Dutch Antilles 2005/06

Kopa Antiano 2006

NB: no Bonaire clubs participated as the 2005/06 season never took 
    place there.  Championship played over one match.

[Oct 8, 2006]
Centro Barber       2-1 Undeba



Saba / Sint Eustatius - Inter Island Competition 2006

[Jul 15, 2006]
Saba                3-5 Sint Eustatius
[Jul 16, 2006]
Saba                5-5 Sint Eustatius 


Curaçao 2005/06

First Stage

Final Table:

 1.SV Centro Social Deportivo Barber  18 11  4  3 36-13 37  Qualified
 2.Hubentut Fortuna                   18  9  3  6 25-17 30  Qualified
 3.Undeba (Banda'bou)                 18  7  7  4 23-14 28  Qualified
 4.VESTA (Willemstad)                 18  7  6  5 21-13 27  Qualified
 5.CRKSV Jong Colombia (Boca Sam)    18  8  3  7 20-25 27  Qualified
 6.RKSV Centro Dominguito             18  6  8  4 20-14 26  Qualified
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.SV Victory Boys (Bandariba)        18  7  6  5 24-19 24  [-3]
 8.SUBT (Willemstad)                  18  7  3  8 19-24 24
 9.RKVFC Sithoc (Mahuma)              18  4  1 13 11-40 13
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10.CRKSV Jong Holland (Willemstad)    18  2  3 13  8-28  9  Relegation Playoff

NB: Victory Boys 3 points deducted for fielding suspended player in rd 17
    VESTA = Vriendschap, Eendracht Sterken Tegen Alles 

Round 1
[Oct 9]
Jong Colombia       1-0 Undeba
[Oct 13]
VESTA               3-0 Sithoc
[Oct 14]
Jong Holland        1-3 Hubentut Fortuna      [also reported 2-3]
[Oct 15]
Centro Dominguito   0-0 Victory Boys
[Oct 16]
SUBT                1-4 Centro Barber

Round 2
[Oct 19]
Jong Colombia       3-2 Hubentud Fortuna      [inferred] 
[Oct 22]
Centro Barber       3-0 Sithoc
[Oct 23]
Undeba              2-0 Jong Holland    
Centro Dominguito   4-0 SUBT
[Oct 25]
Victory Boys        1-0 VESTA

Round 3
[Oct 27]
Jong Holland        1-1 Jong Colombia
[Oct 29]
Undeba              5-0 Sithoc
[Oct 30]
VESTA               1-1 Centro Barber
[Oct 31]
Centro Dominguito   0-0 Hubentut Fortuna
[Nov 1]
SUBT                2-1 Victory Boys
 
Round 4
[Nov 2]
Undeba              2-0 VESTA
[Nov 3]
Centro Barber       4-1 Centro Dominguito
[Nov 4]
Jong Holland        1-3 SUBT
[Nov 6]
Victory Boys        2-3 Hubentut Fortuna
Jong Colombia       3-2 Sithoc

Round 5
[Nov 10]
Hubentut Fortuna    2-0 SUBT
[Nov 11]
Jong Colombia       1-0 VESTA
[Nov 12]
Centro Barber       3-1 Victory Boys
[Nov 13]
Sithoc              2-1 Jong Holland          [also reported 3-1]
Undeba              0-0 Centro Dominguito

Round 6
[Nov 16]
Jong Colombia       2-1 Centro Dominguito
[Nov 17]
SUBT                0-1 Sithoc
[Nov 18]
Victory Boys        1-3 Undeba
[Nov 19]
Jong Holland        0-1 Centro Barber
[Nov 21]
VESTA               0-1 Hubentut Fortuna

Round 7
[Nov 23]
Undeba              0-1 SUBT
[Nov 25]
Jong Colombia       1-3 Victory Boys
[Nov 26]
Hubentut Fortuna    0-1 Centro Barber
[Nov 28]
VESTA               0-1 Jong Holland
[Nov 29]
Centro Dominguito   1-0 Sithoc

Round 8
[Dec 1]
Jong Colombia       1-0 SUBT
[Dec 2]
Jong Holland        1-2 Victory Boys
[Dec 4]
VESTA               2-0 Centro Dominguito
[Dec 5]
Sithoc              0-2 Hubentut Fortuna
[Dec 6]
Undeba              2-1 Centro Barber

