Wales 2011/12


League of Wales
Cup Tournaments
Second Level

League of Wales

Regular Stage | Championship Playoff | Relegation Playoff

Regular Stage

Final Table:

 1.Bangor City              22  16  2  4  53-28  50  Championship Playoff
 2.The New Saints           22  15  4  3  52-24  49  Championship Playoff
 3.Llanelli                 22  14  3  5  47-23  45  Championship Playoff
 4.Neath                    22  12  7  3  43-20  43  Championship Playoff
 5.Bala Town                22  11  6  5  35-25  39  Championship Playoff
 6.Prestatyn Town           22   8  4 10  33-37  28  Championship Playoff
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.Airbus UK Broughton      22   6  7  9  32-37  25  Relegation Playoff
 8.Port Talbot Town         22   6  4 12  26-37  22  Relegation Playoff
 9.Afan Lido                22   5  7 10  24-35  22  Relegation Playoff
10.Aberystwyth Town         22   4  6 12  27-38  18  Relegation Playoff
11.Carmarthen Town          22   4  1 17  19-51  13  Relegation Playoff
12.Newtown                  22   5  1 16  26-62  13  [-3]  Relegation Playoff

NB: Newtown 3 points deducted for fielding ineligible players

Round 1
[Aug 12]
The New Saints  1-1 Bala Town
[Aug 13]
Afan Lido       0-1 Prestatyn
Airbus UK       1-1 Port Talbot
Bangor          3-2 Llanelli
Carmarthen      0-1 Newtown FC
[Aug 14]
Neath FC        4-2 Aberystwyth

Round 2
[Aug 19]
Aberystwyth     4-1 Newtown FC
Llanelli        4-1 Afan Lido
Port Talbot     2-1 The New Saints
Prestatyn       2-2 Airbus UK
[Aug 20]
Bala Town       2-0 Carmarthen
[Aug 21]
Neath FC        2-0 Bangor

Round 3
[Aug 26]
Afan Lido       1-0 Neath FC
Carmarthen      2-0 Port Talbot
The New Saints  2-1 Prestatyn
[Aug 27]
Bangor          1-1 Aberystwyth
Newtown FC      0-2 Bala Town
[Aug 28]
Airbus UK       1-1 Llanelli

Round 4
[Sep 3]
Aberystwyth     0-4 Bala Town
Bangor          4-1 Afan Lido
Llanelli        0-1 The New Saints
Port Talbot     3-1 Newtown FC
Prestatyn       6-1 Carmarthen
[Sep 4]
Neath FC        3-0 Airbus UK

Round 5
[Sep 7]
Airbus UK       2-4 Bangor
Bala Town       2-0 Port Talbot
Carmarthen      0-3 Llanelli
Newtown FC      1-2 Prestatyn
The New Saints  3-0 Neath FC
[Sep 27]
Afan Lido       0-0 Aberystwyth

Round 6
[Sep 10]
Aberystwyth     0-2 Port Talbot
Bangor          0-3 The New Saints
Llanelli        9-2 Newtown
Prestatyn       0-1 Bala Town
[Sep 11]
Afan Lido       0-0 Airbus UK
Neath FC        1-0 Carmarthen

Round 7
[Sep 16]
Airbus UK       1-1 Aberystwyth
[Sep 17]
Carmarthen      1-2 Bangor FC
Newtown FC      0-4 Neath FC
The New Saints  3-0 Afan Lido
[Sep 18]
Bala Town       2-4 Llanelli
Port Talbot     0-0 Prestatyn

Round 8
[Sep 23]
Afan Lido       1-0 Carmarthen
Bangor          4-0 Newtown FC
Llanelli        2-0 Port Talbot
[Sep 24]
Airbus UK       1-2 The New Saints
[Sep 25]
Aberystwyth     1-3 Prestatyn
Neath FC        4-0 Bala Town

Round 9
[Sep 30]
Port Talbot     1-2 Neath FC
[Oct 1]
Carmarthen      3-1 Airbus UK
Newtown FC      2-1 Afan Lido
Prestatyn       0-2 Llanelli
The New Saints  3-2 Aberystwyth
[Oct 2]
Bala Town       1-2 Bangor

Round 10
[Oct 8]
Afan Lido       0-1 Bala Town
Bangor          3-1 Port Talbot
Llanelli        2-0 Aberystwyth
The New Saints  4-0 Carmarthen
[Oct 9]
Airbus UK       3-2 Newtown
Neath FC        3-1 Prestatyn

Round 11
[Oct 14]
Aberystwyth     1-1 Neath FC
Bala Town       2-2 The New Saints
[Oct 15]
Llanelli        2-1 Bangor
Port Talbot     2-1 Airbus UK
Prestatyn       3-1 Afan Lido
Newtown FC      4-2 Carmarthen

Round 12
[Oct 21]
Afan Lido       0-0 Llanelli
Airbus UK       2-1 Prestatyn
[Oct 22]
Bangor          2-1 Neath FC
Carmarthen      0-1 Bala Town
Newtown         1-2 Aberystwyth
The New Saints  3-2 Port Talbot

Round 13
[Oct 28]
Bala Town       2-2 Newtown FC
Port Talbot     2-0 Carmarthen
Prestatyn       0-2 The New Saints
[Oct 29]
Aberystwyth     0-2 Bangor
[Oct 30]
Llanelli        1-1 Airbus UK
Neath FC        1-1 Afan Lido

Round 14
[Nov 4]
Bala Town       3-0 Aberystwyth
[Nov 5]
Afan Lido       0-0 Bangor
Carmarthen      2-1 Prestatyn
Newtown FC      2-0 Port Talbot
The New Saints  4-2 Llanelli
[Nov 6]
Airbus UK       2-2 Neath FC

Round 15
[Nov 8]
Port Talbot     2-2 Bala Town
Prestatyn       2-1 Newtown
Llanelli        2-0 Carmarthen
[Nov 9]
Neath FC        1-1 The New Saints
Bangor          2-1 Airbus UK
[Nov 29]
Aberystwyth     1-1 Afan Lido

Round 16
[Nov 11]
Bala Town       1-1 Prestatyn
Carmarthen      2-2 Neath FC
Port Talbot     0-4 Aberystwyth
[Nov 12]
Newtown FC      0-2 Llanelli
[Nov 13]
Airbus UK       3-1 Afan Lido
The New Saints  3-4 Bangor FC

Round 17
[Nov 18]
Aberystwyth     1-2 Airbus UK
Afan Lido       3-1 The New Saints
[Nov 19]
Bangor          4-0 Carmarthen
Prestatyn       2-1 Port Talbot
[Nov 20]
Llanelli        3-1 Bala Town
Neath FC        5-0 Newtown FC

