Uganda 2016/17


Azam Uganda Premier League
Uganda Cup
FUFA Big League
Bika by'Abaganda Tournament 2016


Azam Uganda Premier League

Table:

 1.KCCA FC                29  19  6  4  57-24  63  [C]  Champions
 2.SC Villa               29  15 10  4  45-26  55
 3.Vipers SC              29  13 10  6  33-18  49
 4.URA FC                 29  11 15  3  39-24  48
 5.Onduparaka FC          29  11 11  7  32-40  44  [P]
 6.Express FC             28  11 10  7  37-32  43
 7.Soana FC               29  11  9  9  33-31  42
 8.Proline SC             28   7 14  7  35-37  35  [P]
 9.The Saints FC          29   8  9 12  26-33  33
10.Kirinya-Jinja SS       29   6 14  9  18-20  32  [P]
11.BUL FC                 29   8  8 13  26-31  32
12.Bright Stars FC        29   5 16  8  23-28  31
13.Police FC              28   7  9 12  26-39  30
-------------------------------------------------
14.Lweza FC               29   5 14 10  26-32  29
15.Sadolin Paints FC      29   5 11 13  16-28  26       Relegated
16.JMC Hippos FC          28   0 10 18  18-47  10       Relegated

[Aug 19]
BUL                 0-0 Proline             
Express             2-1 Lweza               
Kirinya-Jinja SS    0-0 URA                 
KCCA                2-1 JMC                 
Onduparaka          0-0 Soana               
Police              0-0 Villa               
The Saints          0-0 Sadolin Paints      
Vipers              1-1 Bright Stars        
 
[Aug 23]
Bright Stars        2-0 Onduparaka          
JMC                 0-0 Kirinya-Jinja SS    
Lweza               0-1 KCCA                
Proline             1-1 Express             
Sadolin Paints      0-2 Villa               
Soana               3-1 The Saints          
Vipers              4-0 Police              
URA                 1-1 BUL                 

[Sep 6]
KCCA                2-0 Soana               
URA                 1-1 Vipers              
Express             1-1 Onduparaka          
Villa               1-0 JMC                 
BUL                 0-1 The Saints          
Bright Stars        0-1 Lweza               
Police              0-0 Proline             
Kirinya-Jinja SS    0-0 Sadolin Paints      

[Sep 9]
Onduparaka          2-1 KCCA                
[Sep 10]
The Saints          1-2 Express             
Lweza               0-0 Villa               
Proline             2-2 Bright Stars        
Vipers              1-0 BUL                 
Soana               1-0 Kirinya-Jinja SS    
Sadolin Paints      0-1 Police              
JMC                 1-3 URA                 

[Sep 20]
KCCA                1-0 The Saints          
Kirinya-Jinja SS    0-0 Onduparaka          
Villa               3-0 Proline             
Police              0-3 Soana               
Bright Stars        1-0 Sadolin Paints      
JMC                 1-1 Vipers              
URA                 2-2 Lweza               
Express             0-1 BUL                 

[Sep 23]
Vipers              0-1 Express             
[Sep 24]
BUL                 1-3 KCCA                
Lweza               2-1 JMC                 
Onduparaka          2-1 Police              
Proline             1-1 URA                 
Soana               0-0 Bright Stars        
The Saints          1-0 Kirinya-Jinja SS    
Sadolin Paints      bye Villa               

[Sep 27]
Kirinya-Jinja SS    0-0 BUL                 
JMC                 1-2 Proline             
KCCA                3-1 Express             
Lweza               0-1 Vipers              
Police              0-1 The Saints          
Villa               1-1 Soana               
URA                 1-2 Sadolin Paints      
Bright Stars        bye Onduparaka          

[Sep 30]
Vipers              2-1 KCCA                
Sadolin Paints      1-0 JMC                 
[Oct 1]
Express             1-1 Kirinya-Jinja SS    
Soana               0-0 URA                 
Proline             3-3 Lweza               
Onduparaka          4-3 Villa               
BUL                 1-1 Police              
The Saints          1-1 Bright Stars        

[Oct 11]
Lweza               1-1 Sadolin Paints      
Villa               2-1 The Saints          
Bright Stars        2-1 BUL                 
Kirinya-Jinja SS    1-1 KCCA                
[Oct 14]
Police              3-3 Express             
[Oct 15]
URA                 3-1 Onduparaka          
Proline             2-2 Vipers              
JMC                 0-1 Soana               

