Hawaii 2021/22


Oahu 2021/22

Oahu 2021/22

Division One | Robledo Cup 2021/22 | Division Two

Division One

Regular Season | Championship Playoff

Regular Season

Table:

 1.Dawgs FC               12  10  1  1  33- 7  31  [P]
 2.Paradise SC            12  10  0  2  41- 8  30
 3.Rush Latin HFC         12   8  1  3  23-17  25
 4.Lanikai Tuesday        12   8  0  4  38-13  24
 5.HSC Bulls              11   4  0  7  21-31  12
 6.Hawaii Rush            12   3  0  9  13-27   9
 7.Armed Forces HFC       10   1  0  9  12-41   3
 8.International          11   1  0 10   4-41   3

Round 1
[Sep 12]
International       0-5 Lanikai Tuesday     
Paradise SC         1-0 Hawaii Rush         
Dawgs FC            5-0 Rush Latin HFC      
[tba]
Armed Forces HFC     -  HSC Bulls           

Round 2 [Sep 19]
Hawaii Rush         1-3 Rush Latin HFC      
Armed Forces HFC    abd International       [abandoned at 0-1 in 66']
Paradise SC         1-3 Dawgs FC            
HSC Bulls           1-3 Lanikai Tuesday     

Round 3 [Sep 26]
International       0-5 HSC Bulls           
Dawgs FC            1-0 Hawaii Rush         
Lanikai Tuesday     3-1 Armed Forces HFC    
Rush Latin HFC      0-2 Paradise SC         

Round 4
[Oct 3]
Rush Latin HFC      3-1 Lanikai Tuesday     
Hawaii Rush         1-2 HSC Bulls           
Paradise SC         4-1 Armed Forces HFC    
[Oct 8]
Dawgs FC            4-0 International       

Round 5 [Oct 10]
Armed Forces HFC    1-2 Hawaii Rush         
International       0-3 Rush Latin HFC      
HSC Bulls           1-5 Paradise SC         
Lanikai Tuesday     1-2 Dawgs FC            

Round 6 [Oct 17]
Paradise SC         6-0 International       
Dawgs FC            awd Armed Forces HFC    [awarded 3-0, Armed Forces forfeited]
Hawaii Rush         0-4 Lanikai Tuesday     
Rush Latin HFC      6-0 HSC Bulls           

Round 7 [Oct 24]
Armed Forces HFC    2-3 Rush Latin HFC      
International       3-1 Hawaii Rush         
Lanikai Tuesday     0-1 Paradise SC         
HSC Bulls           1-2 Dawgs FC            

Round 8 [Oct 31]
HSC Bulls           7-1 Armed Forces HFC    
Lanikai Tuesday     6-0 International       
Hawaii Rush         awd Paradise SC         [awarded 0-3, Hawaii Rush forfeited]
Rush Latin HFC      0-0 Dawgs FC            

Round 9
[Nov 7]
Rush Latin HFC      2-0 Hawaii Rush         
Lanikai Tuesday     4-2 HSC Bulls           
International       1-3 Armed Forces HFC    
[Nov 19]
Dawgs FC            0-1 Paradise SC         

Round 10
[Sep 24]
Hawaii Rush         2-5 Dawgs FC            
[Nov 21]
Paradise SC         1-2 Rush Latin HFC      
HSC Bulls           1-0 International       
Armed Forces HFC    1-5 Lanikai Tuesday     

Round 11
[Oct 1]
HSC Bulls           0-3 Hawaii Rush         
[Dec 5]
International       0-6 Dawgs FC            
Lanikai Tuesday     5-0 Rush Latin HFC      
Armed Forces HFC   0-10 Paradise SC         

Round 12
[Oct 15]
Hawaii Rush         3-2 Armed Forces HFC    
[Dec 19]
Rush Latin HFC      1-0 International       
Paradise SC         6-1 HSC Bulls           
Dawgs FC            2-1 Lanikai Tuesday     

