African Club Competitions 2018/19

  • Champions' League
  • Confederation Cup
  • Super Cup
  • About this document

    2018


    Champions' League 2018/19

    First Round
    (Nov 27 and Dec 4)
    AS Ali Sabieh/Djib. Tél. Dji  Jimma Aba Jifar          Eth   1-3  2-2  3-5t
    AS SONIDEP (Niamey)      Ngr  Zesco United (Ndola)     Zam   1-2  0-3  1-5
    ASFB (Bobo-Dioulasso)    BuF  Cotonsport (Garoua)      Cmr   3-1  1-3  4-4  3-5p
    Al-Nasr (Benghazi)       Lby  Al-Hilal (Wau)           SSu   5-1  4-2  9-3x
    ASC Jaraaf (Dakar)       Sen  US Koroki (Tchamba)      Tog   1-0  0-1  1-1  4-2p
    Township Rollers         Bot  Bantu United             Les   1-1  1-1  2-2  2-4p
    (Nov 27 and Dec 5)
    Volcan Club (Moroni)     Com  African Stars (Windhoek) Nam   0-0  1-2  1-2
    SCAF Tocages (Bangui)    CAf  Stade Malien (Bamako)    Mli   0-1  0-4  0-5
    CS Constantine           Alg  GAMTEL                   Gam   0-0  1-0  1-0
    Al-Hilal (Omdurman)      Sud  JKU SC                   Zan   4-0  2-0  6-0
    JS Saoura                Alg  SC Gagnoa                IvC   2-0  0-0  2-0y
    IR Tanger                Mor  Elect-Sport (N'Djaména)  Chd   1-0  0-0  1-0
    (Nov 28 and Dec 4)
    Simba SC (Dar-es-Salaam) Tan  Mbabane Swallows         Swa   4-1  4-0  8-1z
    APR                      Rwa  Club Africain (Tunis)    Tun   0-0  1-3  1-3
    Horoya AC (Conakry)      Gui  Barrack Yg. Controllers  Lbr   1-0  1-0  2-0    
    (Nov 28 and Dec 5)
    CNaPS Sport              Mad  FC Platinum (Zvishavane) Zim   1-1  0-1  1-2
    Le Messager Ngozi        Bdi  Ismaily                  Egy   0-1  1-2  1-3
    UD Songo                 Moz  Nkana FC (Kitwe)         Zam   1-2  0-1  1-3
    Leones Vegetarianos      EqG  Mamelodi Sundowns        SAf   0-2  1-5  1-7
    UMS de Loum              Cam  Lobi Stars (Makurdi)     Nga   1-0  0-2  1-2w
    Primeiro de Agosto       Ang  AS Otôho                 CoB   4-2  0-2  4-4*  
    ASEC Mimosas (Abidjan)   IvC  Mangasport (Moanda)      Gab   1-0  0-0  1-0v
    Gor Mahia (Nairobi)      Ken  Nyasa Big Bullets        Mlw   1-0  0-1  1-1  4-3p 
    FC Nouadhibou            Mtn  Al-Ahli (Benghazi)       Lby   2-1  0-2  2-3u
    Al-Merreikh (Omdurman)   Sud  Vipers (Wakiso)          Uga   2-1  0-1  2-2*   
    Orlando Pirates          Saf  Lightstars               Sey   5-1  3-1  8-2
    Al-Ahly (Cairo)          Egy                                 bye
    AS Vita Club (Kinshasa)  CoK                                 bye
    TP Mazembe (Lubumbashi)  CoK                                 bye
    WAC Casablanca           Mor                                 bye
    Espérance (Tunis)        Tun                                 bye
    t 2nd leg in Addis Abeba
    u 1st leg in Nouakchott
    v 2nd leg in Libreville
    w 1st leg in Yaoundé
    x 1st leg in Cairo, 2nd leg in Juba
    y 2nd leg in Abidjan
    z 2nd leg in Manzini  
    