[Oct 18]
The Saints          0-2 URA                 
Onduparaka          1-1 JMC                 
Sadolin Paints      1-1 Proline             
Vipers              1-0 Kirinya-Jinja SS    
[Oct 21]
BUL                 0-1 Villa               
Soana               2-2 Lweza               
KCCA                3-0 Police              
[Oct 22]
Express             0-0 Bright Stars        

[Oct 25]
URA                 0-0 Police              
Lweza               0-0 Onduparaka          
Bright Stars        1-2 KCCA                
JMC                 0-1 The Saints          

[Oct 28]
Proline             1-2 Soana               
Sadolin Paints      0-0 Vipers              
[Oct 29]
Villa               3-2 Express             
Police              1-0 Kirinya-Jinja SS    

[Nov 1]
KCCA                3-1 Villa               
Express             1-1 URA                 
Onduparaka          1-1 Proline             
Kirinya-Jinja SS    1-1 Bright Stars        
Soana               1-2 Sadolin Paints      
The Saints          1-1 Lweza               
[Nov 2]
BUL                 3-1 JMC                 
Police              bye Vipers              

[Nov 15]
Sadolin Paints      0-0 BUL                 
Onduparaka          1-0 Vipers              
Villa               5-3 Bright Stars        

[Dec 2]
Bright Stars        0-0 URA                 
Kirinya-Jinja SS    1-1 Lweza               
[Dec 3]
BUL                 0-3 Soana               
Express             0-0 Sadolin Paints      
KCCA                3-2 Proline             
Police              3-1 JMC                 
The Saints          0-1 Onduparaka          
Vipers              1-2 Villa               

[Dec 6]
Lweza               1-0 Police              
JMC                 0-0 Bright Stars        
Proline             1-0 Kirinya-Jinja SS    
Onduparaka          1-1 BUL                 
Soana               1-2 Express             
The Saints          1-1 Vipers              
URA                 2-2 Villa               
[Dec 7]
Sadolin Paints      1-1 KCCA                

[Dec 9]
JMC                 awd Express             [awarded 0-3; originally 1-0, JMC
Soana               0-1 Vipers               fielded ineligible players]
[Dec 10]
Bright Stars        3-0 Police              
Lweza               0-0 BUL                 
Proline             2-2 The Saints          
Sadolin Paints      0-1 Onduparaka          
Villa               2-0 Kirinya-Jinja SS    
URA                 1-0 KCCA                

Halfway Table:

 1.KCCA FC                15  10  2  3  27-14  32  [C]
 2.SC Villa               15   9  4  2  28-17  31
 3.Onduparaka FC          15   6  7  2  16-14  25  [P]
 4.Vipers SC              15   6  6  3  17-11  24
 5.Soana FC               15   6  5  4  18-12  23
 6.URA FC                 15   4 10  1  18-12  22
 7.Express FC             15   5  7  3  20-17  22
 8.Bright Stars FC        15   4  8  3  17-14  20
 9.Lweza FC               15   3  9  3  15-15  18
10.Sadolin Paints FC      15   3  8  4   8-10  17
11.The Saints FC          15   4  5  6  12-16  17
12.Proline SC             15   2 10  3  19-22  16  [P]
13.Police FC              15   3  5  7  10-22  14
-------------------------------------------------
14.BUL FC                 15   2  7  6   9-15  13
15.Kirinya-Jinja SS       15   0  9  6   4-11   9  [P]
16.JMC Hippos FC          15   0  4 11   8-24   4

[Feb 7]
Bright Stars        0-0 Villa               
Vipers              2-0 Lweza               
Express             1-1 The Saints          
KCCA                2-0 BUL                 
URA                 2-2 JMC                 
Police              2-0 Sadolin Paints      
Kirinya-Jinja SS    1-1 Soana               
[Feb 8]
Proline             3-1 Onduparaka          

[Feb 12]
Sadolin Paints      0-2 Kirinya-Jinja SS    
JMC                 1-1 Villa               
Lweza               1-2 Bright Stars        
[Feb 14]
Proline             0-1 Police              
BUL                 3-0 Express             
Onduparaka          2-2 URA                 

[Feb 17]
Onduparaka          1-0 Kirinya-Jinja SS    
The Saints          2-0 BUL                 
[Feb 18]
Bright Stars        1-1 Soana               
Villa               2-2 Lweza               

