzo A 26 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Tagliacozzo 5 - 0
Abruzzo A 26 U.S. Capistrello A.S.D.Tortoreto 1 - 1
Abruzzo A 27 A.S.D.Tortoreto S.P.D.Amiternina 0 - 0
Abruzzo A 27 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Atletico Nepezzano 0 - 1
Abruzzo A 27 A.S.D.Polisportiva Mosciano U.S. Capistrello 2 - 1
Abruzzo A 27 A.S.D.Pontevomano A.S. Colledara 1 - 1
Abruzzo A 27 Pol. Colonnellese A.S.D.Cologna Spiaggia 2 - 0
Abruzzo A 27 A.S.D.Castelnuovo Vomano S.S. Luco Calcio 1 - 2
Abruzzo A 27 A.S.D.Fucense A.S.D.Pro Castel Di Sangro 1 - 2
Abruzzo A 27 A.S.D.Tagliacozzo Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 0 - 1
Abruzzo A 27 As.Polcivitella Roveto A.S.D.S.Omero Palmense 2 - 1
Abruzzo A 28 A.S.D.S.Omero Palmense S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 0
Abruzzo A 28 U.S. Capistrello A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 0
Abruzzo A 28 A.S.D.Pro Castel Di Sangro As.Polcivitella Roveto 3 - 2
Abruzzo A 28 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Fucense 0 - 0
Abruzzo A 28 S.P.D.Amiternina A.S.D.Polisportiva Mosciano 2 - 1
Abruzzo A 28 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Pontevomano 1 - 0
Abruzzo A 28 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Tagliacozzo 0 - 0
Abruzzo A 28 A.S. Colledara A.S.D.Tortoreto 0 - 0
Abruzzo A 28 S.S. Luco Calcio Pol. Colonnellese 2 - 1
Abruzzo A 29 A.S.D.Castelnuovo Vomano S.P.D.Amiternina 0 - 1
Abruzzo A 29 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Atletico Nepezzano 1 - 2
Abruzzo A 29 Pol. Colonnellese U.S. Capistrello 0 - 0
Abruzzo A 29 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S. Colledara 2 - 1
Abruzzo A 29 A.S.D.Cologna Spiaggia S.S. Luco Calcio 0 - 0
Abruzzo A 29 A.S.D.Fucense A.S.D.Martinsicuro 1 - 5
Abruzzo A 29 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Pro Castel Di Sangro 3 - 0
Abruzzo A 29 As.Polcivitella Roveto Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 2
Abruzzo A 29 A.S.D.Pontevomano A.S.D.S.Omero Palmense 1 - 0
Abruzzo A 30 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 0
Abruzzo A 30 A.S. Colledara A.S.D.Castelnuovo Vomano 3 - 1
Abruzzo A 30 A.S.D.Martinsicuro As.Polcivitella Roveto 1 - 3
Abruzzo A 30 U.S. Capistrello A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 1
Abruzzo A 30 S.P.D.Amiternina Pol. Colonnellese 1 - 2
Abruzzo A 30 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Fucense 2 - 0
Abruzzo A 30 A.S.D.Atletico Nepezzano A.S.D.Polisportiva Mosciano 2 - 1
Abruzzo A 30 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Pontevomano 3 - 1
Abruzzo A 30 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Tortoreto 1 - 0
Abruzzo A 31 A.S.D.Cologna Spiaggia S.P.D.Amiternina 1 - 1
Abruzzo A 31 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Atletico Nepezzano 0 - 1
Abruzzo A 31 S.S. Luco Calcio U.S. Capistrello 4 - 2
Abruzzo A 31 Pol. Colonnellese A.S. Colledara 1 - 1
Abruzzo A 31 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Martinsicuro 4 - 0
Abruzzo A 31 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Pro Castel Di Sangro 2 - 1
Abruzzo A 31 A.S.D.Pontevomano Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 3 - 0
Abruzzo A 31 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.S.Omero Palmense 0 - 1
Abruzzo A 31 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Tagliacozzo 0 - 0
Abruzzo A 32 A.S.D.Tagliacozzo S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 1
Abruzzo A 32 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Castelnuovo Vomano 1 - 0
Abruzzo A 32 A.S.D.Fucense As.Polcivitella Roveto 0 - 2
Abruzzo A 32 A.S. Colledara A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 0
Abruzzo A 32 A.S.D.Atletico Nepezzano Pol. Colonnellese 3 - 1
Abruzzo A 32 S.P.D.Amiternina S.S. Luco Calcio 0 - 0
Abruzzo A 32 A.S.D.Pro Castel Di Sangro A.S.D.Polisportiva Mosciano 5 - 1
Abruzzo A 32 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Pontevomano 3 - 3
Abruzzo A 32 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Tortoreto 2 - 1
Abruzzo A 33 U.S. Capistrello S.P.D.Amiternina 0 - 0
Abruzzo A 33 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Atletico Nepezzano 4 - 0
Abruzzo A 33 S.S. Luco Calcio A.S. Colledara 0 - 0
Abruzzo A 33 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Fucense 1 - 0
Abruzzo A 33 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Martinsicuro 0 - 0
Abruzzo A 33 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Pro Castel Di Sangro 0 - 0
Abruzzo A 33 A.S.D.Polisportiva Mosciano Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 0 - 1
Abruzzo A 33 Pol. Colonnellese A.S.D.S.Omero Palmense 0 - 0
Abruzzo A 33 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Tagliacozzo 1 - 2
Abruzzo A 34 A.S. Colledara U.S. Capistrello 6 - 0
Abruzzo A 34 As.Polcivitella Roveto S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 1 - 0
Abruzzo A 34 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 0
Abruzzo A 34 A.S.D.S.Omero Palmense A.S.D.Cologna Spiaggia 1 - 0
Abruzzo A 34 A.S.D.Pro Castel Di Sangro Pol. Colonnellese 2 - 1
Abruzzo A 34 A.S.D.Atletico Nepezzano S.S. Luco Calcio 0 - 0
