Bermuda 2009/10


Premier Division
Cup Tournaments
First Division
Corona League

Premier Division

Final Table:

 1.Dandy Town Hornets     18 13  1  4  55-31  40  Champions
 2.North Village Rams     18 12  3  3  46-18  39
 3.PHC Zebras             18  9  4  5  34-27  31
 4.Devonshire Cougars     18  9  3  6  43-29  30
 5.Boulevard Blazers      18  9  2  7  37-30  29
 6.Somerset Eagles        18  8  3  7  29-29  27
 7.Southampton Rangers    18  5  3 10  20-30  18
 8.Devonshire Colts       18  5  2 11  26-39  17
------------------------------------------------
 9.Hamilton Parish        18  4  2 12  20-58  14  Relegated
10.Somerset Trojans       18  3  3 12  17-36  12  Relegated

Round 1 [Oct 4]
Hamilton Parish          1-1 Somerset Trojans        
  [Angelo Cannonier (pen) 1-1; Adrian Burrows 0-1]
North Village Rams       1-0 Devonshire Colts        
  [Jason Lee]
Dandy Town Hornets       2-0 Boulevard Blazers       
  [Raymond Beach, Lashon Dill]    
Somerset Eagles          3-2 Devonshire Cougars  
  [Antwan Russell 10, Shakir Smith 49, Troy Tucker 90+;
   Moses Steede 68pen, Kwame Steede 78]
PHC Zebras               2-1 Southampton Rangers   
  [Lloyd Holder 42, Stephen Astwood 76; Dennis Russell 18]              

Round 2
[Oct 9]
Devonshire Cougars       1-0 North Village Rams    
  [Kwame Steede]  
[Oct 11]
Somerset Eagles          3-2 Dandy Town Hornets      
  [Shakir Smith 1-0, Troy Tucker 2-1, Aquino Grant 80;
   Damon Ming 1-1, Nahki Wells 2-2] 
Boulevard Blazers        2-1 Southampton Rangers   
  [Ajani Gibbons 1-1, Melchisedic Gibbons 2-1; Morricko Iris 0-1]  
Devonshire Colts         0-2 Somerset Trojans     
  [Tahj Wade 24, 86]   
PHC Zebras               2-1 Hamilton Parish         
  [Chris Furbert 81, Kevin Lambe 84; Romone Smith 59]

Round 3 [Oct 18]
PHC Zebras               2-2 Somerset Trojans 
  [Chris Furbert (pen) 1-2, Jahni Raynor 2-2; Adrian Burrows (2)]       
Devonshire Cougars       1-0 Dandy Town Hornets  
  [Kwame Steede]    
Boulevard Blazers        3-2 Somerset Eagles    
  [Takeyhi Walker 1, Angelo Simmons 35, 38; Shakir Smith 60,
   Rodre Wilson 77]
Southampton Rangers      2-0 Devonshire Colts    
  [Thomas Brown, Jermaine Dill]    
Hamilton Parish          1-8 North Village Rams 
  [Angelo Cannonier 11; Jason Lee (3), Sammy DeGraff (2),
   Logan Alexander (2), Ralph Bean Jr.]     

Round 4
[Oct 23]
Somerset Trojans         2-1 Somerset Eagles         
  [Jabral Tucker 23, Vashun Blanchett 56; Marlon Rojas 74]
[Oct 25]
North Village Rams       0-1 Boulevard Blazers       
  [Quadir Maynard 69]
Southampton Rangers      1-1 Devonshire Cougars  
  [Keimo Smith 1-0; Kwame Steede 1-1]    
Devonshire Colts         2-1 PHC Zebras        
  [Andre Famous 56, 85; Chris Furbert 90]
Dandy Town Hornets       3-4 Hamilton Parish  
  [Nahki Wells 19, 86, Heyes Wolfe 61; Angelo Cannonier 5, 73,
   Rodney Trott 46, Jamie Smith 59]

Round 5
[Oct 29]
Devonshire Cougars       4-0 Devonshire Colts 
  [LeJaun Simmons, Shaki Minors, Kwame Steede, Korvon Tucker]       
[Nov 1]
Hamilton Parish          1-3 Boulevard Blazers  
  [Ryan Evans 30; Neiko Smith 60, 68, Ajani Gibbons 71]     
Dandy Town Hornets       3-1 Somerset Trojans     
  [Jamel Swann 57, Lynn Tucker 75, Raymond Beach 89; Jelani Butterfield 55]   
Somerset Eagles          0-0 Southampton Rangers     
PHC Zebras               1-1 North Village Rams      
  [Stephen Astwood 1-1; Jason Lee 0-1]

