Uganda 2012/13


FUFA Super League | Bell Uganda Super League
Uganda Cup
Division One

NB: two leagues started in parallel, with most clubs entering both; the FUFA Super League
    is officially sanctioned by the Uganda FA (FUFA) and FIFA while the Uganda Super League
    is a continuation of the 2011/12 league.

FUFA Super League

 
NB: Maroons were expelled after failing to comply with FSL demands;
    they were replaced by Aurum Roses

Final Table:

 1.KCC FC                 30  17 12  1  50-16  63  Champions
 2.URA FC                 30  17  5  8  49-22  56
 3.Vipers SC              30  14  9  7  36-22  51  [*1]
 4.SC Villa               30  13  8  9  36-31  47
 5.SC Victoria University 30  11 13  6  27-20  46  [aka SCVU]
 6.Entebbe FC             30  12 10  8  25-19  46  [*2]
 7.BUL FC                 30  10 13  7  29-28  43  [*3]
 8.Kiira Young FC         30   9 14  7  27-24  41
 9.Masaka LC              30  10 11  9  28-28  41
10.Proline FC             30   9 11 10  32-37  38
11.Express FC             30   8 12 10  31-31  36
12.Police FC              30   8 11 11  27-32  35
13.Simba FC               30   9  8 13  19-30  35
-------------------------------------------------
14.Victors FC             30   5 14 11  17-30  29  Relegated
15.Aurum Roses            30   5  6 19  20-49  21  Relegated
16.Water FC               30   2  5 23  16-50  11  Relegated

[*1] Bunamwaya were renamed Vipers SC
[*2] Entebbe Young were renamed Entebbe FC
[*3] BIDCO FC were renamed BUL FC

[Sep 25]
KCC                 0-0 SCVU
Vipers              1-2 Entebbe
Kiira Young         1-0 Victors
Simba               1-0 Police
[Sep 28]
URA                 4-3 Water
Aurum Roses         0-4 Express
BUL                 0-2 Villa
[Sep 29]
Proline             2-1 Masaka

[Oct 2]
Entebbe             0-0 KCC 
Police              1-1 Kiira Young
Victors             1-1 Water
[Oct 5]
SCVU                1-0 URA
Masaka              2-2 Vipers
Simba               0-0 Proline
Express             0-0 BUL                 
Villa               0-1 Aurum Roses

[Oct 16]
Kiira Young         1-1 Proline             
KCC                 4-1 Masaka              
Entebbe             0-2 SCVU                
Vipers              2-0 Express             
Water               0-0 BUL                 
Victors             0-0 Aurum Roses         
Police              1-2 Villa               
URA                 2-1 Simba               

[Oct 19]
KCC                 1-0 URA                 
Masaka              0-0 SCVU                
Kiira Young         1-0 Simba               
BUL                 3-2 Victors             
Express             0-0 Entebbe             
Water               2-3 Proline             

[Oct 23]
Aurum Roses         0-2 Police              
Villa               0-0 Vipers              
Entebbe             2-0 Water               

[Oct 26]
Proline             3-1 Aurum Roses         
Entebbe             1-0 Villa               
Police              1-2 BUL                 
SCVU                2-1 Express             
URA                 1-1 Kiira Young         
Vipers              2-1 KCC                 
Victors             0-0 Masaka              

[Oct 30]
BUL                 3-2 Proline             
Express             1-1 KCC                 
Masaka              2-1 URA                 
[Nov 2]
Aurum Roses         0-1 Simba               
Villa               1-1 SCVU                
Victors             0-0 Entebbe             
Vipers              5-1 Police              

[Nov 6]
URA                 3-1 Proline             
Masaka              0-1 Express             
Kiira Young         0-0 Aurum Roses         
KCC                 3-1 Villa               
Simba               0-0 BUL                 
SCVU                1-1 Victors             
Water               0-1 Vipers              
Entebbe             2-0 Police              

[Nov 9]
Express             0-1 URA                 
Aurum Roses         4-1 Water               
Vipers              1-2 Simba               
BUL                 2-2 Kiira Young         
Police              1-1 SCVU                
[Nov 13]
Victors             0-3 KCC                 
Villa               0-1 Masaka              
Entebbe             0-0 Proline             

[Nov 16]
SCVU                0-0 Proline             
Express             0-1 Villa               
URA                 6-1 Aurum Roses         
Kiira Young         0-1 Vipers              
[Nov 20]         
Simba               0-0 Water            
KCC                 4-2 Police        