Round 18
Nov 25]
Carmarthen      2-5 Afan Lido
The New Saints  3-1 Airbus UK
[Nov 26]
Newtown         2-1 Bangor
Port Talbot     0-1 Llanelli
[Nov 27]
Bala Town       0-0 Neath FC
Prestatyn       1-0 Aberystwyth

Round 19
[Dec 9]
Bangor          2-1 Bala Town
[Dec 10]
Aberystwyth     1-1 The New Saints
Afan Lido       3-2 Newtown FC
Airbus UK       3-1 Carmarthen
[Dec 11]
Llanelli        3-2 Prestatyn
[Jan 12]
Neath FC        3-2 Port Talbot

Round 20
[Dec 16]
Aberystwyth     1-2 Llanelli
[Dec 17]
Carmarthen      0-1 The New Saints
Newtown FC      1-3 Airbus UK
Port Talbot     1-2 Bangor
[Jan 7]
Prestatyn       1-1 Neath FC
[Jan 14]
Bala Town       3-1 Afan Lido

Round 21
[Dec 26]
Aberystwyth     4-1 Carmarthen
Bala Town       1-0 Airbus UK
Newtown FC      1-3 The New Saints
Port Talbot     2-2 Afan Lido
[Dec 27]
Bangor          5-3 Prestatyn
Llanelli        0-1 Neath FC

Round 22 [Jan 2]
Afan Lido       1-2 Port Talbot
Airbus UK       1-2 Bala Town
Carmarthen      2-1 Aberystwyth
Neath FC        2-0 Llanelli
Prestatyn       0-5 Bangor
The New Saints  5-0 Newtown FC

Final Table:

 1.Bangor City              22  16  2  4  53-28  50  Championship Playoff
 2.The New Saints           22  15  4  3  52-24  49  Championship Playoff
 3.Llanelli                 22  14  3  5  47-23  45  Championship Playoff
 4.Neath                    22  12  7  3  43-20  43  Championship Playoff
 5.Bala Town                22  11  6  5  35-25  39  Championship Playoff
 6.Prestatyn Town           22   8  4 10  33-37  28  Championship Playoff
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.Airbus UK Broughton      22   6  7  9  32-37  25  Relegation Playoff
 8.Port Talbot Town         22   6  4 12  26-37  22  Relegation Playoff
 9.Afan Lido                22   5  7 10  24-35  22  Relegation Playoff
10.Aberystwyth Town         22   4  6 12  27-38  18  Relegation Playoff
11.Carmarthen Town          22   4  1 17  19-51  13  Relegation Playoff
12.Newtown                  22   5  1 16  26-62  13  [-3]  Relegation Playoff

NB: Newtown 3 points deducted for fielding ineligible players

Championship Playoff

Final Table:

 1.The New Saints           32  23  5  4  75-31  74  Champions
 2.Bangor City              32  22  3  7  72-45  69
 3.Neath                    32  18  8  6  60-36  62  Demoted
 4.Llanelli                 32  18  5  9  63-37  59
 5.Bala Town                32  14  7 11  48-41  49
 6.Prestatyn Town           32   8  4 20  41-63  28

NB: Neath demoted for failing to obtain a FAW license


Round 23
[Feb 4]
The New Saints  1-2 Neath
Bangor City     2-1 Prestatyn
[Apr 9]
Bala Town       0-1 Llanelli

Round 24
[Feb 10]
Prestatyn       0-4 The New Saints
[Feb 11]
Llanelli        0-1 Bangor City
[Feb 12]
Neath           2-0 Bala Town

Round 25
[Feb 18]
Neath           1-0 Prestatyn
Llanelli        0-2 The New Saints
[Feb 19]
Bala Town       0-1 Bangor City

Round 26
[Mar 2]
The New Saints  3-2 Bala Town
[Mar 3]
Prestatyn       1-2 Llanelli
Bangor City     1-3 Neath

Round 27
[Mar 9]
Llanelli        1-2 Neath
Bala Town       3-0 Prestatyn
[Mar 10]
Bangor City     1-3 The New Saints

Round 28
[Mar 16]
Prestatyn       0-4 Bangor City
[Mar 17]
Neath           0-1 The New Saints
Llanelli        1-2 Bala Town

Round 29
[Mar 23]
The New Saints  2-1 Prestatyn
[Mar 24]
Bangor City     2-2 Llanelli
[Mar 25]
Bala Town       2-2 Neath

Round 30
[Apr 6]
Bangor City     4-2 Bala Town
[Apr 7]
Prestatyn       2-3 Neath
The New Saints  1-1 Llanelli

Round 31
[Apr 14]
Llanelli        3-2 Prestatyn
[Apr 15]
Neath           1-3 Bangor City
Bala Town       0-1 The New Saints

Round 32 [Apr 21]
The New Saints  5-0 Bangor City
Neath           1-5 Llanelli
Prestatyn       1-2 Bala Town

Final Table:

 1.The New Saints           32  23  5  4  75-31  74  Champions
 2.Bangor City              32  22  3  7  72-45  69
 3.Neath                    32  18  8  6  60-36  62  Demoted
 4.Llanelli                 32  18  5  9  63-37  59
 5.Bala Town                32  14  7 11  48-41  49
 6.Prestatyn Town           32   8  4 20  41-63  28

NB: Neath demoted for failing to obtain a FAW license

Relegation Playoff

Final Table:

 7.Airbus UK Broughton      32  10  9 13  48-50  39
 8.Aberystwyth Town         32   8 10 14  45-50  33  [-1]
 9.Port Talbot Town         32   8  9 15  39-51  33
10.Afan Lido                32   7 11 14  40-55  32
---------------------------------------------------
11.Carmarthen Town          32  10  2 20  33-67  32
12.Newtown                  32   7  5 20  44-82  23  [-3]

NB: Newtown 3 points deducted for fielding ineligible players;
    Aberystwyth 1 point deducted for fielding ineligible player

NB: no clubs relegated as Neath were demoted for failing to obtain a FAW license and only
    one club from the second level was eligible for promotion

Round 23
[Feb 10]
Port Talbot     1-2 Afan Lido
Newtown         0-4 Airbus UK
Aberystwyth     2-2 Carmarthen

Round 24
[Feb 17]
Aberystwyth     1-1 Port Talbot
[Feb 18]
Carmarthen      1-0 Airbus UK
Newtown         1-1 Afan Lido

Round 25
[Mar 2]
Afan Lido       5-1 Carmarthen
[Mar 3]
Port Talbot     1-1 Newtown
[Mar 4]
Airbus UK       3-2 Aberystwyth

Round 26
[Mar 9]
Carmarthen      1-0 Port Talbot
[Mar 10]
Newtown         1-1 Aberystwyth
Airbus UK       1-1 Afan Lido