Abruzzo A 34 A.S.D.Martinsicuro A.S.D.Polisportiva Mosciano 2 - 3
Abruzzo A 34 A.S.D.Fucense A.S.D.Pontevomano 1 - 1
Abruzzo A 34 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Tortoreto 0 - 2
Abruzzo A 35 U.S. Capistrello A.S.D.Atletico Nepezzano 0 - 0
Abruzzo A 35 A.S.D.Pontevomano As.Polcivitella Roveto 2 - 1
Abruzzo A 35 S.P.D.Amiternina A.S. Colledara 1 - 0
Abruzzo A 35 A.S.D.Tortoreto A.S.D.Fucense 0 - 1
Abruzzo A 35 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Martinsicuro 0 - 0
Abruzzo A 35 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Pro Castel Di Sangro 1 - 2
Abruzzo A 35 Pol. Colonnellese Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 0
Abruzzo A 35 S.S. Luco Calcio A.S.D.S.Omero Palmense 2 - 0
Abruzzo A 35 A.S.D.Polisportiva Mosciano A.S.D.Tagliacozzo 3 - 0
Abruzzo A 36 A.S.D.Atletico Nepezzano S.P.D.Amiternina 0 - 0
Abruzzo A 36 A.S.D.S.Omero Palmense U.S. Capistrello 1 - 0
Abruzzo A 36 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Castelnuovo Vomano 4 - 2
Abruzzo A 36 A.S.D.Cologna Spiaggia Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 1 - 2
Abruzzo A 36 A.S.D.Martinsicuro Pol. Colonnellese 1 - 2
Abruzzo A 36 A.S.D.Pro Castel Di Sangro S.S. Luco Calcio 2 - 2
Abruzzo A 36 A.S.D.Fucense A.S.D.Polisportiva Mosciano 1 - 1
Abruzzo A 36 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Pontevomano 0 - 1
Abruzzo A 36 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Tortoreto 2 - 1
Abruzzo A 37 A.S. Colledara A.S.D.Atletico Nepezzano 2 - 0
Abruzzo A 37 A.S.D.Tortoreto S.S. A.S.D.Casoli Di Atri 2 - 0
Abruzzo A 37 A.S.D.Polisportiva Mosciano As.Polcivitella Roveto 2 - 1
Abruzzo A 37 A.S.D.Castelnuovo Vomano A.S.D.Fucense 1 - 1
Abruzzo A 37 A.S.D.Cologna Spiaggia A.S.D.Martinsicuro 1 - 1
Abruzzo A 37 U.S. Capistrello A.S.D.Pro Castel Di Sangro 1 - 1
Abruzzo A 37 S.S. Luco Calcio Pol. Rosetana Calcio S.R.L. 3 - 0
Abruzzo A 37 S.P.D.Amiternina A.S.D.S.Omero Palmense 2 - 0
Abruzzo A 37 Pol. Colonnellese A.S.D.Tagliacozzo 2 - 1
Abruzzo A 38 A.S.D.Pro Castel Di Sangro S.P.D.Amiternina 2 - 0
Abruzzo A 38 Pol. Rosetana Calcio S.R.L. U.S. Capistrello 3 - 1
Abruzzo A 38 As.Polcivitella Roveto A.S.D.Castelnuovo Vomano 2 - 3
Abruzzo A 38 A.S.D.S.Omero Palmense A.S. Colledara 2 - 1
Abruzzo A 38 A.S.D.Tagliacozzo A.S.D.Cologna Spiaggia 0 - 3
Abruzzo A 38 A.S.D.Fucense Pol. Colonnellese 1 - 4
Abruzzo A 38 A.S.D.Martinsicuro S.S. Luco Calcio 0 - 3
Abruzzo A 38 S.S. A.S.D.Casoli Di Atri A.S.D.Polisportiva Mosciano 1 - 2
Abruzzo A 38 A.S.D.Pontevomano A.S.D.Tortoreto 3 - 1
Abruzzo B 1 Pol. Altinese 2000 A.C. Castelfrentano A.S.D. 0 - 0
Abruzzo B 1 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Casoli 2 - 1
Abruzzo B 1 A.S.D.Chieti Pol. Perano A.S.D. 0 - 3 *
Abruzzo B 1 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Porto 1 - 1
Abruzzo B 1 U.S. S.Salvo U.S. Casalincontrada 2002 2 - 0
Abruzzo B 1 A.S.D.Scerne Calcio S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 1 - 3
Abruzzo B 1 S.P. Silvi Calcio A.S. Vestina 4 - 0
Abruzzo B 1 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S. Pineto Calcio 0 - 2
Abruzzo B 1 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Moscufo 0 - 0
Abruzzo B 2 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Virtus Cupello 0 - 0
Abruzzo B 2 U.S. Casalincontrada 2002 Pol. Adriano Flacco 2 - 0
Abruzzo B 2 A.S.D.Casoli Pol. Altinese 2000 3 - 0
Abruzzo B 2 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Scerne Calcio 2 - 1
Abruzzo B 2 A.S.D.Moscufo U.S. S.Salvo 1 - 1
Abruzzo B 2 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Folgore Sambuceto 2 - 3
Abruzzo B 2 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Amatori Passo Cordone 3 - 0
Abruzzo B 2 A.S.D.Porto S.P. Silvi Calcio 0 - 1
Abruzzo B 2 A.S. Vestina A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 0 - 0
Abruzzo B 3 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Moscufo 2 - 2
Abruzzo B 3 Pol. Altinese 2000 A.S. Pineto Calcio 1 - 2
Abruzzo B 3 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S. Vestina 3 - 0
Abruzzo B 3 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Chieti 1 - 4
Abruzzo B 3 U.S. S.Salvo S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 0 - 1
Abruzzo B 3 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Casoli 2 - 2
Abruzzo B 3 S.P. Silvi Calcio Pol. Perano A.S.D. 2 - 0
Abruzzo B 3 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Porto 0 - 1
Abruzzo B 3 A.S.D.Virtus Cupello A.C. Castelfrentano A.S.D. 1 - 1
Abruzzo B 4 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn Pol. Adriano Flacco 1 - 0
Abruzzo B 4 A.S.D.Casoli A.S.D.Virtus Cupello 2 - 1
Abruzzo B 4 A.C. Castelfrentano A.S.D. U.S. S.Salvo 0 - 3
Abruzzo B 4 A.S.D.Chieti S.P. Silvi Calcio 1 - 0
Abruzzo B 4 A.S.D.Moscufo U.S. Casalincontrada 2002 2 - 1
Abruzzo B 4 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 1 - 0
Abruzzo B 4 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Scerne Calcio 0 - 0
Abruzzo B 4 A.S.D.Porto A.S.D.Amatori Passo Cordone 3 - 0
Abruzzo B 4 A.S. Vestina Pol. Altinese 2000 1 - 0
Abruzzo B 5 Pol. Adriano Flacco A.C. Castelfrentano A.S.D. 0 - 0
