Senegal 2002/03

Championnat National de 1ère Division

Final Table:

 1.Jeanne d'Arc (Dakar)         26 14  9  3 28-11 51  Champions
 2.ASC Diaraf (Dakar)           26 12 11  3 28-11 47
 3.AS Douanes (Dakar)           26 11 10  5 23-12 43
 4.DUC (Dakar)                  26  9 12  5 24-19 39  [*]
 5.ASEC Ndiambour (Louga)       26 11  6  9 19-18 39
 6.US Rail (Thiès)              26  7 12  7 20-20 33
 7.CSS (Richard-Toll)           26  6 13  7 13-11 31
 8.Linguère (Saint-Louis)       26  7  9 10 20-22 30
 9.ASC HLM (Dakar)              26  7  9 10 17-21 30
10.SONACOS (Djourbel)           26  6 12  8 16-21 30 
11.Stade Mbour (Mbour)          26  6 11  9 14-20 29
12.Port Autonome (Dakar)        26  5 12  9  8-15 27
----------------------------------------------------
13.ASC Police (Dakar)           26  5 11 10 16-25 26  
14.ASFA (Dakar)                 26  4  7 15  9-29 19  [*]

[*] ASFA abbreviates Association Sportive et Culturelle des Forces Armées
    DUC abbreviates Dakar Université Club

Round 1
[Nov 9]
Douanes		2-1 HLM
Police		1-1 CSS
SONACOS		0-2 Diaraf
[Nov 10]
Rail		0-1 ASFA
Stade Mbour	0-0 Port
Linguére	1-1 Jeanne d'Arc
Ndiambour	0-1 DUC

Round 2
[Nov 16]
CSS		1-0 SONACOS
Douanes		0-0 Stade Mbour
HLM		0-0 Diaraf
DUC		2-0 Police
Jeanne d'Arc	0-0 Ndiambour
[Nov 17]
Port		1-0 Rail
ASFA		0-1 Linguère

Round 3
[Nov 23]
Diaraf		1-0 CSS
Police		0-1 Jeanne d'Arc
SONACOS		1-0 DUC
[Nov 24]
Linguère	0-1 Port
Stade Mbour	0-1 HLM
Rail		0-0 Douanes
Ndiambour	0-0 ASFA

Round 4
[Nov 30]
ASFA		0-3 Police
HLM		1-0 CSS
Jeanne d'Arc	2-0 SONACOS
Douanes		1-0 Linguère
[Dec 1]
Stade Mbour	0-1 Rail
Port		0-1 Ndiambour
DUC		0-3 Diaraf

Round 5 [Dec 8]
CSS		0-0 DUC
SONACOS		0-1 ASFA
Police		0-0 Port
Ndiambour	1-0 Douanes
Rail		0-0 HLM
Linguère	3-0 Stade Mbour
Diaraf		0-0 Jeanne d'Arc

Round 6
[Dec 14]
HLM		1-1 DUC
CSS		1-0 Jeanne d'Arc
Douanes		2-0 Police
[Dec 15]
Rail		awd Linguère            [awarded 2-0, originally 0-0]
Stade Mbour	0-1 Ndiambour
Port		0-1 SONACOS
ASFA		0-1 Diaraf

Round 7 [Dec 22]
DUC		2-1 Jeanne d'Arc
Linguère	0-0 HLM
Ndiambour	2-1 Rail
ASFA		0-3 CSS
Diaraf		2-0 Port
Stade Mbour	2-1 Police
SONACOS		1-0 Douanes

Round 8
[Dec 28]
ASFA		1-2 DUC
HLM		0-2 Jeanne d'Arc
Port		0-0 CSS
Douanes		2-1 Diaraf
[Dec 29]
Linguère	0-1 Ndiambour
Rail		3-1 Police
Stade Mbour	1-1 SONACOS

Round 9
[Jan 4]
Jeanne d'Arc	1-0 ASFA
Police		0-1 Linguère
CSS		2-0 Douanes
[Jan 5]
Ndiambour	2-1 HLM
Diaraf		2-0 Stade Mbour
DUC		0-0 Port
SONACOS		0-0 Rail

Round 10
[Jan 11]
Douanes		1-1 DUC
HLM		2-0 ASFA
CSS		0-0 Stade Mbour
[Jan 12]
Rail		1-0 Diaraf
Linguère	1-1 SONACOS
Police		2-0 Ndiambour
Port		0-2 Jeanne d'Arc	 