[Feb 24]
Express             0-0 Vipers              
URA                 0-1 Proline             
Soana               1-2 Police              
[Feb 25]
KCCA                7-0 Onduparaka          
JMC                 1-1 Lweza               
[Feb 26]
Villa               1-0 Sadolin Paints      

[Feb 28]
Police              0-2 Onduparaka          
Kirinya-Jinja SS    2-0 The Saints          
Vipers              0-0 JMC                 
Lweza               0-2 URA                 

[Mar 3]
The Saints          0-1 KCCA                
BUL                 1-2 Vipers              
[Mar 4]
Proline             0-0 Villa               
Sadolin Paints      3-0 Bright Stars        

[Mar 7]
BUL                 0-0 Kirinya-Jinja SS    
Onduparaka          0-0 Bright Stars        
The Saints          1-1 Police              
Proline             4-2 JMC                 
Sadolin Paints      0-1 URA                 

[Mar 10]
URA                 2-0 Soana               
Lweza               0-0 Proline             
Police              0-1 BUL                 
JMC                 0-1 Sadolin Paints      
[Mar 12]
Villa               4-1 Onduparaka          
Kirinya-Jinja SS    0-1 Express             
Bright Stars        1-1 The Saints          

[Mar 14]
Soana               1-1 JMC                 
Sadolin Paints      0-0 Lweza               
Express             4-3 Police              
The Saints          0-2 Villa               
BUL                 2-0 Bright Stars        

[Mar 28]
Bright Stars        0-2 Express             
Soana               1-1 KCCA                
Vipers              3-0 Proline             

[Mar 31] 
Kirinya-Jinja SS    1-0 Vipers              
Lweza               0-1 Soana               
Police              2-2 KCCA                
[Apr 1]
Proline             2-0 Sadolin Paints      
JMC                 1-1 Onduparaka          
Villa               1-0 BUL                 
URA                 2-0 The Saints          

[Apr 4]
Vipers              0-0 Sadolin Paints      
KCCA                2-1 Bright Stars        
BUL                 1-2 URA                 
[Apr 5]
Onduparaka          1-0 Lweza               
[Apr 7]
Express             1-0 Villa               
Kirinya-Jinja SS    1-0 Police              
The Saints          2-1 JMC                 
Soana               3-2 Proline             

[Apr 11]
JMC                 1-2 BUL                 
Bright Stars        0-0 Kirinya-Jinja SS    
[Apr 14]
URA                 1-1 Express             
Police              2-0 Vipers              
The Saints          0-2 Lweza               
[Apr 15]
Sadolin Paints      2-3 Soana               

[Apr 18]
Police              0-0 Bright Stars        
Kirinya-Jinja SS    1-0 Villa               
Express             awd JMC                 [awarded 3-0, JMC dns]
[Apr 19]
KCCA                2-2 URA                 

[Apr 21]
Vipers              2-0 Soana               
The Saints          1-1 Proline             
[Apr 22]
Onduparaka          0-0 Sadolin Paints      
BUL                 2-1 Lweza               
Villa               1-1 KCCA                

[Apr 25]
KCCA                1-2 Vipers              

[Apr 28]
Express             0-1 KCCA                
Villa               2-2 Police              
[Apr 29]
Vipers              1-0 URA                 
Soana               2-1 Onduparaka          

[May 2]
Bright Stars        0-0 Vipers              
JMC                 0-1 KCCA                
Lweza               4-2 Express             
Proline             2-1 BUL                 
URA                 1-1 Kirinya-Jinja SS    

[May 5]
Onduparaka          2-1 Express             
Sadolin Paints      0-2 The Saints          
[May 6]
KCCA                5-1 Kirinya-Jinja SS    
Bright Stars        1-1 Proline             
Soana               0-2 Villa               

[May 9]
Vipers              4-1 Onduparaka          
Kirinya-Jinja SS    4-0 JMC                 
KCCA                2-0 Lweza               
Police              1-3 URA                 
Express             abd Proline             [abandoned at 0-2 in 47']
BUL                 4-2 Sadolin Paints      
The Saints          2-0 Soana               