Round 6 [Nov 15]
Devonshire Cougars       1-4 PHC Zebras 
  [Ijahmon Mallory; Blenn Bean, Cecoy Robinson, Shea Smith, own goal]             
Southampton Rangers      2-1 Hamilton Parish         
  [Kamen Tucker 45pen, Dawud Tucker 67; Romone Smith 20]
North Village Rams       1-1 Dandy Town Hornets      
  [Shaun Goater; Raymond Beach]
Devonshire Colts         3-2 Somerset Eagles    
  [Andre Famous 10, 52, Kyle Jones 40; Aquino Grant 51, Jonathan Bean 90]
Boulevard Blazers        1-0 Somerset Trojans        
  [Quadir Maynard 59]

Round 7
[Nov 20]
Somerset Trojans         1-2 North Village Rams  
  [Desmond Burgess 77; Sammy DeGraff 29, 49]    
[Nov 22]
Boulevard Blazers        0-1 Devonshire Cougars
  [Sean Brangman 66]      
Southampton Rangers      0-5 Dandy Town Hornets  
  [Raymond Beach (2), Jared Peniston, Lynn Tucker, Nahki Wells]    
Somerset Eagles          1-2 PHC Zebras      
  [Jonathan Bean 16; Omar Shakir 9, Lloyd Holder 11]        
Hamilton Parish          0-5 Devonshire Colts
  [Darrin Williams 45, Coolidge Durham 48, Terry Foote 55pen,
   Kyle Jones 63, 70]       

Round 8
[Dec 5]
Somerset Trojans         0-1 Devonshire Cougars  
  [Jesse Seymour 40]    
[Dec 6]
Somerset Eagles          3-2 Hamilton Parish 
  [Keishan Bean 1-0, Aquino Grant 2-1, Antwan Russell 3-1;
   Jamie Smith 1-1]        
North Village Rams       3-1 Southampton Rangers     
  [Pierre Smith 9, Jason Lee 21, Devrae Tankard 26;
   Kamen Tucker (pen) 3-1,  Shayne Hollis 3-2]
Dandy Town Hornets       2-1 Devonshire Colts  
  [Heyes Wolfe 1-0, Nahki Wells 2-0; Kyle Jones (pen) 2-1]
PHC Zebras               1-0 Boulevard Blazers  
  [Blenn Bean 79]     

Round 9 [Dec 13]
Devonshire Colts         1-4 Boulevard Blazers
  [Kyle Jones 37; Neiko Smith 21, Ajani Gibbons 55pen, Ian Coke 69,
   Angelo Simmons 78]    
Southampton Rangers      2-1 Somerset Trojans   
  [Jahni Bean, Keimon Simmons; Andrew Jjombwe (pen)]     
Devonshire Cougars       1-1 Hamilton Parish  
  [own goal 1-1; Jamie Smith 0-1]       
Dandy Town Hornets       5-3 PHC Zebras        
  [Nahki Wells (2), Lynn Tucker (2), own goal; Cecoy Robinson,
   Lloyd Holder, Kenny Mills]     
North Village Rams       1-2 Somerset Eagles   
  [Ralph Bean 36; Aquino Grant 39, Darrin Dowling 65]

Round 10
[Jan 8]
Somerset Trojans         1-3 Hamilton Parish         
  [Jahi Simmons 28; Jamie Smith 26, Angelo Cannonier 49,
   Chris Caisey 73]
[Jan 10]
Devonshire Colts         1-4 North Village Rams      
  [Kyle Jones 1-4; Kofi Dill (2), Ralph Bean, Jason Lee]
Boulevard Blazers        3-5 Dandy Town Hornets
  [Raymond Burgess 43, Angelo Simmons 56, Ajani Gibbons 83pen;
   Kevin Hurdle 14, Damon Ming 23, Jared Peniston 75,
   Raymond Beach 80, Nahki Wells 86]
Southampton Rangers      1-0 PHC Zebras    
  [Keith Jennings]           
Devonshire Cougars       1-1 Somerset Eagles         
  [Domico Coddington 1-1; Keishan Bean 0-1]

Round 11 [Jan 17]
North Village Rams       3-2 Devonshire Cougars      
  [Jameiko Jennings 16, Jason Lee 60, Ralph Bean Jr. 90;
   own goal 13, Moses Steede 58]
Dandy Town Hornets       4-2 Somerset Eagles     
  [Nahki Wells (3), Lashon Dill; Troy Tucker (2)]    
Southampton Rangers      2-0 Boulevard Blazers    
  [Kamen Tucker, Keimo Smith]   
Somerset Trojans         1-1 Devonshire Colts   
  [Jahi Simmons 88; Marco Piper 30]     
Hamilton Parish          0-3 PHC Zebras  
  [Cecoy Robinson, Kenny Mills, Quinton Robinson]            