Round 11
[Jan 18]
CSS		1-1 Rail
SONACOS		1-1 Ndiambour
HLM		0-1 Police
Jeanne d'Arc	0-0 Douanes
[Jan 19]
Diaraf		1-2 Linguère
Stade Mbour	0-0 DUC
[Feb 2]
ASFA		0-1 Port

Round 12
[Jan 24]
HLM		2-0 Port
[Jan 25]
SONACOS		0-0 Police
[Jan 26]
DUC		1-1 Rail
Jeanne d'Arc	1-0 Stade Mbour
Douanes		1-0 ASFA
Ndiambour	0-1 Diaraf
Linguère	1-1 CSS

Round 13
[Feb 8]
Port		0-0 Douanes 
CSS		1-0 Ndiambour
Diaraf		0-0 Police
HLM		1-2 SONACOS
[Feb 9]
DUC		1-0 Linguère
Rail		0-0 Jeanne d'Arc
ASFA		1-1 Stade Mbour

Round 14
[Feb 21]
HLM		0-3 Douanes
Port		0-1 Stade Mbour
DUC		1-1 Ndiambour
Diaraf		0-0 SONACOS
CSS		0-0 Police
[Feb 23]
Jeanne d'Arc	1-0 Linguére
ASFA		1-1 Rail

Round 15
[Mar 1]
SONACOS		1-1 CSS
Diaraf		1-1 HLM
[Mar 2]
Stade Mbour	1-0 Douanes
Police		0-0 DUC
Ndiambour	0-2 Jeanne d'Arc
Rail		0-0 Port
Linguère	2-0 ASFA

Round 16
[Mar 15]
CSS		0-1 Diaraf
Jeanne d'Arc	3-1 Police
DUC		0-0 SONACOS
Port		0-0 Linguère
HLM		1-0 Stade Mbour
[Mar 16]
Douanes		2-0 Rail
ASFA		0-0 Ndiambour

Round 17
[Mar 22]
CSS		0-0 HLM
SONACOS		1-3 Jeanne d'Arc
[Mar 23]
Police		1-0 ASFA
Linguère	0-0 Douanes
Rail		1-1 Stade Mbour
Ndiambour	1-0 Port
Diaraf		2-0 DUC

Round 18
[Apr 5]
Douanes		2-0 Ndiambour
Jeanne d'Arc	1-1 Diaraf
[Apr 6]
DUC		1-0 CSS
ASFA		1-1 SONACOS
Port		1-1 Police
HLM		2-0 Rail
Stade Mbour	4-0 Linguère

Round 19
[Apr 24]
Ndiambour	2-0 Stade Mbour
Linguère	0-1 Rail
[Apr 25]
DUC		2-0 HLM
Diaraf		3-0 ASFA
[May 7]
Jeanne d'Arc	1-0 CSS
Police		1-1 Douanes
SONACOS		2-0 Port

Round 20
[May 10]
HLM		1-1 Linguère
Port		0-0 Diaraf
Police		0-0 Stade Mbour
[May 11]
Jeanne d'Arc	0-2 DUC
Rail		1-0 Ndiambour
CSS		0-1 ASFA
Douanes		1-0 SONACOS

Round 21
[May 18]
Ndiambour       2-1 Linguère
CSS             0-0 Port
[May 21]
Diaraf          1-1 Douanes
Police          1-3 Rail
[May 22]
DUC             0-0 ASFA	
Jeanne d'Arc    1-0 HLM
SONACOS         0-2 Stade Mbour

Round 22
[May 24]
Douanes		0-0 CSS
Linguère	2-0 Police
[May 25]
HLM		0-0 Ndiambour
Stade Mbour	0-0 Diaraf
Port		1-1 DUC
[May 26]
ASFA		1-2 Jeanne d'Arc
[Jun 4]
Rail		0-0 SONACOS

Round 23 [Jun 9]
DUC		0-2 Douanes
ASFA		0-0 HLM
Stade Mbour	0-0 CSS
Diaraf		1-0 Rail
SONACOS		0-0 Linguère
Ndiambour	0-1 Police
Jeanne d'Arc	0-0 Port