Abruzzo B 5 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Porto 1 - 1
Abruzzo B 5 A.S.D.Amatori Passo Cordone Pol. Perano A.S.D. 0 - 2
Abruzzo B 5 U.S. Casalincontrada 2002 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 0 - 0
Abruzzo B 5 U.S. S.Salvo A.S.D.Casoli 2 - 0
Abruzzo B 5 A.S.D.Scerne Calcio A.S. Vestina 0 - 1
Abruzzo B 5 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Folgore Sambuceto 1 - 1
Abruzzo B 5 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Chieti 1 - 2
Abruzzo B 5 A.S.D.Virtus Cupello A.S. Pineto Calcio 0 - 4
Abruzzo B 6 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Moscufo 1 - 0
Abruzzo B 6 A.S.D.Casoli Pol. Adriano Flacco 3 - 0
Abruzzo B 6 A.C. Castelfrentano A.S.D. U.S. Casalincontrada 2002 1 - 2
Abruzzo B 6 A.S.D.Chieti A.S.D.Amatori Passo Cordone 3 - 1
Abruzzo B 6 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 2 - 0
Abruzzo B 6 Pol. Perano A.S.D. Pol. Altinese 2000 3 - 1
Abruzzo B 6 A.S. Pineto Calcio U.S. S.Salvo 1 - 0
Abruzzo B 6 A.S.D.Porto A.S.D.Scerne Calcio 1 - 1
Abruzzo B 6 A.S. Vestina A.S.D.Virtus Cupello 0 - 0
Abruzzo B 7 Pol. Adriano Flacco A.S. Pineto Calcio 1 - 0
Abruzzo B 7 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Chieti 1 - 2
Abruzzo B 7 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Folgore Sambuceto 2 - 2
Abruzzo B 7 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Casoli 2 - 0
Abruzzo B 7 A.S.D.Moscufo A.C. Castelfrentano A.S.D. 0 - 0
Abruzzo B 7 U.S. S.Salvo A.S. Vestina 2 - 2
Abruzzo B 7 A.S.D.Scerne Calcio Pol. Perano A.S.D. 1 - 1
Abruzzo B 7 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio S.P. Silvi Calcio 2 - 0
Abruzzo B 7 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Porto 2 - 1
Abruzzo B 8 A.S.D.Casoli A.S.D.Moscufo 3 - 1
Abruzzo B 8 A.C. Castelfrentano A.S.D. S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 2 - 2
Abruzzo B 8 A.S.D.Chieti A.S.D.Scerne Calcio 3 - 1
Abruzzo B 8 A.S.D.Folgore Sambuceto Pol. Altinese 2000 1 - 1
Abruzzo B 8 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Virtus Cupello 0 - 1
Abruzzo B 8 A.S. Pineto Calcio U.S. Casalincontrada 2002 0 - 2
Abruzzo B 8 A.S.D.Porto U.S. S.Salvo 0 - 0
Abruzzo B 8 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Amatori Passo Cordone 2 - 0
Abruzzo B 8 A.S. Vestina Pol. Adriano Flacco 4 - 0
Abruzzo B 9 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Porto 1 - 0
Abruzzo B 9 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Casoli 1 - 3
Abruzzo B 9 Pol. Altinese 2000 S.P. Silvi Calcio 1 - 2
Abruzzo B 9 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 0 - 3
Abruzzo B 9 U.S. Casalincontrada 2002 A.S. Vestina 1 - 2
Abruzzo B 9 A.S.D.Moscufo A.S. Pineto Calcio 0 - 2
Abruzzo B 9 U.S. S.Salvo Pol. Perano A.S.D. 1 - 0
Abruzzo B 9 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Folgore Sambuceto 1 - 1
Abruzzo B 9 A.S.D.Chieti A.S.D.Virtus Cupello 1 - 0
Abruzzo B 10 A.S.D.Casoli A.C. Castelfrentano A.S.D. 3 - 2
Abruzzo B 10 A.S.D.Chieti U.S. S.Salvo 5 - 2
Abruzzo B 10 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Virtus Cupello 2 - 2
Abruzzo B 10 Pol. Perano A.S.D. Pol. Adriano Flacco 2 - 1
Abruzzo B 10 A.S. Pineto Calcio S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 3 - 0
Abruzzo B 10 A.S.D.Porto U.S. Casalincontrada 2002 1 - 3
Abruzzo B 10 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Scerne Calcio 1 - 1
Abruzzo B 10 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio Pol. Altinese 2000 3 - 1
Abruzzo B 10 A.S. Vestina A.S.D.Moscufo 1 - 1
Abruzzo B 11 A.S.D.Chieti Pol. Adriano Flacco 5 - 0
Abruzzo B 11 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S. Vestina 3 - 0
Abruzzo B 11 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Amatori Passo Cordone 1 - 1
Abruzzo B 11 U.S. Casalincontrada 2002 Pol. Perano A.S.D. 1 - 1
Abruzzo B 11 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S. Pineto Calcio 2 - 2
Abruzzo B 11 A.S.D.Moscufo A.S.D.Porto 1 - 0
Abruzzo B 11 U.S. S.Salvo A.S.D.Folgore Sambuceto 1 - 1
Abruzzo B 11 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 2 - 3
Abruzzo B 11 A.S.D.Virtus Cupello S.P. Silvi Calcio 0 - 0
Abruzzo B 12 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Scerne Calcio 1 - 2
Abruzzo B 12 A.S.D.Chieti U.S. Casalincontrada 2002 1 - 0
Abruzzo B 12 A.S.D.Folgore Sambuceto Pol. Adriano Flacco 2 - 0
Abruzzo B 12 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Moscufo 3 - 1
Abruzzo B 12 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Casoli 1 - 1
Abruzzo B 12 A.S.D.Porto S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 1 - 2
Abruzzo B 12 S.P. Silvi Calcio U.S. S.Salvo 3 - 1
Abruzzo B 12 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Virtus Cupello 0 - 1
Abruzzo B 12 A.S. Vestina A.C. Castelfrentano A.S.D. 2 - 2
Abruzzo B 13 Pol. Adriano Flacco S.P. Silvi Calcio 2 - 3
Abruzzo B 13 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn Pol. Perano A.S.D. 1 - 0
Abruzzo B 13 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Folgore Sambuceto 1 - 1
Abruzzo B 13 A.S.D.Casoli A.S. Vestina 3 - 1
Abruzzo B 13 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Porto 1 - 1
Abruzzo B 13 A.S.D.Moscufo A.S.D.Chieti 0 - 4