Round 12 [Jan 24]
Dandy Town Hornets       6-2 Devonshire Cougars  
  [Raymond Beach (3), Jared Peniston (2, both pen), Nahki Wells;
   Kwame Steede, Aljame Zuill]
Somerset Eagles          2-2 Boulevard Blazers 
  [Darrin Dowling 5, 38; Dion Stovell 57, Ajani Gibbon 69pen]
Somerset Trojans         1-3 PHC Zebras          
  [Dwight Basden 1-3; Omar Shakir 56, Cecoy Robinson 61, 70]  
Devonshire Colts         3-1 Southampton Rangers   
  [Kyle Jones (3); Jermaine Dill]  
North Village Rams       3-0 Hamilton Parish         
  [Ralph Bean Jr. (2), Terryn Fray]

Round 13
[Feb 5]
Devonshire Cougars       3-2 Southampton Rangers   
  [Aljame Zuil 55pen, 61pen, Kwame Steede 74; Jahma Charles 38, 
   Keemo Smith 78]
[Feb 7]
Somerset Eagles          2-0 Somerset Trojans  
  [Danvers Seymour, Aquino Grant]      
Boulevard Blazers        2-4 North Village Rams      
  [Dion Stovall, Angelo Simmons; Jason Lee (2), Ralph Bean Jr.,
   Jameiko Jennings]
PHC Zebras               1-1 Devonshire Colts        
  [Chris Furbert 76; Carlos Trott 41]
Hamilton Parish          1-2 Dandy Town Hornets      
  [Angelo Cannonier 90; own goal 8, Lashon Dill 59]

Round 14
[Feb 20]
Somerset Trojans         1-2 Dandy Town Hornets 
  [Dez Simons 90+; Jared Peniston (pen) 0-1, Chris Anderson 90]   
[Feb 21]
Devonshire Colts         1-2 Devonshire Cougars    
  [Andre Famous 1-2; Domico Coddington 20, Aljame Zuill 29pen]  
Boulevard Blazers        1-2 Hamilton Parish  
  [Angelo Simmons 84; Tarik Webb 16, Jamie Smith 71]       
Southampton Rangers      0-1 Somerset Eagles         
  [Anthony Rocker]
North Village Rams       3-2 PHC Zebras              
  [Sammy DeGraff 36, Terryn Fray 55, Jason Lee 72; Casey Castle 18,
   Quinton Burgess 44]

Round 15 [Mar 7]
PHC Zebras               2-1 Devonshire Cougars      
  [Casey Castle 9, 32; Domico Coddington 87]
Hamilton Parish          1-0 Southampton Rangers     
  [Shane Hollis 80]
Dandy Town Hornets       1-3 North Village Rams 
  [Nahki Wells 1-0; Devrae Tankard 52, Jonathan Briers 57, Ralph Bean Jr. 81]     
Somerset Eagles          2-1 Devonshire Colts        
  [Aquino Grant 1-1, Troy Tucker 2-1; Terry Foote 0-1]
Somerset Trojans         1-4 Boulevard Blazers       
  [Marcelo Thomas 1-4; Quadir Maynard 7, 77, Angelo Simmons 19, 
   Drewonde Bascome 80]

Round 16
[Mar 12]
Devonshire Cougars       1-3 Boulevard Blazers  
  [Mark Steede 24; Angelo Simmons 14, Quadir Maynard 64, 75]
[Mar 14]
North Village Rams       6-0 Somerset Trojans    
  [Jason Lee 48, Terryn Fray 56, Ralph Bean Jr. 59, 76, 90,
   Vernon Tankard 83]
Dandy Town Hornets       5-3 Southampton Rangers 
  [Lashon Dill 1-0, Nahki Wells 18, 22, 42, 55; Morricko Iris 38,
   own goal 80, Jermaine Dill 84]
PHC Zebras               2-1 Somerset Eagles  
  [Stephen Astwood (2); Keishan Bean]       
Devonshire Colts         3-0 Hamilton Parish   
  [Marco Piper 15, Terry Foote 51, Sean Perinchief 75]      

Round 17 [Mar 28]
Hamilton Parish          0-1 Somerset Eagles 
  [Darrin Dowling]        
Southampton Rangers      1-1 North Village Rams  
  [Dawud Tucker 70; Sean Fubler 90+]    
Devonshire Colts         1-4 Dandy Town Hornets 
  [Nelson Bascome; Raymond Beach (2), Nahki Wells, Lashon Dill]     
Devonshire Cougars       2-1 Somerset Trojans 
  [Lamont Brangman 1-0, Aljame Zuill 2-0; Marcellos Thomas 2-1]       
Boulevard Blazers        2-2 PHC Zebras       
  [Reiko Trott 1-0, Angelo Simmons 2-0; Cecoy Robinson 2-1, Stephen Astwood 2-2]       