Round 24
[Jun 18]
Linguère        2-2 Diaraf
Port            0-1 ASFA
Ndiambour       2-0 SONACOS
[Jun 19]
Police          0-2 HLM
DUC             4-0 Stade Mbour
Douanes         0-0 Jeanne d'Arc
Rail            0-0 CSS

Round 25 [Jun 22]
Police          1-1 SONACOS
Diaraf          2-1 Ndiambour       
Port            1-0 HLM
ASFA            awd Douanes             [awarded 0-2; abandoned at 0-0 in 65' 
Rail            2-2 DUC                  after attack on referee by ASFA 
Mbour           0-0 Jeanne d'Arc         player Laba Camara]
CSS             1-0 Linguère

Round 26 [Jun 29]
Douanes         awd Port                [awarded 0-2 (on Aug 11), originally
Linguère        2-0 DUC                  1-1; Port contested the eligibility 
Ndiambour       1-0 CSS                  of René Charles Ndiaye, formerly 
Police          0-0 Diaraf               known as Jean René Charles Ndiaye; 
Sonacos         2-0 HLM                  as the license showing that name is
Jeanne d'Arc    3-1 Rail                 unavailable, Douanes will appeal]
Mbour           1-0 ASFA

Final Table:

 1.Jeanne d'Arc (Dakar)         26 14  9  3 28-11 51  Champions
 2.ASC Diaraf (Dakar)           26 12 11  3 28-11 47
 3.AS Douanes (Dakar)           26 11 10  5 23-12 43
 4.DUC (Dakar)                  26  9 12  5 24-19 39  [*]
 5.ASEC Ndiambour (Louga)       26 11  6  9 19-18 39
 6.US Rail (Thiès)              26  7 12  7 20-20 33
 7.CSS (Richard-Toll)           26  6 13  7 13-11 31
 8.Linguère (Saint-Louis)       26  7  9 10 20-22 30
 9.ASC HLM (Dakar)              26  7  9 10 17-21 30
10.SONACOS (Djourbel)           26  6 12  8 16-21 30 
11.Stade Mbour (Mbour)          26  6 11  9 14-20 29
12.Port Autonome (Dakar)        26  5 12  9  8-15 27
----------------------------------------------------
13.ASC Police (Dakar)           26  5 11 10 16-25 26 
14.ASFA (Dakar)                 26  4  7 15  9-29 19  [*]

[*] ASFA abbreviates Association Sportive et Culturelle des Forces Armées
    DUC abbreviates Dakar Université Club

NB: following the controversy surrounding the relegation of Police
    due to the award of the match in round 26 and similar problems
    at the second level  the FA decided to extend the league to 20
    clubs, meaning no teams were relegated and 6 came up from the
    2nd level.

Topscorer:  Lamine Diarra (DUC)	9 goals




Coupe Nationale du Sénégal
==========================

Round 1 [Feb 9]
AS Dahra			3-2 Darou Mousty

1/16 final 
[Mar 8]
SONACOS de Diourbel		1-0 AS Police
US Rail de Thiès		1-0 Linguère de Saint-Louis
Cambérène			0-0 ASFA			[aet, 4-5 pen]
CSS				1-0 ASC Diamono Diourbel
ASC Saloum			1-0 ASC Jamono de Louga
ASC Thiès			2-1 UCAS de Sédhiou
Port Autonome de Dakar		0-0 ASC Yeggo			[aet, 5-6 pen]
Stade de Mbour			2-1 Don Bosco-Tambacounda       [aet]
[Mar 9]
Casa Sports			0-1 DUC
AS Douanes			3-0 ASC Dagana                  [also reported 2-0]
Université Saint-Louis Club	0-1 ADS
Ndiambour			2-0 EJ Fatick
Diaraf				2-1 Ngor
Yaakar de Rufisque		1-1 Touré Kunda de Mbour	[aet, 2-3 pen]
ASC Kaffrine			0-2 HLM de Dakar
Jeanne d'Arc			2-0 ETICS

1/8 final
[Apr 13]
US Rail de Thiès		0-1 DUC
Ndiambour			2-0 Touré Kunda de Mbour
ASC Thiès			1-1 ASFA        		[aet, 3-1 pen]
ASC Saloum			1-0 CSS
Stade de Mbour			1-0 ASC Yeggo          		[aet]
[Apr 16]
[Apr 16]
Diaraf				1-1 HLM de Dakar		[aet, 1-3 pen]
[Apr 17]
Jeanne d'Arc de Dakar		0-0 SONACOS de Diourbel         [aet, 1-2 pen]
AS Douanes			0-0 ADS                         [aet, 5-4 pen]