Round 13 [tba]
International        -  Paradise SC         
Armed Forces HFC     -  Dawgs FC            
Lanikai Tuesday      -  Hawaii Rush         
HSC Bulls            -  Rush Latin HFC      

Round 14 [tba]
Rush Latin HFC       -  Armed Forces HFC    
Hawaii Rush          -  International       
Paradise SC          -  Lanikai Tuesday     
Dawgs FC             -  HSC Bulls           

Table:

 1.Dawgs FC               12  10  1  1  33- 7  31  [P]
 2.Paradise SC            12  10  0  2  41- 8  30
 3.Rush Latin HFC         12   8  1  3  23-17  25
 4.Lanikai Tuesday        12   8  0  4  38-13  24
 5.HSC Bulls              11   4  0  7  21-31  12
 6.Hawaii Rush            12   3  0  9  13-27   9
 7.Armed Forces HFC       10   1  0  9  12-41   3
 8.International          11   1  0 10   4-41   3

Championship Playoff

Promotion/Relegation Playoff


Robledo Cup 2021/22

NB: all top level clubs exempt to knock-out stage

Group Stage

Final Tables:

Group A
 1.Murcielagos FT          3   2  0  1   5- 3   6  Qualified
 2.Latin Hawaii Kai        3   1  2  0   7- 4   5  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Athleta FC              3   0  0  3   3-11   0

Group B
 1.Mililani Fusion         3   2  1  0   7- 4   7  Qualified
 2.Stoked FC               3   1  1  1   7- 5   4  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Pearl Harbor FC         3   1  0  2   4- 6   3

Group C
 1.El1te                   3   3  0  0  16- 3   9  Qualified
 2.Lanikai Thursday        3   2  0  1  18- 3   6  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.AFC Honolulu            3   1  0  2   2-12   3
 4.Boca West               3   0  0  3   2-20   0

Group D
 1.Vaiete SC               3   2  1  0  11- 0   7  Qualified
 2.Soccer Team FC          3   2  1  0   9- 2   7  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Fayso                   3   1  0  2   3-10   3
 4.Bulls Juniors           3   0  0  3   2-13   0

Round 1 [Sep 26]
Group A/B
Murcielagos FT      3-0 Stoked FC           
Latin Hawaii Kai    3-3 Mililani Fusion     
Athleta FC          1-3 Pearl Harbor FC     
Group C
Lanikai Thursday    8-0 AFC Honolulu        
Boca West           2-9 El1te               
Group D
Bulls Juniors       0-5 Vaiete SC           
Fayso               0-4 Soccer Team FC      

Round 2
Group A/B [Oct 20?]
Mililani Fusion     2-0 Murcielagos FT      
Stoked FC           6-1 Athleta FC          
Pearl Harbor FC     awd Latin Hawaii Kai    [awarded 0-3, Pearl Harbor forfeited]
Group C [Oct 17]
AFC Honolulu        0-4 El1te               
Lanikai Thursday    9-0 Boca West           
Group D [Oct 17]
Vaiete SC           0-0 Soccer Team FC      
Bulls Juniors       awd Fayso               [awarded 0-3, Bulls Juniors forfeited]

Round 3 [Oct 31]
Group A/B
Latin Hawaii Kai    1-1 Stoked FC           
Athleta FC          1-2 Mililani Fusion     
Murcielagos FT      2-1 Pearl Harbor FC     
Group C
El1te               3-1 Lanikai Thursday    
Boca West           0-2 AFC Honolulu        
Group D
Soccer Team FC      5-2 Bulls Juniors       
Fayso               0-6 Vaiete SC           

Final Tables:

Group A
 1.Murcielagos FT          3   2  0  1   5- 3   6  Qualified
 2.Latin Hawaii Kai        3   1  2  0   7- 4   5  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Athleta FC              3   0  0  3   3-11   0

Group B
 1.Mililani Fusion         3   2  1  0   7- 4   7  Qualified
 2.Stoked FC               3   1  1  1   7- 5   4  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Pearl Harbor FC         3   1  0  2   4- 6   3