Round 18 [Apr 4]
Boulevard Blazers        6-2 Devonshire Colts        
  [Angelo Simmons(2), Quadir Maynard, Dion Stovell, Reiko Trott,
   own goal; Kyle Jones, Mcree Pace]
Somerset Trojans         1-0 Southampton Rangers
  [Jabral Tucker 59pen]     
Hamilton Parish         1-16 Devonshire Cougars   
  [Nigel Burgess (pen); Domico Coddington (3), Korvon Tucker (3),
   Kwame Steede (2), Tumani Steede (2), Ricardo Brangman (2),
   Shaki Pearman (2), Lejaun Simmons (2)]
PHC Zebras               1-3 Dandy Town Hornets    
  [Blenn Bean; Nahki Wells (2), Damon Ming]
Somerset Eagles          0-2 North Village Rams   
  [Sammy DeGraff 39, Ralph Bean Jr. 73]   

Final Table:

 1.Dandy Town Hornets     18 13  1  4  55-31  40  Champions
 2.North Village Rams     18 12  3  3  46-18  39
 3.PHC Zebras             18  9  4  5  34-27  31
 4.Devonshire Cougars     18  9  3  6  43-29  30
 5.Boulevard Blazers      18  9  2  7  37-30  29
 6.Somerset Eagles        18  8  3  7  29-29  27
 7.Southampton Rangers    18  5  3 10  20-30  18
 8.Devonshire Colts       18  5  2 11  26-39  17
------------------------------------------------
 9.Hamilton Parish        18  4  2 12  20-58  14  Relegated
10.Somerset Trojans       18  3  3 12  17-36  12  Relegated



Cup Tournaments

FA Challenge Cup 2009/10 | Charity Shield 2010 | Martonmere Cup 2009/10 | Dudley Eve Trophy 2009 | Friendship Trophy 2009/10 | Shield 2009/10

FA Challenge Cup 2009/10

Elimination Round [Nov 8]       
X'roads Warriors         6-2 Prospect United  
Somerset Trojans         1-2 Southampton Rangers 
Devonshire Colts         0-2 Dandy Town Hornets
YMSC                     6-1 Paget Lions
Robin Hood               2-1 St. George's Colts 

1/8 Finals [Dec 20]
YMSC                     2-0 X'roads Warriors       
Southampton Rangers      0-2 Robin Hood
North Village Rams       1-0 Dandy Town Hornets
Devonshire Cougars       w/o BAA                      [BAA dns]
PHC Zebras               6-0 MR Onions 
Hamilton Parish          1-0 Saint David's       
Boulevard Blazers        6-1 Wolves 
Somerset Eagles          5-0 Ireland Rangers 

Quarterfinals [Jan 31]
PHC Zebras               2-3 Somerset Eagles 
YMSC                     1-7 Devonshire Cougars 
Hamilton Parish          1-0 Boulevard Blazers 
Robin Hood               0-0 North Village Rams       [aet]

Quarterfinal Replay [Feb 2]
North Village Rams       1-0 Robin Hood               

Semifinals
[Mar 3, Wellington Oval]
North Village Rams       2-2 Devonshire Cougars       [aet, 1-4 pen]
[Mar 21, Somerset Cricket Club]
Hamilton Parish          2-3 Somerset Eagles          [aet]

Final [Apr 18]
Devonshire Cougars       2-2 Somerset Eagles          [aet, 5-3 pen]
  [Kwame Steede 1-2, Darius Cox 90+; Keishen Bean 42, Troy Tucker 45]
  [penalties: Lamont Brangman   1-0, Keishen Bean       1-1;
              Jesse Seymour     2-1, Damon Swan (saved) 2-1;
              Darius Cox        3-1, Danvers Seymour    3-2;
              Kijuan Franks     4-2, Rakeem DeShields   4-3;
              Domico Coddington 5-3]


Charity Shield 2010

[Sep 26, 2010]
Dandy Town Hornets       2-3 Devonshire Cougars       

Martonmere Cup 2009/10

Elimination Round [Nov 7]       
Dandy Town Hornets       bt  Saint David's       

Semifinal [Apr 10]
Boulevard Blazers        2-1 Devonshire Cougars

Final [Apr 19]
Dandy Town Hornets       1-1 Boulevard Blazers        [5-4 pen]


Dudley Eve Trophy 2009
    
[Oct 6]
Hamilton Parish          0-4 Dandy Town Hornets      
PHC Zebras               1-1 Boulevard Blazers     
[Oct 15]
Dandy Town Hornets       0-1 Devonshire Cougars      
Boulevard Blazers        2-3 North Village Rams  
[Oct 20]
Devonshire Cougars       0-1 Hamilton Parish          
North Village Rams       3-3 PHC Zebras                

Group A
 1.Dandy Town Hornets      2  1  0  1   4- 1   3
 2.Devonshire Cougars      2  1  0  1   1- 1   3
 3.Hamilton Parish         2  1  0  1   1- 4   3

Group B
 1.North Village Rams      2  1  1  0   6- 5   4
 2.PHC Zebras              2  0  2  0   4- 4   2
 3.Boulevard Blazers       2  0  1  1   3- 4   1