Round 27
[Mar 16]
Aberystwyth     1-1 Afan Lido
[Mar 17]
Carmarthen      3-2 Newtown
[Mar 18]
Port Talbot     2-1 Airbus UK

Round 28
[Mar 23]
Airbus UK       3-1 Newtown
Afan Lido       2-2 Port Talbot
[Mar 24]
Carmarthen      0-3 Aberystwyth

Round 29
[Mar 31]
Afan Lido       1-6 Newtown
[Apr 6]
Port Talbot     2-1 Aberystwyth
[Apr 7]
Airbus UK       0-1 Carmarthen

Round 30
[Mar 31]
Newtown         2-1 Carmarthen
[Apr 9]
Airbus UK       2-2 Port Talbot
[Apr 10]
Afan Lido       0-2 Aberystwyth

Round 31
[Apr 13]
Aberystwyth     2-0 Airbus UK
[Apr 14]
Carmarthen      3-2 Afan Lido
Newtown         2-2 Port Talbot

Round 32 [Apr 21]
Port Talbot     0-1 Carmarthen
Aberystwyth     3-2 Newtown
Afan Lido       1-2 Airbus UK

Final Table:

 7.Airbus UK Broughton      32  10  9 13  48-50  39
 8.Aberystwyth Town         32   8 10 14  45-50  33  [-1]
 9.Port Talbot Town         32   8  9 15  39-51  33
10.Afan Lido                32   7 11 14  40-55  32
---------------------------------------------------
11.Carmarthen Town          32  10  2 20  33-67  32
12.Newtown                  32   7  5 20  44-82  23  [-3]

NB: Newtown 3 points deducted for fielding ineligible players;
    Aberystwyth 1 point deducted for fielding ineligible player

NB: no clubs relegated as Neath were demoted for failing to obtain a FAW license and only
    one club from the second level was eligible for promotion

Promoted: Connah's Quay



Cup Tournaments

Welsh Cup | League Cup 

Welsh Cup 2011/12

Round 1
(Oct 1)
Abertillery Bluebirds     0-2 Caerau (Ely)
Barmouth & Dyffryn United 4-1 Ruthin Town
Bridgend Town             2-0 Splott Albion
Bryntirion Athletic       3-1 Cwmbran Town
Buckley Town              4-0 Penrhyncoch
Caerleon                  1-0 Aberaman Athletic
Caersws                   1-1 Conwy United           Pen : 4-2
Caldicot Town             2-4 Newport Civil Service
Cambrian & Clydach        5-1 Monmouth Town
Cardiff Corinthians       2-0 Cwmaman Institute
Carno                     0-2 Coedpoeth United
Cefn Druids               6-1 Caernarfon Town
Connah's Quay             7-2 Gwalchmai
Dinas Powys               0-2 Builth Wells
Flint Town United         5-1 Chirk AAA
Goytre                    3-1 Aberaeron
Goytre United             1-0 Ton Pentre
Llandrindod Wells         3-3 Llanrug United         Pen : 4-1
Llangefni Town            2-3 Denbigh Town
Llanidloes Town           4-3 Glantraeth FC
Llanrhaeadr               1-6 Holyhead Hotspur
Merthyr Town              0-3 Barry Town
Montgomery Town           4-0 Connah's Quay Town
Penycae                   1-2 Cefn Druids
Pontardawe Town           3-0 Treowen Stars
Porth                     2-0 Aberbargoed Buds
Porthmadog                3-1 Bethesda Athletic
Rhos Aelwyd               0-1 Guilsfield
Rhosgoch Rangers          2-6 Merthyr Saints
Rhyl                      5-0 Gresford Athletic
Risca United              0-4 Newbridge on Wye
Taff's Well               5-4 Undy Athletic
Tata Steel                3-1 Newcastle Emlyn
UWIC Cardiff              0-2 Haverfordwest County
Venture Community         1-3 Llandudno
West End                  2-0 Cwmbran Celtic
 
Round 2
 
Southern section
[Nov 5/6]
AFC Porth                 3-0 Pontardawe Town
Bridgend Town             5-3 Tata Steel
Bryntirion Athletic       5-2 Goytre
Builth Wells              0-5 Taffs Well
Caerau (Ely)              1-8 Goytre United
Caerleon                  3-4 Merthyr Saints
Cambrian and Clydach Vale 2-0 Llandrindod Wells
Haverfordwest County      1-2 Barry Town            (AET)
Newport Civil Service     2-0 Newbridge on Wye
West End                  2-1 Cardiff Corinthians
 
Northern section
[Nov 5/6]
Barmouth and Dyffryn Utd  0-3 Caersws
Buckley Town              5-2 Holyhead Hotspurs
Cefn Druids               8-0 Coedpoeth United
Denbigh Town              1-2 Flint Town United     (AET)
Guilsfield                1-3 Llandudno
Llanidloes Town           0-2 GAP Connahs Quay
Montgomery Town           3-7 Cefn
Porthmadog                2-3 Rhyl
 
Round 3
[Nov 30]
Newport County            3-2 Barry Town
[Dec 2]
Carmarthen Town           2-1 Bridgend Town
[Dec 3]
AFC Porth                 4-3 Cambrian and Clydach Vale
Bangor City               2-4 Llanelli
Buckley Town              4-3 Taffs Well
Caersws                   0-1 Llandudno
Cefn                      1-6 Aberystwyth Town
GAP Connahs Quay          1-2 Cefn Druids
Flint Town United         3-0 Newport Civil Service
Merthyr Saints            0-6 Bala Town
Newtown                   1-2 Rhyl                  [aet]
Prestatyn Town            6-2 Goytre United
The New Saints            6-0 Bryntirion Athletic
Wrexham                   1-2 Airbus UK             [aet]
[Dec 4]
Neath                     4-0 West End
Port Talbot               0-1 Afan Lido
 
Round 4
[Jan 28/29]
Aberystwyth Town          1-1 Llandudno Town        [5-4 pen]
Afan Lido                 1-1 Airbus UK             [5-4 pen]
Buckley Town              2-4 Bala Town             [aet]
Carmarthen Town           3-1 AFC Porth             [aet]
Flint Town Utd            1-3 Neath
Prestatyn Town            0-2 Cefn Druids
Rhyl                      3-3 Llanelli              [4-5 pen]
The New Saints            4-0 Newport County
 
Quarter Final
[Feb 25]
Aberystwyth Town          0-1 Cefn Druids
Airbus UK                 3-1 Carmarthen Town
Bala Town                 1-1 Llanelli              [5-4 pen]
The New Saints            1-0 Neath
 
Semi Final
[Mar 31]
Airbus UK                 1-4 Cefn Druids
Bala Town                 0-4 The New Saints
 
Final [at Nanporth Stadium, Bangor]
[May 5]
Cefn Druids               0-2 The New Saints
 