Round 9
[Dec 7]
Centro Dominguito   1-1 Jong Holland
[Dec 9]
Sithoc              1-3 Victory Boys
[Dec 10]
SUBT                1-1 VESTA
[Dec 11]
Centro Barber       4-1 Jong Colombia
[Dec 14]
Undeba              2-1 Hubentut Fortuna

Round 10 
[Jan 5]
Centro Barber       0-1 Jong Holland
[Jan 8]
Undeba              0-0 Sithoc
Victory Boys        0-0 Centro Dominguito
[Jan 9]
VESTA               1-0 Jong Colombia
[Jan 10]
SUBT                1-0 Hubentut Fortuna

Round 11
[Jan 12]
Sithoc              0-7 Centro Barber
[Jan 13]
SUBT                4-1 Jong Colombia
[Jan 14]
Centro Dominguito   0-0 Hubentut Fortuna
[Jan 15]
Jong Holland        0-3 Victory Boys 
VESTA               2-2 Undeba

Round 12
[Jan 17]
Jong Colombia       0-2 Centro Dominguito
[Jan 20]
Victory Boys        2-0 Sithoc
[Jan 21]
Undeba              1-1 SUBT
[Jan 22]
Centro Barber       0-2 VESTA
Hubentut Fortuna    2-0 Jong Holland

Round 13
[Jan 25]
Undeba              0-0 Victory Boys
[Jan 26]
SUBT                1-0 Jong Holland
[Jan 28]
VESTA               1-0 Hubentut Fortuna
[Jan 29]
Centro Dominguito   3-0 Sithoc
Centro Barber       2-1 Jong Colombia

Round 14
[Feb 8]
SUBT                0-0 VESTA
[Feb 9]
Jong Holland        0-2 Centro Dominguito
[Feb 11]
Victory Boys        1-1 Centro Barber
[Feb 15]
Hubentut Fortuna    3-2 Undeba
[Feb 16]
Jong Colombia       1-0 Sithoc

Round 15
[Mar 2]
Undeba              1-0 Jong Holland
[Mar 3]
Centro Barber       2-0 SUBT
[Mar 4]
VESTA               3-3 Centro Dominguito
[Mar 5]
Sithoc              2-4 Hubentud Fortuna
Victory Boys        1-2 Jong Colombia

Round 16
[Mar 9]
Centro Dominguito   0-0 Centro Barber
[Mar 10]
Hubentut Fortuna    0-0 Victory Boys
[Mar 11]
Jong Colombia       0-0 Undeba    
[Mar 12]
Jong Holland        0-3 VESTA
SUBT                0-2 Sithoc

Round 17
[Mar 15]
Centro Barber       1-0 Hubentut Fortuna
[Mar 16]
Jong Holland        0-0 Jong Colombia
[Mar 18]
VESTA               2-0 Sithoc
[Mar 19]
Centro Dominguito   2-0 Undeba
Victory Boys        ann SUBT                  [annulled, originally 1-1;
[May 6, replay]                                Victory Boys fielded  
Victory Boys        3-2 SUBT                   suspended Germain Permit]

Round 18                    
[Mar 23]
VESTA               0-0 Victory Boys
[Mar 24]
SUBT                2-0 Centro Dominguito
[Mar 25]
Sithoc              1-0 Jong Holland
[Mar 26]
Jong Colombia       1-2 Hubentut Fortuna
Undeba              abd Centro Barber         [abandoned at 1-0 (due to
[Apr 4]                                        electricity failure?)]
Undeba              1-1 Centro Barber

Final Table:

 1.SV Centro Social Deportivo Barber  18 11  4  3 36-13 37  Qualified
 2.Hubentut Fortuna                   18  9  3  6 25-17 30  Qualified
 3.Undeba (Banda'bou)                 18  7  7  4 23-14 28  Qualified
 4.VESTA (Willemstad)                 18  7  6  5 21-13 27  Qualified
 5.CRKSV Jong Colombia (Boca Sam)    18  8  3  7 20-25 27  Qualified
 6.RKSV Centro Dominguito             18  6  8  4 20-14 26  Qualified
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.SV Victory Boys (Bandariba)        18  7  6  5 24-19 24  [-3]
 8.SUBT (Willemstad)                  18  7  3  8 19-24 24
 9.RKVFC Sithoc (Mahuma)              18  4  1 13 11-40 13
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10.CRKSV Jong Holland (Willemstad)    18  2  3 13  8-28  9  Relegation Playoff