1/4 final
[May 3]
DUC				1-0 SONACOS de Diourbel
AS Douanes			0-0 ASC Saloum			[aet, 5-4 pen]
[May 4]
Stade de Mbour			0-0 HLM de Dakar		[aet, 5-3 pen]
Ndiambour			0-1 ASC Thiès			[aet]

Semifinals [Jun 15]
AS Douanes			2-1 Stade de Mbour
ASC Thiès			1-0 DUC

Final [Jul 20, stade Léopold Sédar Senghor, Dakar]
AS Douanes                      1-0 ASC Thiès
  [Landry Ndione 3og]
  [Thiès: Cheikh Seck, Adama Kandé, Landry Ndione, Ousmane Badji, Pape Djiby
          Sow, Mathieu Gomis, Boubacar Diallo, Ibrahima Ndiaye (Amadou F. 
          Hane 79), Cheikh Diop, Pape Adama Ndiaye (Abibou Diaw 53), Babacar 
          Sarr (Pape Sambou Sarr 69); coach: Sidate Sarr;
   Douanes: Pape Latyr Ndiaye, Cheikh Diallo, Pape Yaré Fall, Ibrahima Tété
            Diandy, El Madior Ndiaye, Alioune Abatalib Fall, Nicolas Ndione
            (El Amadou Fall), Papa Mamadou Sougou, Samba Ndiaye (Dembani 
            Moreau 70), Ibrahima Bâ, Edouard Aonana Balla (Abdoulaye
            Diakhaté 68); coach: George Tripp;
   ref: Badara Diatta (Ziguinchor); Ibrahima Goudiaby (Ziguinchor),
        Idrissa Seck (Dakar);
   yellow cards: Pape Adama Ndiaye, Boubacar Diallo (Thies);
                 Pape Mamadou Sougou (Douanes)]

NB: AS Douanes also won the cup with both youth teams (juniors and cadets)
    in 2003.


Coupe de l'Assemblée Nationale (26th edition)

The first 4 of the championship 2002 enter.

Semifinals [Nov 2]
Jeanne d'Arc	4-1 SONACOS
Ndiambour	1-0 AS Douanes

Third place match [Nov 3]
AS Douanes	2-1 SONACOS

Final [Nov 3]
Ndiambour	1-1 Jeanne d'Arc	[7-6 pen]



Championnat National de 2ème Division
=====================================


Poule A
- - - -

Round 1
[Dec 28]
US Gorée		3-0 Cambérène
[Dec 29]
Renaissance Dakar	1-2 Saloum
ADS			0-0 Casa Sport
Yakaar			1-0 Stade Thiaroye

Round 2
[Jan 3]
US Gorée		0-0 ADS
Renaissance Dakar	2-0 Yakaar
[Jan 4]
Casa Sport		1-1 Saloum
Cambérène		3-1 Stade Thiaroye

Round 3 [Jan 12]
Saloum			0-0 US Gorée
Stade Thiaroye		2-0 ADS
Yakaar			1-0 Cambérène
Renaissance Dakar	0-0 Casa Sports

Round 4
[Jan 18]
Saloum			4-1 Stade Thiaroye
ADS			4-0 Yakaar
[Jan 19]
Cambèrène		1-0 Renaissance Dakar
Casa Sports		1-1 US Gorée

Round 5 [Feb 2]
Saloum			1-1 Yakaar
ADS			1-1 Cambérène
Casa Sports		drw Stade Thiaroye
US Gorée		2-1 Renaissance Dakar

Round 6
[Feb 15]
Renaissance Dakar	drw ADS
Stade Thiaroye		bt  US Gorée
[Feb 16]
Cambérène		drw Saloum
Yakaar			drw Casa Sports

Round 7
[Mar 2]
ADS			0-0 Saloum
Casa Sports		0-0 Cambérène
[Mar 9]
Renaissance Dakar	1-0 Stade Thiaroye
US Gorée		2-0 Yakaar