League Cup 2011/12

First Round-First Leg
[Jan 20]
Airbus UK                 4-1 Bala Town
Carmarthen Town           1-0 Port Talbot Town
[Jan 21]
Afan Lido                 2-0 Aberystwyth Town
Prestatyn Town            1-1 Newtown AFC
 
First Round-Second Leg
[Jan 31]
Aberystwyth Town          1-0 Afan Lido
Bala Town                 2-1 Airbus UK
[Feb 14]
Port Talbot Town          3-1 Carmarthen Town
[Feb 15]
Newtown AFC               2-1 Prestatyn Town
 
Second Round-First Leg
[Feb 14]
The New Saints            2-1 Airbus UK
[Feb 21]
Port Talbot Town          0-2 Afan Lido
[Feb 25]
Bangor City               1-1 Newtown AFC
[Feb 28]
Neath                     4-2 Llanelli
 
Second Round-Second Leg
[Feb 15]
Llanelli                  0-0 Neath
[Feb 28]
Afan Lido                 0-0 Port Talbot Town
Airbus UK                 0-1 The New Saints
Newtown AFC               5-1 Bangor City
 
Semi Final-First Leg
[Mar 20]
Neath                     0-1 Afan Lido
The New Saints            3-2 Newtown AFC
 
Semi Final-Second Leg
[Mar 31]
Afan Lido                 2-1 Neath
[Apr 3]
Newtown AFC               1-0 The New Saints
 
Final [Park Avenue, Aberystwyth
[Apr 28]
Afan Lido                 1-1 Newtown AFC           [aet, 90 mins 1-1, 3-2 pens]
   [Jones 42 - Rushton 90]


Second Level

Cymru Alliance | Welsh League Division 1

Huws Gray Cymru Alliance

Final Table:

 1.Gap Connah's Quay        30  21  5  4  89-23  68  Promoted
---------------------------------------------------
 2.Rhyl                     30  19  5  6  80-22  62
 3.Buckley Town             30  19  4  7  67-43  61
 4.Porthmadog               30  19  5  6  68-41  59  [-3]
 5.Penrhyncoch              30  17  4  9  56-44  55
 6.Cefn Druids              30  17  3 10  58-42  54
 7.Caersws                  30  17  4  9  68-49  52  [-3]
 8.Llandudno                30  14  7  9  55-40  49
 9.Flint Town United        30  13  7 10  59-47  46
10.Conwy United             30  10  7 13  59-65  37
11.Guilsfield               30  10  4 16  41-58  34
12.Ruthin Town              30   6  7 17  28-60  25
13.Penycae                  30   7  4 19  30-76  25
---------------------------------------------------
14.Llanrhaeadr              30   3  9 18  40-77  18  Relegated
15.Llangefni Town           30   4  2 24  32-96  14  Relegated
16.Rhos Aelwyd              30   2  7 21  29-76  13  Relegated

[Aug 13]
Cefn Druids          5-1 Llanrhaeadr
Flint Town United    1-1 Buckley Town

[Aug 13]
Caersws              1-6 Gap Connahs Quay
Llandudno            1-1 Ruthin Town
Llangefni Town       1-5 Porthmadog
Penycae              0-6 Penrhyncoch
Rhos Aelwyd          1-2 Conwy United
Rhyl                 2-0 Guilsfield

[Aug 19]
Cefn Druids          4-2 Guilsfield
Rhyl                 6-0 Flint Town United

[Aug 20]
Caersws              3-4 Buckley Town
Conwy United         6-1 Llanrhaeadr
Gap Connahs Quay     9-1 Penycae
Llangefni Town       0-2 Ruthin Town
Penrhyncoch          1-0 Llandudno
Porthmadog           4-1 Rhos Aelwyd

[Aug 23]
Cefn Druids          2-0 Rhos Aelwyd
Conwy United         4-0 Llangefni Town
Gap Connahs Quay     0-3 Flint Town United
Guilsfield           1-1 Llanrhaeadr
Penrhyncoch          1-4 Caersws
Porthmadog           2-2 Llandudno
Ruthin Town          2-0 Penycae

[Aug 26]
Llandudno            0-1 Gap Connahs Quay

[Aug 27]
Caersws              1-8 Rhyl
Cefn Druids          4-2 Conwy United
Flint Town United    2-1 Guilsfield
Llangefni Town       4-2 Penrhyncoch
Llanrhaeadr          3-3 Porthmadog
Penycae              0-1 Buckley Town
Rhos Aelwyd          1-0 Ruthin Town

[Sep 3]
Buckley Town         2-2 Llandudno
Flint Town United    2-1 Caersws
Gap Connahs Quay     4-0 Llangefni Town
Guilsfield           1-2 Conwy United
Penrhyncoch          1-0 Rhos Aelwyd
Porthmadog           1-1 Cefn Druids
Rhyl                 8-0 Penycae
Ruthin Town          2-5 Llanrhaeadr

[Sep 9]
Llandudno            1-0 Rhyl

[Sep 10]
Caersws              5-0 Guilsfield
Cefn Druids          4-1 Ruthin Town
Conwy United         0-2 Porthmadog
Llangefni Town       0-4 Buckley Town
Llanrhaeadr          1-1 Penrhyncoch
Penycae              2-4 Flint Town United
Rhos Aelwyd          1-2 Gap Connahs Quay

[Sep 13]
Buckley Town         2-3 Rhyl

[Sep 16]
Gap Connahs Quay     8-0 Llanrhaeadr
Rhyl                 6-1 Llangefni Town

[Sep 17]
Buckley Town         1-0 Rhos Aelwyd
Caersws              3-2 Penycae
Guilsfield           2-3 Porthmadog
Penrhyncoch          1-0 Cefn Druids
Flint Town United    3-1 Llandudno
Ruthin Town          3-1 Conwy United

[Sep 23]
Cefn Druids          1-2 Gap Connahs Quay

[Sep 24]
Conwy United         3-3 Penrhyncoch
Llandudno            1-2 Caersws
Llangefni Town       1-6 Flint Town United
Llanrhaeadr          2-4 Buckley Town
Penycae              1-3 Guilsfield
Porthmadog           2-1 Ruthin Town
Rhos Aelwyd          2-6 Rhyl

[Oct 8]
Buckley Town         4-1 Cefn Druids
Caersws              8-2 Llangefni Town
Conwy United         2-2 Gap Connahs Quay
Flint Town United    1-1 Rhos Aelwyd
Guilsfield           3-0 Ruthin Town
Penrhyncoch          1-3 Porthmadog
Penycae              1-0 Llandudno
Rhyl                 4-0 Llanrhaeadr