Semifinals [Nov 4]
Dandy Town Hornets       1-2 PHC Zebras                
North Village Rams       2-0 Devonshire Cougars       

Final [Nov 11]
PHC Zebras               1-1 North Village Rams       [aet, 1-2 pen]
  [DeVrae Tankard 27og; Ralph Bean 80]


Friendship Trophy 2009/10

Elimination Round 
[Oct 27]
Hamilton Parish          1-2 Boulevard Blazers       
[Oct 28]
Dandy Town Hornets       1-1 Southampton Rangers      [aet, 3-4 pen]

Quarterfinals [Nov 29]
Boulevard Blazers        0-1 Southampton Rangers     
North Village Rams       1-0 Devonshire Cougars      
Somerset Eagles          0-1 Somerset Trojans        
PHC Zebras               2-1 Devonshire Colts        

Semifinals 
[Feb 9]
PHC Zebras               1-1 Southampton Rangers      [aet, 7-8 pen]
[Mar 9]
Somerset Trojans         1-3 North Village Rams

Final [Apr 11]
Southampton Rangers      2-3 North Village Rams       [aet]


Shield 2009/10

Elimination Round 
[Oct 21]
Wolves                   2-3 Saint David's           
[Oct 27]
Robin Hood               2-0 BAA                     
[Oct 28]
MR Onions                1-4 X'roads Warriors        

Quarterfinals [Nov 29]
Paget Lions              2-0 Robin Hood               
Prospect United          4-3 Ireland Rangers          [aet]
X'roads Warriors         0-2 Saint George's Colts    
YMSC                     0-2 Saint David's           

Semifinals 
[Feb 9]
Saint David's            1-2 Saint George's Colts    
[Mar 9]
Paget Lions              2-3 Prospect United          [aet]

Final [Apr 11]
Saint George's Colts     2-0 Prospect United 


Corona League Bistro Cup
 
Quarterfinals
[Feb 5]
Robin Hood               1-0 Lobster Pot
West End United          6-2 MR Onions
[Feb 6]
BAA                      3-0 Valley FC
Vasco                    4-3 Tuff Dogs


First Division

Final Table:

 1.Saint David's          20 15  4  1  73-12  49  Promoted
 2.Saint George's Colts   20 14  5  1  51-11  47  Promoted
------------------------------------------------
 3.Robin Hood             20 13  3  4  38-12  42
 4.X'roads Warriors       20 12  5  3  46-18  41
 5.MR Onions              20  9  4  7  42-29  31
 6.Wolves                 20  9  2  9  31-43  29
 7.YMSC                   20  6  3 11  23-34  21
 8.Prospect United        20  6  2 12  30-47  20
 9.Ireland Rangers        20  3  4 13  35-52  13
10.BAA                    20  3  3 14  24-76  12
11.Paget Lions            20  1  3 16  12-71   6

Round 1 [Oct 4]
Paget Lions              1-6 Saint David's           
X'roads Warriors         1-1 YMSC                    
Saint George's Colts     6-0 BAA                     
Robin Hood               1-0 MR Onions               
Wolves                   3-1 Prospect United         
Ireland Rangers          bye

Round 2
[Oct 9]
Wolves                   0-2 Robin Hood              
[Oct 10]
BAA                      0-2 YMSC               
[Oct 11]                 
Saint George's Colts     1-0 MR Onions               
X'roads Warriors         0-0 Prospect United         
Ireland Rangers          1-2 Saint David's           
Paget Lions              bye

Round 3 [Oct 18]
Ireland Rangers          6-1 BAA                     
MR Onions                4-1 Wolves                  
Saint George's Colts     4-0 Prospect United         
Paget Lions              0-5 Robin Hood              
Saint David's            2-1 X'roads Warriors        
YMSC                     bye

Round 4 [Oct 25]
BAA                      2-4 MR Onions               
X'roads Warriors         1-1 Saint George's Colts    
YMSC                     1-0 Prospect United         
Wolves                   0-5 Saint David's           
Ireland Rangers          3-2 Paget Lions             
Robin Hood               bye

Round 5
[Oct 29]
Wolves                   1-3 Saint George's Colts    
[Nov 1]
YMSC                     2-1 Paget Lions             
Robin Hood               1-0 X'roads Warriors        
Ireland Rangers          3-4 MR Onions               
Prospect United          4-2 BAA                     
Saint David's            bye

Round 6 [Nov 15]
Saint George's Colts     0-0 Robin Hood              
BAA                      3-5 Wolves                  
Paget Lions              0-6 X'roads Warriors        
MR Onions                0-4 Saint David's           
YMSC                     3-2 Ireland Rangers         
Prospect United          bye