[Dec 11]
SCVU                1-1 Kiira Young         
Villa               3-2 URA                 
BUL                 3-2 Aurum Roses         
Police              1-1 Masaka      

[Dec 14]
Victors             1-1 Express             
Proline             1-1 KCC                 
SCVU                1-0 Simba        
Entebbe             0-2 Kiira Young   

[Dec 18]
Simba               1-0 Entebbe     
Proline             0-1 Vipers              
Villa               3-1 Victors             
URA                 2-0 BUL                 
Express             1-0 Police             
Masaka              0-0 Kiira Young         

[Dec 21]
SCVU                2-1 Water  
KCC                 2-1 Simba               
Aurum Roses         0-2 Vipers   
BUL                 0-0 Masaka              

[Dec 28]
Victors             1-0 URA                 
Vipers              0-0 BUL                 
Water               0-2 Villa               
Entebbe             2-0 Aurum Roses         
KCC                 2-0 Kiira Young         

[Jan 1] 
Simba               1-0 Masaka              
Proline             2-1 Express              
[Jan 2]
Water               0-2 Kiira Young     

[Jan 5]
Villa               2-1 Proline             
URA                 0-1 Vipers              
Masaka              1-2 Entebbe             
Victors             0-1 Police             

[Jan 8]
Vipers              3-0 Victors             
BUL                 0-0 Entebbe             
Police              0-0 URA                 
Masaka              1-0 Aurum Roses         
Water               1-2 KCC                 

[Jan 11]
Proline             1-1 Victors             
SCVU                1-0 BUL                 
Simba               2-1 Villa               
Aurum Roses         0-1 KCC                 
Kiira Young         0-2 Express             
Masaka              3-1 Water               

[Jan 15]
URA                 1-0 Entebbe             
Proline             1-1 Police              
SCVU                1-3 Vipers              
Simba               1-0 Victors             
BUL                 0-0 KCC                 
Villa               2-1 Kiira Young         
Express             3-1 Water               

[Jan 18]
Aurum Roses         0-2 SCVU
Police              3-0 Water
Express             1-1 Simba

Halfway Table:

 1.Vipers SC              15  10  3  2  25- 9  33  [*1]
 2.KCC FC                 15   9  5  1  25-10  32
 3.SC Victoria University 15   7  7  1  16- 9  28  [aka SCVU]
 4.SC Villa               15   8  2  5  20-15  26
 5.Simba FC               15   7  4  4  12- 9  25
 6.URA FC                 15   7  2  6  23-16  23
 7.Entebbe FC             15   6  5  4  11- 8  23  [*2]
 8.Express FC             15   5  5  5  16-12  20
 9.BUL FC                 15   4  8  3  13-14  20  [*3]
10.Proline FC             15   4  7  4  18-18  19
11.Kiira Young FC         15   4  7  4  13-13  19
12.Masaka LC              15   4  6  5  13-15  18
13.Police FC              15   3  5  7  15-21  14
-------------------------------------------------
14.Victors FC             15   1  7  7   8-19  10
15.Aurum Roses            15   2  2 11   9-28   8
16.Water FC               15   0  3 12  11-32   3

[*1] Bunamwaya were renamed Vipers SC
[*2] Entebbe Young were renamed Entebbe FC
[*3] BIDCO FC were renamed BUL FC

[Feb 1]
Masaka              0-0 Proline             
SCVU                1-1 KCC                 
Express             1-2 Aurum Roses         
Victors             1-1 Kiira Young         
Villa               2-0 BUL                 
Simba               awd URA                 [awarded 0-3, Simba dns]

[Feb 5]
Entebbe             2-0 Vipers              
Police              3-0 Simba               

[Feb 8]
KCC                 1-0 Entebbe             
Police              0-0 Kiira Young         
URA                 0-1 SCVU                
Vipers              1-0 Masaka              
Water               0-1 Victors             

[Feb 12]
Proline             3-2 Simba               
BUL                 1-1 Express             
Aurum Roses         1-1 Villa               

[Feb 15]
SCVU                0-0 Entebbe             
Masaka              0-2 KCC                 
Villa               3-1 Police              
Express             0-0 Vipers              

[Feb 19]
Proline             0-1 Kiira Young         
BUL                 2-1 Water               
Aurum Roses         1-1 Victors             