    Second Round
    (Dec 14 and 22)
    CS Constantine           Alg  Vipers (Wakiso)          Uga   1-0  2-0  3-0z
    (Dec 14 and 23)
    Al-Ahly (Cairo)          Egy  Jimma Aba Jifar          Eth   2-0  0-1  2-1x
    Al-Nasr (Benghazi)       Lby  Horoya AC (Conakry)      Gui   3-0  2-6  5-6y
    (Dec 15 and 22)
    Orlando Pirates          Saf  African Stars (Windhoek) Nam   0-0  1-0  1-0
    WAC Casablanca           Mor  ASC Jaraaf (Dakar)       Sen   2-0  1-3 *3-3
    (Dec 15 and 23)
    Nkana FC (Kitwe)         Zam  Simba SC (Dar-es-Salaam) Tan   2-1  1-3  3-4
    JS Saoura                Alg  IR Tanger                Mor   2-0  0-1  2-1
    Stade Malien (Bamako)    Mli  ASEC Mimosas (Abidjan)   IvC   0-1  0-1  0-2
    (Dec 16 and 22)
    Gor Mahia (Nairobi)      Ken  Lobi Stars (Makurdi)     Nga   3-1  0-2  3-3*w
    TP Mazembe (Lubumbashi)  CoK  Zesco United (Ndola)     Zam   1-0  1-1  2-1
    AS Otôho                 CoB  FC Platinum (Zvishavane) Zim   1-1  0-0  1-1*
    Al-Ahli (Benghazi)       Lby  Mamelodi Sundowns        SAf   0-0  0-4  0-4y
    Ismaily                  Egy  Cotonsport (Garoua)      Cmr   2-0  1-2  3-2u
    (Dec 16 and 23)
    AS Vita Club (Kinshasa)  CoK  Bantu United             Les   4-1  1-1  5-2
    Club Africain (Tunis)    Tun  Al-Hilal (Omdurman)      Sud   3-1  0-1  3-2
    Espérance (Tunis)        Tun                                 bye
    u 2nd leg in Yaoundé
    w 2nd leg in Enugu
    x 1st leg in Alexandria, 2nd leg in Addis Abeba
    y 1st leg in Cairo
    z 2nd leg in Kampala
    
    Champions' League
    
    Group A
    Jan 11: Lobi Stars-Mamelodi Sundowns          2-1y
    Jan 11: WAC Casablanca-ASEC Mimosas           5-2x
    Jan 19: ASEC Mimosas-Lobi Stars               1-0
    Jan 19: Mamelodi Sundowns-WAC Casablanca      2-1
    Feb  1: Mamelodi Sundowns-ASEC Mimosas        3-1
    Feb  2: Lobi Stars-WAC Casablanca             0-1
    Feb 12: ASEC Mimosas-Mamelodi Sundowns        0-0
    Feb 12: WAC Casablanca-Lobi Stars             0-0x
    Mar  9: ASEC Mimosas-WAC Casablanca           2-0
    Mar  9: Mamelodi Sundowns-Lobi Stars          3-0
    Mar 16: Lobi Stars-ASEC Mimosas               2-0
    Mar 16: WAC Casablanca-Mamelodi Sundowns      1-0x
    x in Rabat
    y in Enugu
    
     1.WAC Casablanca                  6  3  1  2  8- 6 10  [2 1 0 1 2-2 3; 1ag]
     2.Mamelodi Sundowns (Pretoria)    6  3  1  2  9- 5 10  [2 1 0 1 2-2 3; 0ag]
     3.Lobi Stars (Makurdi)            6  2  1  3  4- 6  7  [2 1 0 1 2-1 3]
     4.ASEC Mimosas (Abidjan)          6  2  1  3  6-10  7  [2 1 0 1 1-2 3]
    
    Group B
    Jan 11: Horoya AC-Espérance                   1-1
    Jan 12: FC Platinum-Orlando Pirates           0-0x
    Jan 18: Espérance-FC Platinum                 2-0
    Jan 18: Orlando Pirates-Horoya AC             3-0
    Feb  2: FC Platinum-Horoya AC                 0-1x
    Feb  2: Orlando Pirates-Espérance             0-0
    Feb 12: Espérance-Orlando Pirates             2-0
    Feb 12: Horoya AC-FC Platinum                 2-0
    Mar  8: Espérance-Horoya AC                   2-0
    Mar  8: Orlando Pirates-FC Platinum           2-2
    Mar 16: FC Platinum-Espérance                 1-2x
    Mar 16: Horoya AC-Orlando Pirates             2-1
    x in Bulawayo
    
     1.Espérance (Tunis)               6  4  2  0  9- 2 14
     2.Horoya AC (Conakry)             6  3  1  2  6- 7 10
     3.Orlando Pirates (Johannesburg)  6  1  3  2  6- 6  6
     4.FC Platinum (Zvishavane)        6  0  2  4  3- 9  2
    