[Oct 21]
Cefn Druids          1-0 Rhyl
Conwy United         0-2 Buckley Town

[Oct 22]
Llandudno            3-2 Guilsfield
Llangefni Town       0-1 Penycae
Llanrhaeadr          4-3 Flint Town United
Porthmadog           2-0 Gap Connahs Quay
Rhos Aelwyd          0-3 Caersws
Ruthin Town          0-2 Penrhyncoch

[Oct 28]
Flint Town United    1-2 Cefn Druids
Rhyl                 6-0 Conwy United

[Oct 29]
Buckley Town         1-0 Porthmadog
Caersws              3-1 Llanrhaeadr
Gap Connahs Quay     6-0 Ruthin Town
Guilsfield           1-3 Penrhyncoch
Llandudno            5-3 Llangefni Town
Penycae              2-1 Rhos Aelwyd

[Nov 5]
Conwy United         6-2 Ruthin Town
Llanrhaeadr          3-0 Rhos Aelwyd

[Nov 11]
Conwy United         1-2 Flint Town United
Cefn Druids          1-2 Caersws
[Nov 12]
Llangefni Town       0-1 Guilsfield
Llanrhaeadr          2-3 Penycae
Penrhyncoch          0-3 Gap Connah's Quay
Rhos Aelwyd          0-0 Llandudno
Ruthin Town          2-2 Buckley Town

[Nov 13]
Rhyl                 0-0 Porthmadog

[Nov 15]
Guilsfield           3-0 Buckley Town

[Nov 19]
Buckley Town         2-1 Penrhyncoch
Caersws              3-2 Conwy United
Flint Town United    0-1 Porthmadog
Guilsfield           3-1 Gap Connah's Quay
Llandudno            1-0 Llanrhaeadr
Llangefni Town       3-0 Rhos Aelwyd
Penycae              0-2 Cefn Druids
Rhyl                 2-0 Ruthin Town

[Nov 25]
Cefn Druids          1-3 Llandudno
Gap Connah's Quay    6-1 Buckley Town

[Nov 26]
Conwy United         1-1 Penycae
Llanrhaeadr          1-3 Llangefni Town
Penrhyncoch          1-1 Rhyl
Porthmadog           1-2 Caersws
Rhos Aelwyd          0-2 Guilsfield
Ruthin Town          0-5 Flint Town United

[Dec 3]
Penycae              1-2 Porthmadog
Rhos Aelwyd          2-2 Llanrhaeadr
Ruthin Town          0-1 Guilsfield
Penrhyncoch          3-2 Llangefni Town

[Dec 6]
Llandudno            4-2 Conwy United
Rhyl                 1-0 Gap Connah's Quay

[Dec 9]
Buckley Town         1-0 Flint Town United

[Dec 10]
Llanrhaeadr          1-2 Cefn Druids
Conwy United         4-4 Rhos Aelwyd
Gap Connah's Quay    1-0 Caersws
Guilsfield           1-1 Rhyl
Penrhyncoch          1-0 Penycae
Porthmadog           6-2 Llangefni Town
Ruthin Town          0-0 Llandudno

[Dec 17]
Ruthin Town          3-1 Llangefni Town
Llandudno            3-2 Penrhyncoch
Llanrhaeadr          1-1 Conwy United

[Dec 26]
Flint Town United    1-2 Gap Connah's Quay

[Jan 2]
Caersws              1-1 Penrhyncoch
Llandudno            1-2 Porthmadog
Llangefni Town       1-3 Conwy United
Penycae              1-1 Ruthin Town
Rhos Aelwyd          0-2 Cefn Druids
Rhyl                 2-1 Buckley Town

[Jan 6]
Gap Connah's Quay    4-0 Llandudno

[Jan 7]
Conwy United         0-1 Cefn Druids
Buckley Town         3-1 Penycae
Flint Town United    3-0 Llangefni Town
Porthmadog           2-3 Penrhyncoch

[Jan 13]
Llandudno            1-3 Buckley Town

[Jan 14]
Caersws              0-1 Flint Town United
Cefn Druids          2-1 Porthmadog
Conwy United         2-1 Guilsfield
Llangefni Town       0-3 Gap Connah's Quay
Llanrhaeadr          0-1 Ruthin Town

[Jan 20]
Gap Connah's Quay    6-0 Rhos Aelwyd
Rhyl                 0-1 Llandudno

[Jan 21]
Buckley Town         4-1 Llangefni Town
Flint Town United    3-1 Penycae
Guilsfield           1-0 Caersws
Penrhyncoch          3-1 Llanrhaeadr
Porthmadog           2-4 Conwy United
Ruthin Town          1-1 Cefn Druids

[Jan 28]
Llanrhaeadr          2-2 Gap Connah's Quay
Penycae              2-2 Caersws
Porthmadog           2-1 Guilsfield
Ruthin Town          0-0 Rhos Aelwyd

[Jan 31]
Llandudno            2-3 Flint Town United

[Feb 10]
Gap Connah's Quay    1-1 Conwy United

[Feb 11]
Llangefni Town       0-2 Caersws
Guilsfield           1-2 Cefn Druids

[Feb 17]
Buckley Town         1-3 Conwy United
Rhyl                 1-2 Cefn Druids

[Feb 18]
Flint Town United    2-0 Llanrhaeadr
Gap Connah's Quay    1-1 Porthmadog
Guilsfield           2-2 Llandudno
Penycae              2-0 Llangefni Town

[Feb 24]
Conwy United         0-5 Rhyl

[Feb 25]
Llangefni Town       0-6 Llandudno
Llanrhaeadr          0-4 Caersws
Penrhyncoch          2-0 Guilsfield
Porthmadog           2-6 Buckley Town
Rhos Aelwyd          4-2 Penycae
Ruthin Town          0-3 Gap Connah's Quay

[Feb 28]
Guilsfield           0-2 Penycae
Llangefni Town       0-1 Rhyl

[Mar 2]
Flint Town United    2-2 Conwy United

[Mar 3]
Buckley Town         1-0 Ruthin Town
Caersws              2-1 Cefn Druids
Gap Connah's Quay    2-0 Penrhyncoch
Guilsfield           0-3 Llangefni Town
Llandudno            3-1 Rhos Aelwyd
Penycae              1-1 Llanrhaeadr
Porthmadog           2-0 Rhyl

[Mar 10]
Conwy United         1-3 Caersws
Gap Connah's Quay    5-0 Guilsfield
Llanrhaeadr          1-1 Llandudno
Penrhyncoch          2-0 Buckley Town
Rhos Aelwyd          1-4 Porthmadog
Ruthin Town          1-3 Rhyl
Llangefni Town       1-2 Cefn Druids

[Mar 16]
Llandudno            2-0 Cefn Druids

[Mar 17]
Flint Town United    0-2 Ruthin Town
Guilsfield           4-1 Rhos Aelwyd
Llangefni Town       2-2 Llanrhaeadr
Penycae              0-4 Conwy United
Rhyl                 4-0 Penrhyncoch
Caersws              2-3 Porthmadog
Buckley Town         1-1 Gap Connah's Quay