NB: Victory Boys 3 points deducted for fielding suspended player in rd 17
    VESTA = Vriendschap, Eendracht Sterken Tegen Alles 

Promotion/Relegation Playoff

First Leg [Jul 12, stadion Ergilio Hato]
Santa Cruz          2-1 Jong Holland

Second Leg [Jul 16]
Jong Holland        2-1 Santa Cruz            [3-2 pen]

NB: Jong Holland remain at first level


Buelta di Seis

Table:

 1.SV Centro Social Deportivo Barber   5  3  2  0 10- 3 11  Qualified
 2.CRKSV Jong Colombia (Boca Sam)     4  3  0  1  6- 6  9  Qualified
 3.Undeba (Banda'bou)                  4  2  1  1  6- 3  7  Qualified
 4.Hubentut Fortuna                    5  2  1  2  3- 3  7  Qualified
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 5.VESTA (Willemstad)                  5  2  0  3  8- 7  6
 6.RKSV Centro Dominguito              5  0  0  5  2-13  0

Round 1
[May 11]
Centro Barber       3-0 Centro Dominguito
[May 12]
Hubentut Fortuna    1-2 Jong Colombia
[May 15]
Undeba              3-1 VESTA

Round 2
[May 17]
Jong Colombia       1-4 Centro Barber
[May 18]
VESTA               1-0 Hubentut Fortuna
[May 20]
Centro Dominguito   0-2 Undeba

Round 3
[May 26]
VESTA               0-1 Jong Colombia
[May 27]
Hubentut Fortuna    1-0 Centro Dominguito
[May 28]
Undeba              1-1 Centro Barber 
      
Round 4
[May 31]
Jong Colombia       2-1 Centro Dominguito
[Jun 2]
Centro Barber       2-1 VESTA
[Jun 3]
Undeba              0-1 Hubentut Fortuna

Round 5 
[Jun 5]
Centro Dominguito   1-5 VESTA
[Jun 6]
Hubentut Fortuna    0-0 Centro Barber
[tba]
Jong Colombia        -  Undeba

Table:

 1.SV Centro Social Deportivo Barber   5  3  2  0 10- 3 11  Qualified
 2.CRKSV Jong Colombia (Boca Sam)     4  3  0  1  6- 6  9  Qualified
 3.Undeba (Banda'bou)                  4  2  1  1  6- 3  7  Qualified
 4.Hubentut Fortuna                    5  2  1  2  3- 3  7  Qualified
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 5.VESTA (Willemstad)                  5  2  0  3  8- 7  6
 6.RKSV Centro Dominguito              5  0  0  5  2-13  0


Buelta di Kuater

Round 1
[Jun 10]
Jong Colombia       3-0 Hubentut Fortuna
[Jun 11?]
Undeba              1-1 Centro Barber

Round 2
[Jun 15]
Centro Barber       2-1 Hubentut Fortuna
[Jun 16]
Undeba              bt  Jong Colombia

Round 3
[Jun 21]
Hubentut Fortuna    2-2 Undeba
[Jun 22]
Jong Colombia        -  Centro Barber         [Barber did not lose]

Table:

 1.Undeba (Banda'bou)                  3  1  2  0  3- 3  5  [*]  Qualified
 2.SV Centro Social Deportivo Barber   2  1  1  0  3- 2  4
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.CRKSV Jong Colombia (Boca Sam)     2  1  0  1  3- 0  3  [*]
 4.Hubentut Fortuna                    3  0  1  2  3- 7  1

[*] w/o goals rd 2

Gran Final [Jun 29 - ppd from Jun 25]
Undeba              1-0 Centro Barber         [aet]
  [Luigison Doran 111]

NB: final postponed due to protest Jong Colombia on allegedly 
    ineligible player (Jair Cantillo Sanchez) for Barber in 
    their final match of Buelta di Kuater; their protest was rejected

NB: in December 2006, Undeba were described as champions of Curacao 2005/06
    (thanks to winning the above final) and runners-up of the Antilles;
    it is unclear when the Kopa Antiano 2006 was played, but apparently
    Centro Barber won it (as they also entered the CONCACAF Champions Cup
    2006/07); no Bonaire clubs participated.