Abruzzo B 13 U.S. S.Salvo A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 1 - 1
Abruzzo B 13 A.S.D.Scerne Calcio Pol. Altinese 2000 0 - 4
Abruzzo B 13 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Amatori Passo Cordone 1 - 0
Abruzzo B 14 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Virtus Cupello 0 - 1
Abruzzo B 14 A.S.D.Amatori Passo Cordone U.S. S.Salvo 1 - 0
Abruzzo B 14 A.S.D.Chieti S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 2 - 1
Abruzzo B 14 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Moscufo 0 - 1
Abruzzo B 14 Pol. Perano A.S.D. A.C. Castelfrentano A.S.D. 2 - 1
Abruzzo B 14 A.S.D.Porto A.S.D.Casoli 3 - 1
Abruzzo B 14 S.P. Silvi Calcio U.S. Casalincontrada 2002 0 - 0
Abruzzo B 14 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio Pol. Adriano Flacco 1 - 0
Abruzzo B 14 A.S. Vestina A.S. Pineto Calcio 2 - 0
Abruzzo B 15 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Amatori Passo Cordone 0 - 0
Abruzzo B 15 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Folgore Sambuceto 0 - 1
Abruzzo B 15 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 5 - 0
Abruzzo B 15 A.S.D.Casoli Pol. Perano A.S.D. 0 - 0
Abruzzo B 15 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Chieti 1 - 3
Abruzzo B 15 A.S.D.Moscufo S.P. Silvi Calcio 0 - 1
Abruzzo B 15 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Porto 3 - 0
Abruzzo B 15 U.S. S.Salvo Pol. Altinese 2000 1 - 1
Abruzzo B 15 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Scerne Calcio 4 - 0
Abruzzo B 16 Pol. Altinese 2000 Pol. Adriano Flacco 0 - 0
Abruzzo B 16 A.S.D.Amatori Passo Cordone U.S. Casalincontrada 2002 1 - 2
Abruzzo B 16 A.S.D.Chieti A.S.D.Casoli 1 - 2
Abruzzo B 16 A.S.D.Folgore Sambuceto A.C. Castelfrentano A.S.D. 1 - 2
Abruzzo B 16 Pol. Perano A.S.D. A.S. Pineto Calcio 1 - 1
Abruzzo B 16 A.S.D.Porto A.S. Vestina 0 - 0
Abruzzo B 16 A.S.D.Scerne Calcio U.S. S.Salvo 0 - 3
Abruzzo B 16 S.P. Silvi Calcio S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 1 - 0
Abruzzo B 16 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Moscufo 2 - 1
Abruzzo B 17 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Scerne Calcio 2 - 0
Abruzzo B 17 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 1 - 0
Abruzzo B 17 U.S. Casalincontrada 2002 Pol. Altinese 2000 1 - 1
Abruzzo B 17 A.S.D.Casoli A.S.D.Folgore Sambuceto 2 - 0
Abruzzo B 17 A.C. Castelfrentano A.S.D. S.P. Silvi Calcio 3 - 2
Abruzzo B 17 A.S.D.Moscufo A.S.D.Amatori Passo Cordone 0 - 0
Abruzzo B 17 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Chieti 0 - 1
Abruzzo B 17 U.S. S.Salvo A.S.D.Virtus Cupello 1 - 0
Abruzzo B 17 A.S. Vestina Pol. Perano A.S.D. 2 - 1
Abruzzo B 18 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Moscufo 3 - 1
Abruzzo B 18 A.S.D.Amatori Passo Cordone S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 1 - 1
Abruzzo B 18 A.S.D.Chieti A.S. Vestina 1 - 0
Abruzzo B 18 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S. Pineto Calcio 1 - 0
Abruzzo B 18 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Porto 2 - 0
Abruzzo B 18 A.S.D.Scerne Calcio U.S. Casalincontrada 2002 0 - 3
Abruzzo B 18 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Casoli 1 - 1
Abruzzo B 18 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.C. Castelfrentano A.S.D. 1 - 1
Abruzzo B 18 A.S.D.Virtus Cupello Pol. Adriano Flacco 0 - 0
Abruzzo B 19 Pol. Adriano Flacco U.S. S.Salvo 1 - 0
Abruzzo B 19 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn Pol. Altinese 2000 0 - 0
Abruzzo B 19 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Virtus Cupello 2 - 1
Abruzzo B 19 A.S.D.Casoli A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 1 - 0
Abruzzo B 19 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Amatori Passo Cordone 1 - 1
Abruzzo B 19 A.S.D.Moscufo A.S.D.Scerne Calcio 4 - 1
Abruzzo B 19 A.S. Pineto Calcio S.P. Silvi Calcio 2 - 2
Abruzzo B 19 A.S.D.Porto A.S.D.Chieti 1 - 0
Abruzzo B 19 A.S. Vestina A.S.D.Folgore Sambuceto 0 - 2
Abruzzo B 20 A.C. Castelfrentano A.S.D. Pol. Altinese 2000 3 - 2
Abruzzo B 20 A.S.D.Casoli A.S.D.Amatori Passo Cordone 2 - 1
Abruzzo B 20 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Chieti 1 - 1
Abruzzo B 20 A.S.D.Porto A.S.D.Folgore Sambuceto 0 - 2
Abruzzo B 20 U.S. Casalincontrada 2002 U.S. S.Salvo 2 - 0
Abruzzo B 20 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Scerne Calcio 6 - 1
Abruzzo B 20 A.S. Vestina S.P. Silvi Calcio 3 - 3
Abruzzo B 20 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 3 - 1
Abruzzo B 20 A.S.D.Moscufo A.S.D.Virtus Cupello 0 - 2
Abruzzo B 21 A.S.D.Virtus Cupello S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 4 - 0
Abruzzo B 21 Pol. Adriano Flacco U.S. Casalincontrada 2002 0 - 1
Abruzzo B 21 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Casoli 1 - 2
Abruzzo B 21 A.S.D.Scerne Calcio A.C. Castelfrentano A.S.D. 0 - 0
Abruzzo B 21 U.S. S.Salvo A.S.D.Moscufo 2 - 0
Abruzzo B 21 A.S.D.Folgore Sambuceto Pol. Perano A.S.D. 0 - 2
Abruzzo B 21 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S. Pineto Calcio 0 - 1
Abruzzo B 21 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Porto 1 - 1