[Feb 22]
Vipers              1-1 SCVU                
Victors             1-0 Simba               
KCC                 2-2 BUL                 
Kiira Young         1-2 Villa               
Water               0-0 Express             
[Feb 23]
Entebbe             1-1 URA                 

[Feb 26]
Water               2-0 Entebbe             
Victors             0-0 Vipers              

[Mar 1]
KCC                 1-0 Vipers              
Water               1-0 Simba               
Express             2-2 SCVU                
Villa               1-1 Entebbe             
BUL                 2-0 Police              
Masaka              0-0 Victors             
[Mar 5]
Aurum Roses         2-1 Proline             

[Mar 8]
SCVU                2-3 Villa               
KCC                 5-0 Express             
URA                 3-0 Masaka              
Police              2-1 Vipers              
Simba               0-0 Aurum Roses         
[Mar 12]
Proline             0-1 BUL                 
Entebbe             1-0 Victors             
Kiira Young         1-0 Water               

[Mar 15]
Villa               0-0 KCC                 
BUL                 0-1 Simba               
Proline             0-5 URA                 
Vipers              1-0 Water               
Express             1-2 Masaka              
Police              1-1 Entebbe             
[Mar 19]
Victors             1-0 SCVU                
Aurum Roses         0-1 Kiira Young         

[Mar 26]
URA                 2-1 Express             
Water               0-1 Aurum Roses         
Simba               1-1 Vipers              
Kiira Young         1-2 BUL                 
KCC                 1-1 Victors             
Masaka              0-0 Villa               

[Mar 29]
Aurum Roses         0-1 URA                 
Proline             0-0 Entebbe             
SCVU                0-0 Police              

[Apr 2]
Proline             1-0 SCVU                
Entebbe             2-1 Simba               
Police              0-1 KCC                 
Vipers              0-0 Kiira Young         
Villa               0-2 Express             

[Apr 5]
URA                 3-0 Villa               
Aurum Roses         1-2 BUL                 
Masaka              2-1 Police              
Kiira Young         0-0 SCVU                

[Apr 9]
Police              1-0 Water               
Express             1-1 Victors             
Kiira Young         1-0 Entebbe             
KCC                 0-0 Proline             
Simba               1-0 SCVU                

[Apr 12]
Victors             1-0 Villa               
Vipers              1-2 Proline             
Police              0-0 Express             
Kiira Young         2-2 Masaka              

[Apr 16]
SCVU                1-0 Water               
Masaka              0-1 BUL                 
Vipers              2-1 Aurum Roses         
Simba               0-3 KCC                 

[Apr 19]
URA                 2-0 Victors             
BUL                 0-0 Vipers              
Villa               0-0 Water               
Aurum Roses         1-2 Entebbe             
Kiira Young         1-1 KCC                 

[Apr 23]
Express             4-1 Proline             
Masaka              0-0 Simba               
SCVU                2-0 Aurum Roses         
BUL                 2-2 URA                 

[Apr 26]
Proline             1-2 Villa               
Masaka              4-0 Aurum Roses         
Vipers              0-1 URA                 
Simba               0-1 Express             
Police              1-0 Victors             

[Apr 30]
Entebbe             1-0 BUL                 
KCC                 4-0 Water               
URA                 0-1 Police              

[May 3]
Victors             0-2 Proline             
KCC                 3-1 Aurum Roses         
URA                 2-0 Water               
Villa               0-0 Simba               
Express             1-1 Kiira Young         
Entebbe             1-2 Masaka              

[May 7]
Water               1-2 Masaka              
BUL                 0-1 SCVU                
Police              1-1 Proline             
Kiira Young         0-1 URA                 

[May 10]
URA                 0-0 KCC                 
Victors             1-1 BUL                 
Simba               1-3 Kiira Young         
SCVU                0-1 Masaka              
Proline             2-0 Water               
Police              0-0 Aurum Roses         
Vipers              3-2 Villa               
Entebbe             2-0 Express             

Final Table:

 1.KCC FC                 30  17 12  1  50-16  63  Champions
 2.URA FC                 30  17  5  8  49-22  56
 3.Vipers SC              30  14  9  7  36-22  51  [*1]
 4.SC Villa               30  13  8  9  36-31  47
 5.SC Victoria University 30  11 13  6  27-20  46  [aka SCVU]
 6.Entebbe FC             30  12 10  8  25-19  46  [*2]
 7.BUL FC                 30  10 13  7  29-28  43  [*3]
 8.Kiira Young FC         30   9 14  7  27-24  41
 9.Masaka LC              30  10 11  9  28-28  41
10.Proline FC             30   9 11 10  32-37  38
11.Express FC             30   8 12 10  31-31  36
12.Police FC              30   8 11 11  27-32  35
13.Simba FC               30   9  8 13  19-30  35
-------------------------------------------------
14.Victors FC             30   5 14 11  17-30  29  Relegated
15.Aurum Roses            30   5  6 19  20-49  21  Relegated
16.Water FC               30   2  5 23  16-50  11  Relegated

[*1] Bunamwaya were renamed Vipers SC
[*2] Entebbe Young were renamed Entebbe FC
[*3] BIDCO FC were renamed BUL FC

Promoted: Bright Stars FC (Kawempe), CRO FC (Mbale), Soana FC (Kampala) 

Bell Uganda Super League

 
NB: with the exception of Maroons, all participating clubs have two factions, one 
    entering the Bell Uganda Super League and another for the FUFA Super League,
    some of them under another name (e.g. Bunamwaya/Vipers);
    BIDCO, KCC, Police, Proline, SCVU and URA did not enter the USL at the start
    but Police rejoined on Oct 17.

Final Table:

 1.Maroons FC             20  14  5  1  37-13  47
 2.SC Villa               20  12  6  2  41-22  42
 3.Express SC             20  13  1  6  45-19  40
 4.Entebbe Young FC       20  10  3  7  28-30  33
 5.Masaka LC              20  10  1  9  26-24  31
 6.Water FC               20   8  6  6  37-18  30
 7.Simba FC               20   8  6  6  27-23  30
 8.Police FC              20   5  3 12  18-27  18
 9.Bunamwaya SC           20   3  6 11  18-32  15
10.Victors FC             20   3  4 13  17-50  13
11.Kira Young FC          20   1  5 14  14-50   8

[Sep 14]
Maroons             2-1 Express
Villa               3-2 Masaka
[Sep 15]
Kira Young          1-1 Bunamwaya
Water               6-0 Victors 
[Sep 21]
Maroons             3-0 Entebbe Young
Masaka              0-0 Bunamwaya
[Sep 28]
Express             2-1 Kira Young 
Simba               2-0 Victors
[Sep 30]
Villa               4-2 Entebbe Young
[Oct 5]
Entebbe Young       1-2 Express             
Victors             1-3 Maroons             
[Oct 6]
Simba               0-1 Water               
Villa               3-1 Kira Young          
[Oct 19]
Express             6-1 Victors             
Water               0-1 Masaka              
[Oct 20]
Bunamwaya           2-5 Entebbe Young       
Maroons             3-1 Simba               
Kira Young          1-3 Police              
[Oct 26]
Kira Young          0-1 Masaka              
Water               1-1 Villa               
[Oct 27]
Police              1-0 Express             
[Nov 2]
Victors             2-2 Bunamwaya          
Maroons             2-1 Water              
[Nov 3]
Simba               2-1 Express             
Entebbe Young       1-0 Police              
[Nov 5]
Water               1-1 Kira Young          
Villa               2-1 Victors             
[Nov 6]
Masaka              1-0 Entebbe Young       
[Nov 10]
Bunamwaya           1-2 Simba              
[Dec 11]
Police              0-1 Maroons             
[Dec 14]
Bunamwaya           1-6 Express             
[Dec 15]
Police              2-3 Victors             
Masaka              1-3 Simba              
[Dec 18]
Maroons             1-0 Bunamwaya           
[Dec 22]
Simba               2-1 Police              
Kira Young          0-1 Victors             
Water               0-0 Entebbe Young       
Villa               1-0 Bunamwaya           
[Dec 29]
Entebbe Young       1-0 Simba               
Kira Young          2-2 Maroons             
Masaka              0-2 Express             
Police              2-2 Villa               
[Jan 5]
Police              1-0 Masaka              
Express             2-0 Water               
Simba               0-0 Villa               
[Jan 8]
Police              1-1 Bunamwaya           
[Jan 9]
Villa               1-1 Maroons             
[Jan 12]
Water               0-1 Police              
Entebbe Young       3-0 Kira Young          
Victors             0-3 Masaka              
[Jan 18]
Express             0-0 Villa
Maroons             awd Masaka              [awarded 3-0, Masaka dns]
[Jan 19]
Bunamwaya           1-1 Water
Simba               7-1 Kira Young
Victors             0-1 Entebbe Young