Topscorer:
17 Edgard Cassiani (Barber)



Bonaire 2005/06

League interrupted due to dispute involving the clubs Vitesse, ATC, 
Juventus and Estrellas; on Jan 8, 2006, these four clubs entered a 
motion of no confidence at an extraordinary general assembly, which 
was unanimously accepted; a four-man commission was then formed, 
which in March recommended to elect a new board of the FFB, to which 
Uruguay did not immediately agree.

It appears the season was eventually cancelled (in June 2006, the
outstanding final of the youth championship 2004/05 was eventually
played!), and the FFB organised an intermediate cup tournament 
(Kopa FFB) as warm-up for the 2006/07 season in the summer of 2006.  

In addition, Real Rincon organised a friendly tournament in spring, 
involving the 7 member clubs of FFB and Arriba Per who are to enter 
the FFB competitions in the 2006/07 season, which is supposed to
start on Oct 22, 2006.

Torneo 'Kopa Balbino Anthony' 2006

NB: organised by Real Rincon dedicated to Balbino Anthony;
    participants include Arriba Per, who are to be admitted
    to FFB for 2006/07 season; held at Kompleho Deportivo
    Antonio Trenidad at Rincon

Group Stage

[Mar 31]
Vespo               3-1 ATC
Juventus            2-0 Arriba Per
Vitesse             1-3 Estrellas
Real Rincon         1-2 Uruguay
ATC                 2-1 Estrellas
[Apr 1]
Real Rincon         6-1 Arriba Per
Vespo               3-1 Vitesse
Juventus            1-2 Uruguay
Vitesse             0-2 ATC
Real Rincon         1-0 Juventus
Vespo               0-1 Estrellas
Arriba Per         o/w Uruguay               [Arriba Per dns]

Pool A
 1.SV Uruguay (Antriol)                3  3  0  0  4- 2   9
 2.Real (Rincon)                       3  2  0  1  8- 3   6
 3.SV Juventus (Antriol)               3  1  0  2  3- 3   3
 4.Arriba Per                         3  0  0  3  1- 8   0
NB: w/o goals walkover Uruguay vs Arriba Per
Pool B
 1.Vespo (Rincon)                      3  2  0  1  6- 3   6
 2.Estrellas (Noord di Salia)         3  2  0  1  5- 3   6
 3.Atltiko (Tera Cor)                3  2  0  1  5- 4   6  [aka ATC]
 4.SV Vitesse (Antriol)                3  0  0  3  2- 8   0

Semifinals [Apr 2]
Uruguay             0-1 Estrellas
Vespo               0-3 Real Rincon

Third Place Match [Apr 2]
Vespo               drw Uruguay               [4-3 pen]

Final [Apr 2]
Estrellas           1-1 Real Rincon           [2-0 pen]

Torneo Kopa FFB 2006

NB: pre-season tournament organised by federation;
    all matches at Stadion di Playa

Regular Stage

[Jun 4]
Juventus            2-0 Estrellas
[Jun 7]
Real Rincon         2-1 Vitesse
[Jun 9]
Uruguay             5-1 ATC
[Jun 11]
Vespo               3-2 Real Rincon
[Jun 14]
ATC                 0-2 Juventus
[date?]
Uruguay             bt  Vitesse
[Jun 19]
Estrellas           2-2 Vespo 
[Jun 23]
ATC                 4-3 Vitesse
[Jun 25]
Vespo               0-0 Uruguay
[Jul 12]
Real Rincon         1-0 Estrellas
[Jul 16]
Juventus            1-0 Uruguay
[Jul 17]
Vespo               4-1 Vitesse
[dates?]
Real Rincon         bt  ATC
Estrellas           bt  Vitesse
[Jul 19]
Estrellas           5-1 ATC
[Jul 21]
Juventus            1-0 Vespo  
[Jul 23]
Uruguay             1-1 Real Rincon
[Jul 26]
ATC                 lt  Vespo
[Jul 27]
Uruguay             1-1 Estrellas
[Jul 28]
Real Rincon         2-1 Juventus
[Aug 1]
Vitesse             2-3 Juventus