Round 8 
[Mar 16]
Saloum			2-1 Renaissance Dakar
Casa Sports		1-0 ADS
Stade Thiaroye		ppd Yakaar		[police dns]
[Mar 19]
Cambérène		0-3 US Gorée
[later]
Stade Thiaroye		drw Yakaar	

Round 9 [Mar 23]
Saloum			0-1 Casa Sports
ADS			0-1 US Gorée
Stade Thiaroye		1-0 Cambérène
Yakaar			0-1 Renaissance Dakar 

Round 10 [Apr 6]
US Gorée		drw Saloum
ADS			lt  Stade Thiaroye
Cambérène		drw Yakaar
Casa Sports		lt  Renaissance Dakar

Round 11
Stade Thiaroye		lt  Saloum
Yakaar			bt  ADS
Renaissance Dakar	drw Cambérène
US Gorée		drw Casa Sports

Round 12 [Apr 27]
Yakaar			awd Saloum		[awarded 0-2, originally 4-1]
Cambérène		0-0 ADS
Stade Thiaroye		0-0 Casa Sports
Renaissance Dakar	1-0 US Gorée

Round 13 [May 10,11]
Saloum			2-1 Cambérène
ADS			0-1 Renaissance Dakar
Casa Sports		1-0 Yakaar
US Gorée		2-0 Stade Thiaroye

Round 14 [May 18]
Saloum			awd ADS   		[awarded 2-0, originally 1-2]
Cambérène		0-1 Casa Sports
Yakaar			2-2 US Gorée
Stade Thiaroye		1-3 Renaissance Dakar	[also reported 3-1]

Table (w/o goals rds 6, 10 and 11):

 1.ASC Saloum (Kaolack)         14  7  6  1 16- 7 27  Promoted
----------------------------------------------------
 2.Union Sportive de Gorée      14  6  6  2 16- 5 24  
 3.Renaissance Dakar            14  7  3  4 12- 8 24
 4.Casa Sport (Ziguinchor)      14  4  9  1  6- 2 21  [*5]
 5.Yakaar (Rufisque)            14  3  5  6  5-15 14  [*8] 
 6.Stade Thiaroye               14  4  3  7  6-14 15  [*5,*8]
 7.AS Cambérène                 14  2  6  6  6-13 12 
----------------------------------------------------
 8.ADS Dakar                    14  1  6  7  5- 8  9  Relegated

[*i] also w/o goals rd i

NB: first tie-breaker is goal difference

NB: following the controversy surrounding the award of matches to Saloum
    gifting them promotion, and similar problems surrounding relegation
    from the top level, the FA decided to extend the first level to 20
    teams, promoting also US Gorée and Casa Sport (but not Renaissance);
    also the 2nd level was extended to 20 clubs, presumably meaning ADS
    were not relegated.

Poule B
- - - -

Round 1
[Dec 28]
Khombole		3-0 Niayes
Dahra			0-4 ESO
[Dec 29]
ASC Thies		1-1 ETICS
Dagana			0-1 GFC

Round 2 [Jan 4]
GFC			0-0 ASC Thies
Khombole		3-1 Dagana
Niayes			2-2 US Ouakam
ETICS			2-0 Dahra

Round 3 [Jan 12]
ASC Thies		0-1 Khombole
US Ouakam		0-0 Dagana
Dahra			1-0 Niayes
ETICS			0-0 GFC

Round 4
[Jan 17]
US Ouakam		0-1 ASC Thies
[Jan 18]
GFC			0-0 Khombole
[Jan 19]
Dagana			1-1 Dahra
Niayes			0-2 ETICS

Round 5 [Feb 2]
ASC Thies		0-0 Dahra
Dagana			0-2 Niayes
GFC			0-1 US Ouakam
Khombole		1-0 ETICS

Round 6
[Feb 15]
US Ouakam		1-2 Khombole
[Feb 16]
Niayes			bt  ASC Thies
ETICS			drw Dagana
Dahra			0-0 GFC

Round 7 [Mar 1]
Dagana			2-2 ASC Thies
GFC			0-0 Niayes
Khombole		awd Dahra       [awarded 0-2; originally 2-1]
ETICS			0-1 US Ouakam

Round 8 [Mar 16]
ETICS			1-1 ASC Thies
GFC			4-0 Dagana
Niayes			2-0 Khombole	[also reported 1-0]
US Ouakam		1-1 Dahra