Halfway Table:

 1.Maroons FC             10   8  2  0  21- 7  26
 2.SC Villa               10   5  5  0  17-10  20
 3.Express SC             10   6  1  3  22- 9  19
 4.Simba FC               10   6  1  3  19-10  19
 5.Entebbe Young FC       10   5  1  4  14-12  16
 6.Police FC              10   4  2  4  12-11  14
 7.Masaka LC              10   4  1  5   9-12  13
 8.Water FC               10   2  4  4  11- 9  10
 9.Victors FC             10   2  1  7   9-27   7
10.Bunamwaya SC           10   0  5  5   9-20   5
11.Kira Young FC          10   0  3  7   8-24   3

[Feb 15]
Police              1-2 Entebbe Young       
Villa               2-5 Water               
Simba               1-1 Bunamwaya           
[Feb 16]
Express             2-1 Masaka              
Maroons             3-0 Kira Young          
[Feb 22]
Victors             1-1 Simba               
Bunamwaya           1-3 Masaka              
Kira Young          2-6 Express             
[Feb 23]
Entebbe Young       2-2 Maroons             
Police              1-4 Water               
[Mar 1]
Entebbe Young       2-1 Victors             
Maroons             1-0 Police              
[Mar 2]
Water               0-2 Bunamwaya           
Villa               2-1 Express             
[Mar 8]
Masaka              2-1 Kira Young          
Express             1-0 Police              
Victors             0-8 Water               
Bunamwaya           0-1 Villa               
Simba               1-3 Entebbe Young       
[Mar 12]
Entebbe Young       awd Masaka              [apparently awarded 3-0; originally 0-0]
Villa               3-1 Victors             
Police              0-3 Bunamwaya           
[Mar 13]
Maroons             0-1 Express             
Water               3-0 Simba               
[Mar 16]
Bunamwaya           0-2 Victors             
Masaka              0-3 Maroons             
Villa               1-1 Simba               
[Mar 19]
Victors             1-1 Police              
Masaka              1-2 Villa               
[Mar 20]
Kira Young          2-0 Entebbe Young       
[Mar 22]
Water               2-0 Express             
Entebbe Young       2-1 Bunamwaya           
Victors             1-1 Kira Young          
[Mar 23]
Maroons             3-1 Villa               
Simba               0-2 Masaka              
[Mar 26]
Express             1-2 Simba               
Bunamwaya           0-1 Maroons             
[Mar 27]
Police              3-0 Kira Young          
Masaka              3-0 Water               
[Mar 29]
Bunamwaya           0-2 Express             
Maroons             1-0 Victors             
[Mar 30]
Police              0-1 Simba               
Kira Young          0-3 Water               
Villa               3-0 Entebbe Young       
[Apr 2]
Water               0-0 Entebbe Young       
Kira Young          0-7 Villa               
Masaka              1-0 Police              
Simba               1-1 Maroons             
Victors             1-2 Express             
[Apr 4]
Kira Young          0-0 Simba               
[Apr 5]
Express             7-0 Entebbe Young       
[Apr 6]
Villa               2-0 Police              
Bunamwaya           1-0 Kira Young          
Masaka              4-0 Victors             
Water               1-1 Maroons             

Final Table:

 1.Maroons FC             20  14  5  1  37-13  47
 2.SC Villa               20  12  6  2  41-22  42
 3.Express SC             20  13  1  6  45-19  40
 4.Entebbe Young FC       20  10  3  7  28-30  33
 5.Masaka LC              20  10  1  9  26-24  31
 6.Water FC               20   8  6  6  37-18  30
 7.Simba FC               20   8  6  6  27-23  30
 8.Police FC              20   5  3 12  18-27  18
 9.Bunamwaya SC           20   3  6 11  18-32  15
10.Victors FC             20   3  4 13  17-50  13
11.Kira Young FC          20   1  5 14  14-50   8


Uganda Cup

NB: no sponsors; no extra time until quarterfinal stage

Preliminary Round [Feb 16-17]
Azam FC             3-1 Akapisi
Kyaliwajjala        w/o Kifamba             [Kifamba dns]
Green Boys          1-1 Beat FM             [6-5 pen]
 