Abruzzo B 21 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S. Vestina 0 - 1
Abruzzo B 22 A.S.D.Moscufo Pol. Adriano Flacco 2 - 1
Abruzzo B 22 A.S. Pineto Calcio Pol. Altinese 2000 3 - 1
Abruzzo B 22 A.S. Vestina A.S.D.Amatori Passo Cordone 1 - 0
Abruzzo B 22 A.S.D.Chieti A.S.D.Folgore Sambuceto 5 - 0
Abruzzo B 22 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn U.S. S.Salvo 3 - 1
Abruzzo B 22 A.S.D.Casoli A.S.D.Scerne Calcio 7 - 1
Abruzzo B 22 Pol. Perano A.S.D. S.P. Silvi Calcio 0 - 0
Abruzzo B 22 A.S.D.Porto A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 2 - 0
Abruzzo B 22 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Virtus Cupello 3 - 4
Abruzzo B 23 Pol. Adriano Flacco S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 0 - 0
Abruzzo B 23 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Casoli 1 - 3
Abruzzo B 23 U.S. S.Salvo A.C. Castelfrentano A.S.D. 0 - 1
Abruzzo B 23 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Chieti 1 - 1
Abruzzo B 23 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Moscufo 1 - 0
Abruzzo B 23 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio Pol. Perano A.S.D. 1 - 3
Abruzzo B 23 A.S.D.Scerne Calcio A.S. Pineto Calcio 0 - 3
Abruzzo B 23 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Porto 1 - 3
Abruzzo B 23 Pol. Altinese 2000 A.S. Vestina 1 - 1
Abruzzo B 24 A.C. Castelfrentano A.S.D. Pol. Adriano Flacco 1 - 1
Abruzzo B 24 A.S.D.Porto Pol. Altinese 2000 1 - 1
Abruzzo B 24 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Amatori Passo Cordone 1 - 2
Abruzzo B 24 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn U.S. Casalincontrada 2002 1 - 1
Abruzzo B 24 A.S.D.Casoli U.S. S.Salvo 2 - 1
Abruzzo B 24 A.S. Vestina A.S.D.Scerne Calcio 2 - 1
Abruzzo B 24 A.S.D.Folgore Sambuceto S.P. Silvi Calcio 1 - 2
Abruzzo B 24 A.S.D.Chieti A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 5 - 0
Abruzzo B 24 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Virtus Cupello 2 - 0
Abruzzo B 25 A.S.D.Moscufo S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 0 - 0
Abruzzo B 25 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Casoli 0 - 1
Abruzzo B 25 U.S. Casalincontrada 2002 A.C. Castelfrentano A.S.D. 2 - 0
Abruzzo B 25 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Chieti 1 - 1
Abruzzo B 25 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Folgore Sambuceto 0 - 1
Abruzzo B 25 Pol. Altinese 2000 Pol. Perano A.S.D. 1 - 2
Abruzzo B 25 U.S. S.Salvo A.S. Pineto Calcio 0 - 1
Abruzzo B 25 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Porto 0 - 3
Abruzzo B 25 A.S.D.Virtus Cupello A.S. Vestina 0 - 0
Abruzzo B 26 A.S. Pineto Calcio Pol. Adriano Flacco 3 - 0
Abruzzo B 26 A.S.D.Chieti Pol. Altinese 2000 4 - 0
Abruzzo B 26 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Amatori Passo Cordone 3 - 0
Abruzzo B 26 A.S.D.Casoli U.S. Casalincontrada 2002 1 - 0
Abruzzo B 26 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Moscufo 2 - 0
Abruzzo B 26 A.S. Vestina U.S. S.Salvo 2 - 0
Abruzzo B 26 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Scerne Calcio 1 - 0
Abruzzo B 26 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 0 - 0
Abruzzo B 26 A.S.D.Porto A.S.D.Virtus Cupello 0 - 0
Abruzzo B 27 A.S.D.Moscufo A.S.D.Casoli 1 - 4
Abruzzo B 27 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.C. Castelfrentano A.S.D. 2 - 2
Abruzzo B 27 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Chieti 0 - 3
Abruzzo B 27 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Folgore Sambuceto 0 - 0
Abruzzo B 27 A.S.D.Virtus Cupello Pol. Perano A.S.D. 2 - 0
Abruzzo B 27 U.S. Casalincontrada 2002 A.S. Pineto Calcio 2 - 1
Abruzzo B 27 U.S. S.Salvo A.S.D.Porto 2 - 1
Abruzzo B 27 A.S.D.Amatori Passo Cordone S.P. Silvi Calcio 2 - 1
Abruzzo B 27 Pol. Adriano Flacco A.S. Vestina 0 - 1
Abruzzo B 28 A.S.D.Porto Pol. Adriano Flacco 0 - 2
Abruzzo B 28 A.S.D.Casoli S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 3 - 1
Abruzzo B 28 S.P. Silvi Calcio Pol. Altinese 2000 1 - 0
Abruzzo B 28 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Amatori Passo Cordone 1 - 2
Abruzzo B 28 A.S. Vestina U.S. Casalincontrada 2002 0 - 0
Abruzzo B 28 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Moscufo 1 - 0
Abruzzo B 28 Pol. Perano A.S.D. U.S. S.Salvo 4 - 0
Abruzzo B 28 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Scerne Calcio 3 - 0
Abruzzo B 28 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Chieti 0 - 0
Abruzzo B 29 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Casoli 2 - 3
Abruzzo B 29 U.S. S.Salvo A.S.D.Chieti 1 - 1
Abruzzo B 29 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Folgore Sambuceto 0 - 1
Abruzzo B 29 Pol. Adriano Flacco Pol. Perano A.S.D. 0 - 3
Abruzzo B 29 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S. Pineto Calcio 2 - 3
Abruzzo B 29 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Porto 2 - 0
Abruzzo B 29 A.S.D.Scerne Calcio S.P. Silvi Calcio 0 - 5
Abruzzo B 29 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 2 - 0
Abruzzo B 29 A.S.D.Moscufo A.S. Vestina 1 - 0
Abruzzo B 30 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Chieti 0 - 4