Round 9
[Mar 23]
Dagana			0-1 Khombole
US Ouakam		1-1 Niayes
Dahra			1-1 ETICS
[Mar 26]
ASC Thies		bt  GFC

Round 10 [Apr 6]
Khombole		bt  ASC Thies
Dagana			lt  US Ouakam
Niayes			bt  Dahra
GFC			bt  ETICS

Round 11
ASC Thies		bt  US Ouakam
Dahra			drw Dagana
ETICS			drw Niayes
Khombole		drw GFC

Round 12 [Apr 27]
Dahra			ppd ASC Thies	[police dns]
Niayes			2-0 Dagana
US Ouakam		3-2 GFC
ETICS			0-0 Khombole

Round 13
[May 10]
Khombole		2-2 US Ouakam
[May 11]
ASC Thies		3-1 Niayes
Dagana			1-1 ETICS
GFC			1-1 Dahra

Round 14 [May 18]
ASC Thies		awd Dagana      [awarded 2-0, Dagana dns]
Niayes			2-3 GFC
Dahra			1-1 Khombole
US Ouakam		1-0 ETICS

Table (w/o goals rds 10 and 11):

 1.ASC Khombole                 14  7  5  2 14- 9 26  Promoted
----------------------------------------------------
 2.US de Ouakam Dakar           14  6  5  3 17-11 23  [*1]
 3.ASC Thiès                    13  5  5  3 10- 6 20  [*6,*9]
 4.Guédiawaye FC (Dakar)        14  4  7  3 11- 7 19  [*9]
 5.ASC Niayes-Pikine (Dakar)    14  5  4  5 12-15 19  [*6]
 6.ETICS (Mboro)                14  2  8  4  8- 7 14  [*6] [*2]
 7.ASC Foyer (Dahra)            13  2  8  3  8-11 13
----------------------------------------------------
 8.Dagana                       14  0  6  8  5-19  6  Relegated  [*6]

[*6] also w/o goals rd 6
[*9] also w/o goals rd 9
[*1] US = Union Sportive; club formerly known as ESO
[*2] ETICS abbreviates Entente Taiba-Ics

NB: first ever promotion to top level for ASC Khombole

NB: following the controversy surrounding promotion from Group A, and
    similar problems surrounding relegation from the top level, the FA 
    decided to extend the first level to 20 teams, promoting also US de
    Ouakam and Guédiawaye FC (but not ASC Thiès); also the 2nd level was
    extended to 20 clubs, presumably meaning Dagana were not relegated.


Championship Final [Jul 5, Diourbel]
Saloum                   -  Khombole




Championnat National de 3ème Division
=====================================


Poule A
- - - -

Round 2
[Jan 17]
Snooker Palace		--- Avenir de Thiaroye
[Jan 18]
Inter Dakar		--- Olympique Ngor
Touré Kunda		--- Renaissance Yoff
Mama Nguedj		--- Diamaguène
[Jan 19]
Sporting Rufisque	--- ES Grand-Yoff
Yeggo			--- Olympique Somone

Round 4
[Feb 15]
Yeggo			--- Olympique Ngor
Snooker Palace		--- Olympique Somone
Avenir Thiaroye		--- Renaissance S. Yoff
Mama Nguedj		--- ES Grand Yoff
Touré Kunda		--- Diamaguène
[Feb 16]
Inter Dakar		--- Sporting Rufisque

Poule B
- - - -

Round 2
[Jan 18]
Mbakhane		--- Niandane
Richard-Toll		--- Lappu Nder
USL			--- Diamono Louga
[Jan 19]
Damels			--- Bargueth

Round 4 [Feb 16]
Mbakhane		--- Lappu Nder
Damels			--- Diamono Louga
USL			--- Richard-Toll
Bargueth		--- Niandane

Poule C
- - - -

Round 2
[Jan 18]
Guinguénéo		--- Gandiaye
[Jan 19]
EJ Fatick		--- UCAS
Kaffrine		--- Espoirs Bignona
Coton Sport		--- Espoir du Rip


2001/02

2003/04

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by José António da Vila Mona Batalha for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: José António da Vila Mona Batalha (jose.batalha@netvisao.pt)
Last updated: 14 Dec 2003

(C) Copyright José António da Vila Mona Batalha and RSSSF 2002/03
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authos. All rights reserved.