    Group C
    Jan 11: Club Africain-CS Constantine          0-1
    Jan 12: TP Mazembe-Ismaily                    2-0
    Jan 18: Ismaily-Club Africain                 0-3x
    Jan 19: CS Constantine-TP Mazembe             3-0
    Feb  2: TP Mazembe-Club Africain              8-0
    Feb 12: Club Africain-TP Mazembe              0-0
    Feb 12: Ismaily-CS Constantine                1-1y
    Mar  2: CS Constantine-Ismaily                3-2
    Mar  8: CS Constantine-Club Africain          0-1
    Mar  8: Ismaily-TP Mazembe                    1-1
    Mar 16: TP Mazembe-CS Constantine             2-0
    Mar 16: Club Africain-Ismaily                 1-0
    x awarded 0-3; match abandoned at 1-2 in 85'
    y in Alexandria
    
     1.TP Mazembe (Lubumbashi)         6  3  2  1 13- 4 11
     2.CS Constantine                  6  3  1  2  8- 6 10  [2 1 0 1 1-1 3]
     3.Club Africain                   6  3  1  2  5- 9 10  [2 1 0 1 1-1 3]
     4.Ismaily                         6  0  2  4  4-11  2
    
    Group D
    Jan 12: Simba SC-JS Saoura                    3-0
    Jan 12: Al-Ahly (Cairo)-AS Vita Club          2-0
    Jan 18: JS Saoura-Al-Ahly (Cairo)             1-1
    Jan 19: AS Vita Club-Simba SC                 5-0
    Feb  2: AS Vita Club-JS Saoura                2-2
    Feb  2: Al-Ahly (Cairo)-Simba SC              5-0x
    Feb 12: Simba SC-Al-Ahly (Cairo)              1-0
    Feb 12: JS Saoura-AS Vita Club                1-0
    Mar  9: AS Vita Club-Al-Ahly (Cairo)          1-0
    Mar  9: JS Saoura-Simba SC                    2-0
    Mar 16: Al-Ahly (Cairo)-JS Saoura             3-0x
    Mar 16: Simba SC-AS Vita Club                 2-1
    x in Alexandria
    
     1.Al-Ahly (Cairo)                 6  3  1  2 11- 3 10
     2.Simba SC (Dar-es-Salaam)        6  3  0  3  6-13  9
     3.JS Saoura                       6  2  2  2  6- 9  8
     4.AS Vita Club (Kinshasa)         6  2  1  3  9- 7  7
    
    Quarterfinals (Apr 6 and 13)
    CS Constantine           Alg  Espérance (Tunis)        Tun   2-3  1-3  3-6
    Mamelodi Sundowns        SAf  Al-Ahly (Cairo)          Egy   5-0  0-1  5-1x
    Horoya AC (Conakry)      Gui  WAC Casablanca           Mor   0-0  0-5  0-5y
    Simba SC (Dar-es-Salaam) Tan  TP Mazembe (Lubumbashi)  CoK   0-0  1-4  1-4
    x 2nd leg in Alexandria
    y 2nd leg in Rabat
    
    Semifinals
    (Apr 26 and May 4)
    WAC Casablanca           Mor  Mamelodi Sundowns        SAf   2-1  0-0  2-1x
    (Apr 27 and May 4)
    Espérance (Tunis)        Tun  TP Mazembe (Lubumbashi)  CoK   1-0  0-0  1-0
    x 1st leg in Rabat
    
    Final (May 24 and tba)
    WAC Casablanca           Mor  Espérance (Tunis)        Tun   1-1   -    - x
    x 2nd leg on May 31 abandoned at 1-0 to Espérance after 60' when WAC walked off
      in protest to having a goal disallowed and the VAR not functioning; the referee
      declared Espérance winners but CAF decided the 2nd leg is to be replayed later
    