[May 16]
Villa               1-0 Vipers              
Lweza               0-0 Kirinya-Jinja SS    
Soana               1-0 BUL                 
Sadolin Paints      0-1 Express             
Onduparaka          3-2 The Saints          
JMC                 abd Police              [abandoned at 1-0 in second half after policemen in
URA                 1-0 Bright Stars         charge of security disappeared]
[May 17]
Proline             0-2 KCCA                

[May 19]
Villa                -  URA                 
[May 20]
Bright Stars         -  JMC                 
BUL                  -  Onduparaka          
Express              -  Soana               
KCCA                 -  Sadolin Paints      
Kirinya-Jinja SS     -  Proline             
Police               -  Lweza               
Vipers               -  The Saints          

Table:

 1.KCCA FC                29  19  6  4  57-24  63  [C]  Champions
 2.SC Villa               29  15 10  4  45-26  55
 3.Vipers SC              29  13 10  6  33-18  49
 4.URA FC                 29  11 15  3  39-24  48
 5.Onduparaka FC          29  11 11  7  32-40  44  [P]
 6.Express FC             28  11 10  7  37-32  43
 7.Soana FC               29  11  9  9  33-31  42
 8.Proline SC             28   7 14  7  35-37  35  [P]
 9.The Saints FC          29   8  9 12  26-33  33
10.Kirinya-Jinja SS       29   6 14  9  18-20  32  [P]
11.BUL FC                 29   8  8 13  26-31  32
12.Bright Stars FC        29   5 16  8  23-28  31
13.Police FC              28   7  9 12  26-39  30
-------------------------------------------------
14.Lweza FC               29   5 14 10  26-32  29
15.Sadolin Paints FC      29   5 11 13  16-28  26       Relegated
16.JMC Hippos FC          28   0 10 18  18-47  10       Relegated


Uganda Cup 2017

Regional Qualifying Tournaments

Buganda Region

Round 1 [Dec 9]
Buwoya Silent Burners 1-2 Africa Polysack FC
Zengebe               0-2 Kampala University FC
Kanoni Lions Gomba    2-3 Mpigi United FC
Nyendo FC             0-1 Lwanda 5 Stars FC
Azam FC               0-1 Nangabo Green Valley
Kiwanga FC            4-3 Kakiri Town Council FC
Lufuka FC             1-3 Buwambo FC
Young Simba FC        1-1 Free Stars            [2-4 pen]
Kiboga Young FC       9-1 Namilyango FC
Kasenge FC            1-1 Nsaggu FC             [4-2 pen]
Kimmi FC              lt  Zirobwe FC            [played later]

Round 2 [Dec ?]
Mpigi United FC       2-1 Vision Group FC
Nabugabo              1-1 Kasenge FC            [4-3 pen]
Buwambo FC            1-1 Seeta United          [4-5 pen]
Kampala University FC 3-0 Nkambi Coffee
Free Stars            1-2 Busula (KIboga)
Nangabo Green Valley  0-2 Luwero United
Kiyinda Boyz          2-2 Kiwanga FC            [2-4 pen]
Zirobwe FC            1-1 Kyetume FC            [3-4 pen]
Africa Pollysack FC   3-0 Kikyusa Cream

Round 3
[Dec 24]
Nabugabo              1-2 Kyetume FC
Seeta United          lt  Kiwanga FC
Kampala University FC bt  Mpigi United FC
Luweero United        bt  Busula (Kiboga)   
[Dec 25]
Kiboga Young          bt  Africa Polysack FC
 
Qualified: Kytume FC, Kiwanga FC, Kampala University FC (?), Luweero United, Kiboga Young 
 