Round 7                   
[Nov 17]
Robin Hood               3-0 Ireland Rangers         
YMSC                     0-1 Wolves                  
[Dec 1]
MR Onions                2-1 Paget Lions  
[Jan 31]
Saint David's            3-0 Prospect United
X'roads Warriors         6-0 BAA               
Saint George's Colts     bye

Round 8
[Nov 21]
Robin Hood               1-0 YMSC                    
BAA                      2-2 Paget Lions             
[Nov 22]
Saint David's            1-1 Saint George's Colts    
X'roads Warriors         3-2 Ireland Rangers      
[date?]   
Prospect United          2-3 MR Onions               
Wolves                   bye

Round 9
[Nov 24]
MR Onions                5-0 YMSC       
[Nov 25]             
Paget Lions              0-3 Saint George's Colts    
[Dec 1]
BAA                      0-5 Saint David's           
[Dec 9]
Ireland Rangers          2-2 Wolves                  
Prospect United          1-2 Robin Hood              
X'roads Warriors         bye

Round 10 
[Dec 6]
X'roads Warriors         0-0 MR Onions             
Saint David's            0-0 Robin Hood              
Saint George's Colts     1-0 YMSC                    
Wolves                   1-0 Paget Lions    
[Feb 28]       
Ireland Rangers          2-2 Prospect United             
BAA                      bye

Round 11
[Dec 12]
Robin Hood               5-0 BAA                     
[Dec 13]
YMSC                     0-3 Saint David's           
Saint George's Colts     2-0 Ireland Rangers         
Paget Lions              0-1 Prospect United         
Wolves                   2-4 X'roads Warriors        
MR Onions                bye

Round 12 [Jan 10]
YMSC                     1-2 X'roads Warriors        
BAA                     0-10 Saint George's Colts    
MR Onions                0-0 Robin Hood              
Prospect United          2-1 Wolves                  
Saint David's            7-0 Paget Lions             
Ireland Rangers          bye

Round 13 [Jan 17]
Robin Hood               0-1 Wolves                  
Prospect United          1-2 X'roads Warriors        
MR Onions                0-1 Saint George's Colts    
YMSC                     1-2 BAA                     
Saint David's            4-1 Ireland Rangers         
Paget Lions              bye

Round 14 [Jan 24]
Robin Hood               2-0 Paget Lions             
BAA                      2-1 Ireland Rangers      
Prospect United          0-1 Saint George's Colts    
X'roads Warriors         3-2 Saint David's           
Wolves                   1-0 MR Onions               
YMSC                     bye

Round 15 [Feb 7]
MR Onions                1-3 BAA                     
Saint George's Colts     0-1 X'roads Warriors        
Prospect United          0-2 YMSC                    
Paget Lions              1-1 Ireland Rangers         
Saint David's           10-0 Wolves                  
Robin Hood               bye

Round 16 [Feb 21]
BAA                      1-2 Prospect United         
Paget Lions              0-4 YMSC                    
Saint George's Colts     3-1 Wolves                  
X'roads Warriors         2-3 Robin Hood              
MR Onions                5-4 Ireland Rangers         
Saint David's            bye

Round 17 [Mar 7]
Ireland Rangers          1-1 YMSC                    
Wolves                   1-1 BAA                     
X'roads Warriors         7-0 Paget Lions             
Saint David's            1-1 MR Onions               
Robin Hood               1-2 Saint George's Colts    
Prospect United          bye

Round 18
[Jan 6]
Ireland Rangers          0-3 Robin Hood              
Paget Lions              0-4 MR Onions               
[Jan 26]
BAA                      2-2 X'roads Warriors        
[Feb 23]
Prospect United          0-4 Saint David's           
[Mar 16]
Wolves                   3-1 YMSC                    
Saint George's Colts     bye

Round 19 [Mar 14]
Paget Lions              2-1 BAA                     
Saint George's Colts     1-1 Saint David's           
YMSC                     0-3 Robin Hood              
MR Onions                8-1 Prospect United         
Ireland Rangers          0-1 X'roads Warriors        
Wolves                   bye

Round 20
[Jan 21]
Saint David's            abd BAA                      [abandoned at 4-0 in 70'
Wolves                   1-0 Ireland Rangers           due to crowd trouble]
[Jan 26]
Robin Hood               2-3 Prospect United         
[Feb 23]
YMSC                     1-1 MR Onions               
[Mar 16]
Saint George's Colts     1-1 Paget Lions   
[Mar 21]
Saint David's            7-1 BAA                      [replay]
X'roads Warriors         bye

Round 21 
[Mar 21]    
Prospect United          3-5 Ireland Rangers      
[Mar 28]
Paget Lions              0-6 Wolves                
Robin Hood               0-2 Saint David's           
YMSC                     2-3 Saint George's Colts 
MR Onions                0-2 X'roads Warriors        
BAA                      bye