Final Table:

 1.SV Juventus (Antriol)               6  5  0  1 10- 4  15
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2.Real (Rincon)                       6  4  1  1  8- 6  13  [*1]
 3.Vespo (Rincon)                      6  3  2  1  9- 6  11  [*1]
 4.SV Uruguay (Antriol)                6  2  3  1  7- 4   9  [*1]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 5.Estrellas (Noord di Salia)         6  2  2  2  8- 7   8  [*1]
 6.Atltiko (Tera Cor)                6  1  0  5  6-15   3  [*2]  [aka ATC]
 7.SV Vitesse (Antriol)                6  0  0  6  7-13   0  [*2]

[*i] missing goals of i matches

Semifinals
[Aug 2]
Real Rincon         2-0 Uruguay
[Aug 4]
Uruguay             1-1 Vespo
[Aug 6]
Real Rincon         2-1 Vespo

Table:

 2.Real (Rincon)                       2  2  0  0  4- 0   6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Vespo (Rincon)                      2  0  1  1  2- 3   1
 4.SV Uruguay (Antriol)                2  0  1  1  1- 3   1

Final [Aug 11]
Juventus            0-1 Real Rincon
  [Brtje Winklaar]





Second Level 2005/06


Curaçao Second Level 2005/06

Sekshon Amatr di FFK

First Stage

NB: played in two groups

[Nov 27]
Inter Willemstad    1-0 Didi Skrpn

[Dec 1]
Inter Willemstad     -  New Song

[Jan 7,8]
Canisius Boys       0-3 Indekor
Deportivo Sta. Rosa 1-3 C.H. Mahuma 
Scherpenheuvel      0-2 Buena Vista 
Juventud Westpunt   2-2 Didi Skrpn

[Jan 12]
UD Tera Kora         -  Canisius Boys
[Jan 14]
FC Sithoc II         -  Dep. Marquita 
Indekor              -  Santa Cruz

[Jan 21,22]
De Koning           1-0 Santa Cruz
UD Tera Kr        3-0 Indekor
Dep. San Kristofel  5-1 Inter Willemstad
Didi Skrpn       3-0 C.H. Mahuma
New Song            1-1 Bonam
Juventud Westpunt   6-1 Dep. Sta. Rosa.

[Jan 25]
Dep. Marquita        -  De Koning
[Jan 26]
Santa Cruz           -  Buena Vista

[Jan 29]
Dep. Marquita        -  Scherpenheuvel
UD Tera Kor         -  FC Sithoc II
Canisius Boys        -  De Koning
Didi Skrpn        -  Dep. San Kristofel.

[Mar 14]
Inter Willemstad    2-1 Didi Skrpn
[Mar 16]
Inter Willemstad    1-0 New Song

[Mar 26]
C.H. Mahuma          -  Inter Willemstad

[Apr 1,2]
UD Tera Kr        2-1 Canisius Boys
Indekor/Ennia       1-1 De Koning 
Dep. Marquita       3-1 Buena Vista
Santa Cruz          2-2 Scherpenheuvel 
Dep. San Kristofel  1-0 Inter Willemstad
C.H. Mahuma         1-1 Didi Skrpn 
Bonam               1-0 U.D. Sta Rosa 
Indekor/Ennia       2-1 Canisius Boys 
New Song            2-0 Juventud Westpunt
UD Tera Kr        3-0 De Koning

Top of Tables (Apr 7):

Pul A
 1.Union Deportivo Tera Kr     31

Pul B
 1.Dep. San Kristofel            29 
 2.Inter Willemstad              27

Qualified for Playoff:

Pul A
UD Tera Kr
Dep. Marquita
Santa Cruz
Buena Vista

Pul B
Dep. San Kristofl
Inter Willemstad
Didi Skrpn 
C.H. Mahuma 

Playoff

Round 1 
[May 6]
UD Tera Kr        2-3 C.H. Mahuma
Marquita            1-3 Didi Skrpn 
[May 7]
Santa Cruz          2-2 Inter Willemstad
Buena Vista         2-1 Dep. San Kristfel