Abruzzo B 30 A.S.D.Amatori Passo Cordone Pol. Altinese 2000 1 - 1
Abruzzo B 30 A.S.D.Folgore Sambuceto U.S. S.Salvo 1 - 0
Abruzzo B 30 Pol. Perano A.S.D. U.S. Casalincontrada 2002 2 - 0
Abruzzo B 30 A.S. Pineto Calcio A.C. Castelfrentano A.S.D. 5 - 1
Abruzzo B 30 A.S.D.Porto A.S.D.Moscufo 0 - 1
Abruzzo B 30 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Virtus Cupello 0 - 2
Abruzzo B 30 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Scerne Calcio 3 - 0
Abruzzo B 30 A.S. Vestina S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 3 - 0
Abruzzo B 31 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Amatori Passo Cordone 1 - 0
Abruzzo B 31 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Chieti 1 - 1
Abruzzo B 31 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Folgore Sambuceto 0 - 0
Abruzzo B 31 A.S.D.Moscufo Pol. Perano A.S.D. 0 - 1
Abruzzo B 31 A.S.D.Casoli A.S. Pineto Calcio 6 - 1
Abruzzo B 31 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Porto 3 - 2
Abruzzo B 31 U.S. S.Salvo S.P. Silvi Calcio 0 - 1
Abruzzo B 31 A.S.D.Virtus Cupello A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 4 - 0
Abruzzo B 31 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S. Vestina 2 - 1
Abruzzo B 32 S.P. Silvi Calcio Pol. Adriano Flacco 2 - 3
Abruzzo B 32 Pol. Perano A.S.D. S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 4 - 0
Abruzzo B 32 A.S.D.Folgore Sambuceto U.S. Casalincontrada 2002 4 - 3
Abruzzo B 32 A.S. Vestina A.S.D.Casoli 0 - 1
Abruzzo B 32 A.S.D.Porto A.C. Castelfrentano A.S.D. 1 - 2
Abruzzo B 32 A.S.D.Chieti A.S.D.Moscufo 5 - 0
Abruzzo B 32 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio U.S. S.Salvo 0 - 0
Abruzzo B 32 Pol. Altinese 2000 A.S.D.Scerne Calcio 4 - 1
Abruzzo B 32 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Virtus Cupello 1 - 2
Abruzzo B 33 A.S.D.Virtus Cupello Pol. Altinese 2000 2 - 0
Abruzzo B 33 U.S. S.Salvo A.S.D.Amatori Passo Cordone 0 - 0
Abruzzo B 33 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Chieti 0 - 2
Abruzzo B 33 A.S.D.Moscufo A.S.D.Folgore Sambuceto 1 - 4
Abruzzo B 33 A.C. Castelfrentano A.S.D. Pol. Perano A.S.D. 1 - 2
Abruzzo B 33 A.S.D.Casoli A.S.D.Porto 4 - 0
Abruzzo B 33 U.S. Casalincontrada 2002 S.P. Silvi Calcio 1 - 0
Abruzzo B 33 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 1 - 0
Abruzzo B 33 A.S. Pineto Calcio A.S. Vestina 0 - 0
Abruzzo B 34 A.S.D.Amatori Passo Cordone Pol. Adriano Flacco 0 - 0
Abruzzo B 34 A.S.D.Folgore Sambuceto S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 3 - 1
Abruzzo B 34 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio U.S. Casalincontrada 2002 1 - 1
Abruzzo B 34 Pol. Perano A.S.D. A.S.D.Casoli 1 - 2
Abruzzo B 34 A.S.D.Chieti A.C. Castelfrentano A.S.D. 7 - 0
Abruzzo B 34 S.P. Silvi Calcio A.S.D.Moscufo 2 - 2
Abruzzo B 34 A.S.D.Porto A.S. Pineto Calcio 0 - 3
Abruzzo B 34 Pol. Altinese 2000 U.S. S.Salvo 4 - 4
Abruzzo B 34 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Virtus Cupello 0 - 2
Abruzzo B 35 Pol. Adriano Flacco Pol. Altinese 2000 2 - 3
Abruzzo B 35 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Amatori Passo Cordone 3 - 0
Abruzzo B 35 A.S.D.Casoli A.S.D.Chieti 0 - 1
Abruzzo B 35 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Folgore Sambuceto 1 - 1
Abruzzo B 35 A.S. Pineto Calcio Pol. Perano A.S.D. 1 - 0
Abruzzo B 35 A.S. Vestina A.S.D.Porto 2 - 2
Abruzzo B 35 U.S. S.Salvo A.S.D.Scerne Calcio 4 - 0
Abruzzo B 35 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn S.P. Silvi Calcio 3 - 1
Abruzzo B 35 A.S.D.Moscufo A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 1 - 0
Abruzzo B 36 A.S.D.Scerne Calcio Pol. Adriano Flacco 0 - 0
Abruzzo B 36 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 3 - 2
Abruzzo B 36 Pol. Altinese 2000 U.S. Casalincontrada 2002 0 - 4
Abruzzo B 36 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S.D.Casoli 2 - 2
Abruzzo B 36 S.P. Silvi Calcio A.C. Castelfrentano A.S.D. 2 - 1
Abruzzo B 36 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.S.D.Moscufo 1 - 2
Abruzzo B 36 A.S.D.Chieti A.S. Pineto Calcio 3 - 0
Abruzzo B 36 A.S.D.Virtus Cupello U.S. S.Salvo 2 - 1
Abruzzo B 36 Pol. Perano A.S.D. A.S. Vestina 1 - 0
Abruzzo B 37 A.S.D.Moscufo Pol. Altinese 2000 0 - 0
Abruzzo B 37 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn A.S.D.Amatori Passo Cordone 3 - 4
Abruzzo B 37 A.S. Vestina A.S.D.Chieti 0 - 2
Abruzzo B 37 A.S. Pineto Calcio A.S.D.Folgore Sambuceto 3 - 1
Abruzzo B 37 A.S.D.Porto Pol. Perano A.S.D. 0 - 0
Abruzzo B 37 U.S. Casalincontrada 2002 A.S.D.Scerne Calcio 2 - 0
Abruzzo B 37 A.S.D.Casoli S.P. Silvi Calcio 2 - 1
Abruzzo B 37 A.C. Castelfrentano A.S.D. A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio 3 - 0
Abruzzo B 37 Pol. Adriano Flacco A.S.D.Virtus Cupello 2 - 1
Abruzzo B 38 U.S. S.Salvo Pol. Adriano Flacco 3 - 3
Abruzzo B 38 Pol. Altinese 2000 S.S.D.Pol. Adriano Flacco Pescara Pn 3 - 1
Abruzzo B 38 A.S.D.Virtus Cupello U.S. Casalincontrada 2002 1 - 3
Abruzzo B 38 A.S.D.Tiburfuoco Abruzzo Calcio A.S.D.Casoli 2 - 1
Abruzzo B 38 A.S.D.Amatori Passo Cordone A.C. Castelfrentano A.S.D. 1 - 0
Abruzzo B 38 A.S.D.Scerne Calcio A.S.D.Moscufo 3 - 2