Eastern Region

[Dec ?]
Igombe FC             2-0 Town View
 
Qualified: UCU Mbale, Agape SS (Namutumba), Igombe FC
 
Kampala Region

Qualified: Lungujia Galaxy, Thunder (Luzira), Kibuli, KCCA Corporates 

Kitara Region

Qualified: Create Peace (Masindi), Fort Portal Boda Boda

North East Region

Qualified: Ngora United, Future Stars (Soroti), Bukeda Town Council FC

Northern Region

Qualified: Lira United, Football for Good 

West Nile Region

Qualified: Premio (Koboko), Koboko Rising Stars

Western Region

Qualified: Ntoda FC (Ntungamo), Mbarara FC, Mbarara Red Army


National Stage

NB: clubs from national top-2 levels qualified automatically

1/32 Finals
[Jan 20]
Mbarara FC          awd Busia Fisheries     [Busia dns; awarded 3-0]
[Jan 21]
Kiboga Young        0-0 SC Villa            [5-4 pen]
The Saints          1-0 Proline 
Police              2-0 Maroons              
Thunder             2-2 Kibuli              [7-6 pen]
Synergy             0-0 Kyambogo            [4-2 pen]
Premio              1-1 Vipers              [3-4 pen]
Football for Good   2-6 Onduparaka
Create Peace        1-2 Booma Young 
KCCA FC             6-1 Koboko Rising Stars
Kira United FC      0-1 Baza Holdings 
Entebbe FC          1-1 Igombe FC (Bugoma)  [6-7 pen]
[Jan 22]
Express             2-1 Kirinya Jinja SS 
KCCA Corporates     0-2 Sadolin Paints
Masavu              w/o Mbarara City        [awarded 3-0]
Kataka              1-0 Ngora United
Doves All Stars     w/o Artland Katale      [awarded 3-0]  
BUL                 1-0 Kireka United
URA                 1-0 Lweza 
[Jan 27]
Soana FC            7-0 Lira United
[Jan ?]
Hope Doves          2-2 Paidha Black Angels [2-4 pen]
[Feb 2]
Future Stars        0-0 Bright Stars        [3-5 pen] 
[Feb 3?]
JMC Hippos          1-0 Nyamityobora
UCU Mbale           1-0 Kitara Airtel
[dates?]
Water               bt  Luweero United 
Mbarara Red Army    lt  Ndejje University
Thunder Luzira      bt  Kibuli
Lugunjja Galaxy     bt  Moroto United
Bright Light        bt  Sun City
Sporting United     lt  Kiwanga
Ft Portal Boda Boda bt  Simba 
Kyetume FC          bt  Bukedea Town Council 
Agape               bt  Ntoda

1/16 Finals
[Feb 15]
Lungujia Galaxy     0-8 KCCA FC
[Feb 19]
Ft Portal Boda Boda 2-1 Kiwanga United   
Express FC          0-0 Doves All Stars     [4-3 pen]
Thunder FC          0-2 Kiboga Young
UCA Mbale           1-1 Kyetume FC          [1-3 pen]
[Feb 21]
Ndejje University   0-0 JMC Hippos          [4-5 pen]
Sadolin Paints FC   1-0 Agape SC
Mbarara FC          1-2 Onduparaka FC
Police FC           4-1 The Saints
URA FC              1-0 BUL FC
[Feb 23]
Water FC            awd Booma Young         [Booma Young dns; awarded 3-0]
[Feb 26]
Kataka FC (Mbale)   1-0 Synergy Academy (Masaka)
Bright Stars        1-1 Baza Holdings FC    [3-5 pen]
[Mar 1]
Igombe FC           1-5 Masavu FC
[Mar 4]
Bright Light        0-0 Paidha Black Angels [4-5 pen]
[Mar 5]
Soana FC            0-2 SC Vipers

1/8 Finals
[Mar 22]
Ft Portal Boda Boda 1-1 Paidha Black Angels [1-2 pen]
[Mar 23]
Vipers SC           7-0 Kiboga Young
[Mar 25]
Express FC          2-0 Masavu FC
URA FC              5-1 JMC Hippos
[Mar 26]
Baza Holdings FC    0-1 Sadolin Paints FC
Kyetume FC          1-1 Police FC           [8-9 pen]
Ondurapaka FC       2-0 Water FC  
[Apr 11]
Kataka FC (Mbale)   2-5 KCCA FC

Quarterfinals
[Apr 9]
Sadolin Paints FC   2-1 Ondurapaka FC
Vipers SC           0-1 Paidha Black Angels
[Apr 11]
URA FC              1-1 Express FC          [5-6 pen]
[Apr 30]
Police FC           0-1 KCCA 
 
Semifinals 

First Legs
[May 13]
Paidha Black Angels 2-0 Sadolin Paints FC
[tba]
KCCA                 -  Express FC  

Second Legs
[May 19]
Sadolin Paints FC    -  Paidha Black Angels  
[tba]
Express FC           -  KCCA                

Final [date tba; Green Light Stadium, Arua]


FUFA Big League

Elgon Group | Rwenzori Group | Championship Final | Promotion Playoff

Elgon Group

Reported Final Table:

 1.Maroons FC             22  13  6  3  44-19  45       Promoted
-------------------------------------------------
 2.Ndejje Univeristy      22  11  9  2  35-16  42       Promotion Playoff
 3.Kiira United           22  10  9  3  34-19  39       Promotion Playoff
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 4.Busia Fisheries FC     22  10  8  4  32-17  38
 5.Paidha Black Angels    22   9  7  6  27-15  34
 6.Artland K FC           22   9  5  8  21-21  32
 7.Sporting United        22   7  6  9  24-28  27
 8.Bright Light           22   5  8  9  18-27  23
 9.Simba FC               22   7  5 10  28-39  23  [?!]
-------------------------------------------------
10.Doves All Stars        22   7  5 10  19-37  23  [?!] Relegated
11.Kyambogo FC            22   2 10 10  22-37  16       Relegated
12.Moroto United          22   1  5 16  18-50   5  [-3] Relegated

NB: 1 more win than loss, odd number of draws; total goal difference -3

Rwenzori Group

Final Table:

 1.Masavu FC              23  15  6  2  29-15  51       Promoted
-------------------------------------------------
 2.Synergy FC             23  12  7  4  31-16  43       Promotion Playoff
 3.Mbarara City           23  12  6  5  43-19  42       Promotion Playoff
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 4.Nyamityobora           23  11  5  7  33-22  38
 5.Water FC               23   8  8  7  28-25  32
 6.Kireka United          23   7  8  8  24-29  29
 7.Airtel Kitara FC       23   7  7  9  25-28  28
 8.Sun City FC            23   8  4 11  23-36  28
 9.Kataka FC              23   7  4 12  24-30  25
-------------------------------------------------
10.Baza Holdings FC       23   6  6 11  18-22  24       Relegated
11.Hope Doves FC          23   5  8 10  23-32  23       Relegated
12.Entebbe FC             23   5  5 13  17-34  17  [-3] Relegated
13.Boma Young FC          12   2  4  6   8-20   7  [-3] Relegated

Championship Final

[May 7]
Masavu              1-2 Maroons  

NB: both finalists promoted

Promotion Playoff

Semifinals [May 4]
Synergy             3-1 Kiira United
Ndejje Univesity    1-1 Mbarara City        [3-5 pen]
 
Final [May 7]
Synergy             1-2 Mbarara City                

NB: Mbarara City promoted

Bika by'Abaganda Tournament 2016

42 participating clans
 
Known results:

Round 1
[Jul 9]
Mmamba Kakooboza    1-1 Nsenene             [3-4 pen]
[Jul 17?]
Ngabi Nsambi        3-0 Njobe
Mpindi              1-0 Lugave
[Jul 19]
Njaza               bt  Nyonyi Ndiza
Nte                 bt  Mbwa
[Jul 25]
Mutima Muyanja      w/o Kiyomo
Mutima Musagi       0-3 Mmamba Gabunga  
[Aug 1]
Nkusu               2-2 Kiwere              [8-9 pen]
Ffumbe              4-0 Nvubu   
[Aug 2] 
Mpindi              2-0 Mpologoma
Ndiga               1-1 Nyonyi Nyange       [3-2 pen]  
Nvuma               lt  Nsenene 
 
Intermediate Round ?
Njaza                -  Mutima Muyanja
 
1/8 Finals [Aug ?]
Njovu               2-1 Mpindi
Mmamba Gabunga      1-0 Ndiga 
Ngeye               lt  Nkima
Kiwere              lt  Butiko  
missing matches not known
       
Quarterfinals [Aug ?]
Butiko          1-0 1-3 Mmamba Gabunga
Njovu           0-3 2-1 Balangira                        
Nkima           0-2 2-1 Nsenene                         
Nte             3-1 0-1 Mbogo                            
 
Semifinals
Balangira       1-1 4-2 Nsenene                            
Nte             2-1 1-0 Mmamba Gabunga  
 
Third Place Match
Nsenene             w/o Mmamba Gabunga
 
Final [Nov 27]
Nte                 0-0 Balangira           [5-4 pen]

2015/16

list of champions.

list of cup winners.


About this document

Prepared and maintained by Ian King, Hans Schöggl and Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Ian King, Hans Schöggl and Karel Stokkermans
Last updated: 18 May 2017

(C) Copyright Ian King, Hans Schöggl, Karel Stokkermans and RSSSF 2016/17
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.