[Mar 20]
Flint Town United    1-1 Rhyl

[Mar 23]
Conwy United         0-4 Llandudno

[Mar 24]
Gap Connah's Quay    2-1 Rhyl
Penrhyncoch          1-0 Flint Town United
Porthmadog           4-0 Penycae
Ruthin Town          2-2 Caersws
Cefn Druids          6-1 Llangefni Town
Rhos Aelwyd          2-4 Buckley Town
Llanrhaeadr          0-2 Guilsfield

[Mar 27]
Buckley Town         0-2 Caersws

[Mar 31]
Caersws              1-3 Llandudno
Penrhyncoch          4-1 Ruthin Town
Porthmadog           2-1 Llanrhaeadr
Guilsfield           2-2 Flint Town United
Rhos Aelwyd          1-1 Llangefni Town

[Apr 1]
Penycae              0-2 Rhyl

[Apr 3]
Cefn Druids          4-4 Flint Town United
Buckley Town         7-0 Guilsfield

[Apr 7]
Rhos Aelwyd          2-2 Flint Town United
Llandudno            2-1 Penycae
Penrhyncoch          2-0 Conwy United
Buckley Town         3-2 Llanrhaeadr
Gap Connah's Quay    2-0 Cefn Druids
Rhyl                 1-1 Caersws

[Apr 14]
Caersws              1-0 Ruthin Town
Cefn Druids          0-1 Buckley Town
Llanrhaeadr          1-2 Rhyl
Penycae              0-4 Gap Connah's Quay
Porthmadog           2-1 Flint Town United
Rhos Aelwyd          2-3 Penrhyncoch

[Apr 17]
Caersws              4-1 Rhos Aelwyd
Cefn Druids          3-2 Penrhyncoch

[Apr 20]
Cefn Druids          1-2 Penycae

[Apr 21]
Ruthin Town          0-2 Porthmadog
Flint Town United    1-3 Penrhyncoch
Rhyl                 3-0 Rhos Aelwyd

Final Table:

 1.Gap Connah's Quay        30  21  5  4  89-23  68  Promoted
---------------------------------------------------
 2.Rhyl                     30  19  5  6  80-22  62
 3.Buckley Town             30  19  4  7  67-43  61
 4.Porthmadog               30  19  5  6  68-41  59  [-3]
 5.Penrhyncoch              30  17  4  9  56-44  55
 6.Cefn Druids              30  17  3 10  58-42  54
 7.Caersws                  30  17  4  9  68-49  52  [-3]
 8.Llandudno                30  14  7  9  55-40  49
 9.Flint Town United        30  13  7 10  59-47  46
10.Conwy United             30  10  7 13  59-65  37
11.Guilsfield               30  10  4 16  41-58  34
12.Ruthin Town              30   6  7 17  28-60  25
13.Penycae                  30   7  4 19  30-76  25
---------------------------------------------------
14.Llanrhaeadr              30   3  9 18  40-77  18  Relegated
15.Llangefni Town           30   4  2 24  32-96  14  Relegated
16.Rhos Aelwyd              30   2  7 21  29-76  13  Relegated

Promoted: Holyhead Hotspur (Welsh Alliance League), FC Cefn (Welsh National League),
          Rhayader Town (Mid-Wales Football League)

MacWhirter Welsh League Division 1

Final Table:

 1.Cambrian & Clydach Vale  30  16 10  4  78-25  58
 2.Taff's Well              30  16  4 10  60-42  52
 3.Haverfordwest County     30  15  7  8  58-43  52
 4.Bryntirion Athletic      30  16  3 11  52-43  51
 5.AFC Porth                30  13  9  8  54-36  48
 6.Barry Town               30  12 10  8  48-37  46
 7.Goytre United            30  12  8 10  71-55  44
 8.Bridgend Town            30  13  5 12  50-41  44
 9.Ton Pentre               30   9 16  5  48-40  43
10.Pontardawe Town          30  11  9 10  48-53  42
11.West End                 30  11  5 14  53-62  38
12.Cwmbran Celtic           30  12  2 16  32-54  38
13.Aberaman Athletic        30   8  9 13  46-55  33
---------------------------------------------------
14.Cwmaman Institute        30   7  8 15  36-59  29  Relegated
15.Cardiff Corinthians      30   6 10 14  50-67  28  Relegated
16.Caerau (Ely)             30   4  3 23  37-109 15  Relegated

NB: no clubs promoted

[Aug 12]
Bryntirion Athletic  2-0 Bridgend Town

[Aug 12]
AFC Porth            0-3 Cambrian & Clydach
Caerau (Ely)         0-1 Barry Town
Cwmbran Celtic       1-3 Cwmaman Institute
Goytre United        3-3 Cardiff Corinthians
Haverfordwest County 4-0 Aberaman Athletic
Taffs Well           0-3 Ton Pentre
West End             2-0 Pontardawe Town

[Aug 16]
Cwmaman Institute    1-1 Cambrian & Clydach

[Aug 17]
Bridgend Town        2-1 Pontardawe Town
Caerau (Ely)         3-2 Cardiff Corinthians
Cwmbran Celtic       1-0 Barry Town
Ton Pentre           2-1 AFC Porth
West End             5-1 Haverfordwest County

[Aug 19]
Cambrian & Clydach   2-0 Taffs Well

[Aug 20]
Aberaman Athletic    0-2 Pontardawe Town
Bridgend Town        3-1 Cardiff Corinthians
Caerau (Ely)         1-2 Cwmbran Celtic
Cwmaman Institute    1-2 AFC Porth
Goytre United        2-0 Barry Town
Ton Pentre           1-2 Haverfordwest County
West End             3-5 Bryntirion Athletic

[Aug 23]
Barry Town           0-2 Cwmbran Celtic
Taffs Well           0-2 Aberaman Athletic

[Aug 24]
AFC Porth            2-2 Ton Pentre
Bryntirion Athletic  3-2 Goytre United
Cambrian & Clydach   3-1 Cwmaman Institute
Haverfordwest County 1-1 West End

[Aug 26]
Barry Town           0-1 Bridgend Town

[Aug 27]
Aberaman Athletic    0-2 Bryntirion Athletic
Caerau (Ely)         2-2 Cwmaman Institute
Cwmbran Celtic       2-2 Goytre United
Haverfordwest County 1-3 Cambrian & Clydach
Taffs Well           1-1 AFC Porth
Ton Pentre           0-0 Pontardawe Town
West End             2-0 Cardiff Corinthians