Round 22          
[Aor 1]
BAA                      1-4 Robin Hood     
[Apr 4]
Saint David's            4-1 YMSC                    
Ireland Rangers          1-7 Saint George's Colts    
Prospect United          7-1 Paget Lions             
X'roads Warriors         2-0 Wolves                  
MR Onions                bye

Final Table:

 1.Saint David's          20 15  4  1  73-12  49  Promoted
 2.Saint George's Colts   20 14  5  1  51-11  47  Promoted
------------------------------------------------
 3.Robin Hood             20 13  3  4  38-12  42
 4.X'roads Warriors       20 12  5  3  46-18  41
 5.MR Onions              20  9  4  7  42-29  31
 6.Wolves                 20  9  2  9  31-43  29
 7.YMSC                   20  6  3 11  23-34  21
 8.Prospect United        20  6  2 12  30-47  20
 9.Ireland Rangers        20  3  4 13  35-52  13
10.BAA                    20  3  3 14  24-76  12
11.Paget Lions            20  1  3 16  12-71   6


Corona League

Final Table:

 1.Tuff Dogs              20 17  2  1  85-16  53
 2.West End United        20 16  1  3  71-30  49
 3.Vasco Mariners         20 14  2  4  95-35  44
 4.Valley FC              20 13  1  6  49-49  40
 5.BAA Wanderers          20 11  2  7  73-52  35
 6.Robin Hood             20  6  7  7  42-45  25
 7.Lobster Pot            20  6  4 10  41-53  22
 8.MR Onions              20  3  5 12  26-57  14
 9.Prison Officers        20  4  1 15  27-66  13
10.St. David's            20  3  4 13  37-93  13
11.Fire FC                20  1  3 16  26-76   6

Round 1 
[Oct 9]
BAA Wanderers            6-1 Fire FC
Robin Hood               1-1 Lobster Pot
[Oct 10]
Valley FC                3-1 MR Onions 
Vasco Mariners           8-1 Prison Officers 
St. David's              2-9 Tuff Dogs 
West End United          bye

Round 2
[Oct 16]
MR Onions                1-4 Vasco Mariners  
[Oct 17]
Fire FC                  2-2 Robin Hood
Prison Officers          1-2 St. David's       
West End United          3-3 BAA Wanderers  
[Dec 8]
Lobster Pot              4-1 Valley FC
Tuff Dogs                bye

Round 3
[Oct 23]
St. David's              1-1 MR Onions        
Vasco Mariners           3-1 Lobster Pot
[Oct 24]
Robin Hood               1-2 West End United       
Valley FC                2-1 Fire FC    
Tuff Dogs                8-1 Prison Officers 
BAA Wanderers            bye

Round 4
[Oct 30]
Lobster Pot              1-2 St. David's  
MR Onions                0-4 Tuff Dogs  
[Oct 31]
Valley FC                2-1 West End United 
BAA Wanderers            5-2 Robin Hood 
Vasco Mariners           6-3 Fire FC 
Prison Officers          bye

Round 5
[Nov 6]
Valley FC                2-1 BAA Wanderers   
St. David's              2-2 Fire FC        
[Nov 7]
Tuff Dogs                3-0 Lobster Pot
Vasco Mariners           3-2 West End United  
Prison Officers          1-1 MR Onions    
Robin Hood               bye

Round 6
[Nov 13]
BAA Wanderers            4-3 Vasco Mariners        
Robin Hood               2-2 Valley FC 
[Nov 14]
West End United          6-2 St. David's  
Lobster Pot              abd Prison Officers          [abandoned at 1-2 in 76']
[Feb 9]
Fire FC                  2-7 Tuff Dogs          
Lobster Pot              1-0 Prison Officers          [replay]
MR Onions                bye

Round 7
[Nov 20]
Prison Officers          3-0 Fire FC                  
MR Onions                0-1 Lobster Pot
[Nov 21]
Robin Hood               0-7 Vasco Mariners           
Tuff Dogs                2-1 West End United
St. David's              1-9 BAA Wanderers 
Valley FC                bye

Round 8
[Nov 27]
Fire FC                  1-2 MR Onions                
West End United          3-2 Prison Officers          
[Nov 28]
Valley FC                0-3 Vasco Mariners   
BAA Wanderers            1-6 Tuff Dogs      
Robin Hood               4-4 St. David's  
Lobster Pot              bye

Round 9
[Dec 4]
Tuff Dogs                2-1 Robin Hood     
Prison Officers          1-3 BAA Wanderers             
[Dec 5]
Lobster Pot              4-2 Fire FC
MR Onions                0-4 West End United 
[Feb 23]
St. David's              4-6 Valley FC            
Vasco Mariners           bye

Round 10
[Dec 11]
Robin Hood               4-1 Prison Officers          
Vasco Mariners           8-0 St. David's              
[Dec 12]
BAA Wanderers            5-1 MR Onions                
Valley FC               0-10 Tuff Dogs               
West End United          3-2 Lobster Pot
Fire FC                  bye