1/32 Finals [Feb 25- Mar 13] 
Kira FC             1-1 Club Young Star     [0-3 pen] 
Lira United         1-1 Kigogwa FC          [6-5 pen]
Hoima Busia FC      0-1 Vipers              
Nkumba University   0-0 SCVU                [3-5 pen]    
Azam FC             2-3 URA                 
Corporate XI        0-2 Express 
Villa               3-1 VCC
Bweyogerere         0-7 KCC                 
Mutundwe Lions      bt  UTODA FC   
Aurum Roses         lt  Bugembe United FC 
Victors             1-1 Kampala Junior Team [3-4 pen]          
Koboko              1-1 Proline             [2-4 pen]  
Simba               w/o L-Best              [L-Best dns]  
St Mary's           0-1 Police              
Bombo United        2-1 Sadolin
Bwizibwere          0-5 Kamwokya United     
Green Boys          0-2 Hope FC
Kisubi United       1-1 Luwero United       [6-7 pen]
Ndejje University   lt  Jinja Municipal FC      
CRO FC              2-1 Ex-Internationals    
Rising Stars        1-0 New Villa
Masaka LC           0-0 Entebbe             [0-3 pen]          
Water               1-2 Kiira Young 
BUL                 2-0 Life Eternal
Bright Stars FC     5-0 Mbale Heroes
Red Pepper          lt  Scana FC            
                  
1/16 Finals  [Mar 14-27]  
Masindis Steel      0-4 Kamwokya United     
Ntoda               1-3 Kiira Young 
Jinja Municipal FC  0-0 Vipers              [3-4 pen]
CRO FC              0-2 SCVU                
URA                 2-1 Express  
Ngora Freda Carr    1-1 BUL                 [4-3 pen]
Soroti Garage       0-1 KCC                 
Simba               5-1 Bombo United  
Entebbe             1-1 Villa               [4-3 pen]
Nyambogo University lt  Bugembe United FC 
Mutundwe Lions      bt  Wandegeya 
Rising Stars        2-3 Police              
Bright Stars FC     1-0 Hope FC 
Scana FC            4-2 Hoima Youngsters
Lira United         2-5 Proline             
Kampala Junior Team 1-0 Luwero United
 
1/8 Finals [Apr 5-26]
Scana FC            1-3 Vipers              
SCVU                2-1 Kiira Young 
Bright Stars FC     bt  Bugembe United FC 
Police              0-0 URA                 [6-7 pen] 
Mutundwe Lions      0-1 Kamwokya United     
Proline             lt  Simba               
Entebbe             3-1 Ngora Freda Carr
KCC                 3-0 Kampala Junior Team  
            
Quarterfinals [Apr 30- May 14]  
Vipers              3-0 KCC                 
SCVU                2-0 Bright Stars FC     
URA                 1-1 Entebbe             [aet, URA on pen] 
Kamwokya United     2-2 Simba               [aet, 4-5 pen]      
 
Semifinals 

First Leg [May 14]
Vipers              2-0 URA                 
SCVU                1-0 Simba               
 
Second Leg [May 17]
URA                 0-1 Vipers              
Simba               1-1 SCVU                
 
Final [May 26]
SCVU                1-1 Vipers              [aet, 5-3 pen]


Super Cup 2013

Final [Aug 16, Nakivubo Stadium, Kampala]
KCC                 1-1 SCVU                [4-3 pen]
  [Herman Wasswa 21; Dennis Iguma 57]
 


Division One

Wakiso District

Last Round          
Ebenezar Tanda     14-1 KB Lions            [annulled; awarded 3-0, Lions fielded
                                             several unregistered players]
 
Top of Final Table:

 1.Kira FC
 2.Ebenezar Tanda                                 [equal on points with Kira, GD 4 worse]
 3.Lufuka
 4.Nsanga Youth 
Relegated to Division Two:
   Kataka FC (Entebbe)
   Kitende 
   Migadde
 
NB: Kira FC will reprensent Wakiso in the Zonal Championships [tba]
 


2011/12

2013/14

list of champions.

list of cup winners.


About this document

Main source: http://www.kawowo.com

Prepared and maintained by Ian King, Hans Schöggl and Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Ian King, Hans Schöggl and Karel Stokkermans
Last updated: 17 Oct 2013

(C) Copyright Ian King, Hans Schöggl, Karel Stokkermans and RSSSF 2012/13
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.