Abruzzo B 38 S.P. Silvi Calcio A.S. Pineto Calcio 3 - 3
Abruzzo B 38 A.S.D.Chieti A.S.D.Porto 3 - 0
Abruzzo B 38 A.S.D.Folgore Sambuceto A.S. Vestina 1 - 0
Basilicata A 1 A.C. Banzi U.S. Balvano 3 - 1
Basilicata A 1 Ass. Miglionico Calcio A.P. I. Fagnano Valsinni 2 - 3
Basilicata A 1 Pol. Pescopagano 2000 Asd Project Matera Soccer 1 - 2
Basilicata A 1 S.S. San Nicola Asd Azzurra Tricarico 0 - 0
Basilicata A 1 S.S. Santarcangiolese Ssc Cogliandrino 3 - 0
Basilicata A 1 Asd. Sirinomercure Pol. Latronico Terme 2 - 0
Basilicata A 1 Pol. Viggiano F.C. Satriano 2 - 1
Basilicata A 1 Virtus Bella Pol. 2000 1 - 1
Basilicata A 2 Asd Azzurra Tricarico Virtus Bella 2 - 0
Basilicata A 2 U.S. Balvano S.S. San Nicola 2 - 0
Basilicata A 2 Ssc Cogliandrino Asd. Sirinomercure 0 - 2
Basilicata A 2 A.P. I. Fagnano Valsinni S.S. Santarcangiolese 0 - 0
Basilicata A 2 Pol. Latronico Terme Pol. Viggiano 2 - 2
Basilicata A 2 Asd Project Matera Soccer A.C. Banzi 1 - 2
Basilicata A 2 F.C. Satriano Pol. Pescopagano 2000 1 - 1
Basilicata A 2 Pol. 2000 Ass. Miglionico Calcio 2 - 2
Basilicata A 3 A.C. Banzi F.C. Satriano 1 - 1
Basilicata A 3 Ssc Cogliandrino Pol. Latronico Terme 0 - 1
Basilicata A 3 Ass. Miglionico Calcio Asd Azzurra Tricarico 1 - 0
Basilicata A 3 Pol. Pescopagano 2000 Pol. Viggiano 1 - 0
Basilicata A 3 S.S. San Nicola Asd Project Matera Soccer 0 - 1
Basilicata A 3 S.S. Santarcangiolese Pol. 2000 1 - 0
Basilicata A 3 Asd. Sirinomercure A.P. I. Fagnano Valsinni 1 - 0
Basilicata A 3 Virtus Bella U.S. Balvano 1 - 1
Basilicata A 4 Asd Azzurra Tricarico S.S. Santarcangiolese 1 - 0
Basilicata A 4 U.S. Balvano Ass. Miglionico Calcio 4 - 1
Basilicata A 4 A.P. I. Fagnano Valsinni Ssc Cogliandrino 2 - 0
Basilicata A 4 Pol. Latronico Terme Pol. Pescopagano 2000 2 - 1
Basilicata A 4 Asd Project Matera Soccer Virtus Bella 3 - 1
Basilicata A 4 F.C. Satriano S.S. San Nicola 3 - 1
Basilicata A 4 Pol. Viggiano A.C. Banzi 0 - 3
Basilicata A 4 Pol. 2000 Asd. Sirinomercure 2 - 0
Basilicata A 5 A.C. Banzi Pol. Pescopagano 2000 2 - 1
Basilicata A 5 Ssc Cogliandrino Pol. 2000 2 - 0
Basilicata A 5 A.P. I. Fagnano Valsinni Pol. Latronico Terme 1 - 1
Basilicata A 5 Ass. Miglionico Calcio Asd Project Matera Soccer 1 - 2
Basilicata A 5 S.S. San Nicola Pol. Viggiano 3 - 0
Basilicata A 5 S.S. Santarcangiolese U.S. Balvano 1 - 1
Basilicata A 5 Asd. Sirinomercure Asd Azzurra Tricarico 1 - 1
Basilicata A 5 Virtus Bella F.C. Satriano 1 - 1
Basilicata A 6 Asd Azzurra Tricarico Ssc Cogliandrino 2 - 1
Basilicata A 6 U.S. Balvano Asd. Sirinomercure 1 - 0
Basilicata A 6 Pol. Latronico Terme A.C. Banzi 2 - 1
Basilicata A 6 Pol. Pescopagano 2000 S.S. San Nicola 2 - 0
Basilicata A 6 Asd Project Matera Soccer S.S. Santarcangiolese 2 - 0
Basilicata A 6 F.C. Satriano Ass. Miglionico Calcio 4 - 2
Basilicata A 6 Pol. Viggiano Virtus Bella 1 - 0
Basilicata A 6 Pol. 2000 A.P. I. Fagnano Valsinni 1 - 1
Basilicata A 7 Ssc Cogliandrino U.S. Balvano 2 - 0
Basilicata A 7 A.P. I. Fagnano Valsinni Asd Azzurra Tricarico 1 - 2
Basilicata A 7 Ass. Miglionico Calcio Pol. Viggiano 2 - 0
Basilicata A 7 S.S. San Nicola A.C. Banzi 0 - 1
Basilicata A 7 S.S. Santarcangiolese F.C. Satriano 1 - 0
Basilicata A 7 Asd. Sirinomercure Asd Project Matera Soccer 1 - 1
Basilicata A 7 Virtus Bella Pol. Pescopagano 2000 2 - 2
Basilicata A 7 Pol. 2000 Pol. Latronico Terme 0 - 0
Basilicata A 8 Asd Azzurra Tricarico Pol. 2000 2 - 0
Basilicata A 8 U.S. Balvano A.P. I. Fagnano Valsinni 1 - 2
Basilicata A 8 A.C. Banzi Virtus Bella 0 - 0
Basilicata A 8 Pol. Latronico Terme S.S. San Nicola 4 - 0
Basilicata A 8 Pol. Pescopagano 2000 Ass. Miglionico Calcio 0 - 0
Basilicata A 8 Asd Project Matera Soccer Ssc Cogliandrino 1 - 0
Basilicata A 8 F.C. Satriano Asd. Sirinomercure 3 - 1
Basilicata A 8 Pol. Viggiano S.S. Santarcangiolese 1 - 0
Basilicata A 9 Asd Azzurra Tricarico Pol. Latronico Terme 3 - 0
Basilicata A 9 Ssc Cogliandrino F.C. Satriano 3 - 1
Basilicata A 9 A.P. I. Fagnano Valsinni Asd Project Matera Soccer 0 - 1
Basilicata A 9 Ass. Miglionico Calcio A.C. Banzi 1 - 0
Basilicata A 9 S.S. Santarcangiolese Pol. Pescopagano 2000 0 - 0
Basilicata A 9 Asd. Sirinomercure Pol. Viggiano 2 - 3
Basilicata A 9 Virtus Bella S.S. San Nicola 1 - 0
Basilicata A 9 Pol. 2000 U.S. Balvano 1 - 0
Basilicata A 10 U.S. Balvano Asd Azzurra Tricarico 0 - 3
Basilicata A 10 A.C. Banzi S.S. Santarcangiolese 1 - 0
Basilicata A 10 Pol. Latronico Terme Virtus Bella 1 - 2
Basilicata A 10 Pol. Pescopagano 2000 Asd. Sirinomercure 0 - 1
Basilicata A 10 Asd Project Matera Soccer Pol. 2000 1 - 1
Basilicata A 10 S.S. San Nicola Ass. Miglionico Calcio 0 - 1
Basilicata A 10 F.C. Satriano A.P. I. Fagnano Valsinni 2 - 1
Basilicata A 10 Pol. Viggiano Ssc Cogliandrino 2 - 2
Basilicata A 11 Asd Azzurra Tricarico Asd Project Matera Soccer 2 - 1
Basilicata A 11 U.S. Balvano Pol. Latronico Terme 2 - 1
Basilicata A 11 Ssc Cogliandrino Pol. Pescopagano 2000 2 - 1
Basilicata A 11 A.P. I. Fagnano Valsinni Pol. Viggiano 3 - 1
Basilicata A 11 Ass. Miglionico Calcio Virtus Bella 3 - 0
Basilicata A 11 S.S. Santarcangiolese S.S. San Nicola 0 - 1
Basilicata A 11 Asd. Sirinomercure A.C. Banzi 1 - 1