    Confederation Cup 2018/19

    First Round
    (Nov 27 and Dec 4)
    Asante Kotoko            Gha  Eding Sport              Cmr                x
    HUS Agadir               Mor  AS GNN (Niamey)          Ngr   4-0  0-0  4-0
    Mtibwa Sugar             Tan  Northern Dynamo          Sey   4-0  1-0  5-0 
    NA Hussein Dey           Alg  Diables Noirs (Brazzav.) CoB   2-0  1-1  3-1
    Nouakchott King's        Mtn  Stade Abidjan            IvC   1-2  1-0  2-2*
    Salitas FC (Ouagadougou) BuF  Wakriya AC (Boké)        Gui   2-0  1-3 *3-3
    San-Pédro FC             IvC  Armed Forces             Gam   1-1  1-0  2-1
    (Nov 27 and Dec 5)
    Green Eagles (Choma)     Zam  Young Buffaloes          Swa   2-0  3-2  5-2
    Kariobangi Sharks        Ken  AS Arta/Solar7           Dji   6-1  3-0  9-1
    Petro de Luanda          Ang  Orapa United             Bot   4-0  2-0  6-0
    USM Bel-Abbès            Alg  LISCR FC                 Lbr   4-0  0-1  4-1
    (Nov 28 and Dec 4)
    Génération Foot          Sen  Djoliba AC (Bamako)      Mli   0-0  1-0  1-0
    Kaizer Chiefs            SAf  Zimamoto                 Zan   4-0  1-2  5-2
    (Nov 28 and Dec 5)
    Al-Ahli (Shandi)         Sud  AS Nyuki (Butembo)       CoK   1-0  0-1  1-1  2-4p
    ASSM Elgeco Plus         Mad  Deportivo Unidad         EqG   3-1  1-2  4-3 
    Cercle Mbéri Sportif     Gab  Silver Strikers          Mwi   1-0  0-1  1-1  3-2p
    AS Cotontchad (N'Djaména)Chd  Gomido (Kpalimé)         Tog   2-0  1-1  3-1
    DC Motema Pembe          CoK  Anges de Fatima (Bangui) CAf   4-1  1-1  5-2
    Enugu Rangers            Nga  Defence (Addis Abeba)    Eth   2-0  3-1  5-1 
    Free State Stars         SAf  Mukura VS                Rwa   0-0  0-1  0-1
    Green Buffaloes (Lusaka) Zam  Al-Merikh (Juba)         SSu   2-0  0-0  2-0 
    Miracle Club (Bandrani)  Com  Al-Ittihad (Tripoli)     Lby   0-8       0-8y
    New Star de Douala       Cmr  Vital´ô                  Bdi   0-0  4-1  4-1
    Raja Casablanca          Mor                                 bye
    Al-Ahli (Tripoli)        Lby                                 bye
    Al-Hilal (Obayed)        Sud                                 bye
    Al-Masry (Port Said)     Egy                                 bye
    CS Sfaxien               Tun                                 bye
    Etoile du Sahel (Sousse) Tun                                 bye
    KCCA                     Uga                                 bye
    Renaissance de Berkane   Mor                                 bye
    Zamalek (Cairo)          Egy                                 bye
    x late inscription of Eding Sport rejected by CAF, walkover Asante Kotoko
    y Miracle withdrew before 2nd leg
     
    Second Round
    (Dec 14 and 21)
    AS Nyuki (Butembo)       CoK  Petro de Luanda          Ang   0-1  0-1  0-2
    (Dec 14 and 23)
    HUS Agadir               Mor  Génération Foot          Sen   2-0  0-1  2-1
    (Dec 15 and 21)
    Etoile du Sahel (Sousse) Tun  Stade Abidjan            IvC   3-0  0-1  3-1
    (Dec 15 and 22)
    Al-Hilal (Obayed)        Sud  Mukura VS                Rwa   0-0  0-0  0-0  4-5p
    Al-Masry (Port Said)     Egy  Salitas FC (Ouagadougou) BuF   0-2  0-0  0-2
    DC Motema Pembe          CoK  San-Pédro FC             IvC   1-1  0-2  1-3
    Green Eagles (Choma)     Zam  NA Hussein Dey           Alg   0-0  1-2  1-2
    Kaizer Chiefs            SAf  ASSM Elgeco Plus         Mad   3-0  3-0  6-0
    Kariobangi Sharks        Ken  Asante Kotoko            Gha   0-0  1-2  1-2
    KCCA                     Uga  Mtibwa Sugar             Tan   3-0  2-1  5-1
    Renaissance de Berkane   Mor  Al-Ittihad (Tripoli)     Lby   3-0  1-0  4-0
    (Dec 15 and 23)
    Al-Ahli (Tripoli)        Lby  New Star de Douala       Cmr   1-1  0-0  1-1*
    CS Sfaxien               Tun  Green Buffaloes (Lusaka) Zam   4-1  0-1  4-2
    USM Bel-Abbès            Alg  Enugu Rangers            Nga   0-0  0-2  0-2
    Zamalek (Cairo)          Egy  AS Cotontchad (N'Djaména)Chd   7-0  0-2  7-2
    (Dec 16 and 22)
    Raja Casablanca          Mor  Cercle Mbéri Sportif     Gab   5-0  0-1  5-1
    