[Aug 31]
Pontardawe Town      1-0 Bridgend Town

[Sep 3]
AFC Porth            1-0 Haverfordwest County
Aberaman Athletic    3-1 Cardiff Corinthians
Bridgend Town        5-0 Cwmbran Celtic
Cambrian & Clydach   4-0 Pontardawe Town
Cwmaman Institute    0-2 Taffs Well
Goytre United        0-2 Caerau (Ely)
Ton Pentre           0-1 Bryntirion Athletic
West End             0-2 Barry Town

[Sep 10]
West End             2-0 Ton Pentre

[Sep 17]
Barry Town           1-1 Aberaman Athletic
Bryntirion Athletic  0-3 Cambrian & Clydach
Caerau (Ely)         1-5 Bridgend Town
Cardiff Corinthians  2-2 Ton Pentre
Cwmbran Celtic       0-2 West End
Goytre United        3-2 Cwmaman Institute
Haverfordwest County 3-4 Taffs Well

[Sep 23]
Bridgend Town        1-4 Goytre United
Ton Pentre           1-1 Barry Town

[Sep 24]
AFC Porth            3-1 Bryntirion Athletic
Aberaman Athletic    0-1 Cwmbran Celtic
Cambrian & Clydach   0-0 Cardiff Corinthians
Cwmaman Institute    2-1 Haverfordwest County
Taffs Well           2-1 Pontardawe Town
West End             4-2 Caerau (Ely)

[Oct 8]
Cwmbran Celtic       0-1 Aberaman Athletic

[Oct 15]
AFC Porth            4-0 Barry Town
Aberaman Athletic    3-3 Goytre United
Cambrian & Clydach   3-1 Cwmbran Celtic
Caerau (Ely)         0-4 Ton Pentre
Cwmaman Institute    0-1 Pontardawe Town
Haverfordwest County 2-1 Bryntirion Athletic
Taffs Well           1-2 Cardiff Corinthians
West End             3-4 Bridgend Town

[Oct 20]
Bridgend Town        2-2 Aberaman Athletic

[Oct 22]
Barry Town           1-2 Taffs Well
Bryntirion Athletic  0-1 Pontardawe Town
Caerau (Ely)         1-7 Cambrian & Clydach
Cardiff Corinthians  0-2 Haverfordwest County
Cwmbran Celtic       1-0 AFC Porth
Goytre United        2-2 Ton Pentre
West End             1-1 Cwmaman Institute

[Oct 28]
Ton Pentre           2-2 Bridgend Town

[Oct 29]
AFC Porth            2-0 Caerau (Ely
Aberaman Athletic    2-4 West End
Cwmaman Institute    1-3 Bryntirion Athletic
Haverfordwest County 2-2 Barry Town
Pontardawe Town      2-2 Cardiff Corinthians
Taffs Well           3-0 Cwmbran Celtic

[Nov 5]
Aberaman Athletic    1-2 Cwmaman Institute
Cwmbran Celtic       3-4 Ton Pentre

[Nov 12]
Goytre United        1-1 AFC Porth
Cwmaman Institute    1-1 Cardiff Corinthians

[Nov 19]
Aberaman Athletic    0-3 Cambrian & Clydach
Barry Town           2-1 Cardiff Corinthians
Cwmbran Celtic       1-0 Bryntirion Athletic
Goytre United        2-0 Haverfordwest County
Caerau (Ely          3-7 AFC Porth
Cwmaman Institute    3-3 Ton Pentre

[Nov 25]
Cambrian & Clydach   1-1 Ton Pentre
Haverfordwest County 1-0 Bridgend Town

[Nov 26]
AFC Porth            3-1 Aberaman Athletic
Cardiff Corinthians  2-0 Cwmbran Celtic
Cwmaman Institute    1-2 Barry Town
Pontardawe Town      0-3 Goytre United
Taffs Well           4-1 West End

[Dec 3]
Aberaman Athletic    2-2 Haverfordwest County

[Dec 9]
Taffs Well           1-1 Cambrian & Clydach

[Dec 10]
Barry Town           1-1 Goytre United
Cardiff Corinthians  0-4 Bridgend Town
Cwmbran Celtic       3-1 Caerau (Ely)
Haverfordwest County 0-0 Ton Pentre

[Dec 17]
Cardiff Corinthians  3-3 West End
Cwmaman Institute    5-0 Caerau (Ely)
Goytre United        1-2 Cwmbran Celtic

[Jan 7]
Barry Town           3-1 West End
Caerau (Ely)         0-3 Goytre United
Cwmbran Celtic       2-1 Bridgend Town
Haverfordwest County 2-0 AFC Porth

[Jan 13]
Bridgend Town        0-2 Caerau (Ely)

[Jan 14]
AFC Porth            2-2 Pontardawe Town
Cambrian & Clydach   4-0 Bryntirion Athletic
Taffs Well           3-1 Haverfordwest County
West End             1-2 Cwmbran Celtic

[Jan 20]
Goytre United        1-2 Bridgend Town

[Jan 21]
Barry Town           0-0 Ton Pentre
Bryntirion Athletic  1-1 AFC Porth
Caerau (Ely)         0-2 West End
Cardiff Corinthians  1-1 Cambrian & Clydach
Haverfordwest County 3-1 Cwmaman Institute
Pontardawe Town      1-3 Taffs Well

[Jan 27]
Taffs Well           0-1 Bryntirion Athletic

[Jan 28]
Aberaman Athletic    2-0 Caerau (Ely)
Cambrian & Clydach   1-3 Barry Town
Cwmaman Institute    0-3 Bridgend Town
Haverfordwest County 7-0 Pontardawe Town
Ton Pentre           0-1 Cwmbran Celtic
West End             4-3 Goytre United

[Feb 10]
Aberaman Athletic    1-1 Bridgend Town

[Feb 11]
Haverfordwest County 2-2 Cardiff Corinthians
Pontardawe Town      3-2 Bryntirion Athletic

[Feb 15]
Bryntirion Athletic  4-1 Caerau (Ely)

[Feb 17]
Bridgend Town        0-2 Ton Pentre

[Feb 18]
Barry Town           1-2 Haverfordwest County
Bryntirion Athletic  1-1 Cwmaman Institute
Cardiff Corinthians  3-3 Pontardawe Town
Goytre United        2-2 Cambrian & Clydach

[Feb 21]
Barry Town           6-0 Caerau (Ely)

[Feb 24]
Taffs Well           7-1 Caerau (Ely)

[Feb 25]
AFC Porth            1-3 Goytre United
Cwmaman Institute    1-0 Aberaman Athletic
Haverfordwest County 2-1 Cwmbran Celtic
Pontardawe Town      2-2 Barry Town
Ton Pentre           3-0 West End