Round 2
[May 10]
UD Tera Kora        bt  Buena Vista
Marquita             -  Santa Cruz
Dep. San Kristofel   -  C.H. Mahuma
[May 11]
Inter Willemstad     -  Didi Skrpn

Round 3?
Didi Skrpn       2-0 UD Tera Kr
Santa Cruz          0-0 Dep. San Kristof 
C.H. Mahuma         3-0 Marquita
Inter Willemstad    1-0 Buena Vista

Round 4?
U.D. Tera Kor      1-1 Santa Cruz
[May 22]
Dep. San Kristof    1-1 Didi Skrpn 
[May 23]
Marquita            0-2 Buena Vista
[May 26]
Inter Willemstad     -  C.H. Mahuma

Round 5?
[May 29]
U.D. Tera Kr      bt  Inter Willemstad
Marquita             -  Dep. San Kristof 
[Jun 11]
Santa Cruz           -  C.H. Mahuma
Buena Vista          -  Didi Skrpn

Round 6? [Jun 3,4?]
Buena Vista         1-0 C.H. Mahuma
U.D. Tera Kr      6-2 Marquita 
Dep. San Kristf    2-1 Inter Willemstad 
Santa Cruz           -  Didi Skrpn 

Top of Table (Jun 6):
 1.Didi Skrpn               5   3  1  1   10
 2.Union Deportivo Tera Kr   6   3  1  2   10

Topscorers:
11 Vilyson Lake      (Tera Kr)
10 Susana Roberto    (Didi Skrpn)
 9 Ludison Scharbaai (Santa Cruz)

Round 7?
[Jun 7]
Santa Cruz           -  Buena Vista
[Jun 8]
Didi Skrpn        -  C.H. Mahuma
[Jun 8]
U.D. Tera Kr       -  Dep. San Kristof
[Jun 10]
Marquita             -  Inter Willemstad

NB: top-4 qualified for Kaya Kuater

Round 1
Buena Vista         1-0 Didi Skrpn
U.D. Tera Kr      1-1 Santa Cruz

Round 2
U.D. Tera Kr      1-0 Buena Vista 
Didi Skrpn       1-0 Santa Cruz

Table:

 1.Union Deportivo Tera Kr   2   1  1  0   2- 1  4
 2.Buena Vista                 2   1  0  1   1- 1  3
 3.Didi Skrpn               2   1  0  1   1- 1  3
 4.Santa Cruz                  2   0  1  1   1- 2  1

Round 3
[Jun 26]
Santa Cruz          bt  Buena Vista 
[Jun 27]
Didi Skrpn        -  U.D. Tera Kr        [Didi did not win]

NB: top-2 qualify for final

Championship Final [Jul 1]
U.D. Tera Kr      abd Santa Cruz            [abandoned at 2-0 due to
                                               power failure]

Final Replay [Jul 6]
U.D. Tera Kr      1-2 Santa Cruz            [complete replay]
  [half-time 1-0]

NB: protest UD Tera Kr against replay rejected on Jul 10

Topscorer: Vilyson Lake (UD Tera Kr) 15 goals


Promotion/Relegation Playoff

First Leg [Jul 12, stadion Ergilio Hato]
Santa Cruz          2-1 Jong Holland

Second Leg [Jul 16]
Jong Holland        2-1 Santa Cruz            [3-2 pen]

NB: Santa Cruz remain at 2nd level


Vrije Curaaose Voetbal Federatie

1. Klasse
 
Final Table:

 1.Angua                      12  10  1  1  37-11 31 
 2.Astros de Colombia         12   6  4  2  22-13 22 
 3.Vasco da Gama              12   3  5  4  20-16 14 
 4.Matrix United              12   2  3  7  15-26  9 
 5.Willemstad-1               12   2  1  9  14-42  7 

 

2004/05

2006/07

list of champions

list of champions Bonaire

list of champions Curaçao


About this document

Prepared and maintained by Hans Schöggl for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Hans Schöggl
Last updated: 29 Feb 2012

(C) Copyright Hans Schöggl and RSSSF 2005/12
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.