Group C
 1.El1te                   3   3  0  0  16- 3   9  Qualified
 2.Lanikai Thursday        3   2  0  1  18- 3   6  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.AFC Honolulu            3   1  0  2   2-12   3
 4.Boca West               3   0  0  3   2-20   0

Group D
 1.Vaiete SC               3   2  1  0  11- 0   7  Qualified
 2.Soccer Team FC          3   2  1  0   9- 2   7  Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Fayso                   3   1  0  2   3-10   3
 4.Bulls Juniors           3   0  0  3   2-13   0

Knock-Out Stage

1/8 Finals [Nov 14]
Paradise SC         7-1 Latin Hawaii Kai    
Armed Forces HFC    3-3 Murcielagos FT      [6-5 pen]
Rush Latin HFC      4-0 Vaiete SC           
Hawaii Rush         2-1 Soccer Team FC      [possibly played later]
HSC Bulls           2-2 Stoked FC           [3-1 pen]
International       0-2 Mililani Fusion     
Dawgs FC            1-2 El1te               
Lanikai Tuesday     1-2 Lanikai Thursday     

Quarterfinals

First Legs [Dec 12]
Paradise SC         3-0 Armed Forces HFC    
Rush Latin HFC      1-2 Hawaii Rush         
HSC Bulls           1-0 Mililani Fusion     
El1te               1-0 Lanikai Thursday    

Second Legs [tba]
Armed Forces HFC     -  Paradise SC         
Hawaii Rush          -  Rush Latin HFC      
Mililani Fusion      -  HSC Bulls           
Lanikai Thursday     -  El1te               

Division Two

Regular Season | Division 2 Championship Playoff

Regular Season

Tables:

Group A
 1.Soccer Team FC          9   7  1  1  40-14  22
 2.Murcielagos FT          9   6  1  2  20-20  19
 3.Vaiete SC               9   5  1  3  29-19  16
 4.Athleta FC              9   3  3  3  15-22  12
 5.Latin Hawaii Kai        9   3  2  4  26-26  11
 6.Bulls Juniors           9   1  1  7  10-33   4
 7.Fayso                   9   0  0  9   6-39   0

Group B
 1.Stoked FC               9   8  1  0  31- 8  25
 2.El1te                   9   6  1  2  27-13  19
 3.Lanikai Thursday        9   6  0  3  31- 7  18
 4.Mililani Fusion         9   4  4  1  19-10  16
 5.Pearl Harbor FC         9   3  0  6  12-16   9
 6.AFC Honolulu            9   2  1  6  15-21   7
 7.Boca West               9   1  0  8   9-42   3

Round 1 [Sep 12]
Group A
Bulls Juniors       3-1 Fayso               
Latin Hawaii Kai    5-6 Athleta FC          
Murcielagos FT      1-5 Soccer Team FC      
Group B
Stoked FC           2-2 Mililani Fusion     
Pearl Harbor FC     1-4 El1te               
AFC Honolulu        6-2 Boca West           
Inter-Group Match
Vaiete SC           1-4 Lanikai Thursday    

Round 2 [Sep 19]
Group A
Athleta FC          0-7 Soccer Team FC      
Latin Hawaii Kai    2-2 Murcielagos FT      
Bulls Juniors       0-4 Vaiete SC           
Group B
Boca West           2-9 Mililani Fusion     
AFC Honolulu        0-1 Stoked FC           
Pearl Harbor FC     0-1 Lanikai Thursday    
Inter-Group Match
Fayso               1-7 El1te               

Round 3 [Oct 3]
Group A
Soccer Team FC      5-3 Latin Hawaii Kai    
Vaiete SC           7-0 Fayso               
Murcielagos FT      2-0 Athleta FC          
Group B
Stoked FC           6-0 Boca West           
Mililani Fusion     2-1 AFC Honolulu        
Lanikai Thursday    0-2 El1te               
Inter-Group Match
Bulls Juniors       0-2 Pearl Harbor FC     