    Third Round
    (Jan 11 and 20)
    Al-Ahli (Benghazi)       Lby  NA Hussein Dey           Alg   1-0  1-3  2-3x
    (Jan 12 and 19)
    Stade Malien (Bamako)    Mli  Petro de Luanda          Ang   1-1  1-2  2-3
    (Jan 12 and 20)
    Nkana FC (Kitwe)         Zam  San-Pédro FC             IvC   3-0  0-0  3-0
    Vipers (Wakiso)          Uga  CS Sfaxien               Tun   0-0  0-3  0-3
    African Stars (Windhoek) Nam  Raja Casablanca          Mor   1-1  0-1  1-2
    (Jan 13 and 19)
    Jimma Aba Jifar          Eth  HUS Agadir               Mor   0-1  0-4  0-5
    Zesco United (Ndola)     Zam  Kaizer Chiefs            SAf   3-1  2-1  5-2
    IR Tanger                Mor  Zamalek (Cairo)          Egy   0-0  1-3  1-3y
    Al-Nasr (Benghazi)       Lby  Salitas FC (Ouagadougou) BuF   1-0  1-3  2-3
    Al-Hilal (Omdurman)      Sud  Mukura VS                Rwa   3-0  0-1  3-1
    (Jan 13 and 20)
    Gor Mahia (Nairobi)      Ken  New Star de Douala       Cmr   2-1  0-0  2-1
    Bantu United             Les  Enugu Rangers            Nga   1-2  1-2  2-4
    AS Otôho                 CoB  KCCA                     Uga   3-0  0-2  3-2
    Cotonsport (Garoua)      Cmr  Asante Kotoko            Gha   2-3  1-2  3-5
    (Jan 14 and 19)
    ASC Jaraaf (Dakar)       Sen  Renaissance de Berkane   Mor   2-0  1-5  3-5
    Etoile du Sahel (Sousse) Tun                                 bye
    x 1st leg in Tunis
    y 2nd leg in Alexandria
    
    Group Stage
    
    Group A
    Feb  3: AS Otôho-Renaissance de Berkane       1-1
    Feb  3: HUS Agadir-Raja Casablanca            1-1
    Feb 13: Raja Casablanca-AS Otôho              0-0
    Feb 13: Renaissance de Berkane-HUS Agadir     2-1
    Feb 24: Raja Casablanca-Renaissance Berkane   2-4
    Feb 24: HUS Agadir-AS Otôho                   2-1
    Mar  3: AS Otôho-HUS Agadir                   1-0
    Mar  3: Renaissance Berkane-Raja Casablanca   0-0
    Mar 10: Raja Casablanca-HUS Agadir            0-0
    Mar 10: Renaissance de Berkane-AS Otôho       3-0
    Mar 17: AS Otôho-Raja Casablanca              1-4
    Mar 17: HUS Agadir-Renaissance de Berkane     1-0
    
     1.Renaissance de Berkane          6  3  2  1 10- 5 11
     2.HUS Agadir                      6  2  2  2  5- 5  8
     3.Raja Casablanca                 6  1  4  1  7- 6  7
     4.AS Otôho (Oyo)                  6  1  2  3  4-10  5
    
    Group B
    Feb  3: Enugu Rangers-Salitas FC              2-0
    Feb  3: Etoile du Sahel-CS Sfaxien            0-1
    Feb 13: Salitas FC-Etoile du Sahel            0-0
    Feb 13: CS Sfaxien-Enugu Rangers              1-1
    Feb 24: CS Sfaxien-Salitas FC                 0-0
    Feb 24: Etoile du Sahel-Enugu Rangers         2-1
    Mar  3: Enugu Rangers-Etoile du Sahel         0-2
    Mar  3: Salitas FC-CS Sfaxien                 0-0
    Mar 10: CS Sfaxien-Etoile du Sahel            2-1
    Mar 10: Salitas FC-Enugu Rangers              1-1
    Mar 17: Enugu Rangers-CS Sfaxien              0-1
    Mar 17: Etoile du Sahel-Salitas FC            1-0
    