Round 11
[Jan 8]
Tuff Dogs                1-0 Vasco Mariners           
Fire FC                  2-7 West End United          
[Jan 9]
MR Onions                2-2 Robin Hood
Lobster Pot              1-5 BAA Wanderers
Prison Officers          0-3 Valley FC
St. David's              bye

Round 12
[Jan 15]
MR Onions                1-2 Valley FC 
Tuff Dogs                3-0 St. David's              
[Jan 16]
Fire FC                  4-6 BAA Wanderers
Lobster Pot              2-2 Robin Hood 
Prison Officers          2-6 Vasco Mariners           
West End United          bye

Round 13
[Jan 23]
Vasco Mariners           2-2 MR Onions                
Valley FC                3-1 Lobster Pot              
Fire FC                  2-1 Robin Hood 
[Mar 23]
St. David's              1-2 Prison Officers  
[Mar 24]
BAA Wanderers            2-5 West End United  
Tuff Dogs                bye

Round 14
[Jan 29]
Fire FC                  0-2 Valley FC              
Lobster Pot              1-5 Vasco Mariners             
[Jan 30]
MR Onions                4-3 St. David's     
West End United          2-1 Robin Hood               
Prison Officers          1-4 Tuff Dogs                
BAA Wanderers            bye

Round 15
[Feb 12] 
West End United          5-0 Valley FC       
Fire FC                  1-9 Vasco Mariners   
[Mar 31]
Robin Hood               1-0 BAA Wanderers       
[Apr 7]
St. David's              0-8 Lobster Pot     
Tuff Dogs                6-1 MR Onions            
Prison Officers          bye

Round 16
[Feb 19]
BAA Wanderers            3-7 Valley FC             
MR Onions                1-4 Prison Officers
[Feb 20]       
Fire FC                  0-3 St. David's
Lobster Pot              0-5 Tuff Dogs          
West End United          4-0 Vasco Mariners 
Robin Hood               bye

Round 17
[Feb 26]
Vasco Mariners           4-2 BAA Wanderers           
Valley FC                2-3 Robin Hood       
[Feb 27]
St. David's              3-5 West End United        
Prison Officers          0-5 Lobster Pot    
Tuff Dogs                5-0 Fire FC                
MR Onions                bye

Round 18
[Mar 5]
BAA Wanderers            2-2 St. David's     
West End United          2-1 Tuff Dogs
[Mar 6]
Vasco Mariners           6-3 Robin Hood
Lobster Pot              3-3 MR Onions  
Fire FC                  0-3 Prison Officers      
Valley FC                bye

Round 19
[Mar 12]
Tuff Dogs                3-1 BAA Wanderers      
St. David's              1-4 Robin Hood     
[Apr 6]
Prison Officers          2-4 West End United  
Vasco Mariners           2-3 Valley FC               
[Apr 13]
MR Onions                1-0 Fire FC          
Lobster Pot              bye

Round 20
[Mar 19]
Robin Hood               0-0 Tuff Dogs      
West End United          4-0 MR Onions          
[Mar 20]
BAA Wanderers            4-1 Prison Officers 
Fire FC                  2-2 Lobster Pot 
Valley FC                5-3 St. David's      
Vasco Mariners           bye

Round 21
[Mar 26]
Prison Officers          0-4 Robin Hood               
[Mar 27]
St. David's             1-13 Vasco Mariners     
MR Onions                2-3 BAA Wanderers           
Tuff Dogs                3-0 Valley FC      
Lobster Pot              1-5 West End United      
Fire FC                  bye

Round 22
[Apr 9]
Vasco Mariners           3-3 Tuff Dogs 
West End United          3-1 Fire FC 
[Apr 10]                 
Robin Hood               4-2 MR Onions          
BAA Wanderers            8-2 Lobster Pot       
Valley FC                4-1 Prison Officers  
St. David's              bye

Final Table:

 1.Tuff Dogs              20 17  2  1  85-16  53
 2.West End United        20 16  1  3  71-30  49
 3.Vasco Mariners         20 14  2  4  95-35  44
 4.Valley FC              20 13  1  6  49-49  40
 5.BAA Wanderers          20 11  2  7  73-52  35
 6.Robin Hood             20  6  7  7  42-45  25
 7.Lobster Pot            20  6  4 10  41-53  22
 8.MR Onions              20  3  5 12  26-57  14
 9.Prison Officers        20  4  1 15  27-66  13
10.St. David's            20  3  4 13  37-93  13
11.Fire FC                20  1  3 16  26-76   6


2008/09

2010/11

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by Hans Schöggl for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Hans Schöggl
Last updated: 21 Apr 2011

(C) Copyright Hans Schöggl and RSSSF 2009/11
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.