Basilicata A 11 Pol. 2000 F.C. Satriano 0 - 2
Basilicata A 12 A.C. Banzi Ssc Cogliandrino 3 - 1
Basilicata A 12 Pol. Latronico Terme Ass. Miglionico Calcio 0 - 1
Basilicata A 12 Pol. Pescopagano 2000 A.P. I. Fagnano Valsinni 0 - 2
Basilicata A 12 Asd Project Matera Soccer U.S. Balvano 3 - 1
Basilicata A 12 S.S. San Nicola Asd. Sirinomercure 1 - 1
Basilicata A 12 F.C. Satriano Asd Azzurra Tricarico 0 - 2
Basilicata A 12 Pol. Viggiano Pol. 2000 1 - 0
Basilicata A 12 Virtus Bella S.S. Santarcangiolese 1 - 0
Basilicata A 13 Asd Azzurra Tricarico Pol. Viggiano 1 - 0
Basilicata A 13 U.S. Balvano F.C. Satriano 0 - 0
Basilicata A 13 Ssc Cogliandrino S.S. San Nicola 2 - 1
Basilicata A 13 A.P. I. Fagnano Valsinni A.C. Banzi 0 - 2
Basilicata A 13 Asd Project Matera Soccer Pol. Latronico Terme 3 - 1
Basilicata A 13 S.S. Santarcangiolese Ass. Miglionico Calcio 1 - 1
Basilicata A 13 Asd. Sirinomercure Virtus Bella 1 - 2
Basilicata A 13 Pol. 2000 Pol. Pescopagano 2000 4 - 0
Basilicata A 14 A.C. Banzi Pol. 2000 2 - 0
Basilicata A 14 Ass. Miglionico Calcio Asd. Sirinomercure 1 - 2
Basilicata A 14 Pol. Pescopagano 2000 Asd Azzurra Tricarico 1 - 3
Basilicata A 14 S.S. San Nicola A.P. I. Fagnano Valsinni 0 - 0
Basilicata A 14 S.S. Santarcangiolese Pol. Latronico Terme 0 - 0
Basilicata A 14 F.C. Satriano Asd Project Matera Soccer 2 - 0
Basilicata A 14 Pol. Viggiano U.S. Balvano 1 - 2
Basilicata A 14 Virtus Bella Ssc Cogliandrino 0 - 2
Basilicata A 15 Asd Azzurra Tricarico A.C. Banzi 0 - 1
Basilicata A 15 U.S. Balvano Pol. Pescopagano 2000 3 - 1
Basilicata A 15 Ssc Cogliandrino Ass. Miglionico Calcio 2 - 0
Basilicata A 15 A.P. I. Fagnano Valsinni Virtus Bella 2 - 1
Basilicata A 15 Pol. Latronico Terme F.C. Satriano 2 - 0
Basilicata A 15 Asd Project Matera Soccer Pol. Viggiano 0 - 0
Basilicata A 15 Asd. Sirinomercure S.S. Santarcangiolese 2 - 1
Basilicata A 15 Pol. 2000 S.S. San Nicola 5 - 0
Basilicata A 16 U.S. Balvano A.C. Banzi 2 - 0
Basilicata A 16 A.P. I. Fagnano Valsinni Ass. Miglionico Calcio 1 - 1
Basilicata A 16 Asd Project Matera Soccer Pol. Pescopagano 2000 7 - 0
Basilicata A 16 Asd Azzurra Tricarico S.S. San Nicola 1 - 0
Basilicata A 16 Ssc Cogliandrino S.S. Santarcangiolese 0 - 3
Basilicata A 16 Pol. Latronico Terme Asd. Sirinomercure 1 - 1
Basilicata A 16 F.C. Satriano Pol. Viggiano 6 - 2
Basilicata A 16 Pol. 2000 Virtus Bella 1 - 1
Basilicata A 17 Virtus Bella Asd Azzurra Tricarico 1 - 3
Basilicata A 17 S.S. San Nicola U.S. Balvano 2 - 1
Basilicata A 17 Asd. Sirinomercure Ssc Cogliandrino 2 - 2
Basilicata A 17 S.S. Santarcangiolese A.P. I. Fagnano Valsinni 2 - 1
Basilicata A 17 Pol. Viggiano Pol. Latronico Terme 2 - 3
Basilicata A 17 A.C. Banzi Asd Project Matera Soccer 0 - 0
Basilicata A 17 Pol. Pescopagano 2000 F.C. Satriano 0 - 1
Basilicata A 17 Ass. Miglionico Calcio Pol. 2000 2 - 0
Basilicata A 18 F.C. Satriano A.C. Banzi 1 - 2
Basilicata A 18 Pol. Latronico Terme Ssc Cogliandrino 2 - 0
Basilicata A 18 Asd Azzurra Tricarico Ass. Miglionico Calcio 2 - 0
Basilicata A 18 Pol. Viggiano Pol. Pescopagano 2000 1 - 0
Basilicata A 18 Asd Project Matera Soccer S.S. San Nicola 1 - 1
Basilicata A 18 Pol. 2000 S.S. Santarcangiolese 1 - 0
Basilicata A 18 A.P. I. Fagnano Valsinni Asd. Sirinomercure 0 - 0
Basilicata A 18 U.S. Balvano Virtus Bella 0 - 0
Basilicata A 19 S.S. Santarcangiolese Asd Azzurra Tricarico 2 - 1
Basilicata A 19 Ass. Miglionico Calcio U.S. Balvano 1 - 2
Basilicata A 19 Ssc Cogliandrino A.P. I. Fagnano Valsinni 1 - 0
Basilicata A 19 Pol. Pescopagano 2000 Pol. Latronico Terme 2 - 1
Basilicata A 19 Virtus Bella Asd Project Matera Soccer 0 - 1
Basilicata A 19 S.S. San Nicola F.C. Satriano 2 - 1
Basilicata A 19 A.C. Banzi Pol. Viggiano 2 - 1
Basilicata A 19 Asd. Sirinomercure Pol. 2000 0 - 0
Basilicata A 20 Pol. Pescopagano 2000 A.C. Banzi 1 - 4
Basilicata A 20 Pol. 2000 Ssc Cogliandrino 1 - 0
Basilicata A 20 Pol. Latronico Terme A.P. I. Fagnano Valsinni 2 - 0
Basilicata A 20 Asd Project Matera Soccer Ass. Miglionico Calcio 0 - 0
Basilicata A 20 Pol. Viggiano S.S. San Nicola 1 - 0
Basilicata A 20 U.S. Balvano S.S. Santarcangiolese 1 - 0
Basilicata A 20 Asd Azzurra Tricarico Asd. Sirinomercure 4 - 0
Basilicata A 20 F.C. Satriano Virtus Bella 4 - 1
Basilicata A 21 Ssc Cogliandrino Asd Azzurra Tricarico 1 - 3
Basilicata A 21 Asd. Sirinomercure U.S. Balvano 2 - 2
Basilicata A 21 A.C. Banzi Pol. Latronico Terme 2 - 0
Basilicata A 21 S.S. San Nicola Pol. Pescopagano 2000 3 - 0 *
Basilicata A 21 S.S. Santarcangiolese Asd Project Matera Soccer 3 - 1
Basilicata A 21 Ass. Miglionico Calcio F.C. Satriano 2 - 3
Basilicata A 21 Virtus Bella Pol. Viggiano 2 - 0
Basilicata A 21 A.P. I. Fagnano Valsinni Pol. 2000 1 - 2
Basilicata A 22 U.S. Balvano Ssc Cogliandrino 0 - 1
Basilicata A 22 Asd Azzurra Tricarico A.P. I. Fagnano Valsinni 1 - 0
Basilicata A 22 Pol. Viggiano Ass. Miglionico Calcio 4 - 2
Basilicata A 22 A.C. Banzi S.S. San Nicola 1 - 0
Basilicata A 22 F.C. Satriano S.S. Santarcangiolese 0 - 0
Basilicata A 22 Asd Project Matera Soccer Asd. Sirinomercure 3 - 1
Basilicata A 22 Pol. Pescopagano 2000 Virtus Bella 1 - 1
Basilicata A 22 Pol. Latronico Terme Pol. 2000 1 - 0
Basilicata A 23