[Mar 2]
Aberaman Athletic    1-1 Ton Pentre
Bridgend Town        0-3 AFC Porth

[Mar 3]
Barry Town           1-3 Bryntirion Athletic
Caerau (Ely)         4-7 Haverfordwest County
Cardiff Corinthians  5-1 Cwmaman Institute
Cwmbran Celti        1-1 Pontardawe Town
Goytre United        3-1 Taffs Well
West End             0-2 Cambrian & Clydach

[Mar 6]
Barry Town           2-1 AFC Porth
Goytre United        3-2 Aberaman Athletic

[Mar 9]
Taffs Well           3-2 Bridgend Town

[Mar 10]
AFC Porth            1-1 West End
Bryntirion Athletic  2-0 Cwmbran Celtic
Cambrian & Clydach   1-2 Aberaman Athletic
Cardiff Corinthians  3-3 Barry Town
Haverfordwest County 1-1 Goytre United
Caerau (Ely)         1-1 Pontardawe Town
Ton Pentre           1-1 Cwmaman Institute

[Mar 13]
Goytre United        5-2 Bryntirion Athletic
Ton Pentre           0-0 Caerau (Ely)

[Mar 14]
Aberaman Athletic    1-3 Taffs Well

[Mar 16]
Bridgend Town        1-1 Haverfordwest County
Ton Pentre           1-1 Cambrian & Clydach
Aberaman Athletic    1-1 AFC Porth

[Mar 17]
Barry Town           4-0 Cwmaman Institute
Caerau (Ely)         2-6 Bryntirion Athletic
Cwmbran Celtic       1-3 Cardiff Corinthians
Goytre United        0-1 Pontardawe Town
West End             1-2 Taffs Well

[Mar 20]
Bridgend Town        1-0 West End

[Mar 23]
Bryntirion Athletic  0-2 Taffs Well
Ton Pentre           2-2 Aberaman Athletic
Barry Town           0-0 Cambrian & Clydach

[Mar 24]
AFC Porth            0-1 Bridgend Town
Cardiff Corinthians  0-2 Caerau (Ely)
Goytre United        0-1 West End
Pontardawe Town      1-1 Cwmaman Institute

[Mar 27]
Barry Town           2-0 Pontardawe Town
Cambrian & Clydach   8-1 Caerau (Ely)

[Mar 28]
Bryntirion Athletic  1-0 Aberaman Athletic

[Mar 29]
Cardiff Corinthians  4-1 Taffs Well

[Mar 30]
Bridgend Town        0-0 Cambrian & Clydach

[Mar 31]
Caerau (Ely)         3-5 Aberaman Athletic
Cardiff Corinthians  0-2 Bryntirion Athletic
Cwmbran Celtic       0-2 Haverfordwest County
Pontardawe Town      2-1 AFC Porth
Taffs Well           2-3 Goytre United
Cwmaman Institute    0-2 West End

[Apr 3]
Taffs Well           1-1 Barry Town

[Apr 4]
Bryntirion Athletic  4-1 Cardiff Corinthians

[Apr 6]
Bridgend Town        3-0 Cwmaman Institute

[Apr 7]
Cambrian & Clydach   6-3 Goytre United
Pontardawe Town      3-0 Haverfordwest County
Ton Pentre           3-2 Taffs Well
West End             1-2 AFC Porth
Bryntirion Athletic  0-2 Barry Town

[Apr 10]
AFC Porth            4-0 Cwmbran Celtic
Cwmaman Institute    1-7 Goytre United
Pontardawe Town      0-5 Cambrian & Clydach
Cardiff Corinthians  0-3 Aberaman Athletic

[Apr 11]
Bryntirion Athletic  2-2 Ton Pentre

[Apr 13]
Bridgend Town        0-1 Taffs Well

[Apr 14]
Cardiff Corinthians  1-2 AFC Porth
Pontardawe Town      2-4 Cwmbran Celtic
Bryntirion Athletic  2-1 West End
Aberaman Athletic    1-1 Barry Town

[Apr 17]
Cwmbran Celtic       0-3 Taffs Well
Ton Pentre           3-2 Goytre United
Cambrian & Clydach   0-2 Haverfordwest County

[Apr 18]
AFC Porth            5-2 Cardiff Corinthians

[Apr 20]
Taffs Well           0-1 Cwmaman Institute

[Apr 21]
Haverfordwest County 3-2 Caerau (Ely)
Cambrian & Clydach   0-0 AFC Porth
Cardiff Corinthians  4-3 Goytre United
Pontardawe Town      2-2 West End
Bridgend Town        3-4 Barry Town

[Apr 24]
West End             3-7 Aberaman Athletic
Bryntirion Athletic  0-1 Haverfordwest County
Pontardawe Town      5-0 Ton Pentre
AFC Porth            2-0 Cwmaman Institute
Cwmbran Celtic       0-3 Cambrian & Clydach

[Apr 27]
Bridgend Town        0-1 Bryntirion Athletic

[Apr 28]
Cwmaman Institute    2-0 Cwmbran Celtic
Pontardawe Town      6-1 Caerau (Ely)
Cambrian & Clydach   8-0 West End
Ton Pentre           3-1 Cardiff Corinthians
AFC Porth            1-1 Taffs Well

[May 3]
Caerau (Ely)         1-5 Taffs Well
Cambrian & Clydach   2-3 Bridgend Town

[May 12]
Pontardawe Town      4-1 Aberaman Athletic

Final Table:

 1.Cambrian & Clydach Vale  30  16 10  4  78-25  58
 2.Taff's Well              30  16  4 10  60-42  52
 3.Haverfordwest County     30  15  7  8  58-43  52
 4.Bryntirion Athletic      30  16  3 11  52-43  51
 5.AFC Porth                30  13  9  8  54-36  48
 6.Barry Town               30  12 10  8  48-37  46
 7.Goytre United            30  12  8 10  71-55  44
 8.Bridgend Town            30  13  5 12  50-41  44
 9.Ton Pentre               30   9 16  5  48-40  43
10.Pontardawe Town          30  11  9 10  48-53  42
11.West End                 30  11  5 14  53-62  38
12.Cwmbran Celtic           30  12  2 16  32-54  38
13.Aberaman Athletic        30   8  9 13  46-55  33
---------------------------------------------------
14.Cwmaman Institute        30   7  8 15  36-59  29  Relegated
15.Cardiff Corinthians      30   6 10 14  50-67  28  Relegated
16.Caerau (Ely)             30   4  3 23  37-109 15  Relegated

NB: no clubs promoted

Promoted from Division 2: Monmouth Town, Tata Steel, Caerleon


2010/11.

2012/13.

list of champions.

list of cup finals.

list of league cup finals.

list of topscorers.


About this document

Prepared and maintained by Ian King and Jan Schoenmakers for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Ian King and Jan Schoenmakers
Last updated: 28 Feb 2013

(C) Copyright Ian King, Jan Schoenmakers and RSSSF 2011/13
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.