     1.CS Sfaxien                      6  3  3  0  5- 2 12
     2.Etoile du Sahel (Sousse)        6  3  1  2  6- 4 10
     3.Enugu Rangers                   6  1  2  3  5- 7  5
     4.Salitas FC (Ouagadougou)        6  0  4  2  1- 4  4
    
    Group C
    Feb  3: Al-Hilal (Omdurman)-Asante Kotoko     1-0
    Feb  3: Zesco United-Nkana FC                 2-0
    Feb 13: Nkana FC-Al-Hilal (Omdurman)          2-1
    Feb 13: Asante Kotoko-Zesco United            2-1
    Feb 24: Nkana FC-Asante Kotoko                3-1
    Feb 24: Zesco United-Al-Hilal (Omdurman)      1-1
    Mar  3: Asante Kotoko-Nkana FC                3-0
    Mar  3: Al-Hilal (Omdurman)-Zesco United      3-1
    Mar 10: Nkana FC-Zesco United                 3-0
    Mar 10: Asante Kotoko-Al-Hilal (Omdurman)     1-1
    Mar 17: Al-Hilal (Omdurman)-Nkana FC          4-1
    Mar 17: Zesco United-Asante Kotoko            2-1
    
     1.Al-Hilal (Omdurman)             6  3  2  1 11- 6 11
     2.Nkana FC (Kitwe)                6  3  0  3  9-11  9
     3.Asante Kotoko (Kumasi)          6  2  1  3  8- 8  7  [2 1 0 1 3-3 3; 1 ag]
     4.Zesco United (Ndola)            6  2  1  3  7-10  7  [2 1 0 1 3-3 3; 1 ag]
    
    Group D
    Feb  3: Gor Mahia-Zamalek                     4-2 
    Feb  3: NA Hussein Dey-Petro de Luanda        2-1
    Feb 13: Petro de Luanda-Gor Mahia             2-1
    Feb 13: Zamalek-NA Hussein Dey                1-1
    Feb 24: Gor Mahia-NA Hussein Dey              2-0
    Feb 24: Zamalek-Petro de Luanda               1-1
    Mar  3: Petro de Luanda-Zamalek               0-1
    Mar  3: NA Hussein Dey-Gor Mahia              1-0
    Mar 10: Petro de Luanda-NA Hussein Dey        2-0
    Mar 10: Zamalek-Gor Mahia                     4-0
    Mar 17: Gor Mahia-Petro de Luanda             1-0
    Mar 17: NA Hussein Dey-Zamalek                0-0
    
     1.Zamalek (Cairo)                 6  2  3  1  9- 6  9  [2 1 0 1 6-4 3]
     2.Gor Mahia (Mairobi)             6  3  0  3  8- 9  9  [2 1 0 1 4-6 3]
     3.NA Hussein Dey                  6  2  2  2  4- 6  8
     4.Petro de Luanda                 6  2  1  3  6- 6  7
    
    Quarterfinals
    (Apr 7 and 14)
    Nkana FC (Kitwe)         Zam  CS Sfaxien               Tun   2-1  0-2  2-3
    HUS Agadir               Mor  Zamalek (Cairo)          Egy   0-0  0-1  0-1
    Gor Mahia (Nairobi)      Ken  Renaissance de Berkane   Mor   0-2  1-5  1-7
    (Apr 7 and 23)
    Etoile du Sahel (Sousse) Tun  Al-Hilal (Omdurman)      Sud   3-1  2-1  5-2
    
    Semifinals (Apr 28 and May 5)
    CS Sfaxien               Tun  Renaissance de Berkane   Mor   2-0  0-3  2-3
    Zamalek (Cairo)          Egy  Etoile du Sahel (Sousse) Tun   1-0  0-0  1-0
    
    Final (May 19 and 26)
    Renaissance de Berkane   Mor  Zamalek (Cairo)          Egy   1-0  0-1  1-1  3-5p
    

    Super Cup 2019

    
    

    About this document

    Prepared and maintained by Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

    Author: Karel Stokkermans
    Last updated: 6 Jun 2019

    (c) Copyright Karel Stokkermans and RSSSF 2019
    You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.