Round 4 [Oct 10]
Group A
Murcielagos FT      3-2 Vaiete SC           
Latin Hawaii Kai    5-2 Bulls Juniors       
Athleta FC          3-2 Fayso               
Group B
Stoked FC           2-1 Lanikai Thursday    
AFC Honolulu        1-2 Pearl Harbor FC     
Boca West           awd El1te               [awarded 3-0, Elite forfeited]
Inter-Group Match
Soccer Team FC      1-1 Mililani Fusion     

Round 5 [Oct 24]
Group A
Vaiete SC           2-8 Soccer Team FC      
Fayso               1-2 Latin Hawaii Kai    
Bulls Juniors       1-1 Athleta FC          
Group B
El1te               3-2 AFC Honolulu        
Pearl Harbor FC     2-0 Boca West           
Lanikai Thursday    0-1 Mililani Fusion     
Inter-Group Match
Murcielagos FT      1-8 Stoked FC           

Round 6 [Nov 7]
Group A
Latin Hawaii Kai    2-3 Vaiete SC           
Soccer Team FC      6-0 Fayso               
Murcielagos FT      3-0 Bulls Juniors       
Group B
Mililani Fusion     1-1 El1te               
Stoked FC           4-2 Pearl Harbor FC     
AFC Honolulu        0-6 Lanikai Thursday    
Inter-Group Match
Athleta FC          awd Boca West           [awarded 3-0, Boca West forfeited]

Round 7
Group A
[Sep 24]
Bulls Juniors       2-3 Soccer Team FC      
[Nov 21]
Vaiete SC           1-1 Athleta FC          
Fayso               1-4 Murcielagos FT      
Group B [Nov 21]
El1te               1-2 Stoked FC           
Pearl Harbor FC     0-1 Mililani Fusion     
Lanikai Thursday    6-0 Boca West           
Inter-Group Match [Nov 21]
Latin Hawaii Kai    2-2 AFC Honolulu        

Round 8 [inter-group]
[Oct 1]
Bulls Juniors       1-6 El1te               
[Dec 5]
Murcielagos FT      2-1 Mililani Fusion     
Latin Hawaii Kai    4-2 Boca West           
Athleta FC          awd Stoked FC           [awarded 0-3, Athleta forfeited]
Soccer Team FC      3-2 Pearl Harbor FC     
Vaiete SC           3-1 AFC Honolulu        
Fayso               0-5 Lanikai Thursday    

Round 9 [inter-group]
[Oct 15]
Lanikai Thursday    8-1 Bulls Juniors       
[Dec 19]
Boca West           0-6 Vaiete SC           
Stoked FC           3-1 Latin Hawaii Kai    
Pearl Harbor FC     1-2 Murcielagos FT      
El1te               3-2 Soccer Team FC      
Mililani Fusion     1-1 Athleta FC          
AFC Honolulu        2-0 Fayso               

Tables:

Group A
 1.Soccer Team FC          9   7  1  1  40-14  22
 2.Murcielagos FT          9   6  1  2  20-20  19
 3.Vaiete SC               9   5  1  3  29-19  16
 4.Athleta FC              9   3  3  3  15-22  12
 5.Latin Hawaii Kai        9   3  2  4  26-26  11
 6.Bulls Juniors           9   1  1  7  10-33   4
 7.Fayso                   9   0  0  9   6-39   0

Group B
 1.Stoked FC               9   8  1  0  31- 8  25
 2.El1te                   9   6  1  2  27-13  19
 3.Lanikai Thursday        9   6  0  3  31- 7  18
 4.Mililani Fusion         9   4  4  1  19-10  16
 5.Pearl Harbor FC         9   3  0  6  12-16   9
 6.AFC Honolulu            9   2  1  6  15-21   7
 7.Boca West               9   1  0  8   9-42   3

Division 2 Championship Playoff


2019/20

list of champions


About this document

Source: Major Island Soccer Organization

Prepared and maintained by Carlos Santos for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Carlos Santos
Last updated: 22 Dec 2021

(C) Copyright Carlos Santos and RSSSF 2021
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.